Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
2. dub 2010

tak, abych měla pokoj, mám objednanou všechnu drogerii a lékárnu, i pro sebe noční košile a všelijaké vložky na prsa i mezi nožky 😀 😀 počítám do dvou týdnů jsem připravená na porod, takže budu přenášet 😀

baraf
2. dub 2010

tak vidíš, klidně jeď... a hezky si to užijte.
gratuluju k připraveností! 😝 😀

aktaka
2. dub 2010

Baruš a jak vy se chystáte na velikonoce? bude Luky chodit koledovat?

danda78
2. dub 2010

ahoj holky,
koukám akty tady začíná dokončovat přípravy na miminko a baruš jí v tom pěkně asistuje..
holky, užijte si krásně všechny velikonoce, opatrujte se a buďte na sebe hodné a moc toho nedělejte..
já jsem tady včera měla překvápko na 1.4. přijeli naši na otočku,ani nic neřekli a když jsem odpoledne jela z práce,tak stáli před barákem, dovezli mi snad 2 tašky jídla - džusíky, ovoce, polévku z řepy,sýry...vše skoro bio,asi aby jsme byli(y) zdraví..
navečer už zase odjížděli vlakem domů, no jo důchodci,nemají codělat,tak si jezdí...
dnes hlídají děcka od ségry,tak museli být rychle doma...
ale ani mi to nevadilo,jak odpolko příjdu jsem ko,takže kdyby nedorazili,měla jsem v plánu si jít lehnout..
dnes jsem cestou do práce se stavila v nemocnici na hcg a pak si volala na výsledky,takže:
minulý pátek 13.den od ET - HCG 111,5 j.
dnes 20.den od ET - HCG 1279 j.
tak co myslíte?? už jsem trošku klidnější a snad už nějak těch 14 dnů do 1.utz přečkám...
stoupá to tak jak má že jo??
tak zatím baby,mějte se..
D.

madlinka
2. dub 2010

Dandi náááááááádhera 😀 😀 😀 😀 😀 gratulujůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů 😀 😀 😀 😀 😀

baraf
2. dub 2010

Dandi, tak vidíš, paráda

Akty-jo,jo pomlázka už je nachystaná,já mám pro koledníky v lednici flašku a pro ty menší čokoládovou koledu a ještě v neděli obarvím vajíčka. jako já to moc nemusím, ale držím to kvůli Lukymu a tady se to taky drží. máme i výzdobu a něco jsem upekla.
Luky umí hody,hody doprovody, tak snad se moc nebude stydět, budou chodit s taťkou.
tak pokud sem nenakouknu, tak si to hezky užijte a hlavně odpočívejte, papa

sonka.77
3. dub 2010

Dandi, super výsledek! Gratuluju! 🙂

Holky všem přeju krásné Velikonoce, pěkně je oslavte. 🙂

aktaka
4. dub 2010

ahoj holky

Dandi, to už je super hodnota 🙂

děvčata, ať vás zítra ti chlapi šetří! já bych se nejraději nějak schovala, velikonoce nesnáším a tuhle podivnou tradici už vůbec ne. ženská peče, maluje vejce, pak přijde chlap, zmlátí jí do kuličky 😀 a na závěr se ožere jak zákon káže 😅 já vím, že přeháním, ale fakt to nemám ráda

tak se mějte, zatím pa

madlinka
5. dub 2010

Akty souhlasím, velikonoce taky nenávidím. Přijdou mi trapný. V rodině žádné děti nemáme, od kamarádek taky nikdo nechodí, tak neotevírám....

aktaka
6. dub 2010

čau kočky

tak jak jste to přežily? já v celku ve zdraví, má to něco do sebe být těhotná 🙂

a dnes krásně, tady svítí oskar, tak asi vyrazím ven. potřebovala bych tedy uklízet, ale v rámci toho klidového režimu nějak něvím, co můžu a co ne. pěkně mě to štve 🙄

ivca81
6. dub 2010

Ahojky holky, tak koukám, že jste přečkaly velikonoce, já tyhle svátky taky zrovna nemusím, ale naštěstí ani nikdo neotravoval 🙂
dneska jsem 24.den od ET a vlastně 11.den ode dne kdy mám oficiálně z krve potvrzeno těhu, ale stejně asi nebudu klidná do ultrazvuku, dokonce jsem si o víkendu zase koupila testík jestli tam opravdu jsou //, no prostě blázen 🙂
na UTZ jdu až 16.4. to čekání je prostě děsný, hlavně jsem zvědavá kolik bobíků, nevíte kolik návštěv probíhá pak ještě v Iscare než mě šoupnou zase k mýmu gynekologovi?
a jak je to prosím s koupáním ve vaně, to se nesmí celé těhu? mě teda sestřička říkala, že se koupat můžu, ale spousta holek mi tvrdila, že to je zakazané, nevíte jak to tedy je?
užívejte krásný slunečný den 🙂

baraf
6. dub 2010

ahooooj

já to taky přežila,ale tady teda bylo koledníků..... ale zas budu zdravá a neuschnu 😀

Akty-tak co, vydali jste se nakonec na cesty? a co se týká úklidu, moc to nepřeháněj, ale myslím,že uklízet můžeš. jen nic netahej.

