Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
13. črc 2009

to já jsem extrémista, co se vlasů týče. ošmikám na krátko, nechám růst, ošmikám na krátko, nechám růst a pořád dokola. akorát posledních pár let si držím standardní délku a už neměním
s barvami to samé, vyzkoušla jsem vše od černé přes červenou až jsem zůstala u blond

baraf
13. črc 2009

tak já už byla několikrát z dlouhejch úplně nakrátko, teď mám mikádo po ramena.....

elana
13. črc 2009

Jé, že já ještě nakoukla a Akty nahodila zajímavý téma...tak ještě písnu názor.

Mě maximálně vyhovovala (viděno zpětně) výchova, kterou jsme měli my: tj. laskavá přínost. Přesně mantinely, co smíme (na návštěvě si vzít koláč po zeptání), co nesmíme (skákat do řeči, rušit dospělý), co musíme (zdravit, děkovat), když přišel trest, byl vždy adekvátní (takže klidně na prdelku bylo, stejně to málokdy bolelo, jestli jsem dostala za život 3x výprask, tak dodnes vím, zač to bylo). Takže asi tak. Nesnáším rozmachaný "osobnosti", který se rozvíjí na můj úkor😀

Prostě se budu snažit svoje děti vést k tomu, čím se sama snažím řídit celý život: moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.

aktaka
13. črc 2009

El, moje řeč
my jsme byli vychovávaní s bráchou asi tak jak píšeš. což samozřejmě zahrnovalo i úctu k dospělým, uznávání autorit apod. fakt by mě nenapadlo nějakému dospělému hrozit pěstí, byť by to byla babička, která by na sobě nechala dříví štípat. a myslím, že se to našim povedlo, oba jsme celkem slušní, nikdy žádný průser apod.
trochu samochvály tu zasmrdělo 😀

a ještě podotázka - co říkáte na vychovávání našich dějí jejich prarodiči? třeba tchýně zmiňovaného synovce nevychovává. ona se mu věnuje fakt super, pořád s ním něco hraje (žijí v jednom baráku), ale pokud má dojít na výchovu, tak nic moc. trochu se to poslední dobou sice zlepšilo (tím, že synovec začal parchantovatět a ona vidí, že dosavadní přístup je neúnosný), ale pořád žádná sláva. přijde mi, že to bere tak "prarodič nevychovává, rozmazluje". já si ale ze svého dětství pamatuji, že i babi s dědou nás vychovávali. a že pokud byl průšvih, následoval trest (adekvátní) a vůbec mě nenapadlo, že jsou "jen" prarodiče a že by mi neměli dát jednu přes zadek, když jsem si to zasloužila...

aktaka
13. črc 2009

jinak jdu už dom, ale určo sem ještě mrknu

baraf
13. črc 2009

ad výchova- lukyho učíme zdravit, poděkovat, poprosit..... nelézt nikomu do věcí (ani do mojí kabelky) apod. prostě základy slušnýho chování, jak píše eli
přes ručičku dostal několikrát-prostě na některý věci se nešahá (krb,trouba,pračka apod.) no a občas dostane na plácnuto přes zadek-jako když hází schválně hračkama, venku kamenama nebo když třeba plácne někoho jinýho a tak. grázlík teda určitě není-do aktinýho synovce má daleko... jako dříví v lese neporoste... mlátit ho za každou hloupost určitě nechci,ale co to je plácnout prostě ví. a taky už si dává ruce na zadek, už prostě ví, že něco udělal
je vzteklej, jako každý díitě v tomhle věku, většinou si ho nevšímám, ono to přejde samo, ale je fakt, studená sprcha už to taky zachraňovala....

baraf
13. črc 2009

výchova prarodiči: babi a děda jsou od toho aby rozmazlovali, ale s mírou. měli by respektovat výchovu rodičů a ne potajmu dítěti strkat třeba sladkosti před obědem. můj tchán už taky lukyho plácnul, když po něm plivnnul a praštil ho. a já mu za to nebudu nadávat,páč kdybych stála vedel, schytal by to luky ještě ode mně. takže vychovávat určitě jo,ale pokud by ho "mlátili" jen oni, tak by to bylo divný. vím, že tchánovci jednou vrátili vnučku švagrovce s tím, že když ji neumějí plácnout oni, tak že oni nebudou babi a děda,co ji "mlátěj"..... chci říct, že by měly bejt vymezený nějaký pravidla a ty dodržovat... samo,že babi s dědou vymejšlej bejkárny a výlety a smí se tam spoustu věcí,co doma ne (nakonec na takový prázdniny já ráda vzpomínám) ale prostě všeho s mírou.

baraf
13. črc 2009

akty-i já jsem dostala od prarodičů a vůbec jsem to nebrala jako křivdu, přece se k nim nebudu chovat jako "hovado"

luky teď začíná pěkně "klackovatět" - když mu řeknu ať si uklidí hračky,protáhne obličej a ještě si vzdychne a vyzívavě mlaskne.

siki26
13. črc 2009

Eli, měla jsem vlasy na ramena a blonďaté prameny, takže opravdu fest změna 😀 ale už jsem ji opravdu potřebovala.

