Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
21. črc 2010

Ahoj holky, zítra frčím na dovču, tak počítám, že až se vrátím, tak už budou Madli dvojčátka na světě. Pokud už nejsou. 🙂 Mějte se tu fajn a ať mě tu čekají jen samé dobré zprávy. Pa pa. 🙂

baraf
21. črc 2010

Soni, kam se chystáte? hezky si to užijte!!!!

siki26
21. črc 2010

Soni, přejeme krásnou dovču. Taky bych někam vyrazila, ale letos budeme ještě doma.

baraf
23. črc 2010

ahoj všem!

tak jsem včera byla na KO, v pohodě, mám průkazku a fotku. 🙂

pajinkaa28
23. črc 2010

Ahojky,taky všechny zdravím 🙂
BARAF,to je skvělá zpráva 😉

biris
23. črc 2010

Báro gratuluju,to je super těhulko!
Jsem zvědavá na madlinku kdy porodí?Dlouho jsem tu nebyla jen jsem občas nakoukla ale nepsala,poněvadž teď čekám až příjde ms tak se budu obědnávat 19 až 22 den cyklu k tomu dr.Hulvertovi a doufat že to tentokrát výjde!Už mám z toho hrůzu teď co mi naordinuje a jak to bude probíhat!
Jinak zdravím všechny i novou pajinku!

baraf
23. črc 2010

Biris-neboj.... proběhne to v pohodě. a děkuju 😉

siki26
24. črc 2010

Baruš, tak už je to veselejší viď? Moc gratulujeme 😉
Biris, určitě to zvládneš, budeme držet palečky! 🙂
Holky, co Akty? Už jsem ji tu dlouho neviděla...

baraf
26. črc 2010

Siki-jo,jo je to lepší, to je jasný, díky moc 😉

biris
27. črc 2010

siki díky moc. 😉

baraf
27. črc 2010

hezký den,

copak asi Madli-že by už dvojčátka vykoukla na svět?

my jsme až do pátku s Lukym sami-teda přijede můj táta (jedinej prarodič,co má fakt zájem a pomůže) a jáááá se půjdu projít do města. no do města, k nám do Slaného, pár krámků na "pěší zóně" ,ale jak já se těším. nevytáhla jsem paty (krom Motola či ISCARE) už pěkně dlouho. sednu si někam na terasu,dám si laté, koupím si časopis a budu si užívat.

danda78
27. črc 2010

ahoj holky,
mám vás přečtené... ale moc se omlouvám,že teď nepřispívám,nějak nebyl čas a hlavně nálada.....
nebojte, mimi je v pořádku, to je tak to jediné..
je dobře, že se trošku ochladilo,ale nám to teda přineslo jen komplikace.
jelikož opravujeme tu provozovnu,tak jsme tam z větší části strhli střechu a čekali jsme na firmu,která měla přijet dělat vazníky, samozřejmě nepřijeli včas, takže pršení které bylo nám to tam úplně vyplavilo,musíme udělat novou elektriku vevnitř, zdi jsou úplně promáčené, budou se muset oškrabat, koberce jsme včera s holkama strhaly, celou sobotu uklízeli....
bylo zavřeno 2 dny, od včerejška opět fungujeme jen na takový nouzový provoz než se najdou řemeslníci a objedná materiál tak to budeme muset ještě tak 2-3 týdny vydržet... a hlavně firma musí dojet a musí to dodělat, v sobotu tam byli něco málo udělali,ale ještě nedodělali takže se nedá jet dál... od té doby jen slibují, prý to dají na pojišťovnu a zaplatí nám škodu, ale zatím jim běží už skoro 14 dní penále za nesplnění smlouvy o dodávce a to je jim taky asi jedno... hrůza.. mám z toho noční můry jen jak začne pršet..
a do toho ještě dnes ráno volal děda,že garáž, kde jsem měla uskladněné své kolo byla otevřená,kolo pryč, takže jsem dnes lítala po policajtech, dávala výpovědi, byli si to tam nafotit... takže další 2,5hod. lítání skrz toto a nic z toho...
...
pak jsem jela odpoledne reklamovat počítač, kde nám asi odešel zdroj, naštěstí je ještě v záruce,takže samé vychytávky a jobovky....
ale co, hlavně že mimi je ok a my zdraví... ale řeknu vám,nasere to pěkně...a klidu a pohody doma to taky nepřidá...
dnes jsem měla jet naposledy do Prahy do Iscare za Mrázkem,ale včera volali z recepce,že si asi ještě prodloužil dovču,takže tam tento týden ještě nebude,tak jsem objednaná na pondělí 2.8., pak ve středu 4.8. uvidím mimi znovu, to jdu ke svému gyndaři...
snad se mu daří dobře a nebude moc stresované z těch všech našich problémů... minulý týden na ultrazvuku se mělo dobře, jak jsem již psala,vše vypadalo ok, mělo asi 390g v 21tt a vypadalo to na chlapečka...
moc na vás myslím,až bude líp, ozvu se,ale čtu vás a tak jsem v obraze co se kde děje... nebojte..
d.

