Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
10. srp 2009

Eli, ráda bych pokecala, ale letím na to cvíčo.

Neboj se, mimíska se všechny dočkáme, a já myslím, že u vás to dlouho trvat nebude, fakt cítím u tebe takovou pozitivní maminkovskou energii a to minule byl jen renonc. 🙂

elana
10. srp 2009

Soni, ne, ten KETík asi zkusíme po lázních...no, uvidíme. S tím ale čekat nechci, ani ne tak kvůli sobě, jako kvůli embryjkům, ono je to asi jedno, ale já si stejně myslím, že jim kdovíjak neprospívá být dlouho zmražený. Přirozený to neni a basta🙂

Novým bussinesem myslíš změnu práce? Tyjo, až tak by ses do toho pustila. Ty jsi teď vůbec taková akční, vypadá to, že nepovedené IVF byla perfektní zkušenost, která Ti dodala sílu na jiné věci, což obdivuju, pže mám dojem, že to většinou energii spíš bere než opačně. Ale určitě je to jak má být a já si taky myslím, že je šance, že se to u Vás povede přirozeně. I proto bych ale nezavrhovala a příliš neodkládala ty lázně, podle mě i to Ti můžee pomoct.

baraf
10. srp 2009

ahojky, koukám co danda a zatím nic.....

jo,jo, drží se mě to potvora až hanba.... už teda "jen"kašlu jak tuberák,ale i tak už by to mohlo skončit...... 😠

akty-ahojky! s tím utz je to tak jak píšou holky

eli-uvidíš, teď vyjde KETík po těch lázních.....

soni- a kdy by ses chtěla sejít? a kde?

elana
10. srp 2009

Ahoj Baru, tak to je fajn, že je to zas o fous lepší. No mě když chytne kašel, tak taky chodím nachrchlaná tři neděle 🙄

Děkuju za povzbuzení, snad vyjde...a kdyby ne, tak na jaře snad 2.IVF.

Na Dandu myslím...buďto nemá opravdu dobré zprávy a nechce se jí sem...anebo už je opilá Rychlýma špuntama 😉

danda78
10. srp 2009

ahoj holky, díky že jste na mě tak myslely.......
teprve před chvílí jsem dorazila domů, tak jak jsem předpokládala, test i krev ráno negativní, je tam čistá 0 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ takže ani náznak toho, že by se třeba na chvíli chytlo a pak zase pustili.
Na výsledky jsem si volala až po 3 hod, ráno vstávala v 5 a jela do Prahy vlakem, protože to máme asi 150km, a přítele jsem nechtěla vozit sebou, bylo to zbytečné, měl dost svojí práce.
Odpoledne jsme si zajeli na golf ještě s kamarádama, pak jsem šla kouknout do práce a teď už jsem tady......
To víte, že jsem si chvíli pobrečela, ale musím jít dál..... Přítel je taky smutný, ale ten to bere jinak, vždy se zaměří na bod - kontrola, potom na OPV, pak ET, TT a mezitím na to nemyslí, prý by se musel jinak zbláznit, já to mám bohužel jinak........
Potřebovala bych ale slyšet váš názor a radu... Rozmýšlíme se teď co dál, doktor asi bude navrhovat jít do 3.IVF s minimální stimulací, ale teď jsme trošku na štíru s penězma, stavíme plot u provozovny....a 45-50tis. navíc během 3 týdnů do kupy nedáme. Přítel si myslí, že by bylo lepší zkoušet ještě ten nativní IVF jak jsem byla teď, sice to stálo taky 22tis.,většinou vznikne jen 1 vajíčko, ale je to šetrnější pro tělo a může se chodit častěji. Pokud by vajíčko nebylo,platí se jen 4tis.za OPV. Co myslíte vy??? Chci se na to zeptat ještě Mrázka, až tam za ním pojedu, ale kromě těch injekcí ten následný postup je vlastně stejný, tak by v tom nemusel být takový rozdíl nebo u klasického IVF je větší pravděpodobnost?????? Také už má poslanou žádost na schválení pojišťovnou na další IVF a nevím, jak dlouho je platná??????
Taky jsem se rozhodla, že příště budu doma jen ty 3-4 dny než by se mělo embryo uchytit a pak budu chodit normálně do práce, sice se víc šetřit a nic těžkého moc nezvedat, ale nebudu doma. Pak akorát člověk lituje těch 14 dní flákání se, tedy aspoň já... Nejsem na to zvyklá a leze mi to asi na palici...
Tak poraďte holky prosím, musím se rozhodnout rychle, protože až dostanu menzes a pokud bych šla na klasické IVF, tak musím přijet už 2.-3.den cyklu si pro injekce, pokud bychom zkusili opět nativ, tak stačí 9.-10.den cyklu. díky.

