Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

elana
15. črc 2009

No jasně🙂......ale náhodou, kdyby to fakt bylo i pro ženský, myslím, že by to jinak nešlo, než se objednat týden dopředu, hodinu přede mnou nikdo, hodinu po mě taky ne (aby se stíhala příprava), napsat požadavky a přijít už do zařízenýho pokojíčku😀

Nojo, máme to halt složitý. Chlap dorazí a má tam chudák jen ohmataný časopis s prsaticema a při nejlepším video🙂

baraf
15. črc 2009

je fakt, že ty ohmataný časopisy jsou slušně řečeno nechutný. manža ten byl tenkrát v praze na karláku v sex.ústavu a tam prej nebylo ani umyvadlo....

elana
15. črc 2009

My máme zkušenost jen ze zdejší nemocnice (to vyráběl tam a asi docela dobrý prostředí, ale časáku se prý taky nedotkl), lepší než zde na genetice, to prý je pouze WC a ještě dost hnusný...potom jednou nesl z domova a pak až před OPU v Praze, to jsem se ho ptala, jak to tam vypadá, protože to chtěla vědět Sonka, tak si taky nestěžoval.

No ale bez umyvadla..uff.

sonka.77
15. črc 2009

Tak jsem ještě na skok tu, jedu pozdějším busem. 🙂

sonka.77
15. črc 2009

V Iscare v kabince není umyvadlo??????

elana
15. črc 2009

Tam jó😀.....na Karláku psala Bára🙂

baraf
15. črc 2009

no jo, na tohle by mělo bejt trošku"důstojný" prostředí

sonka.77
15. črc 2009

Jo, ták, já už se lekla, my o tom vůbec nemluvili. 🙂

elana
15. črc 2009

No, tak nějak 😖

baraf
15. črc 2009

eli-díky za pohotovou odpověď 😉

my máme jet o víkendu na šumavu,ale když vidím tu předpověď.... tak nevím nevím. ale zas je to po dlouhý době víkend, kdy můžem jet všichni tři spolu někam,tak to asi risknem..... třeba v lese tolik pršet nebude 😉

elana
15. črc 2009

Určitě jeďte, Šumava je krásná i v dešti 😵 jsem šumavský dítě, tak o tom něco vím 😉

baraf
15. črc 2009

já si právě myslím.navíc jedem na nový hutě a tam je hezky

elana
15. črc 2009

Jasně. Je tam hezky a hlavně, i kdybyste měli sedět na balkoně a hrát karty, tak pořád jste spolu, mimo domov, vypadlí z rutiny a nádavkem na zdravým vzduchu. Tak co🙂

baraf
15. črc 2009

však už jsem to manžovi řekla, to on měl hlavně strach, že zmokne. i když není divu, co bude za počasí... my, když jedem na dovču, tak máme šeredně-v chorvatsku 16 st.vzduch a studený moře /několikrát za sebou/ byť lidi před námi i po nás tam padají vedrem 😀 a když už jsme měli hezky,tak se zase vracíme kvůli jiným věcem (třeba v r.2002)kvůli povodním

sonka.77
15. črc 2009

No tak jsem stejně moc nepokecala a teď už fakt letím. Páček! 🙂

baraf
15. črc 2009

soni-jasně,díky za pokec 😀 a hezký večer

baraf
15. črc 2009

tak jsem si tady k tomu pokecu s váma udělala mojito a vy už tu žádná nejste, to ho asi budu muset vypít jen tak 😀

