Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

zelvik
22. dub 2009

aktaka: No přesně, já chci vědět PROČ to nejde a ne zkoušet možný/nemožný. Navíc mám nějaky blok, že vím, že IUI ještě, ale s IVF nikdy souhlasit nebudu. Zvlášť když funguju. Nechci prostě, aby si to upatlali doktoři někde vedle v mističce🙂 na tom pak nemáme žádnou zásluhu...
Jejda, tak ať ti to dobře dopadne. A kam na ni jdeš?

elana
22. dub 2009

Aktaka, to nevím jak to dělám😀......při první návštěvě jsem je doktorovi cpala a on nechtěl a příště teda už jsem se ani nesnažila 😎

Zelvik, myslím, že dobře děláš, že chceš ještě tu laparku, já na ni šla taky víceméně na vlastní žádost...nicméně víš co, co ono těm doktorům taky zbejvá, když všechno perfektně funguje, jen to těhotenství ne...ale oni na Tebe kouknout, zaklít a přivolat // taky neumí😀, takže holt čekají, že buďto stojíte o pomoc, tak ji nabízí, nebo nestojíte (když není kde cíleně pomoci) a tak nejspíš moc nechápou, proč se nesnažíte jen doma sami (případně nechodíš na pouhou folikulometrii ke gynekologovi, aby se to líp časovalo 😝 ). Nerýpu, jen uvažuju, jak bych na takový pár hleděla já, kdybych byla doktorem v CARu😀

aktaka
22. dub 2009

zelvik, já se ivf bránit nebudu, ikdyž taky z toho nebudu nijak odvázaná. uvidí se podle diagnozy, třeba mi ani jiná možnost nezbude. mně třeba ale přijde zbytečné iui, vždyť tam je ta šance stejná jak u přirozeného početí, akorát tě nacpou hormony. prostě tam nějak nechápu ten smysl

elana, po mně to vždycky chtějí na recepci, když se nahlásím, že jdu za doktorem. a jsou nesmlouvaví 😀 ale když chodím na krev, nebo manžel na spermio, tak nechtějí nic.

elana
22. dub 2009

Aktaka, ono IUI má smysl v podstatě v jediném případě-že jde o imunologickou neplodnost, kdy žena tvoří protilátky v děložním hrdle a tak spermiím vůbec nedá šanci vystoupit výš a zkusit něco oplodnit 😝 Pokud teda všechno funguje jak má, akorát mršky bičíkatý umírají do pár minut, tak IUI tuhle barieru obejde a dál už si tělo, které chce být těhotné, poradí samo. Jinak je ta šance, že se tím něco vytrhne, fakt malá.

sonka.77
22. dub 2009

Želvíku, taky mě napadlo, proč do CAR vlastně vůbec chodíte. Tam prostě dělají IUI a IVF, což nechcete. S ostatním ti přece pomůže normální gynekolog. (Nechci rejpat, jen konstatuji.)
Ževlíku, ješte do minulého týdne jsem si taky myslela, že fungujeme a že CAR je nějaká vzdálená poslední možnost, na kterou ani nedojde. No a pak šup, laparka a diagnóza neprůchodné vejcovody+menší ložiska endometriózy. Takže partner OK, já OK, ale ty bičíkovci se k mému vajuchu prostě nedostanou. Tento týden jsme se objednali do ISCARE, jediná naše možnost je IVF a musím říct, že se fakt těším. Přeji Ti, aby tvoje laparka dopadla lépe než moje.

sonka.77
22. dub 2009

Aktako, tak už jsem dohnala dr. tady u nás, vezmě mě hned příští týden, takže to asi vezme rychlý spád. Je super, že nebudeme muset jezdit do Prahy na všechny konzultace a vyšetření.