sonka.77
10. srp 2009

Ahojky, jsem zpátky. Teda já si dala do těla, jsem úplně vyšťavená, ale příjemně. 🙂 Půjdu si udělat zeleninový salátek, mám na něj chuť celý den.

Eli, takže KETík bude, to je fajn, já budu věřit za tebe, že to vyjde. 🙂

Změnu práce zatím ne, ale přemýšlím o živnosťáku a zatím podnikání při práci, když to nepůjde, nepůjde, když jo, tak výhledově s prací seknu, ale to by se to muselo rozjet pěkně. Prostě jenom bych to zkusila, ještě ani nevím, jestli do toho vůbec jít.
Jo jsem teď akční, skoro ty dva uplynulý snažící roky jsem seděla spíš doma a čekala až budu těhotná no a když ani IVF nevyšlo, tak už se na to prostě nebudu ohlížet. Musím žít, jako bysme děti zatím neplánovali. Lázně si nechám na to jaro.

Jo jo, kdepak je Dandi?

Báro a ty jsi z Prahy? Já bych tam chtěla někdy v příštích 10 dnech zajet nakupovat, tak bysme se mohly vidět. Ale ještě nevím kdy.

sonka.77
10. srp 2009

Dandi, je mi to moc líto, zcela chápu tvoje pocity, my taky měli čistou nulu. ☹ ☹ ☹ Posílám pohlazení, věř bude to lepší. 🙂
S tím výběrem ti neporadím. Nemám žádné zkušenosti, měli byste to probrat s doktorem, on vysvětlí klady a zápory. To chození do práce je určitě dobrý nápad! Řekli ti kvalitu embryí, která ti zavedli?

aktaka
10. srp 2009

on tu snad i někdo je 😵

díky za odpovědi, taky prý budu stimulovat od 3.dc
akorát nemám antagonisty - podle čeho určují, jeslti je nasadí nebo ne, nevíte?

Soni, já bohužel zítra nemůžu, ani místo oběda se netrhnu ☹
ale ráda bych se někdy sešla na kafčo

Dandi, je mi moc líto 😢
já bych si hrozně přála, aby se tu všem dařilo, bych se tolik nebála, když jsem teď na řadě 😒
bohužel ti ale neumím poradit, čeká nás teprve první ivf, takže zkušenosti žádné
jinak co se šancí na úspěch týče, tak u klasického ivf je větší právě díky tomu většímu počtu vajíček, řekla bych

a ještě jeden dotaz, Danda ho nakousla, chodily jste všechny ostatní po et do práce? já totiž nevím co a jak. mě nebude vadit zůstat doma, práci mám stresující, tak si pak nechci nic vyčítat. ale z ase nechce vypadat jak nějaký povaleč, že všichni pracují a já se budu válet doma 😅

elana
10. srp 2009

Ahojky, tak ještě nakukuju, jsem zvědavá...

Dandi, je mi to líto 😔 to Ti pomůže, viď☹...bohužel, člověk je na špatný zprávy vždycky sám. Ale myslíme na Tebe a jak říká Soni, bude líp.

K dotazu: upřímně já osobně bych na to takhle rychle za sebou neměla. Myslím že by ses měla hodit trochu víc do klidu a nehnat to tak dopředu, já mám IVF zatím za sebou jen jedno a i když jsem byla přesvědčená, že to nevyšlo, tak asi (6.smysl) jsem přece jen podvědomě tušila, že se to chytlo, protože jsem byla taková hodně vklidu...ale já chodila celou dobu do práce (včetně dnů po ET a to se přiznám si, dodnes vyčítám). Ale Ty už toho máš za sebou strašně moc, do toho jsi byla doma, to čekání, navíc narkoza při odběru, ET, čekání na test...prostě je to strašlivě psychicky náročný a podle mě nejen tělo a peněženka, ale i duše si zaslouží chvilku odfrknout. Vždyť je jedno, jestli na to půjdete v září nebo v listopadu, mezitím je pár týdnů, našetříte, a můžete jít do IVF plného-je to sice záhul, ale zas je tam těch vajíček přece jen víc, je tam šance na mrazáčky a tím se kumulativní úspěšnost násobí.