mishi
15. črc 2009

doufam baraf, ze ti mojito chutnalo🙂) meli jste tady zavazne tema, co chlap a spermio a deti. muj manzel chtel dite jako prvni uz pred rokem a ja se na to jeste necitila, ale poslechlůa jsem ho a prestala brat anti. i napad, ze zkusime uz za odbronikama byl jeho napad. ovsem, kdyz doslo na vec a gyn doktorka mi dala pro nej zadanku a pokyny na odber, aby to mohl vezt z domova, tak s e k tomu "pry casove" behem 6 tydnu nedokopal!!!
pekne me tim nasvtval......
pak uz jsem ho nechala byt a prinesla vizitku od hulverta minuly patek, at do doje osobne do iscare na spermio a ze nam doporucuje sexik v ut nebo str. no a vcera vecer po sklenici vina a posezeni na terase se ke me bv kouplene dotazal, jestli ted jsou ty spravny dny a ze bychom meli zkusit "oplodnovaci" sex🙂))) jsem se tomu musela chechtat. x mesicu predtim by to nikdy nerekl, psychicky ho to deptalo, ze se od nej neco ceka a nemohl se spravne uvolnit.... a to jsem mi nikdy nenaznacila, ze jsou vhodne dny na plozeni potomka.

takze me vcera dost mile prekvapil. dnes uz byl test OPK bledej, takze to hulvert moc neodhadl, ze by to melo byt spis ve str ci ctvrtek:(( myslim, ze jsem mela ovu vcera, rano mi zacala uz soupat BT. no tak uvidime, zda se na nas stesti usmeje, moc sanci tomu nedavam...... manza je ted v hospe na pivu a zitra ma trenink softballu, mela bych ho jeste svest do ct do vecera, aby byla vesti pravdepodobnost.

tem, co jdou na pottera, hezke zazitky!!! snad pujdeme takly brzo, vsechny knizky jsem hltala, hned jak vysly. fimly me ale zklamaly.

mishi
15. črc 2009

jeste se vas chci zeptat: takze pokud pujdu na IUI, bude nas to stat cca 15.000 za extra hormonalni leky? a pak 3 pokusy IVF jsou od pojistovny hrazene, jen ty leky si priplacim. je to tak? a po 3 IVF si i zakroky platim, jestli se nemejlim....?
diky za odpoved

mishi
15. črc 2009

a dalsi otazka, jsem holka zvedava a vy jste uz zkusene profesionalky🙂))
braly jste i vitaminy jako calibrum baby plan? ja ho beru cca 3 mesice. taky jsem premyslela o cviceni mojzisovky, mam doma dvd, ale nemuzu se dokopat.

znate osobne nekoho, komu cviceni pomohlo? co vim, tak pomuzze hlavne tem parum, kteri jsou zdravy a zadnou pricinu jim nenasli.
taky diky za odpoved!!!

elana
15. črc 2009

Ahoj, tak ještě nakukuju, mám dneska v plánu zalézt do peří s knížkou, ale nedá mi to🙂

Mishi, IUI neplatíš, je hrazeno 6x do roka. Pokud budeš chtít lepší léky, tak si je samozřejmě zaplatíš, ale ony se u IUI nedávají buď žádné (pokud ovuluješ přirozeně), nebo jen Clostilbegyt (to jsou tabletky), pokud je s ovulací prokázaný problém, tak se stimuluje injekcema, ale v naprosté většině těma hrazenýma (hl. Fostimon, Menopur), jsou to maličký dávky s cílem získat max. 3 folikuly (i to už je až až).

IVF jsou 3 pokusy stimulace+ET hrazené, nebo 4 stimulace, pokud u některé z těch předchozích tří nedošlo k ET (embryotransfer). Krom léků, které si můžeš/nemusíš zaplatit, jsou nadstandartní výkony, jako prodloužená kultivace (výborná věc, je-li hodně embryí, kultivují se delší dobu než 48h, takže odpadnou ty, které by brzo umřely i v děloze), mražení, asistovaný hatching (naříznutí obalu vajíčka, aby embryo mohlo vycestovat a snáž se uchytilo) atd. Takže i ten hrazený pokus s těmahle všema opičárničkama vyjde cca. okolo 20 000, pořád je to ale rozdíl oproti téměř 60 000-100 000, které stojí pokusy další.

