Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
17. črc 2009

my to máme tady taky tak, bydlíme na kopci a nádraží dole, akorát jsme asi 3tis prdelka vesnička 😀

dobrá rada, musím to tak postavit, že já jsem vlastně hodná a myslím to dobře 😉

sonka.77
17. črc 2009

A to jim to někdo na tu radnici nemoh dojít říct? 😀 Oni, papaláši nejezdí vlakem, oni to třeba neví. 😀

aktaka
17. črc 2009

u nás to vypadá stejně, mám občas pocit, že tu na jednoho obyvatele připadají dvě auta, kolik se jich motá kolem vlaku 😀

tjo holky, teď jste mě úplně vystíhovaly, já o lécích nic nevím ☹ to je tak, když to vyřizuje anuška sakra
jsem netušila, že se rovnou řeší i léky, tak mě ani nenapadlo se na to zeptat, chjo 😠

elana
17. črc 2009

Soni, přesně tak, myslím že to prostě nikomu nedocvaklo🙂...anebo jsou věci mezi nebem a zemí (ČD a MHD), které člověk neodhalí 😎

Akti, tak tak. Akorát budeš muset zatnout zuby a nasadit úsměv, aby Tě neprokoukli. Asi vlíct uřvance za tlapu do kumbálu a cedit "pojď do chládku parchante, ať nedostaneš úpal"......to by nebylo vono😀

sonka.77
17. črc 2009

Akti, tak uvidíš, až půjdeš do Iscare, zeptej se.

No a je po dešti! Už svítí sluníčko, jdu zas otevřít okna. 🙂

elana
17. črc 2009

Akty, u mě má Anuš taky vroubek (už jsem to psala, nenahlásila na sesterně to moje GEU)...budiž jí vzato k dobru, že byla sobota, dělala uzv a nejspíš potom i ET...ale i tak.

Až nafasuješ, tak Ti všechno poví. Akorát ptala se Tě, jestli chceš lepší léky? Mě se totiž Mayer neptal a rovnou je objednal. Což o to, stejně bych si je vzala (už kvůli aplikaci), ale zeptat se mě mohl.

aktaka
17. črc 2009

tady je černo jak o půlnoci, bouří, blesky létají, ale déšť ne a ne spadnout

El, to jsem nějak nepostřehla, co bylo s GEU?

tak to se mě fakt neptala. měla bych to stejně, chtěla bych ty lepší, ale jak píšeš, mohla se zeptat. aspoň bych zjistila, co vlastně budu brát. áž jo, příště jdu raději k hulvertovi. nebo i ta turková bude asi lepší. té aspoň budu rozumět
no ale třeba to nebudu potřebovat, že jo 😀

sonka.77
17. črc 2009

No oni se někdy fakt vůbec neptají, což nechápu, když se to musí platit. To mi snad musí říct, že mám platit několik tisíc. Já přemýšlela, jestli bych si příště vzala zas Fostimon nebo ty dražší léky. S F mám dobrou zkušenost, ale s těmi dražšími zase mají holky více vajuch a tak je i větší šance na mražáčky.

Eli, co přesně znamená GEU?

sonka.77
17. črc 2009

Akti, kéž bys IVF vůbec nepotřebovala. 🙂 To by bylo super! 🙂

elana
17. črc 2009

No přesně jak píšete, je to docela velká pálka (Soni, na kolik Tě vyšla stimulace jako taková? Úplně na nulu? Mně jako na 5000 a to je teda rozdíl), takže odhadnout člověka jen podle toho, jak je jánevím oblečenej (protože jak jinak zrovna gynekolog😀 hodnotí movité poměry pacientky netuším 😝 ) je dost riziko.

Akti, manžel jí tam v sobotu (den poté, co se to stalo) zašel říct a ona slíbila, že to nahlásí, ale neudělala to. A mě tuhle volala sestřička, že jsem se neozvala, neukázala a co se teda děje. A pak byla pěkně chudák v rozpacích.

GEU je gravidita extrauterina.

sonka.77
17. črc 2009

Jo Eli, za léky jsem neplatila nic, teda pokud nebyl nějaký doplatek za Utrouš a Pregnyl a Synarel, ale to si nepamatuju, pokud byl tak jen v řádu stokorun. Takže to je teda velký rozdíl. Některý holky psaly, že měly Fostimon, ale že si pak musely přikupovat další balení a že je to vyšlo stejně draho jak ty nehrazený léky. Mě doma zbylo ještě asi 8 ampulí.

aktaka
17. črc 2009

jo už vím, už si vzpomínám. to je blbé tedy, fakt ☹

sláva prší

holky mrkněte co mi narostlo
http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImag...

elana
17. črc 2009

Já myslím, že ty ostatní se snad neplatí, aspoň já za Ovitrelle (jako Pregnyl) a Crinone (Utrouš) neplatila nic. Ty jsi stříkala i Synarel? To ani nevím, já tu Tvou stimulku prožila na dovče ☹

aktaka
17. črc 2009

s těmi léky je to fakt na prd. já tak nemám ráda, když doktoři zarytě mlčí a dělají si svoje, navíc u něčeho takového tuplem, teď mě to fakt naštvalo 😠

aktaka
17. črc 2009

já za ovitrelle neplatila nikdy nic, ani za crinone

elana
17. črc 2009

Jéééé, Akti, to nemá chybu😀 vypadají jak lysohlávky, se můžete poveselit 😝 😀

Přesně jsi vystihla moje pocity v tom posledním příspěvku s lékama. Myslím si taky, že pacient (kor v dnešní době) je spíš partner, všude se na to hledí (někdy až přespříliš, dostává víc práv než mu přísluší) a potom tohle, kdy opravdu má do toho co kecat, tak mu nikdo nic neřekne, nevysvětlí...atd.