Takže když to shrnu tak co bych dělala já, jo?

1. teď NIC. Maximálně IUI (pokud to jde kvůli vejcovodům nebo máte aspoň nějaké slušné spermie)
2. maximálně znova ten nativ, ale dala bych si mezitím měsíc, dva
3. plné IVF

Soni, co Ty cvičíš?

aktaka
10. srp 2009

jinak holky, u nás trochu změna, čekám na ms a začínám stimulovat 😵

aktaka
10. srp 2009

Dandi, El má pravdu, já bych si taky teď dala trochu oraz. mně třeba hrozně bodlo už jen to, že jsme si dali oraz od iui (teď je z toho tedy jen měsíc, i když původně byly v plánu min dva). ale i tak se cítím lépe, že jsem prostě nějakou dobu nemusela na to plození myslet 🙂

sonka.77
10. srp 2009

Teda, tady je narváno! 🙂

Akti, tak to budeš mít stejný jako já. Podle čeho to určují nevím.
Akti, nemusí to být zítra, mám teď několik dní dovču, tak bysme to mohly naplánovat.
Akti, je to smutná statistika, ale čím více holčinám se to v tvém okolí nepovede, tím roste šance, že se to povede tobě. Statisticky. 😉

Já šla do práce čtvrtý den po ET, a myslím, že je to tak akorát.

No, když to čtu, tak souhlasím s Eli, je fakt dobrý udělat si voraz, psychicky i fyzicky. Ale fakt bude nejlepší probrat všechno s dr.

Jo a ještě mě dr. dneska dělala UTZ a vše je OK, v pořádku. Tak to jsem ráda.

Dneska jsem podruhé šla na jumping, to se skáče do rytmu na trampolínkách, je to hukot. 😀 A špíčky se jen klepou. 😀

sonka.77
10. srp 2009

Tak už na to jdete!!! A kdy tu MS čekáš? Držím, držím, držím!!!!!!!! 🙂

danda78
10. srp 2009

díky za názory. Poradíme se samozřejmě i s doktorem ale já jsem za těch posledních 5 let tak nějak už otupělá a zvyklá, že mě to asi moc nerozhodí a čekat????? Na co??? Mezi 1. a 2. IVF byla pauza skoro rok a třičtvrtě,mezitím jsme teda stihli ještě 2KETy, ale stejně to k ničemu nebylo........
Teď u toho nativního IVF žádnou narkózu nemáš, protože ti odsávají jen 1-2 folikly a to se dá v pohodě zvládnout naživo. Od začátku roku jsem byla 3x na IVI, vejcovody bych měla mít v pořádku, ale to spermio opravdu nic moc.... Pak jsme začali s těma nativama, poradil nám to Mrázek, že je to šetrné k tělu, levnější než klasické IVF a tak jsme to 5x zkusili. 4x byl folikul prázdný, až teď na popáté v něm bylo vajíčko a došlo k
ET. Takže nikde není zaručené, že když teď zkusíme opět nativ, bude vajíčko hned a hned další ET.
Embryo mi transferovali 4buněčné, po 2 dnech kultivace, což prý přesně odpovídá stádiu vývoje.
A co s tou žádostí na pojišťovnu????? Poradíte některá???

aktaka
10. srp 2009

Soni a čím jsi stimulovala? já bych měla mít puregon
statistika na prd tedy. stejně tak můžu být já na té blbé straně. ale v tom případě to pak všem vyjde napodruhé, aby bylo vyrovnáno 😉

Já bych mohla ve středu vypadnout místo oběda tak na hoďku, jinak na déle odpoledne po práci až někdy ve čtvrtek