Ivčo- UTZ bude poslední návštěva v Iscare. tak hodně štěstí!

aktaka
6. dub 2010

Ivčo, můžu tě jen uklidnit, že ten strach tě už nepřejde nikdy 🙂 pak se budeš bát, aby screeningy dopadly dobře, když se bude/budou míň hýbat, tak aby to neznamenalo nic špatného, aby se nestalo nic u porodu a po zbytek života 🙂
jinak jak píše Baruš, utz v iscare byl jeden a poslední, na další jsem šla už ke své dr

Baruš, nakonec jsme jeli, všechno v pohodě, tak jsem ráda, že jsem netrčela doma. ještě tam manžel pojede za dva tři týdny pro postýlku (nevešla se nám teď do auta, protože jsme vezli manželovo kámoše), ale to už já zůstanu doma. snad nebudu rodit, aby se stihl případně vrátit 😅

baraf
6. dub 2010

Akty-tak super, že jste si to užili.... neboooj, to stihne,přece chceš rodit v termínu, ne? 😀

Ivčo-Akty má pravdu, teď už ten strach bude pořád... ale je to hezký.

aktaka
6. dub 2010

jasne,ja chci rodit v terminu,ale nevim,co na to slecna 😀

sonka.77
6. dub 2010

Ahoj holky! Velikonoce jsem taky přežila, ale au au bolelo to. 🙂 No taky moc tyhle svátky nemusím, takže jsem ráda, že se zas na rok pokoj. Asi by mě bavily jen na vsi, kde by to probíhalo tak nějak vzájemně, vesele a hlavně bysme pak taky pěkně polejvaly chlapy. To v bytě dost jako nejde. 😖 😀

Akti neboj, kámošku 14 dní před termínem ujišťovali, že už v podstatě rodí, no a kluk vylezl až tři dny po termínu. Byla ale celou tu dobu nervní, kdy že už to bude. 🙂 Takže radši to "kdy" vůbec neřeš. Až to bude tak to bude a ono to bude, to mi věř. 😀

Ivco, určitě nejsi blázen, já bych testovala taky a myslím, že bych i do UTZ zašla ještě minimálně jednou na krev. 😉

aktaka
7. dub 2010

čau kočky

Soni, myslíš, že jako někdy určitě vyleze, jo? 😀

dnes je venku zase krásně a já zrovna musím odpoledne do prahy. no aspoň vtrhnu do obchodu a koupím si konečně kojo prsenky, ať jsem zase kousek napřed v těch přípravách

garp776
7. dub 2010

Ahoj holky,

tak mne 3 IUI také nevyšlo, zítra jdu k Anušce na UTZ 2DC a pro injekce. Mohly by jste mi prosím napsat jaký je rozdíl mezi Gonalem a Puregonem? A další otázka-zálohu 12 tisíc + 5000 na injekce si mám vzít sebou již zítra? díky moc

aktaka
7. dub 2010

Garp, tak držím pěsti na stimulku
rozdíl mezi gonalem a puregonem moc nevím, podle mě akorát výrobce, oboje jsou tuším ty "lepší" a v peru. ale jestli se tu ukáže El, určitě by byla schopná poradit ti víc
zálohu já jsem platila v den, kdy jsem si šla pro léky. a peníze na léky samozřejmě s sebou, pokud si je budeš vyzvedávat, tak je v lékárně rovnou zaplatíš

garp776
7. dub 2010

díky moc aktaka,

taky bych tím ráda proplula tak hladce jako ty.. sleduji tě už delší dobu..hrozně to utíká a ty už budeš za chvilinku maminka!
Ty jsi měla Gonal viď..kolik jsi za něj platila?