Holky mažu domů, zítra se snad sem dostanu častěji, papa

elana
13. črc 2009

No, vidím, že tu jsou samé budoucí (a současné) matky rozumné...tak nevím, kde se berou ti s prominutím parchanti, o kterých tu byla řeč (myslím, že všechny přesně víme, jaký typ dítěte si představit).

Ad výchova prarodičů, já ji moc nezažila, jedny jsem viděla tak ob rok, ke druhým jsme jezdili co sobotu, ale s našima na odpoledne, takže tam to "řídili" rodiče. Když jsme tam náhodou zůstali s bráchou (plus přišel bratranec se sestřenicí )sami a něco jsme vyvedli, vychovával nás jen děda. On byl strašně hodnej, ale měl velkou přirozenou autoritu, takže stačilo houknout a už jsme seděli jak pěny (pořád slyším to jeho "hele a navol se"😀).

Baruš, jak píšeš o těch obličejích, taky jsme je dělali (fakt je, že jedinkrát jsem neuhlídala jazyk, nebo spíš mámino oko🙂 a byl z toho cajmrsk, spíš teda slovní, ale tu scénku si pamatuju dosud), ale já vůbec nepamatuju, jak psala Akty, že malej plácne po babičce a tak. To bysme si v životě netroufli.

elana
13. črc 2009

Siki, no to teda, změna jak hrom😀

baraf
13. črc 2009

eli-no lukyho oba dědové mají taky přirozenou autoritu..... tchýni luky zbožňuje (co si o ní občas myslím já je jedno 😀 ) za ty obličeje lukyho taky netluču...... prostě mu vysvětluju,že takhle teda ne. no jsem zvědavá na školku, to teprva budou móresy.... 😝 a s tím plácáním po dospělých... oni to prostě v tomhle věku zkoušejí, jako že ty je plácneš za cosi, co se ti nelíbí že dělá a když ty po něm houkneš,tak jemu se to taky nelíbí...

ale těch "spratků"taky pár znám.... byla tady kámoška s holčičkou a tak lukyho kousala a to jsem slyšela jen,kačenko,to nesmíš..... mě luky kousnul jen jednou a od tý doby si to pamatoval

elana
13. črc 2009

Tak to jsou zas pro tchýni body plusový, děti většinou poznají, co v člověku je🙂

No, to je fakt, že ze školky asi leccos přitáhne, ale myslím, že zas už i v tuhle dobu je mu jasný, že u Vás si dovolit lautr všechno nemůže.

baraf
13. črc 2009

jo,jo v poslední době jsem tchýni nějaký + připsala 😀

moc dobře už chlapeček ví,co se může a co ne a taky mě občas pěkně zkouší, ale říkám, snažíme se hlavně domlouvat, ale jsou chvíle,kdy prostě plácnu....

elana
13. črc 2009

Ale jo, všechny nás plácali a jaký jsme prima holky, no né?🙂 když si to zaslouží, proč neplácnout. Je rozdíl mezi plácnutím a fackou, to všichni rozumný lidi ví. A který neví, tak ty maj a) malý a posléze velký tyrany b) uťáplý nesebevědomý bitý děti. Luky neni ani jedno, ani druhý a naše děti taky nebudou😀

Nojo, ale ony to zkouší, jsou srandovní. To říká vždycky tchýně, jak manžel přišel asi ve třech letech ze školky, plácnul sebou v chodbě a začal ječet a válet se a kopat-bez důvodu🙂 Stála nad ním, pak se začala smát a on se urazil a odkráčel pryč. Prostě to viděl od někoho někde a chtěl vyzkoušet, jestli to bude mít dopad🙂

baraf
13. črc 2009

ano,ano válecí scény já znám 🙂) zrovna včera večer to došlo až tak daleko, že šel o hodinu dřív do postele... 😀

já teda párkrát vejprask dostala a taky si pamatuju zaco.... ale moje máma vůbecnešla daleko pro ránu...to taťka byl klidnější a snažil se vše řešit s chladnou hlavou...