danda78
27. črc 2010

jinak mi teda můžeete taky poradit s výbavičkou,jelikož mám teď úplně jiné starosti a výdaje, vypadá to,že vše budeme shánět nejdřív tak v září,říjnu....
jestli máte seznam věcí, co vše je pro mimi potřeba,tak ho tady prosím dejte...
a taky už bych se ráda rozhodla skrz ten kočárek, tak poraďte, chtěla bych nějaký s velkýma kolama, spíše trojkolku, s větší korbičkou, pružný, nejlépe trojkombinaci i se sedačkou a sporťákem,ať alespoň něco máme koupené při jednom...zatím jsem koukala jen na internetu, až bude větší pohoda a klid, musím to obejít naživo, ale nejvíce se mi zatím líbí jané, teutonie, peg perégo...
tak dávejte tipy..
myslela jsem jak začnu nakupovat po 20tt a už jsem 22tt a nemám ještě vůbec nic... tak snad nebudu rodit předčasně a vše nějak stihneme, i s tou přestavbou, malováním doma....a výbavičkou..
ještě se chci zeptat, vy co nejste svoji, žádost o uznání otcovství se vyzvedává na matrice a jak dlouho před porodem to stačí????
a nahlášení do porodnice taky musí být nebo mě vezmou až to na mě přijde??
budete chodit na nějaké předporodní kurzy,kdy tak začínají???
pracuji jako OSVČ, musím pak najít někoho místo sebe, na koho převelím zodpovědnost a vedení v době, kdy budu pobírat PPM, do kdy to stačí nahlásit na sociálku???
zjišťuji,že je toho hodně co musím ještě před porodem zařídit,ale to máte asi každá co??
jen jsem teď nějaká nervóznější.....
tak se nezlobte...

baraf
27. črc 2010

dandi-dnes mi není nejlíp, odpovím Ti zítra,jo?

mishi
27. črc 2010

ahoj holky,

nezlobte se, ze nepisu, nejak jsem porad pryc nevo v praci neni cas. ale brzy si ho najdu. jen vas pravdielne ctu, abych byla v obraze 😎
vidim, ze tehotenstvi prospivaji (dandi, baro), madli je uz asi v porodnici, luky uz je doma, ale na dandu se to nejak popapadalo. bohuizel kdyz se to s..., tak se to s... se vsim vsudy.....myslim na teb/ vas, jake to mjusi byt, resit nekolim problemu najednou....
dandi, ohledne tvych dotazu ti zkusim neco odpopvedet, az se vratim koncem vikendu. ted narychlo balim, minuly dten jsme byli na modrave na tyden (bez kol, same pesi tury, dala jsem i 20km!!!) a ted frcim k rodicum, obejdu kamosky, a v patek prijedem manzel. sundal mi spdecka, aybch se na kole letos nezabila, pridelal klasicke slapky (vartim se do testkych let🙂) a vyjedeme podel labe po rovince

vsem co tu jste, preji dalsi dny letosniho irasneho leta, at se vam dari (predevsim pro dandu, at se situace zlepsi!!!)

