Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

marsie
15. črc 2008

ahojky holky - taky se pridavam ...
jsem v Iscare neco jako inventar ... lecime se tam pres rok a pul (spatne SPG) a mam za sebou 3x IUI a 2xIVF.
ted jsem mela zacit se stimulaci pred 3. A kdyz jsem volala do Iscare, jestli nevadi, ze prijdu na KO /UTZ pred zacatkem stimulace o den pozdeji tak mi rekli, ze lecbu prehodnotili. Misto stimulace mi nasadili na 2 mesice HAK.
Tento postup jsem absolutne nepochopila. kdybych tam proaktivne nevolala, tak bych dalsi 14 dni zila v tom, ze zacinam stimulovat a ze se konecne zacne neco zase dit. Kdyz porad razi teorii jak je psychika velmi dulezita, tak by si meli uvedomit, i nasledky jejich jednani (i kdyz to bezesporu mysli dobre).
Toto je moje jedina vytka, jinak jsem tam byla vzdy spokojena.
pokud tedy nebude dalsi zmena, zacatek stimulace pred 3.IVF mi vychazi na zari.

lenkac.f
26. črc 2008

Ahoj holky, dostala jsem se náhodou na tyto stránky a ráda bych taky něco napsala. Je mi 31 let a byla jsem 7. března 08 na IVF. Bylo to moje druhé IVF, ještě před tím jsme byli s manželem na 2 inseminacích. Nezjistili nám vůbec důvod, proč nám to nejde.Manžel má už 2 kluky z předešlého manželství, ale se mnou se mu nedařilo...... Propadala jsem už zoufalství, však to asi znáte. A teď se nám to skoro po 4 letech povedlo. Už mí roste pupek a čekáme holčičku.jsem moc vděčná za pomoc doktorů a sestřiček v Iscaru Praha.Přeji vám všem, co se také snažíte o mimíska, aby vám vše dobře dopadlo a určitě dopadne. A nám, co máme prcka v bříšku , aby bylo všechno v pořádku. . Opatrujte se. Lenka

macc
26. črc 2008

Lenkac: tak mocinky gratulací, at je mimísek v bříšku v pořádku a spokojeně se narodí mezi nás 😵

aktaka
20. dub 2009

hola hola, tady to nějak stagnuje, tak to tu zkusím trochu oživit 😵
my chodíme s manželem do iscare teprve měsíc, manžel je v pořádku, mě poslali rovnou na laparoskopii, ta mě čeká za týden. zatím jsme měli štěstí vždycky na stejnou lékařku (MUDr. Langerová) a jsme s ní spokojení v tom smyslu, že je příjemná a všechno hezky vysvětlí, jinak víc posuzovat zatím moc nemůžeme.
tak uvítám všechny poznatky, jak jste v caru spokojené vy, jaké máte zkušenosti s lékaři apod. 🙂

sonka.77
20. dub 2009

Aktako, přidávám se k oživení této diskuze. Právě vybíráme CAR a tak nějak je mi sympatické právě ISCARE. Ještě nejsem úplně rozhodnutá, zvažuju další varianty, tak bych taky moc ráda měla víc informací.
Držím palce na laparku, já jí mám čerstvě za sebou, bohužel teda s výsledkem - IVF.

aktaka
21. dub 2009

sonka, já jsem původně chtěla jít do gennetu. vybírala jsem podle ohlasů a dostupnosti, měla bych ho blízko. nakonec mi ale moje doktroka dala doporučení do iscare, že s ním má velice dobré zkušenosti. kohokoli tam poslala, vrátil se jí zanedlouho těhotný. a musím říct, že zatím jsem spokojená, všechno jde dost rychle. za to jsem celkem ráda, přeci jen, načekala jsem se už dlouho 😀

sonka.77
21. dub 2009

aktako, mě ISCARE taky doporučil gyndař, i když mě právě některé holky na netu zrazovaly, že gyndař může být domluvený s CAR a dělá to za provizi. Což i tak zase nemusí znamenat, že nejsou dobří. Už jsem do ISCARE orientačně volala a paní tam byla fakt moc moc milá, tak to asi prubnem.
Laparky se neboj, je to v pohodě, čtvrtý den po operaci jsem se cítila úplně fajn.
Je to ale stejně zvláštní, že o pronatalu a gennetu se dočteš všude a o ISCARE skoro ani čárečka.

aktaka
21. dub 2009

no právě, o iscaru nikdo moc nemluví. ale víš jak, jaguár taky nepotřebuje reklamu, na škodovku jí máš všude plno 😀 dělám si srandu samozřejmě. musím ale říct, že jsem tu ještě nenarazila na žádnou vyloženě negativní zkušenost, takže to mě celkem uklidňuje. a až na jednu paní na recepci jsem tam fakt nenarazila na nikoho, kdo by byl byť jen trochu nepříjemný
tu laparku jsem zvědavá jak vzládnu, ještě jsem nikdy na žádné operaci nebyla, tak i z toho důvodu se trochu bojim, že nevím jak budu reagovat na narkozu a tak. ale snad to bude v pohodě. zase jsem ráda, že se něco děje 😵

sonka.77
21. dub 2009

aktako, pro mě to byla taky první operace, napřed jsem se bála, ale pak mě uklidnila paní primářka z nemocnice, protože byla hrozně optimistická a milá. V nemocnici se o mě krásně starali, všechno mi vysvětlili a kromě toho plynu co napouštějí do břicha me ani pořádně nic nebolelo. Narkóza v pohodě, vlastně jsem asi usnula ještě než mi jí stačili dát, nějak se mi chtělo spát už po náladovce. 😀 Za dva dny mě pustili domů, včera vyndali stehy a je mi fajn. Jenom bohužel ten výsledek, ale zase aspoň víme kde je zakopaný pes a můžeme to řešit.