CB jsem brala, ale pak mi našli hypofunkci štítné žlázy a proto, že je v něm jód, jsem musela vysadit. Ale ono je to jedno, nejdůležitější je kys.listová, tu prodávají všude samostatně a za podstatně nižší peníz, případně vit. E (vitamín plodnosti-totéž).

mishi
15. črc 2009

diky elie, jsi zlaticko, ukladam tve infoŕmace pro manzela🙂)) nastesti nemusime resit penize a setrit na ty zakroky, kdyby nas neco z neprirozene cesty cekalo. neumim si predstavit, nemit penize a setrit k tomu na tyto nelevne zakroky, ktere nemusi vyjit hned, ale az za dlouho dobu.....

baraf
15. črc 2009

mishi-jo,jo chutnalo

vitamíny jsem brala,pak i v těhotenství ty pokračovací,nevím,jestli to pomohlo nebo jestli je to jen psychický..

a eli ti to tady popsala super, k tomu není co dodat..

elana
15. črc 2009

Komu nechutná mojito, žejo🙂 Taky ho mám moc ráda. A chválím i Mattoni, že dělá to nealko, já bych se po něm upila.

No, my jsme sice pravda taková dejme tomu středněpříjmová skupina...ale i tak nás těch 24 000 dost zasáhlo, kupovali jsme chvíli předtím skříně do ložnice, pak taky jsme chtěli nějakou dovolenou...a fuč, vše, co jsme měli našetřeno, bylo pryč. Fakt si neumím představit našetřit na IVF (natož nehrazené) ze dvou platů 12000. Nebo platu a rodičáku, když se pár pokouší o druhé dítě 😖

baraf
15. črc 2009

myslím si,že tyhle dardy za IVF jsou ránou snad pro každou normální peněženku. já si teda fakt nemůžu stěžovat (ťuk,ťuk...), ale taky je to znát,když odepíšete z účtu 24000.
kdyby nebylo, musela bych si půjčit a nebo shánět léky po inzerátech....

elana
15. črc 2009

Baruš, přesně tak...i tady na MK funguje docela dobře ta solidarita s lékama...navíc půjčky od solidních věřitelů taky jdou, ale tam asi bych se fakt bála na víc jak jedno IVF si půjčit.

No manžel když se hroutil z tý částky, tak jsem mu právě říkala, ať si vezme, že neplodnost si nevybírá vzdělání (no, ačkoli to tak někdy vypadá, žejo 😉 ) a že i lidi fakt nízkopříjmový na IVF musí dokázat našetřit...ale přesně jak Bára říká, 24 000 je darda pro každou standartní rodinu.

baraf
15. črc 2009

já jsem svoje léky nechala tenkrát v ISCARE a dva měsíce na to se mi švagrovka ptala, jestli nevím o někom, komu zbyly.jsem málem omdlela.... ona šla právě na 4 pokus (a já to netušila) a už to sháněla takhle, ale sehnaly jsme....
taky bych si půjčila tak na jedno IVF a musela bych počkat,až to splatím....

elana
15. črc 2009

Já zrovna dneska věnovala gynekologovi 2 krabice Crinonů, i bych si je nechala, jenže mají ex. do října, tak to je určitě nevyužiju. A takhle to sice není adresné, ale on je nějaké šťastnější než jsem já dá..já od něj zas kdysi dostala Clostil.

Akorát to neznal a koukal na to dost nedůvěřivě, není moc příznivcem poševních udělátek🙂, i Utroš je radši, když mu pacientky zobou horem. Ale on si nastuduje a bude.

S tou švagrovou, to je fakt k vzteku a mrzí to. Jenže, člověk není věštec... 😖

Tak já jdu, hezký večer a zítra ahoj 😵

baraf
15. črc 2009

taky hezký večer a klidnou noc..... manža pryč, tak mám celou postel pro sebe 😀

pa zítra

aktaka
15. črc 2009

Hlasim,ze ja mojito ee. To jen aby bylo jasno 🙂

jinak ten muj "prusvich" pracovni zda se neutichl,to bylo jen ticho pred bouri,takze ja se tu ted chvili ciste preventivne nebudu pres den vyskytovat ☹ ale vecer vas budu cist a podavat zpravy

jinak me zacaly bolet prsa,to je snad nejdriv,co jsem kdy zpozorovala

tak dobrou vsem