aktaka
17. črc 2009

podle mě na to koukají tak, že my tomu stejně prdlajs rozumíme, tak do toho nemáme co kecat. a kdyby tomu nedej bože náhodou někdo rozuměl, tak to už tuplem nemají rádi a tím spíš nekomunikují

aktaka
17. črc 2009

jen doufám, že mi tu aloe nějak nezničí, hrozně si na ní zakládám (ve skutečnosti vypadá lépe jak na fotce), je to svatební dar propašovaný mou svědkyní z kanár 🙂
ony se tam tedy dají normálně koupit, ale tuhle speciálně vydloubla ze země, aby mi jí dovezla 😀

elana
17. črc 2009

No, tak nějak to určitě je...ale člověk přece nechce s nikým polemizovat, se hádat atd., nejdeš tam proto, abys doktorovi radila, ale zas čekáš, že s Tebou bude jednat trochu na rovinu. Proto mi strašlivě vadilo, jak měl Mayer uzv natočenej obrazovkou jen k sobě (to je první doktor, u kterýho jsem se s tim setkala a že už jich bylo 😖 ), a jelikož jsem poprvé v měsíci, kdy mi on dělal prvně uzv, prodělala anovulační cyklus (do té doby BT, uzv, příznaky, vše ovulační)...a potom už pokaždé...tak mě to holt chca nechca musí vést k divným závěrům.

elana
17. črc 2009

Jé, ta je jak moje mamka😀 ta taky na každý dovolený dloube nějaký rostlinstvo na skalku🙂 Já měla chuťky vytrhnout jí teďka hořec, byly jich tam mraky, ale určitě by mi to chcíplo, tak jsem to nechtěla riskovat, zahubit kyti a mamku stejně neobdarovat.

Ale ta áloj je krásná 😵

sonka.77
17. črc 2009

Akti, u vás bude lysohlavý mejdan! 😀

Jo já stříkala i Synarel, je to agonista a má stejnou funkci jako antagonista, teda utlumit tělo, aby předčasně samo neodovulovalo. Synarel jsem stříkala od 1DC až po den Pregnylu.

sonka.77
17. črc 2009

Holky, loučím se, jdeme dnes do kina na Harryho Pottera.

Mějte se krásně! Pa

elana
17. črc 2009

Tak to jsi to měla skoro jak Siki s tím dlouhým, akorát že ta začala už někdy před mrchou stříkat. To jsou věci🙂 By mě stejně moc zajímalo, podle čeho se ty protokoly určujou, chápala bych, že např. dle krve, ale mě ji před stimulací nikdo nebral. A jinak nevím.

aktaka
17. črc 2009

no jasně, já se s nimi dohadovat nehodlám, ale je to moje zdraví/tělo/dítě, tak chci vědět co nejvíc, to dá rozum. navíc mlčenlivý doktor ve mě vyvolává pocit, že mi něco tají anebo že tomu zase až tak nerozumí

to je dobré tedy s tím utz 😒

mně na doktorech strašně vadí jak si myslí, že jsou neomylní. tuhle jsem četla moc hezký názor, podotýkám doktora, co měl před i za jménem titulů kolik je bezdomovců na hlaváku, že medicína je vlastně okultní věda, to jen doktoři si to nechtějí přiznat 🙂
narážel tím na fakt, že nikdy nikdo nemůže vědět, jak které tělo na co zareaguje. a i když nějaký lék neměl u sto tisíců pacientů žádný vedlejší účinek, neznamená to, že u stotisícího prvního to musí být stejně

elana
17. črc 2009

Soňulo, tak si to užijte 😵 ahoj.

sonka.77
17. črc 2009

Mě taky krev nebrali, ani UTZ, prostě jsem řekla, že máme vše OK, jen ty vejcovody a dr. řekla, že bude krátký. A byl.
My měli se Siky i stejně 8 vajuch a 5 embryek. 🙂

aktaka
17. črc 2009

tjo, holky, já ty lysohlávky udělám tomu ďáblíkovi, lehne do postele a bude v klidu pozorovat výjevy 😀 😀

Soni podej pak zprávu jaké to bylo

já už to taky balím, musím jít trochu poklidit
mějte se krásně, hezký víkend
ahoj

sonka.77
17. črc 2009

Akti a Eli, pa, dám vědět jaký je Harry, ale mě to moc nebere, jdeme spíš, že přítel to chce vidět, já viděla asi jen jeden z předchozích dílů. 🙂 Ahój!

elana
17. črc 2009

No, to je pěkný názor🙂 ale vlastně pravdivý. Přesně tak, každé tělo je jiné a ne všichni reagují dle očekávání.

A v případě těch léků je to navíc rozdíl finanční a ne malý, takže tam by už podle principů tržní ekonomiky měl určitě zaznít dotaz, kvalifikovaný pohovor atd.

Možná by stačilo zavolat na sesternu, o jaké léky je zažádáno a zkusíme to dát nějak dohromady, o jaký protokol by se teda mohlo jednat, ať si k němu můžeš něco načíst. Každý má výhody, nevýhody...já si pořídila knížku od Řežábka (přední reprodukční gynekolog, působí u Apoli), ne populárnauč, ale norm. odbornou, má to tam docela rozebraný.

elana
17. črc 2009

Tak čau, taky jsem se chtěla rozloučit, musím to dát trochu do pucu, než MM přijede.

Akti, to je nápad, sjeď ďáblíka a bude. Akorát zarýgruj okna, ať nemáš na krku zabití z nedbalosti😀😀

Ahojky.