aktaka
13. črc 2009

tak jste to tu hezky shrnuly 🙂

podle mě ty matky spratků nechodí na koně, proto jsme tu všechny tak uvědomělé 😀

jinak já mám za sebou i jednu studenou sprchu, tak za válecí scénu. od té doby se to neopakovalo. ale je pravda, že jsem to dlouhé roky považovala za hroznou křivdu, už jen z důvodu, že bráchovi nic podobného neudělali 😀
on si odbyl hysterický záchvat akorát když byl sám se mnou. šli jsme kupovat rohlíky, on si usmyslel, že chce žvýkačku, na tu já už neměla peníze. tak stropil scénu. ale protože jsem si s ním coby malá holka nevěděla rady, nechala jsem ho ať si řve. za chvíli se uklidnil a už to nikdy nezopakoval, asi pochopil, že to nemá cenu. už tenkrát jsem měla velké výchovné vlohy 😀

baraf
13. črc 2009

no vidíš akty..... můj brácha se vztekal do svých 18.... ale on byl přidušenej u porodu a prej to bylo tím.... jednou mi před sámoškou prokousnul ruku, když jsme tam měli čekat na mámu a on moc chtěl za ní... odnesla jsem to já, jako nejstarší

baraf
13. črc 2009

akty-to není uvědomělost, přece nechceme mít z dětí nějaký nevychovance... 😀

aktaka
13. črc 2009

já myslím, že to asi nechce žádná matka. akorát by mě tedy zajímalo, proč se to děje. to ti rodiče zleniví, nevidí, že jejich dítě je nevychovanec, je jim to jedno, zastávají názor, že aspoň v dospělosti nebude trpět....?

baraf
13. črc 2009

teď je hodně moderní, nechat děti jen tak.... hodně mě pobavila džamila stehlíková, která chtěla plácnutí dítěte trestat v zákoně... mimochodem, jezdním s manžou hodně do rakouska,páč pro rakušáky pracuje. jednou jsem tam takhle plácla lukyho (scéna,že už opravdu prší a musíme z parku do hotelu)a to byly pohledy lidí okolo.čekala jsem,kdy mě zastaví policajti a dítě sebere sociálka... taky jsme byli s jedněma rakušákama na večeři a tak... a co si teda dovolil ten jejich brouček.....

baraf
13. črc 2009

a tohle říká i spousta kamarádek, co byly jako aupairky venku.... nevychovaný děti, prostě ať si dělaj,co chtěj

jejepaja
13. črc 2009

Ahoj, pres to, jak je mimonko vytouzene a co vsechno jsme podstoupili, tak take nejsem priznivcem "volne" vychovy. Asi diteti za kazdou blbost nenapraskam, ale pokud je facka delena v pravou chvili, vyda za hodiny usilovnych nervu a vysvetlovani. Nasi me zbili asi tak 5x za cele detstvi a ve vsech pripadech to bylo zcela opravnene. Nejtezsi je asi odhadnout tu hranici. Tak uvidim.
Jinak pejska manzel taky nechtel a dneska ho miluje tak, az mam nekdy pocit, jestli to trochu neprehani 🙂 Hlavne uz taky vi, co to je celou noc nespat, kdyz rostou zoubky, nebo se musi na pohotovost s prujmem. Takze celkem dobra priprava...
Nasi rodice vedeli, ze to nejde a i pres to jsme museli tajit prubeh, protoze oni by chteli nejradsi cist nasi zdravotni dokumentaci a jeste to komentovat a diagnostikovat. Vite co ted tvrdi tchyne? Ze si stejne mysli, ze se to povedlo prirozenou cestou o nejaky ten tyden driv nez jsem vyla na oplodneni a ze si tam toho jen nevsimli, ze uz jsem tehotna. No, tak uz se k tomu vubec nevyjadruju, protoze to je jak mluvit do zdi. Proste se nechce smirit s tim, ze je jeji syn neplodny, jak kdyby byl nejaky mrzak. A takhle na to bohuzel stale jeste dneska kouka spousta lidi.
Kdyz pak nekomu reknu, ze miminko je z umeleho, tak to naopak berou, jak kdyby to bylo zcela normalni a ze to si dneska muze kazdy koupit jak rohlik na krame. Takze uz to taky nikomu nerikam, pokud se normalne slusne nezepta z cisteho zajmu o vec.
Co se tyce projevu tehotenstvi, tak mam pocit, ze vsechno je proste krasne, i kdyz me poboliva bricho, prsa to byla naprosta hruza a tak. Porad si rikam, ze to za to stoji a ten pocit, ze se to povedlo, mi to vzdycky vynahradi. Hodne lidi se divi, ze si na nic nestezuju, ani kdyz uz mam bricho jak medicimbal a venku je vedro. Ale to je presne o tom, ze kdo si tim neprosel, tak vubec netusi.
Takze vsem, moc moc krasne leto, hlavne psychickou pohodu a dobrou viru, ze se to povede drive ci pozdeji. A taky, ze v tom holky nejste samya po svete chodi lide, kteri rozumi tomu, jak se citite. Papa