aktaka
7. dub 2010

jo, letí to jak blázen. no však počkej, za chvíli ti to taky poletí 🙂
jj, měla jsem gonal. jedno pero stálo něco těsně pod 1tis a já spotřebovala 3, takže cca 3tis jsem za něj dala. tedy pokud si to dobře pamatuju 😅

garp776
7. dub 2010

..no já jsem si vždy myslela, jakej jsem silák, co všechno nevydržím. To, že má můj drahej Klinefelterův syndrom a tím pádem žádné spermijky mne moc mrzelo, ale to, že ty IUI se nevydařili..to už se mně začínají podlamovat kolena. byla jsem si tak jistá, že vše zvládnu levou zadní a teď tohle. Celá přítelova rodina, teď na mne lpí..jestli to výjde nebo ne..už se tam bojím jezdit, a říkat mamince, že jsem to zase dostala..nechci je zklamat a po dalším dítěti toužím víc než kdy jindy.. No konec brečení..to IVF prostě musí vyjít, stejně jako tobě! Je prosím tě něco, na co bych si měla dát pozor?

aktaka
7. dub 2010

Garp, to si nemůžeš tak brát jako svůj úkol!! a už vůbec ne, že někoho zklameš. a tuplem někoho, koho se to přímo netýká. to bys z toho za chvíli zcvokla
ani ivf nemusí vyjít napoprvé, to jsou spíš výjimky, takové případy jak já
a co se iui týče, tak u toho já jsem ani s nějakým úspěchem nepočítala. samozřejmě jsem doufala, bylo by to super, přeci jen takové napůl přirozené, ale opravdu jsem s tím nepočítala. ani jsem nikdy nebyla moc zklamaná, že přišla ms. to už byl takový standard každoměsíční, že se mrcha dostavila. víc by mě překvapilo, že by to tak nebylo
zkus se nad to trochu povznést. vím, že se to kecá, taky jsem si tím prošla, ale trocha nadhledu neuškodí, aby se člověk nezbláznil. ber to tak, že jsi teprve na začátku, máš před sebou všechny tři pokusy, to je víc jak 90% šance, že na konci budeš těhu 😵

garp776
7. dub 2010

jj, nadhled..ten opravdu už potřebuju. trochu se zklidnit a věřit, že vše bude ok, no ještě, že už je tu to jaro a dá se dělat na zahradě a přijít tak na jiné myšlenky..

sonka.77
7. dub 2010

Garp ahoj! Taky se přidávám k Aktě, ze své zkušenosti můžu poradit, že je lepší fakt počítat s tím, že to nevyjde. Já šla do 1. IVF hodně optimistická, že to 100% vyjde. No a ten pád potom byl o to bolestnější. Ber to jako pokus, který buď vyjde nebo nevyjde. 🙂 Budu držet palce a doufám za nedlouho tě následovat. Máš krátký protokol?

Holky, já zálohu 12 tis. platila až v den OPU. Ale já nechodila na UTZ přímo do Iscare.

ivca81
7. dub 2010

Ahojky Garp, opravdu to chce na to pořád nemyslet, ale ono se to kecá, mě se taky pořád honily hlavou myšlenky jestli IVF vyjde a dokonce jsem i pár dní po transferu brečela, že to určitě nevyšlo a je vše ztracené a ona ejhle vyšel hned první pokus 🙂
my jsme ani IUI nezkoušeli, protože mě bohužel hned nastimulovali na IVF, nejdřív mě to pěkně vytočilo, že si hned plácám IVF, když nemám vyzkoušení ani jedno IUI, ale jelikož to nakonec vyšlo, tak mi to zase až tak už líto není 🙂
jinak s těma financema: já jsem peníze měla vždy jen na léky, které jsem si vyzvedávala dole v lékarně(měla jsem Menopur) a tu zálohu 12tis. jsem skládala ráno než jsem šla na OPU a vůbec s tím neměli problém, doplatek za IVF budu platit teď při UTZ což bude 4 týdny po ET
tak moc držím palečky 🙂

sonka.77
7. dub 2010

Ivco, píšeš to jako by se tě na nic neptali a rovnou ti šoupli léky na IVF. To je docela drsný. Se mnou vždycky diskutovali, ale u nás bylo IVF jasnou volbou.

garp776
7. dub 2010

Ahoj Sonko,
já jsem od přírody velmi optimistická, vždy věřím, že všechno jde, když se chce..tak proto jsem teď trochu zdrblá, že mě příroda trochu vypekla..no nic, musím se naladit tak, že se vlastně zas tak nic hroznýho neděje...jen, kdyby ty penízky nemizeli tak rychle...ještě nemáme za sebou žádné IVF a už jsme v Iscaru vyplázli přes 50 000,-! ( Mudr. Kočí + dárcovské spermie..)
Jaký problém vlastně máte? A kdy jdeš na 2.IVF?

garp776
7. dub 2010

ahoj Ivco,

proč ti naordinovali rovnou menopur? Pro anovulační cyklus?

garp776
7. dub 2010

..a ještě jedna otázka...co vše je zahrnuto v té záloze?