Soni, to je moc dobře, že je všechno ok. to se člověk hned cítí trochu lépe, viď? já jsem nikdy nevěřila, že budu mít radost, že mi nenašli nic špatného na utz, i když se ani nepočítalo, že by tam něco bylo. ale je to tak, vždycky se mi uleví, že je všechno ok

aktaka
10. srp 2009

Danda, tuším, že žádost je platná tři měsíce od schválení

aktaka
10. srp 2009

Soni, ms by měla dorazit do týdne. ve středu jdu na utz a pokecat si co a jak

byla tohrozná rychlovka. měli jsme jet teď na dovolenou, proto jsme nakonec šli až v to září. ale manželovi to kvůli práci nevyjde, takže místo dovolené bude ivf. prachy to stojí skoro stejné.... 😀

aktaka
10. srp 2009

jo a holky, myslíte, že můžu při stimulce cvičit a jezdit na kole. pokud tedy nebudu sama nic cítit

sonka.77
10. srp 2009

Dandi, chápu, že u vás není na co čekat, ale přece nemusíte čekat dlouho, jen nechat jeden cyklus mezi volný. Je to fakt záhul na psychiku, já jsem od přírody kliďas a optimista, ale IVF mi dalo do těla pořádně. Nativy jsou určitě super, možná pokud nevyjde 2.IVF, tak to zkusíme.

Dandi, mě transferovali osmibuněčná třetí den a embryoložka mi řekla, že zcela odpovídají tomu dni, ale po neúspěchu jsem zjistila, že měly kvalitu C, takže nic moc. ☹

Co já vím, tak snad u Všeobecné to musíš stihnout do 3 měsíců, jinak do půl roku, ale ruku do ohně za to nedám.

elana
10. srp 2009

Dani, je to jen na Vás🙂...chápu teda, že sama se přikláníš spíš k IVF? (kvůli těm prázdným folikulům předdtím?). Jinak musím říct, že si vážím Iscaru za ty nativy, pže např. u Apolináře je dělat nechtějí, že to nemá význam. Ale každá neúspěšná snažilka ví, jak i jen to malé pošťouchnutí přírody pomůže na duši, co?🙂

S tou pojišťovnou, asi je to rozdílné jak u které, myslím že jsem četla, že např. VZP to má snad i rok. Já mám OZP a tam to taky nějakých pár měsíců je. Každopádně podle mě to vyřeší jeden telefon🙂

Akty, týýývogo! To je fofr🙂 A budeš mít agonistu nebo antagonistu? Já měla to druhé, od 7.DC jsem připíchávala večer Cetrotide, aby folíci předčasně nepraskli. Když máš Puregon, tak k němu "patří" Orgalutran (jsou od stejného výrobce, tak jak Gonal+Cetrotide). Nebo máš něco jiného, jak měla Sonka?

Musím končit, vůbec mi nejede net☹ ahojky.

elana
10. srp 2009

VZP 3 měsíce? Oho, tak to jsem se pěkně sekla. No, takže tím spíš určitě se poinformuj osobně.

Já to přesně tak myslela, ne čekat půl roku...ale cyklus, max. dva, nemůžu si pomoct, ale ono i to neustálý roztahování čípku katetrama atd. podle mě taky dvakrát zdravý neni.

Akty, kolo radši ne...namáhá to vaječníky.

sonka.77
10. srp 2009

Akti, já měla Fostimon, na druhý pokus bude Puregon.

Jo mám radost z UTZ, vím, že někdo psal, že třeba byly ještě zvětšené vaječníky a tak.

Takhle narychlo je to nejlepší, žádný cavyky. 😀

Cvičit při stimulce, já myslím, že jo, ale myslím, že trošku zvolnit bude fajn. Uvidíš jak se budeš cítit.

sonka.77
10. srp 2009

Tak já nevím, dr. mluvila o Puregonu, ale zas se Synarelem.