aktaka
21. dub 2009

sonka, aspoň to budeš mít rychlejší. já jsem se strašně dlouho nemohla smířit s tím, že nepočneme dítě přirozeně. proto jsem i čakala dva roky, než jsme to šli řešit. teď jsem ve stadiu, že bych raději přeskočila všechny iui (přijde mi, že to má stejné šance jak přirozený sex, což se nepovedlo 2,5 roku, tak proč by mělo teď?) a vrhla se rovnou na ivf. ale co já vím, třeba to dopadne tak hrozně, že to bude rovnou na ivf 😅

sonka.77
21. dub 2009

No u nás to pořád vypadalo, že jsme oba naprosto zdraví. Přítel má super spermiogram, já mám pravidelnou ovulaci, hormony v pořádku, tak jsme tomu taky dali dva roky, prostě u někoho to trvá dýl. No a pak blesk z čistýho nebe - neprůchodné vejcovody. To můžeme mít vajucha a spermíky jaký chceme a je to na prd. Doufám, že to horší už máme za sebou, kéž by to byl náš jediný problém.
Aktako, uvidíš po laparce, pokud bude vše v pořádku, tak IUI má smysl, když nebude vše OK, tak aspoň budeš vědět co dělat.

aktaka
21. dub 2009

sonka, tak aspoň už víte, v čem je problém. a hlavně, dá se tomu pomoci. před třiceti lety by to znamenalo žádné vlastní dítě. a tím já se hrozně uklidňuju, že dokud mám dělohu a manžel aspoň jednu spermii, tak budeme prostě mít vlastní dítě / děti a basta 😵 😀
já se iui nijak nevyhýbám, samozřejmě, pokud pro nás bude vhodné,tak ho podstoupím. jen prostě pořád se nějak bráním tomu cpát do sebe haldy hormonů "jen" kvůli iui, kde mám 10% šanci, že to vyjde. ale každopádně, až doktoři zavelí jde se stimulovat a na iui, tak neceknu ani ň a budu poslušný pacient 😀

sonka.77
21. dub 2009

Kdy jdeš na tu laparku? S těmi hormony je to asi pravda, ale kdybych měla vejcovody OK, tak bych aspoň tři IUI zkusila než bych šla na IVF.

To je fajn, že si aspoň můžem povídat spolu, třeba se nakonec ještě někdo z ISCARE objeví. 🙂

aktaka
21. dub 2009

já nastupuju teď v neděli do nemocnice a v pondělí na zákrok. popravdě, nejvíc se těším na to válení se doma, že si odpočinu od práce 😀 já mám totiž krapet psychicky náročnou. hlavně mě to tu tedy dost nebaví 😅 normálně bych už dávno odešla, ale teď se mi nechce měnit práci, když pořád poletuji někde po doktorech. to by mi v nové asi moc netolerovali, a kdbych řekla, že se pokouším otěhotnět, tak to bych asi nevydržela ani přes zkušebku 🙂

já jsem taky ráda, konečně nějaké společné téma. jsem v tom množství nevěděla, kam se vrtnout 😅 ale pořád doufám, že se ještě někdo přidá, přeci tu musí být víc holek, co chodí do iscaru 😵

sonka.77
21. dub 2009

taky mám docela psychicky náročnou práci, ale baví mě, vlastně se mi bude těžko odcházet, ale to se holt nedá nic dělat. Pro mimi všechno.
Teď jsem volala do iscare a objednala nás, je to až na začátek června, ale to už je za chvíli. Hlavně jsem zjistila, že tady poblíž je dr. co pro ně dělá, takže až se jí dovolám, tak snad nebudeme muset na vyšetření jezdit do Prahy. To by bylo fajn.
Mě už válení teda nebaví, laparka byla minulý čtvrtek a jsem domluvená, že od čtvrtka budu pracovat z domova a v pondělí šup do práce.

aktaka
21. dub 2009

to máte cca za měsíc, to uteče. my jsme na první konzultaci šli taky po měsíci, ale pak to všechno už běhalo jak na drátkách, ani jsem se nestačila divit
tak to doma nebudeš ani dva týdny, že? já jsem si tak plánovala, že bych mohla být na nemocenské do 7.5., pak je osmého volno a víkend, že by mi to vyšlo na 14 dní 🙂 jak říká, do práce se nepohrnu, nejdůležitější je psychická pohoda těhule. i té potencionální 😀

sonka.77
21. dub 2009

Některé holky jsou doma až tři týdny. Mě je už dneska fajn, a v zaměstnání sedím, tak si myslím, že to pondělí bude OK. Navíc mám dovolenou, ne nemocenskou, takže si z ní chci ukrojit co nejmíň. Ale pokud se ti nechce, tak nespěchej, uvidíš, jak se budeš cítit.
Aktako, já za chvilku mizím ven, tak zatím ahoj a doufám, že se tady zase uvidíme. Každopádně moc držím palce na laparku!

