Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
17. črc 2009

já nic, já muzikant, bude tu mít rodiče, oni zanedbali 😀

no vidíš, to mi vůbec necvaklo, že bych si tam mohla zavolat. tak to příští týden zkusím a podám zprávu, co jsem zjistila 🙂

sonka.77
18. črc 2009

Ahoj holky! Tak co, už je u vás po dešti? Tady včera pak pršelo znova celý večer, dokonce jsem ve zprávách viděla, jak voda zatopila dvě ulice. No a dneska, nádherně leje od rána a vypadá to, že jen tak nepřestane.

Jinak už jsem doma sama samotinká, ale ještě jsme se stihli s miláčkem chytnout, takže loučení bylo fakt kvalitní. 😖

elana
18. črc 2009

Ahoj Soni, pěkné dopoledne.

Nojo, tady je chňusně už od rána, hrozná zima, ale v noci nepršelo, začalo dost kvalitně asi před hodinou a nevypadá to, že by se to chtělo uklidnit. To jsou stejně výkyvy, včera touto dobou bych neřekla, že ještě NĚKDY bude zima🙂 a ono pár hodin a zas to vypadá, že už NIKDY nebude sluníčko🙂

Pohádali jste se? To je mi líto☹ my máme taky zvláštní dar, jak se poštěkat ne v době, kdy si to můžem kdykoli zas vyříkat, ale pravidelně když MM někam jede. Myslím že je to jak pracujou nervy, ale nepříjemný to je. Jenže zas když je protivnej, tak nějakou hrdost člověk taky mít musí, co, tak se to v něm pere...znám, to znám. Ale bude zas dobře🙂, až se mu začne stýskat, tak hezky napíše, zavolá a bude.

Kam vlastně jel? Nějaká pánská jízda, nebo pracovně?

sonka.77
18. črc 2009

Ahoj Eli! Tak s tím počasím je to všude stejné. 🙂 Sluníčko už asi do jara neuvidíme. ☹ 😀

No u nás je to stejný, vždycky se rafnem v tu nejméně vhodnou chvíli, je to děs. Já hlavně nejsem hádavý typ, vše mě hned přejde, ale přítel zarytě mlčí, třeba dva dny. To mě fakt ubíjí. Doufám, že se ozve a už bude v pohodě, samozřejmě to bylo kvůli naprosté kravině - aspoň z mého pohledu. 🙂

Odjel a dětský tábor jako vedoucí. Jezdí každý rok.

elana
18. črc 2009

No, my máme tak trošku Itálii, jsme Střelec a Lev, oba starší sourozenci...takže ani jeden z nás není moc ochotný poslouchat, jsme paličáci, takže se spolu učíme hodně kompromisů, tuhle dokonce já nevím, něco jsem plácla o manželský poradně (ale v jiným kontextu, jen že to zaznělo) a MM si povídá "prosimtě, dyť my bysme si ji mohli otevřít"😀...takže spíš než mlčení u nás je někdy trošku křiku (ale v rámci slušnosti, nenadáváme si a neházíme po sobě hrnce😀)...nicméně přesně jak říkám, hádky kvůli kravinám (díky Bohu za to, dokud jde jen o kraviny, tak to je dobrý) a nejlíp chvilku před loučením nebo večer. A to se snažím řídit babiččinou radou, byli s dědou 50 let a jednou jsem se jí ptala, jak to, že to tak krásně zvládli všechno...tak mi řekla, že nikdy nenechali zapadnout nad hádkou slunce 😵 nojo, ale je to těžký, tááák těžký.

sonka.77
18. črc 2009

Jé, co já bych dala za křik, všechno by se vyjasnilo, vybouřilo a pak by byl zas klid, ale přítel právě všechno v sobě dusí a neřekne nic. Je to děs. Někdy ani nevím, proč je naštvaný a ani se to nedozvím. On si myslí, že mu snad vidím do hlavy. O tom vyříkání si všeho než se jde spát vím, ale u nás to nepřichází v úvahu, protože přítel toho prostě není schopen, já bych to brala jsema deseti, dokážu se zlobit tak hodinu a pak trpím, že jsme rozhádaní.

elana
18. črc 2009

Tohle je nejhorší, to mlčení, mám kamarádku, její bývalý nemluvil třeba 3 týdny, ale ani tomu nepředcházel konflikt, prostě "něco" mu nezavonělo a už to bylo a ona vůbec neměla šanci to napravit.

Já to nedokážu vydržet, tuhle mě naštval, fakt strašně moc, byla jsem rozhodnutá opravdu se mračit...ale nešlo to. Za dva dny odsekávání (to byl max. nač jsem se zmohla) jsem mu ráno řekla, ať přijde odpo dřív, že s ním chci mluvit.