Eli, škoda, tak ahoj!

aktaka
10. srp 2009

no já totitž mrkla jen na ten jejich rozpis, že tam turková zaškrtla puregon, ale co dál, to nevím, dozvím se ve středu, tak podám zprávu

Soni, tak to je tuplem dobře, že jsi v pořádku, když to není pravidlo

jj, ono je to asi fakt lepší, když to je najednou taková rychlovka, nestačím tolik stresovat. stejně původní plán byl v srpnu, ne? 🙂

já se nechci nijak přepínat s tím cvičením, ani normálně nejsem žádný aktivista, ale prostě sem tam se hýbu, tak abych věděla, jestli můžu

tak já už to taky balím, musím jít něco pokud a čekají na mě jahůdky s cukrem, mnám (to je dietka 🙂 )
jsem ráda, že jsem vás tu zase stihla jednou
mějte se krásně, zítra zase mrknu aspon v letu, dobrou

aktaka
10. srp 2009

pokud = pokutit 😀

sonka.77
10. srp 2009

Akti, dobrou noc. 🙂

baraf
10. srp 2009

ahoj,

dandi-je mi to líto.... ☹ já bych teda nechala tělo trošku odpočinout a šla do toho třeba v říjnu..... a nevím asi bych se přikláněla k tomu norm.IVF,aby bylo víc vajíček, ale tohle je fakt lepší probrat s dr.

akty-téééda, tak tfuj,tfuj,tfuj, držím palečky!

soni-ne,nejsem z prahy,ale mám to kousek,tak 40 km autem. takže by to klidně šlo. vzala bych toho rošťáka našeho s sebou,aby se taky předváděl před někým jiným 😉 a držím palce s podnikáním

tak dobrou noc, jdu spááát 😉

siki26
11. srp 2009

Dobré ráno holky, teda vy jste to tu včera pěkně rozjely 😵

Dando, moc mě to mrzí ☹ Já osobně si myslím, že pokud se cítíš na to, jít do toho hned, tak bych neváhala...Samozřejmě je důležitá i psychická stránka, takže pokud i tak jsi v poho, tak na co čekat...Už máš toho za sebou tolik, že musíš být na všechno připravená...
Přikláním se také k normálnímu IFV - jelikož je víc vajíček, tak i víc možností na oplodnění...A dlouhý protokol je šetrnější než ten krátký, takže zase takový rozdíl v tom není. Jen je to o pár korun dražší 😒 Já jsem za Gonal + IVF + ICSI + prodloužená kultivace 5 dní platila cca 27.000,-.
Jinak mi bylo řečeno, že schválená žádost platí 3 měsíce a nikdo neříkal nic o tom, jestli je rozdíl u jaké jsem pojišťovny.
Po ET jsem byla v klidu doma 3dny (pátek ET,sobota,neděle) a v pondělí už jsem šla do práce...Podle mě je opravdu zbytečné být 14dní doma na neschopence, když se cítíš dobře. Po 1.IVF (už jsem to psala 🙂), jsem byla doma 14dní a dodržovala klidový režim a nic...

Akty, během stimulace mi bylo doporučeno se fyzicky moc nenamáhat, ale já bych poslouchala svoje tělo a odpočívala, když se budeš cítit unaveně...

danda78
11. srp 2009

ahoj ještě jednou moc děkuji za názory. Dnes jsem dostala menzes, takže pokud bych chtěla začít stimulovat na IVF, musela bych jet do Prahy už zase zítra, a to jaksi nezvládám....Ani psychicky, ani časově a ani skrz peníze. TAkže se objednám na kdy bude mít primář čas.
Já bych se asi taky spíš přikláněla ke klasickému IVF, jelikož vyberou lepší vajíčka, minule jsem jich měla snad 23, z toho vzniklo asi 12 embryí, ale do 5. dne kultivace jich vydrželo jen 6. Ale i tak je asi pravděpodobnost vyšší.
Teď za nativ jsem platila 15000,-Kč + 6000,- za ICSI 1 embrya + 900,- za speciální katetr.
Siki tebe celé IVF vyšlo opravdu "jen" na 27tisíc???? Paní na recepci mi říkala že jen IVF je asi 30tisíc, 9tisíc ICSI, + PK, léky..... tak jsem počítala spíš 45-50tisíc.
S tou žádostí se zeptám. díky hezké odpoledne. ozvu se navečer. D.

siki26
11. srp 2009

Dando, 30.000,- myslím měla na mysli, když by jsi už neměla nárok na úhradu od pojišťovny. Já platila zálohu 12.000,- + doplatek 7.000,- + Gonal 5.000,-. Takže 45.000,- to opravdu nebylo...