Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

elana
13. črc 2009

Já Ti nevím...trochu mám strach z viróz...ale staň se Boží vůle (manža je taky listopadový embryo 😝 a přežil😀). No a potom III.trim v létě. Za daných (vyjmenovaných, povětšinou nepříznivých) okolností, by to mohlo tedy vyjít, ne? 😉

Do jara se mi už čekat nechce...jestli to nevyjde, tak to už bych ráda 2.IVF.

siki26
13. črc 2009

ahoj holky, nějak nestíhám, doháním v práci týdenní absenci.
krev pozitivní HCG 8.717 😀 To je slušný ne? Tak doufám, že půjde vše, tak jak má. sem tam je mi šoufl od žaludku, prsa bolí, nesmím se jich dotknout ani já 😀 a sežrala bych na co přijdu 🙂

elana
13. črc 2009

Jůůůůůůů, to je síla😀 Nebudou tam dva bobánci? 😉

aktaka
13. črc 2009

El, já si tak nějak myslím, že není důvod čekat na nic, pokud nemá člověk zvláštní důvod. zregeneruj v lázních a pak šupky oplodňovat 🙂 nikdo ti nezaručí, že za půl roku by to bylo lepší tak proč čekat?

Siki, no sláva 🙂
tjo, to máš slušně vysoké
jen si ty příznaky užívej, aspoň víš, že se něco děje. a doktoři mají rádi, když je těhulím blbě, tak se tím můžeš uklidňovat 😉
kdy půjdeš na utz?

siki26
13. črc 2009

za necelé 3 týdny, dnes tam ještě neměly rozpis na srpen, tak si tam koncem měsíce zavolám a objednám se.
jj, každý ráno si kontroluju prsa, zda bolí 😅

aktaka
13. črc 2009

tak je to dobrý, jsi normální 😀
já si je zase po ovu kontroluji, aby nebolely, páč to je známka ms 😀

elana
13. črc 2009

Akty, přesně tak.

Zrovna teď jsem i na nějaké diskuzi četla celkem logickou úvahu nějaké holky, že ty tři hrazené IVF pokusy vyčerpají co nejdřív, protože mladší nebude a aspoň teda bude víc času šetřit na další. Což je fakt. Nač spořit třeba ten poslední pokus (samozřejmě pokud jsou zdravotní okolnosti stále stejné) dva roky, tři...a jen stárnout?

Jasně, krásně jsme si to spočítali, tak po lázních bobky zavedem a uvidíme. Snad se teda rozmrazí.

baraf
13. črc 2009

já jsem napustila lukymu bazének, tak jsem spíš venku, ale teď jsem mu přišla pro zmrzku, tak nakukuju

já jdu v září teprve na kontrolu, a vzhledem k tomu,že mi minule nerostla sliznice ( to jsem právě byla u turkové a ta mi tu milou zprávu ještě mileji sdělila), tak to taky nebude hned..... ale věřím,že pod stromečkem budem mít zabalený // 🙂

taky koukám,co ta siki, já si vždy měla volat po 15 hod. tak třeba jen není u netu

tak jdu na tu zmzku, už tu skáče kolem mrazáku 😀

aktaka
13. črc 2009

to je celkem rozumný názor, já taky nebudu na nic extra čekat, pokud to nevyjde

aktaka
13. črc 2009

holky, prostě v příštím roce budeme všechny těhotné a basta. jsem teď rozhodla 😀

siki26
13. črc 2009

baruš, už jsem tak 10min tu 😉 krev pozitivní, už jsem psala výše 🙂

baraf
13. črc 2009

siki,tak to je dobrý.... a holky maj pravdu, jen si ty příznaky "užívej" (mě teda bylo zle až do půlky těhu a ani pak to nebylo moc slavný, ještě dlouho jsem nemohla kuřecí maso a třeba játra,ač jsem je měla ráda nemůžu ani teď)

elana
13. črc 2009

Baruš, Siki už je tu, ofiko mamina🙂

Tak uvidíš, třeba opravdu budem rozbalovat ty // pod stromečkem spolu, bylo by to krásný. Obě jsme měly už mít obří pupík (to budou vzpomínky, co? Už teď se "těším", se znám 😖 ), tak kdyby byl aspoň malinkatý, tak by to bylo takový opravdu pohlazení.