Ta rada se sluncem je dobrá, ale u nás taky neproveditelná, jednak se opravdu většinou porafem večer, to je člověk unavený, vše vidí černě...a druhak, člověk taky musí dát tomu druhýmu najevo, že to přepísk a to těžko jde, když se na něj za deset minutu budu usmívat, páč chci už jít spát🙂

sonka.77
18. črc 2009

No právě a už několikrát jsem zjistila, že on byl naštvaný úplně z jiného důvodu než jsem si myslela, no peklo.

Včera jsem byli v tom kině, normál Harry Potter, docela i vtipný, ale mě to prostě moc neříká. Bylo úplně narváno a vedro, naštěstí pak někoho napadlo otevřít dveře, tak se pak dalo dýchat. Dost jsme tam zvyšovali věkový průměr. 😀

Ani nevím co budu dneska dělat, s kamarádkou mám domluvené plavčo, ale nějak mi to nezvedá. Jinak jsem bez auta, takže možnosti omezené.

elana
18. črc 2009

Já to taky moc nemusím a přitom MM taky včera přišel s tím, že bysme tam mohli jít (a to do kina ze zásady nechodí, takže myslím, že to měl být ještě vstřícný krok v rámci usmiřování 😉 ), tož jsem přijala. Akorát jsem pak navrhla, jestli Pottera nevyměnit za Dobu ledovou, to je teda fakt můj šálek čaje😀

Se zvyšováním věkového průměru mám zkušenost, šli jsme před lety na Prasátko a jeho velký příběh (Medvídek Pů od Disneye) a v kine 5 rodičů, 8 dětí a my dva😀

Myslíš, že je plavčo dobrý nápad? Já bych to radši ještě vydržela, abys nechytla nějakou mykózu...

sonka.77
18. črc 2009

Jó doba ledová, to bych taky chtěla vidět, oba předchozí díly byly super, a prý i ten řetí je pěkný.

Já o tom plavču přemýšlela, ale mám doma tampóny na plavání pro těhotné a taky mám tea tree gel a prostě nějaký pohyb potřebju, cítím to, a ze všech pohybů mi to plavčo přijde nejschůdnější. Na procházky to není a ostatní sporty jsou moc agresivní.

elana
18. črc 2009

Já DL taky miluju 😵 ten jouda s tim žaludem mě pokaždý dostane na kolena😀

Tak to jo, když jsi takhle vybavená, tak proč ne🙂 a děloha má prokrvovat a tak vůbec.

sonka.77
18. črc 2009

Jo, já se takhle vybavila na loňskou dovču v Egyptě, čekala, jsem, že poslední den dva můžu špinit, tak jsem koupila tyhle tampóny a nakonec je nosila furt, protože jsem tam chytla zánět močáku a nechtěla už nic riskovat.

Budu pěkně prokrvovat. 😀

Eli, co chystáš dneska k obědu?

elana
18. črc 2009

Zánět močáku v Egyptě? Ojojoj 😠 to musela být paráda.

S obědem mám dnes vyřešeno, MM neni doma, pomáhá mamce s nějakou prací, tak se nají s ní a já si udělala pizzu 😝

sonka.77
18. črc 2009

No to byla síla, to si nech vyprávět. Já trpívala ma záněty m. tak tři roky zpátky, od té doby nic, no a pak jedeme na plánovanou ovulačně/plodící dovolenou a hned druhý den cítím to nepříjemné pálení, ale zatím jen slabě. Ten den byla schůzka s delegátkou, tak jsem jí vzala stranou a ona mi řekla, že je to docela časté a že kdyby se to rozjelo ať jí zavolám a že lékárna v hotelu není. Dva dny to pak bylo na hranici, furt jsem doufala, že to přejde, ale pak k večeru jsem začla chodit na WC po půlhodině. Hrůza. Skoro celou noc jsem strávila na WC, skoro vůbec jsem nespala a brečela bolestí. Čekala jsem na ráno jak na smilování a s hrůzou si představovala, jak jedu k nějakému egyptskému dr. na gyndu. Hlavně nevím jak bych dojela, protože jsem nebyla schopná udržet ani kapku moče. Ráno jsem zavolala delegátce a ona, že se spletla, že v hotelu je lékárna, že k dr. není potřeba, že mi to lékárník vydá bez receptu. Normálně jsem se rozbrečela úlevou, že už brzo dostanu léky a letěla do té lékárny, která byla asi 150 m od našeho pokoje, ale my si jí nevšimli. No a pak už to bylo dobré, dva dny jsem se radši nekoupala, ale pak už pohoda. Jen z toho plození nic nebylo. 🙂