Po laparce je to každý den o 100% lepší a lepší, až teda na tu strašnou modřinu, co mám přes celou levou stranu, kde mi vyndavali ložiska endometriozy. 😀

Elano a vás čeká IVF nebo zatím zkoušíte jiné varianty?

sonka.77
22. dub 2009

Jo a já si dokonce myslela, že laparka je podmínkou pro IUI nebo IVF. Což teda koukám není, ale každopádně hodně napoví.

sonka.77
22. dub 2009

Jé holky, teď jsem dočítala diskuzi od začátku a skoro všechny ty holčiny už mají mimíska. To je super! 🙂

aktaka
23. dub 2009

Elena, já vím, já se tomu iui taky nijak bránit nebudu, ale beru to spíše jako splníme si povinnost, aby se neřeklo, před ivf, kde už tedy o něco jde 🙂 ale samozřejmě by bylo nejlepčejší otěhotnět přirozeně 😵

jinak mě ale poslední dobou ještě chytla jedna "manie", že když půjdu na ivf a budu mít icsi, tak že naše dítě /děti nebudou výsledkem přirozeného výběru (jako že do vajíčka se dostane ta největší borec spermie 🙂 ), ale pouze volbou někoho v laboratoři... takže já jsem te´d v takovém rozpolceném stavu, na jednu stranu už bych klidně šla hned na ivf, abych už byla těhule, na druhou se toho pořád trochu bojím

sonka, to je super, že ti to tak vyšlo s tím doktorem, že nemusíš jezdit do prahy.
heleď, a řekli ti, resp. dá se zjistit důvod, proč máš ty vejcovody srostlé? měla jsi někdy nějaké záněty nebo tak něco?

aannggiie
23. dub 2009

Ahoj holky.Chodím taky do Iscaru a myslím,že jste si vybraly dobře.Teď zrovna jsem po 3 IVF ISCI takže čekám na výsledek.Držím vám všem palce.Chodim k primáři Mrázkovi,ale poznala jsem snad všechny dr co tam jsou a kdo je teda bomba dr Langerová a pan dr Hulvert.Jinak se můžete ptát jsem už znalec 😉 😉

aannggiie
23. dub 2009

Holky jak vás pomalu dočitám tak budu odpovídat asi jak blázen na přeskáčku.Ceny jsou plus,mínus stejný.Když nechtěj v nějakym caru třeba zaplatit katetr tak tu cenu maj rozpočítanou někde jinde.Ségra chodí do Pronatalu tak to máme zmáknutý.
A s tím ležením bych to moc dlouho nedoporučovala,protože se z toho pak zblázníte a budete pořád nad všim šíleně přemýšlet

aktaka
23. dub 2009

ahoj aannggiie, moc držím pěsti, aby to teď vyšlo!! 😵
a moc jsi mě potěšila s doktorkou langerovou. my jsme zatím měli štěstí jen na ní, ale máme z ní dobrý pocit.
a můžu se zeptat, copak byl u vás za problém? jestli to tedy není nějak tajné nebo o tom nechceš mluvit 🙂

aannggiie
23. dub 2009

Ahoj ne neni nic tajný 🙂 Líný a pomalý spermouši.

aannggiie
23. dub 2009

aktaka-spermoušovýho borce ti vyberou i pipetou 😀

aktaka
23. dub 2009

ajaj. no popravdě, já jsem si myslela, že u nás bude problém taky u manžela. já jsem nikdy žádné problémy neměla. navíc manželovi už táhne na 37 a většina jeho známých, co si pořizovali dítě po třicítce, už mělo problémy. tak jsme s tím tak nějak počítali. a naštěstí to dopadlo dobře, takže nakonec asi budu na vině já či co 😀

aktaka
23. dub 2009

ann, já vím, ale to stejně nezjistí, jestli je geneticky v pohodě, ne? jsou schopní vybrat dobrýho spermouše, ale v sobě třeba bude mít něco špatného, co neodhalí, ale co by mu normálně zabránilo se do toho vajca vůbec jen dostat... no asi to budou jen mé utkvělé představy

danysek1
23. dub 2009

Ahoj,

mohla bych se zeptat jak dlouho jste čekali na první konzultaci od objednání? Já jsem tenhle týden byla v Gennetu tam už budou brát objednávky až na září. Pak jsem volala k Apolináři tam je čekací doba 3 měsíce.
CAR mě letos určitě nemine a tak vybírám. Na ISCARE jsem četla samé dobré reference tak to taky zkusím. Stačí tam zavolat nebo musím osobně? A mám mít něco sebou? Ještě žádný vyšetření jsme nedělali jenom víme, že to nejde.