Lukymu přeju příjemný čvachtando. Já si umyla hlavu, tak mě chladí mokrý vlasy (fuj, nemám rád mytí vlasů😀), ale zítra jdu k holiči (poprvé na to místo), tak ať tam nejdu za ostudu a nezařadí mě do škatulky šmudla. Dost na tom, že mám odrosty, jsem s tím nějak nepočítala, že mě objednají na fleku😀.

baraf
13. črc 2009

už jsem to četla.... 😀

baraf
13. črc 2009

jo,jo taky si budu říkat, co by bylo...... pohlazení by to bylo fakt hezký

a akty už rozhodla, tak to tak bude

aktaka
13. črc 2009

El, mně posledně moje kadeřnice "nadávala", že jsem si čerstvě umyla vlasy, že se s tím nedá dělat 😀 tak prý kadeřnictví je jediné místo, kam ne můžeme, ale musíme, chodit s mastnou hlavou 😅

siki26
13. črc 2009

holky nebojte, vánoce budou se vším všudy 😉

elana
13. črc 2009

Tak když Akty rozhodla, tak snad jo🙂

Já tam vždy chodím s tak dvou-třídenní hlavou🙂, ale tohle fakt už by se byl dal stáčet olej, stejně bych si ji byla myla, už jsem se těšila domů. Jsem myslela, že mě objedná koncem týdne a ono prd, jestli můžu zítra. No tak to já zas (vzhledem k tomu, že vypadám jak strašák do zelí) jsem neváhala a bafla to. Ale počítám, že mi to stejně namočí, tak co. Chci to trochu provrstvit, prostříhat a odlehčit, mám takový rousy skoro do pasu, všechny stejně dlouhý.

aktaka
13. črc 2009

já bych tedy zcela neskromě ty // už dřív jak na vánoce 😅

tjoo, takové dlouhé háro. já jsem vždycky chtěla mít dlouhé, ale moje vlasy stávkují. si je pořád foukám a žehlím a pak se divím, že se ničí 😒

baraf
13. črc 2009

eli,tak to budeš kráááásná

baraf
13. črc 2009

akty,no ty je budeš mít za 14 dní,ne?

siki26
13. črc 2009

já už taky potřebuju kadeřníka jako sůl, musím se objednat...

aktaka
13. črc 2009

no jo Baruš, já zapomněla 😀

elana
13. črc 2009

Akty, Ty si to můžeš dovolit, nemáš rozkuchaný břicho😀, tak směle do toho. My s tím počítáme, že tu zachráníš srpen, nejdýl září. Vlastně co, možná dvojnásob se Sonkou posvětíš už červenec 😉

No, ono mi to taky už neroste, se až divím, že jsem to dotáhla sem. Ale už se mi to fakt nelíbí (navíc mi vlasy dost padaj), nechám to hodit tak do dvou tří vrstev (tu nejdelší zkrátit oproti teďku tak o 4cm), tak, aby, kdyby se mi to nelíbilo, byla ta nejkratší ještě pořád dost dlouhá na to, aby se to všechno šmiklo nastejno zas. Vlasy definitivně (nakrátko😀) hodlám shodit až s dítětem, tak doufám, že nezemru jako bělovlasá rousatá stařena🙂

aktaka
13. črc 2009

pardon za tu příšernou hrubku. a za všechny předchozí, jak u toho makám tak si po sobě nečtu 🙄

jéje, jak já bych ráda zachraňovala 🙂 no necháme to koňovi, ten má přeci jen větší hlavu

taky mám v plánu jít nakrátko s dětmi, čistě z praktického hlediska. jsem to tak dřív i nosila. ale upřímně si myslím, že až na to dojde,t ak zbaběle zavelím: jen zkráti konečky 😀

elana
13. črc 2009

No s miminem možná zavelíš, ale garantuju Ti, že jakmile Tě půlročák drapne a hrst Ti jich vyrve, tak jdeš nakrátko ajncvaj😀

siki26
13. črc 2009

tak to já ke kadeřnici přišla, že chci velkou změnu, ať dělá, co umí a myslím, že se jí to celkem povedlo, ale bobky jsem měla 😅

elana
13. črc 2009

Siki a to jsi jí řekla a měla jsi dlouhý? A teď máš to, co na fotce? Tak to byla odvaha😀 (ne teda že by to nebylo pěkný, to blbě vyznělo..ale změna fakt fest).

elana
13. črc 2009

Na chvíli se rozloučím, jdu tady trochu zpacifikovat kuchyni, je to tu strašný 😎 😠

aktaka
13. črc 2009

jestli mi vyrve hrst vlasů, tak přijde o ručičku 😀 😀 😀

ale když jsme u těch dětí, jak nahlížíte na výchovu? baruš může podat i zkušenosti z praxe 🙂 jestli preferujete volnou, kdy dítě roste prakticky jak kůl v plotě a vychovává se samo, nebo přísnou alá první republika, kdy nesmělo samo ani ceknout? samo nadsázka, to jen pro příklad aby bylo jasné o co mi jde 🙂

já mám totiž čerstvou zkušenost (opět) se svým tříletým synovcem, který výchovu prakticky nepoznal, a s trochou nadsázky asi budu razit rčení, že škoda rány... tentokrát se mu podařilo stojící lampou málem vysklít okno o rozměrech tak 2x4m (schvlálně tu lampu rozhýbal) a jeho otec mu akorát řekl "ale ádo". to se mi trochu otvírala kudla v kapse (částečně i proto, že to okno bylo naše 🙂 ). tchýni drahé děcko hrozí pěstí, pokud neudělá, co on chce, a když už má dostat jednou přes zadek, tak dostane pro jistotu hysterický záchvat... asi budu drsná matka, ale prostě volná výchova nic pro mě