baraf
28. črc 2010

Dandi-ad porodnice. tuším, že jsi psala,že nejsi z Prahy,ale někde od Brna? to je snad výsada jen pražských porodnic, že se tam musíš registrovat. jinak bych si porodnici v klidu vybrala a zavolala si tam, oni Ti povědí,co a jak. budeš tam chodit ke konci těhu do poradny.... nevím, jestli chceš absolvovat předpor.kurz-to porodnice nabízejí, v rámci toho Ti porodnici určo i ukážou.

baraf
28. črc 2010

no a výbava: nebudu mluvit o postýlce nebo vaničce. .... Kočárek si běž někam osahat, hodně holek si chválí x-lander nebo z trojkolek ještě jané. ale dojdi si někam do obchodu, kde mají víc značek, a pořádně si je prohlédni a ozkoušej-mluvím z vlastní zkušenosti.já měla jako kočárek do terénu super, nafukovací kola, velká korba (byl to ABC design).ale byl hrooozně těžkej.... nakonec jsem kupovala janéčko-sporťák-do kočárku samo deku a fusak....
jinak určo nějaký látkový pleny, osušky (já měla i ty plínový i froté),bryndáčky, na spaní jsem dávala overálky, bodíčka (košilky jsem nepoužívala),dupačky,punčošky, svetříky nebo mikči, čepičky, a kombinézky. dudlíky-teda já jich prostřídala víc i lahviček-náš brouček měl pusu jen na AVENT 😀, toho bych nekupovala moc, pže když budeš kojit, tak jich moc potřebovat nebudeš. podle situace bych pak třeba koupila odsávačku a lahvičky (pokud budeš lahvičky používat,měla jsem sterilizátor do mikrovlny a ohřívačku na lahve), pokud využiješ, tak chůvičky., kosmetiku, nůžtičky na nehty. jestli budeš mít třeba komodu na přebalování tak na ni nějakou podložku.
v porodnici Ti řeknou, co musíš mít ty-to chce každá porodka jinak...a jinak budeš potřebovat vložky do podprdy, normální (dost savý) vložky, a já jinak nevím-nekojila jsem ,tak jsem nepotřebovala ani košile nebo kojící podprsenky...
holka, vůbec nevím, jestli jsem Ti napsala všechno, kdyžtak se ptej.
hlavně, teĎ je výhoda, že všechno koupíš, takže byť se Luky narodil dopředu, manža dokoupil,co bylo potřeba...

baraf
28. črc 2010

no a jinak-hlavně buď v pohodě, však to všechno dobře dopadne. stavební firmy jsou fakt na h..... málokdy narazíš na někoho slušnýho. tak ať už to máte brzo v pořádku a můžeš se věnovat přípravám na příchod miminka.

teď to tam po sobě čtu, samo kup rukavičky, prcek bude v zimě...

pajinkaa28
28. črc 2010

Ahojky holky!
Tak koukám že nikdo nemá moc času.Ale bud'te hlavně v pohodě. a těhulky,šetřete se.
DANDI,co se týče výbavičky,tak Ti Baraf poradila dobře.Kočárek jsme jako první kupovali Chicco trio enjoy,je dobrý,ale má golfový podvozek,což bylo opravdu mínus a když bylo Jiřikovy 6 měsíců,tak jsme pořídily X-lander,trojkolku a je opravdu perfektní a určitě si ho ponechám i na 2 mimčo,to ho vyzkoušim s hl.korbou.Ještě jsem okukovala Cam Cortina X3 tris evolution,který se mi zdá taky dobrý,to jen pro případ,že by jsme chtěli změnu.Ale určo se jdi někam podívat osobně a poradit se s prodávajícím,poradí Ti.
Tak se opatrujte.Pa pa

aktaka
28. črc 2010

ahoj holky
tak jsem se sem konečně zase dohrabala, ale nestihla jsem ani dočíst, Sára se hlásí o společnost
snad je všechno u všech ok
hodila jsem do alba pár fotek

aktaka
28. črc 2010

mně už zase smazali fotku!! tady je někdo fakt zasedlý 😠

madlinka
28. črc 2010

😖 Ahooooooj holky, tak jsme na světě.....
21.7. Matyášek 3190g a 48cm a Karolínka 2890g a 49cm