Já mám od včera z restauračky Buritos. 🙂

elana
18. črc 2009

No to si děláš srandu...no, tak to byla opravdu nezapomenutelná dovolená 😒 Chudáku, to sis musela zkusit. Já to nikdy neměla takhle hrozný, asi 3x jsem měla v moči E.coli, ale byla jsem bez potíží (přišla jsem na to jen proto, že jsem měla "divnou" moč, byla kalná a páchla po penicilinu), tak se to přeléčilo Biseptolem a dobrý. Ale býv. kolegyně na to taky trpěla, třeba seděla u stolu a nic, celý dopoledne v pohodě, pak šla na záchod a odtud se vracela v předklonu! Fuj.

sonka.77
18. črc 2009

Jo, to znám, já to právě vždycky měla rychle, před chvílí pohoda a po hodině už sedím u dr. a nemůžu se dočkat až mě vezmě. Já furt doufala, že to v tom Egyptě přejde, protože to trvalo tak dlouho bez větších bolestí. No pak jsem si to užila. 😠
Naštěstí jsme byli na 12 dní, tak jsem se stihla ještě do syta vydovolenkovat. 🙂

elana
18. črc 2009

No aspoň to🙂 To stejně nechápu, že se to rozjede tak hrozně rychle...

Já na lítací dovči k moři jedině na 11-12 dnů. To je fakt takový optimum, že si to člověk užije a nekouká pořád na hodinky, že už brzo jede domů.

sonka.77
18. črc 2009

To jo, člověk se může i pořádně vyspat, bez toho aby mu bylo líto toho času, že není venku. Prostě 11-12 dní je ideál.

Jdu si ohřát ty tortily, na plavčo vyrážíme před druhou.

elana
18. črc 2009

Jasně, tak si to užij, já ještě chvíli počkám, nechce se mi zapínat lux kvůli obědvajícímu baráku, ale za půl hodiny na to vlítnu, ať to tu vypadá jako u lidí a ne u opiček🙂

Ahojky.

sonka.77
18. črc 2009

Eli, to jako ten lux je slyšet k sousedům? My jsme v paneláku, ale co se týká hluku, tak je to stejný jak v cihlovým. Pohoda.

sonka.77
18. črc 2009

Tak mám snědeno a jdu taky trochu poklidit. Musím vyzkoušet plavky, jak mi zakryjí ty jizvy po laparce. Kámoška o tom neví. No každopádně tu na pupíku nezakreju, ale taky už moc není vidět.

Přeji Ti krásné odpolene. Pa.

elana
18. črc 2009

Ahoj Soni, tak už máš jistě po plavání, já normálně a sprostě vytuhla🙂, to se mi už dlouho nestalo, abych spala v sobotu odpoledne 3 hodiny, až se stydím 😔 😅 takže teď si jdu honem umýt hlavu a dát se do toho úklidu.

Hele, my jsme v cihlovým a řeknu Ti-zlatej panelák. Tam byla slyšet akorát vrtačka nebo kladivo...ale tady je naprosto všechno, slyším snad i když nahoře utírají prach prachovkou🙂 Možná dneska v těch nových je to jiný, ale náš barák stavěli 1941 (hihi, našli jsme na starých futrech háknkrajc a letopočet😀) a člověk se až diví, jak je to sice bytelný, ale takový celý rozhoupaný, jak jsou tam ty trámy všude. Normálně se houpou stropy když nad námi sousedům něco spadne nebo hodně poskočí dítě, ale je to normální, ta konstrukce je prostě taková. No, ale já jsem co sám nerad, nečiň druhému, tak během oběda neuklízím, pračku nezapínám...a i manžela vedu k tomu, aby si dal v tuto dobu pauzu.

sonka.77
18. črc 2009

Eli, tak jsem doma, po plavču jsme ještě skákli do hospůdky na jídlo. No bylo to dobrodrůžo, doufám, že jsem to nepřehnala. Váhaly jsme jestli jít, pak jsme šly, protože u našeho bazénu je i venkovní koupaliště a paní v pokladně nám řekla, že přes léto tam mají vnitřní příslušenství zavřené. Takže převlíknout venku v kabince a v plavkách dojít asi 100 metrů do vnitřního bazénu. Pára taky nebyla, plavčo bylo fajn, ale pak zase v mokrých plavkách venkem se převlíct. To už mi trochu zima byla. Ještě, že jsem si vzala žabky, no bez nich už vůbec nevím. Takže dost skalní podmínky, ale plavání bylo fajn.

