IUI versus IVF. Ráda bych znala váš názor

eloana
7. říj 2011

Ahoj rada bych znala vas nazor....
Kamaradka se rok snazi o miminko, bohuzel bez uspechu...
Jiz navstivili CAR, podstoupili ruzna vysetreni . S vysledky castecne nepruchodny vejcovod a nizsi AMH hormon -svedcici o mnozstvi vajicek
on spermiogram v norme
Ona by nejdrive rada zkusila IUI -lekar ji zrazoval a argumentoval, ze IVF je daleko setrnejsi a prirozenejsi metoda nez IUI
Me osobne pichani hormonu vypumpovani vajicek a oplodneni mimo telo moc prirzene neprijde....
dekuji za nazory

dona01
7. říj 2011

Ahoj.Mam zkusenost s obojim.U nas IUI bez uspechu,tak nasledovalo IVF a na prvni pokus se podarilo.IUI je setrnejsi pro telo,ale je tam mnohem mensi uspesnost.Pokud ma kamaradka castecne nepruchodny vejcovod,tak bych asi taky zvolila rovnou IVF.Zalezi jak moc na miminko specha,myslilm si,ze IUI je ztrata casu..drzim pesti.. 😉

eloana
autor
7. říj 2011

@dona01 diky -no problem je, ze uz je z toho psychicky dost spatna......nic mene ma sanci otehotnet normalne- druhy vejcovod funguje v pohode. uz je ot problem v psychice, jenze to clovek tezko ovlivni:(((
Pan doktor tedy tvrdil, ze setrnejsi je IVF a IUI je pry hrozne svinstvo -ten clostilbegyt - no nevim

dona01
7. říj 2011

No jasny.chapu,jak ji je ☹ my se snazili 4 roky.manzel v poradku,ja v poradku a neslo to..Kdyz jsem sla na IUI,tak jsem si pichala injekce.Pred IVF taky,ale to jich bylo mnohem mnohem vic.U kazdeho je jiny postup.IUI je samozrejme i mnohem levnejsi.No za zkousku to stoji,nic to neni.IVF je narocnejsi.Tak at si prosadi,ze jednou zkusit IUI a kdyz se nepodari,tak IVF,to je opravdu vetsi jistota..Ale divila bych se,ze by ji dr.rekl,ze IVF j setrnejsi.

eloana
autor
7. říj 2011

@dona01 fakt ji to rekl..... me to rikal taky -byla jsem na 3IUI - brala jsem clostilbegyt -on tvrdi, ze by to zena mela brat maximalne 3x za zivot... ze to je hrozne svinstvo- tak nevim

eloana
autor
7. říj 2011

nebo to je taktika jak navrtat do IVF z IUI prilis penez neni.....

dona01
7. říj 2011

Tak je to mozny,nevim.Ten clostilbegyt jsem taky brala,ale ne pred IUI.Pamatuju si,ze me po nem bylo blbe a strasne bolelo bricho a to jsme se jako meli zrovna snazit,no to bylo hrozny 😒 Ja pred IUI pichala merional.Kazdy dr.asi volí jinou lecbu a taky zalezi na zensky,jak je na tom a kde je vlastne problem..

fori
7. říj 2011

@dona01 ahoj psala že vám to dlouho nešlo a že jste oba v pořádku. tak to máme stejnéé, ted jdu na 4IUI a potom na IVF. tobě se podařilo 1 IVF?? já se hrozně bojím že se nám nepodaří..... u 4 IUI v to ani nedoufám ☹

dona01
7. říj 2011

@fori ahoj.Ano,hned 1. pokus vysel a to jsem jeste k tomu malo reagovala na stimulaci vajecniku a pri odberu bylo jen jedno zrale vajicko.Ani jsem nedoufala,ze s jednim vajickem se to muze podarit.Ted rikam,ze to chtel byt proste jedinacek 🙂 Muj nazor proste je,ze IUI je ztrata casu.Clovek doufa a pak to zklamani...Tak mi to naznacil tehdy i dr.,ze by se s iui nezdrzoval.Ani nevim,kde nakonc byl u nas problem.Byla jsem stastna,ze se to podarilo,ze jsem se po tom ani uz nepidila.Ale asi slo jen o to,aby se ta spermie vcas dostala do toho vajicka..

eloana
autor
7. říj 2011

holky ma jina kamaradka take meli problem s druhym IUI jim nedoporucivali a ona si ji prosadila a vysla jim hned prvni IUI

leeena_4
7. říj 2011

@eloana to, že by bylo IVF šetrnější, než IUI je naprostá blbost. Jednak u IUI se nemusí stimulovat jen clostilbegytem, který je teda fakt svinstvo, ale i stejnými stimulanty, jako u IVF, jen v menších dávkách. Za druhé u IVF je těch hormonů nejenom větší dávky, ale i více druhů, narkoza, odsávání folikulů..... Zkrátka vím 100% i když nejsem lékař, že IUI je šetrnější metoda, ale taky méně úspěšná a vhodná jen pro ty, kteří mají nějaký lehčí problém.

consti
7. říj 2011

Ahoj, nám doktor taky doporučoval IUI, ale spíš IVF. A to máme přitom oba výsledky normální (já hormonální profil, ms pravidelná, ovu potvrzená z testů, vejcovody průchodné atd.), manžel dobrý spermio...Přesto se nedaří už dva půl roku, tak nevím, kde je chyba. Asi v psychice, ale nemyslete na to, když to kolem vás těhotní a všichni se vás ptají kdy jako vy 😎 ...Zatím to ještě necháváme být, teprve mi bude třicet a pak se uvidí, co podstoupíme. IVF se ale docela děsím, hlavně těch hormonů, odběru vajíček , uf 😕 .

fori
7. říj 2011

@leeena_4 proč je ten Clostík takové svinsvo?? to asi všechny hormony ne??

leeena_4
8. říj 2011

@fori no, bohužel je. Clostík speciálně. Proto se smí brát jen tak krátce.

zvalentova
8. říj 2011

Mě přijde zbytečné se nervovat (nejen sebe ale i partnera) IUI pokud má z části neprůchodné vejcovody. A pokud se ti zdá IVF tak na to je docela rychlé vysvětlení. Buď budeš dítě přes IVF, máš tím větší šanci ho vůbec mít a nebo budeš čekat "na přírodu" a dočkat se nemusíš.
Ty, které nezažily nervy a čekání, nepříjemná vyšetření neví co to všechno obnáší. Pokud se dáma dostane do nějakého specializovaného pracoviště, už neřeší jestli je to přirozené početí nebo ne, hlavně aby bylo. 😉

beruska1982
18. říj 2011

@dona01 No já měla taky po stimlaci na IVF jedno vajíčko a doktor mi doporučil to ukončit.No škoda tet toho lituji, když to čtu.No osud.A měla jsi náké příplatky k IVF?