K porodu......
V půl 12 jsem dorazila do ambulance na kontrolu, tam mi dr. řekl že nález je pokročilý, navíc jsem začala po vyšetření krvácet takže jsem se musela dostavit ve tři na porodní sál a podle toho jak to bude vypadat se rozhodnou jestli mě fiknou či pošlou dom. Za ty dvě hoďky jsem se dost otevřela takže mi vzali krev kvůli anestezii a kvůli čekání na výsledky jsem šla na sál až večer. Dr. si myslel že to ale bude akutní CS, protože jsem měla stahy po 5 minutách a otevírala jsem se. Ale nakonec jsme to vydrželi. V půl 8 mi píchli epidurál a v 8 měli řezat. Pediatři se bohužel zdrželi na druhém sále, takže se mimina narodila až ve 20.27 a druhé ve 20.28. Při šití už jsem vše cítila, masakr……třásla jsem se jak epileptik a bolelo to, takže mi píchali něco na uklidnění a proti bolesti. Že jsem nespala ale nelituju, za to že jsem mimča viděla hned to stálo……..
Noc na JIP byla krutá, nespala jsem ani minutu, brečela bolestí, šílenej tlak a krvácela jsem. Kontrolovali mě každých 10 minut. Ve tři v noci sháněla prodní asistentka doktora, že prý asi půjdu znovu na sál, že krvácím vevnitř, takže mi udělali utz a bycnaštěstí se nic nepotvrdilo.
Nejsem moc bebíčko, ale tohle jsem fakt nedávala…….
😖

Mimča jsou šikovní takže jsme měli jít domu čtvrtý den, nakonec nás potrápila slabá žloutenka, tak jsem domu pádili včera šestý den.....

madlinka
28. črc 2010

Dala jsem fotečky 😉

aktaka
28. črc 2010

Madli gratulace veliká!!
prcci jsou krásní a super váhu měli. Sára proti nim fakt prcek 😅
tak si užívej, dokud to jsou spavá miminka a ať vám dělají jen samou radost 😵

baraf
28. črc 2010

Madli-mooc gratuluju! a váhu mají krásnou! tak se hezky všichni navzájem užívejte

aktaka
28. črc 2010

Dandi, kočárek máme tento a můžu jen doporučit, spokojenost maximální. dá se k němu samozřejmě dokoupit korba a autosedačky s adaptérem pasují maxi cosi, romer a ještě nějaká tuším

http://www.spuntik.cz/teutonia-spirit-s3-fashio...

pajinkaa28
28. črc 2010

@aktaka Ahojky,Sárinka je opravdu mocinky krásná,taky jsem chtěla dát fotky a nejde mi to,nevim proč.Tak at' Ti roste jak z vody. 😉

pajinkaa28
28. črc 2010

@madlinka Moooc gratulujem,jsou nádherní a at' jsou hlavně zdravý 😉
Užívejte si to 🙂

sonka.77
29. črc 2010

Madlinko, obrovská gratulace, ti se vám teda povedli!!! 🙂 Musela sis teda užít, ale za ty dva špuntíky to stojí, že? 😉 Juj ti jsou krásní, tak jim ještě přeju jenom zdravíčko a spokojenou rodinku. 🙂

biris
29. črc 2010

Madli ty jsou kouzelný miminečka!!!Přeju hodně zdravíčka!
Ty sis teda chudinko vytrpěla,těm doktorům bych naplácala pusy,ale hlavně že je vše v pořádku.Moc moc moc gratuluju!!!