katrin32
21. dub 2009

Ahoj holky, slyšela jsem že je Iscare super, ale prý hodně drahé, jak vypadá ten jejich ceník a jak je to nákladné? díky

aktaka
21. dub 2009

sonka, taky jsem uvažovala, že si vezmu jen dovolenou, ale manžel mi to zatrh, prý budu ležet a dva týdne se nehnu 😀
tak se měj krásně a někdy zase pa 🙂

sonka.77
21. dub 2009

Katrin, snažila jsem se sehnat ceník Iscare, ale našla jsem jen starý, který byl srovnatelný s ostatními CAR. Tak nevím, poptám se až budu mít příležitost.

Aktako, tak ať se manžel o tebe pěkně stará!

elana
21. dub 2009

Ahoj holky, taky chodím do Iscare, ceník mám čerstvý (teda je z r. 2006, ale dostala jsem ho před týdnem, takže stále platný 😝 ), zajímá Vás něco konkrétního?

Z těch nejpoužívanějších asi:

ICSI 1-10 oocytů: 7950Kč
ICSI každé další 3 oocyty: 2450Kč
PK: 2490Kč
kryokonzervace embryí na 3r: 2490Kč, každý další rok 500Kč
nativní IVF cyklus: 10 000Kč.

Jestli potřebuje někdo něco jinýho, písněte🙂

elana
21. dub 2009

Jo, ještě bych mohla hodit cenu KETu, ta je 4000Kč.

sonka.77
21. dub 2009

Elano, díky moc, jsi zlatá. Nás zajímá předběžně ta PK a kryokonzervace. A ještě mám dotaz, platí se něco za návštěvy/konzultace? A jsi tam spokojená?

elana
21. dub 2009

Za konzultace se neplatí, ani za návštěvy, kupodivu nikdy jsem neplatila ani těch slavných 30Kč 😝 😅

Jsem spokojená, já teda chodím do ČB, má tu ordinaci dr. Mayer, který je půl týdne tady a dělá kontroly a stimulace a půl v Praze, kde on a jeho kolegové dělají potom OPU a ET.

Ale Mayer od května v Iscare končí a přechází do Pronatalu, já jsem se rozhodla v Iscare zůstat.

katrin32
21. dub 2009

Teda koukám, že jsou ceny fakt úžasné 🙂 mě asi zatím čeká IUI, jaké máte zkušenosti, co se platí a provádí a jak? Moc díky za info.

aktaka
22. dub 2009

ahoj holky
se nám to tu hezky rozjíždí 😵
já nevím, jak v ostatních carech, ale co jsem měla možnost porovnat s kámoškou, která chodí do pronatalu, tak ty ceny jsou srovnatelné
Elena a jak to děláš s těmi 30kč? já to tedy platím vždycky, nepodařilo se mi zdrhnout bez placení 😅 😀

zelvik
22. dub 2009

Ahoj všechny, taky se k vám připojím. Taky chodíme do ISCARU v Praze - s přestávkama rok a půl. Jsou tam ne mě nějak moc rychlí🙂 Pořád by mě strkali do IUI nebo pak do IVF, přitom manža je OK, já ovuluju, sliznici mám pěknou, tak se mi ty jejich postupy nechce dělat, protože TO pořád chci dokázat sama. Jinak jsou tam samozřejmě milí a ochotní, o tom žádná. Jen já jim totrošku sabotuju. No nicméně - rozhodla jsem se pro další krok, a to bude laparoskopie. Na zjištění průchodnosti vejcovodů a pak - teď mi na základě hormonálního rpofilu zjistili endometriozu, takže to musí ven. Tak sjem ráda, aspoň mi vevnitř trochu "ukliděj" 🙂 Ale tu lpk nebudou dělat v ISCARu, ale poslali mě do Hloubětína do Gyncentra.

katrin32
22. dub 2009

zelvik: já byla v pondělí na laparce u apolináře, a doporučuji, je to tam fakt skvělé

aktaka
22. dub 2009

zelvik, to je dobře, že se tak snadno nedáš. já jsem pro, zjistit všechny možné příčiny neúspěchu a pak až to řešit iui nebo ivf. přijde mi zbytečné zkoušet něco, když by ani pořádně nevěděli, co mi je, a pak by třeba na laparku nebo nějaké přeléčení stejně došlo.
já jdu na laparku teď v pondělí, tak jsem zvědavá, co mi tam vykoumají 😵

aktaka
22. dub 2009

mně tedy rovnou poslala pani doktorka na laparku, iui jsme ani nezkoušeli. ale i tak to na mě byl nějaký fofřík 🙂