aktaka
14. črc 2009

dobré ránko všem

Baruš, je to pravda, že venku tu výchovu berou nějak jinak. asi zastávají názor, že když dítě nechají být, nebudou ho "omezovat výchovou", že z něj bude lepší a samostatnější člověk. ale zase tím, že si z děcka vychovávají spratka, nemůžou omezovat ostatní lidi, že jo

Paja, to se máš, že to s manželem a psem dopadlo tak dobře, tohle u nás prostě nehrozí. když vidím jak se staví ke všem domácím zvířatům, tak fakt v něco takového nedoufám. zatím mi to tolik nevadí, já mám psa u našich, tak tam se vyblbnu, problém ale nastane s dětmi. já bych chtěla, abychom měli doma nějaké zvíře, aby děti věděli, co to je se o někoho starat, tak to bude jedou asi boj.
teď jsem si všimla, že máš termín v srpnu, to je super, srpňátka jsou dobrá, navíc lev je nejlepší znamení 😵 (kdo nepochopil, jsem srpnový lev 😀 )

a ještě otevřu jedno téma - kojení na veřejnosti. co vy na to?
já nejsem vůbec proti tomu, ale jako u všeho platí, že všecho s mírou. asi nebudu každý den trdlovat někde venku, kde se dítě chudák v klidu nenabaští. v tom je přeci to kojení výhodné, že když to neklapne, nemusím nikde shánět, kde bych si přihřála UM 🙂
a nějak naivně jsem si myslela, že to tak už berou víceméně všichni, o to víc mě překvapilo, když jsem byla svědkem situace, kdy na kojící matku v tramvaji řvala jiná ženská, že je tyran. tomu kojení předcházel párminutový brek dítěte, kdy očividně matka nechtěla burcovat celou tramvaj, tak to vyřešila takhle. to jsem nějak nepochopila, že vůbec má někdo potřebu, ještě hulvátským stylem, se cpát do cizích věcí... 😒

siki26
14. črc 2009

Dobré ráno holky,

je jasné, že nastane situace, kdy dítě potřebuje nakojit a mamča se zrovna nebude nacházet někde sama. Tudíž mi přijde běžné, že nakojí dítě i tam, kde se nachází víc lidí. Samozřejmě by neměla všem ukazovat, jaký má prsa, ale tak střídmě na tom nevidím nic špatného.

aktaka
14. črc 2009

čau těhule 🙂

jak je, všechno ok?

jj, moje řeč s tím kojením. navíc, ono při tom samotném aktu ani to prso pořádně není vidět, žejo 🙂

baraf
14. črc 2009

ahojky, tak jak se máte?

atkty, jak ty dobrý? a ostatní těhulky taky?

kojení na veřejnosti-já nekojila, takže všude jsem tahala lahvičky,vodu a mlíko. ale taky se to dalo. určitě by mi nevadilo kojit venku,ale já stydlivka ( a hrozná),takže já bych se snažila nějak "schovat". ale jinak proti kojení venku nejsem, pokud je to provozováno "normálně" a ne s přehlídkou nahoře bez

aktaka
14. črc 2009

Baruš ahoj
u mě vše ok, tak jako kdyby se včera nic nedělo 🙂

áž jo, dupe tu po mě majitelka, to je děs. nechala jsem si na bedra naložit předloni další firmu k účtování, ale loni už jsem to nestíhala, tak jsem jí předala dál. jenže jsem musela udělat ještě závěrku. no a z nedostatku častu ta závěrka není 100%, tak bude průser asi 😖 🙄

siki26
14. črc 2009

Je mi fajn 😉 Dneska se mi trošku i motá hlava, ale zatím dobrý.
Akty, nějak nestíhám, ty jsi byla zase na iui???

aktaka
14. črc 2009

siki, jj, akorát včera