sonka.77
23. dub 2009

Danysku, v úterý jsem se objednávala do ISCARE a máme první konzultaci 3.6.! Stačí tam zavolat.

sonka.77
23. dub 2009

Aktako, vůbec netuším, proč jsou neprůchodné. Celý život jsem hodně zdravá, gynekologické záněty žádné. Dr. říkal, že se to nedá zjistit, že to může být z té endomertiozy, ale mám jen lehkou formu, tak nevím. Myslím, že ten důvod asi neodhalíme.

Toho "nepřirozeného" výběru se neboj. Embrioložky to mají v oku a fakt ti vyberou toho nejlepšího spermouše i růčo. A kdyby něco nebylo OK, tak si s tím tělo poradí - to se přece stává i při přirozeném početí.

Angie, to jsem moc ráda, že slyším pozitivní ohlasy od zkušené. My zřejmě budeme mít místní lékařku, co s ISCARE spolupracuje, takže bysme se pak měli v Praze ukázat až půjdem na VĚC. DRŽÍM TI PALCE!!!

sonka.77
23. dub 2009

Holky, kolik vám je let, jestli se můžu ptát? U mě je to z nicku jasné. 🙂

aktaka
23. dub 2009

danysek, stačí telefonicky a já dostala termín za měsíc. jinak počítej, že se tě ještě po telefonu vyptají na všechny osobní údaje. jinak já jsem šla do iscaru úplně netknutá jakýmkoli vyšetřením. neměli jsme ani spermio. moje doktorka řekla, že po dvou letech nemá cenu, aby se ona sama o něco pokoušela a rovnou nás tam poslala. já jsem i ráda, tam to běhá všechno jak na drátkách, kdo ví, jak bych musela u mudry na všechno čekat. navíc je to pro mě i praktičtější, bydlím sice za prahou, ale dojíždím do práce, kdežto svou mudru mám mimo prahu, takže dojíždět k ní by pro mě bylo horší

sonka, mně doktorka v iscaru říkala, že mají čím dál tím víc pacientek, které mají úplně srostlé vejcovody a vůbec se nepřijde na to proč. že nikdy netrpěli na záněty a tak. takže to prý odhadují na záněty, které se prakticky nijak neprojevují, nebo můžou mít projevy jako nachlazení apod. že pak není šance na to přijít.

jinak mně je 26, ale už jen 3měsíce 😀

katrin32
23. dub 2009

Ahoj holky. Jsem objednaná do Iscare na první konzultaci 18.5., naštestí k dr.Hulvertovi, no tak uvidíme co na nás vybalí. Jak jsem četla z diskuze, prý je to dobrý lékař. No tak uvidíme. Jinak mě už je 33 a léta běží...
Je to bída, jak se to zadrhlo, ale co naděláme 🙂 snad to vyjde co nejdříve 🙂
Ještě uvažuji o CARu u Apolináře, ale 3 měsíce čekat se mi opravdu nechce...

aktaka
23. dub 2009

katrin, apolinář je prý dobrý, ale návaly jsou tam hrozné. mně by se čekat nechtělo. stačilo to čekání tady jeden měsíc, to je na mě až až 🙂

katrin32
23. dub 2009

tak jsem se objednala i k apolináři, ta vzali mě 8.6.09 , tak uvidím kam se rozhodnu jít, prý je apolinář levnější, ale uvidím...