sonka.77
18. črc 2009

My teď bydlíme v paneláku, ale s rodiči jsme bydleli v cihláku z 50. let a ségra bydlí v domě sto let starém. Připadá mi, že všude je slyšet stejně. Jenom největší řevy a nebo vrtačka nebo velká rána. A když se teda hádáte, tak to sousedí slyší slovo od slova? 😖

elana
18. črc 2009

Ahojky, mám v troubě buchtu (ale dělala jsem ji do formy, takže jsem jen odhadovala množství a myslím, že se nepovede, bylo to nějaký řídký, ale všimla jsem si, až když jsem ji tam vkládala), tak nakukuju🙂

No teda, to jste si daly! Ale mimina už jsou zakousnutý, tak to neva, hlavně abys to neodstonala, ale snad ne, nebylo to zas tak dlouho.

No, kupodivu, slova slyšet nejsou, to fakt jen když se vyleze na chodbu, tak jo, není rozumět, ale slyšet jo. NEchali jsme si i polstrovat dveře, ale stejně to nepomohlo. Já myslím, že ono nejde tak o hluk jako takovej, ale že tomu prostě strašně vadí ty vibrace, tzn. když někdo pere, luxuje, chodí bos...tak o tom ví celej barák.

sonka.77
18. črc 2009

Aha, tak aspoň, že není slyšet, to je základ. A jsou i ostatní sousedi jako ty, že přes oběd neluxují a tak?

No teďka jsem pěkně v teple pod dekou, tak myslím, že je to OK. Aspoň si mimísci zaplavali.

Tak to sem na tu buchtu zvědavá, třeba se povede. 🙂

Tak ode dneška rekonstruují byt pod náma, naštěstí zatím žádný velký hluk, doufám, že vrtat budou v pracovní době. 🙂

sonka.77
18. črc 2009

A kdypak ti přijede manža?

elana
18. črc 2009

Jasně, jen hezky mimčata zahřívej, maj po tréninku, tak ať si odpočinou🙂

Sousedi lux celkem dodržujou, pračku už míň, ale tak dokud nemáme děti nebo tak, tak se to dá. U nás v baráku dětí moc není, jedna rodina už má teenagery a druhá teda dvě mrňata, ale i tak by to mohlo být horší🙂 těšila jsem se, jak to v únoru zalidníme i my...a nic z toho 😖

Ani nevím, kdy se vrátí, tam je to vždycky na dlouho. Jel malovat (taková ptákovina v tomhle počasí, ale MUSELO to být 🙄 ), no, slíbil to už dávno, že to udělá, tak moc remcat nechtěl, ale podle mě mu to nemohlo schnout.

sonka.77
18. črc 2009

Jo jo, musejí si zvykat hned pěkně od mala, trénovat, odpočívat, trénovat, odpočívat....... 🙂

Eli, no je mi opravdu moc moc líto, že vám to nakonec nedopadlo, ale myslím, že podzim to jistí, a že vaše mimí se prostě jen chtělo narodit do tepla. Za chvilku budeš těhulka!

No to je fakt prima den na malování, tady prší bez přestání celý den.

elana
18. črc 2009

Soni, jsi zvyklá sportovat? Já teda vůbec, asi před 5ti lety jsem docela dost chodila na aerobik a i mě to bavilo, ale instruktorka pak začala vést lekce hodně tanečně a to už o cvičení moc nebylo, pak jsem si udělala něco s nohou, pak začalo snažení a věčně takový nijaký břicho (buď ovu, nebo PMS nebo MS 😖 ...a už jsem se k tomu nevrátila. No a teď už je mi s těma šlicnama jasný, že nikdy ani nevrátím.

No, snad to na ten podzim, nejdýl na jaře vyjde.

Jo, to je prima den, já jsem dost naštvaná, jako že o víkendech jezdí někdy na chalupu dělat, to mi neva, vklidu si vyperu, uklidím (navíc on teda nedělá jen pro ně, má tam dílnu a kutí tam věci do bytu, natírá a tak)...ale mě vadí ten přístup tchýně, je zvyklá poroučet a prostě když si to usmyslela, tak i když je to blbost, tak to muselo být. My už jí naštěstí poslouchat nemusíme, což jí štve, ale nic s tím neudělá, ale tohle prostě už chtěl mít z krku. Ale já zrovna dneska chtěla, aby se vrátil slušně, v nák.centru mají docela hezký slevy a on potřebuje trošku obnovit šatník, tak jsem chtěla vyrazit. A už vidím, že to nestihne, jestli přijede v osm, nemá cenu už tam jít.