aktaka
23. dub 2009

to nakonec není tak hrozné. tak dej pak vědět, kde se ti víc líbilo 🙂

zelvik
23. dub 2009

Jejda, vy jste se rozjely🙂
Aktaka: jojo, já vím, že jsou tam od toho, pomoci těm, kdo o pomoc stojí. Ale já tu pomoc chci zatím pozvolna, zkusit ty méně invazivní metody. Bez hormonů a tak.
A přesně chápu i to, že při IVF by nebyl výběr na přírodě. Jenže na to koukám spíš pesimisticky. Ty v tom vidíš výběr nějakého super borce🙂. Já zase tak, že když se něco nepovede přírodě a miminku pak nedej bože něco bude, můžu říct - smůla, s tím nic neudělám. Ale když lékaři vyberou to co vyberou a někde se to cestou zvrtne - pak to budu vyčítat těm doktorům a sama sobě, že jsem to dovolila...

Sonka77: no to je právě to, já nevěděla, co všechno se v CARech dělá a nedělá. Moje gynekoložka (kterou, až otěhotním-, urcyhleně vyměním) dala od toho ruce pryč a předala mě do péče CARu. Že tam už se postarají o všechno. Tak sjem je nechala se starat, ale zjišťovala i různé další možnosti. Teď už to taky vidím, že jsem možná na jiné adrese, ale jaksi těm v CARu důvěřuju víc, tak jsem ráda, že tu žádanku na laparku mám od nich, že oni se mi věnujou a tak... A asi se teď blbě zeptám - ty vejcovody se nedají nějak zprůchodnit? Známá byla na diagnostické laparce, zjistili ji neprůchodnost, něco s tim udělali a do měsíce byla spontánní těhule...no já s endometriózou taky počítám, tak uvidíme, kolik tam toho bude.

zelvik
23. dub 2009

Jo, a Sonka se ptala na věk - jsem na tom stejně jako ona🙂

sonka.77
23. dub 2009

Aktako, to je fakt zajímavé. Klidně to mohly být nějaké skryté záněty, kdo ví. Je ale fakt hustý, že to vlastně člověk vůbec nemůže ovlivnit. 😒 Jinak jsi pěkná mladice! 🙂

Katrin, tak to už jdeš za chvilku! Věřím že s CAR to teď pojede jako po másle. 😉

Želviku, ptala jsem se dr. proč mi ty vejcovody nezprůchodnil, a on říkal, že to nejde, že byly tak slepené, že by je poničil a i kdyby se mu to zázrakem nějak povedlo, že by se mohly zas znovu slepit a nebo by mohlo být velké riziko mimoděložního těhu. Zprůchodnit to podle mě jde jen pokud jsou srůsty, které odstraní tlak té vody, co do nich napouštějí, u mě ani ťuk.

Jinak já na IVF koukám optimisticky, protože moje sestra z něj má krásná zdravá dvojčátka.

aktaka
23. dub 2009

zelvik, já mám ale právě strach z toho samého co ty. asi jsem se blbě vyjádřila, ale taky mi jde o to, že mi spermouše vybere někdo v laboratoři, ne sama příroda. a pak, když se to nedej bože nepovede, tak mě bude trápit, že kdyby to byl přirozený výběr přírody, tak by se to třeba nestalo... tzn. že se do ivf, resp. icsi nepohrnu, jen pokud nebude jiné zbytí. zase přeci jen, nechci být bez dětí. a co jsem se bavila tuhle s kámoškou, tak za 50 let se ani děti jinak vyrábět nebudou 😖 😀

jinak malé srůsty se zprůchodnit dají. občas pomůže i jen ta kontrastní tekutina, že to tam tak propláchne 🙂 větší už bohužel ne

sonka, nj, madice, a stejně řeším takové věci jako nepolodnost. chjo 🙄

aktaka
23. dub 2009

holky, nechcete si dát do pasu nějakou fotku? ať vás lépe rozeznám, já v tom mám nějak hokej, jak máte všechny stejný ksichtík 😀