IVF - 1 embryo nebo 2 embrya?

cicinky
30. pro 2013

Ahoj všem, nemám ve svém okolí nikoho, kdo by mi pomohl a tak se ptám: při IVF 1 nebo 2 embrya? Předem moc díky za odpovědi 😉
Měla jsem hyperfci štítky - odstraněna, endometriózu - laparoskopicky odstraněny oba vejcovody, muž má vše OK včetně spermio, od 1.1. začínáme se stimulací a já nevím, jak s těmi embryi...
Založila jsem původně otázku, ale raději bych v tomto případě diskutovala 😀

cicinky
autor
30. pro 2013

Děvčata díky za odpovědi:

ivarei Zazila jsem oboji emoticon. A jsem rada, ze jsem se na prvni pokus rozhodla pro dve, i kdyz ted, kdyz stat hradi 4 pokusy, asi bych vahala. Hodne stesti emoticon
Dnes v 18:55 • 2 děti - čeká miminko, termín má v únoru 2014 (33. tt) • Už se mi to nelíbí • • Pošli IP •

iva1984 Ahoj, já jsem si nechala zavést embrya dvě a byl to náš první pokus. Udrželo se jedno a v březnu čekáme holčičku. Kdybych se měla rozhodovat znovu, udělám to stejně.... Máme ještě tři zamrazená a tak mě to rozhodování za čas čeká znovu....
Dnes v 19:18 • čeká miminko, termín má v březnu 2014 (28. tt) • Už se mi to nelíbí • • Pošli IP •

hudala Já bych byla pro 2. Když jedno nevyjde pořád je naděje a pokud vyjdou obě, už nebudete muset za nějaký ten rok chodit na další pokus (který by třeba ani vyjít nemusel).

honeypet
30. pro 2013

@cicinky taky jsem řešila, tuhle volbu. Nakonec jsem se rozhodla jen pro jedno embryjko, chtěla jsem si nechat možnost v nejhorším případě využít 4 placené možnosti. Nakonec to dopadlo, že jsem ani jinou možnost neměla. Z šesti oplodněných vajíček se nám při prodloužené kultivaci dobře vyvíjelo jen jedno. Ale měli jsme štěstí a bojovníček se ujal a už se nemůžeme dočkat, až se naše princezna v dubnu narodí.

doko
30. pro 2013

@cicinky ahoj, taky jsme dumali s manželem nad touhle otázkou a chtěli jsme spíš 2. máme za sebou jedno přirozené otěhotnění ale to nám v 11tt zamlklo. tak jsme si chtěli nechat dát dvě při umělém, aby když jedno zase zamlkne byla šance aspoň u druhého 😉 a taky, že záleží na přírodě, aby vůbec ty dvě embryjka byly 🙂 tak jsme to nechali osudu a z prodloužené kultivace nám zbyly dvě embryjka- obě jsme nechali zavést a máme pozitivní test, ale vůbec nevíme, jestli jedno nebo dvě, ale myslíme si, že se chytlo jen jedno 😉 jinak my na pojišťovnu vůbec nemuseli brát ohled- měli jsme minimální stimulaci (17 000 jako samoplátci, bez pojišťovny). takže jsme se rozhodovali jen podle sebe 😉 ať se rozhodnete jakkoliv, přeji šťastný a úspěšný konec 😵

cicinky
autor
30. pro 2013

To je právě to, zda-li zkoušet 2 embria na 3x nebo 1 embrio na 4x....
Každopádně kultivaci vajíček děláme 100%... nebaví mě do sebe stále píchat a dnes jsem dostala další hromadu aplikací (naštěstí jen na 5 dní), připadám si jak síto, jak jsem děravá 😀
Je to moje první stimulace, vůbec nevím, co a jak mě čeká, co bude dál, jen vím že 6.1. mám jít na UZ, a pak mám jít do narkózy, aby mě odebrali vajíčka.
Chtěla bych využít pojištění, když už si ho platím, tak ať mi pojišťovna také něco zaplatí 😝
A co jsem dnes i dostala papíry v Gennetu, tak metoda PICSI stojí 11.000,-, kdyby se to náhodou nedařilo, tak myslím, že tyhle peníze ještě někde vyštracháme 🙂

doko
30. pro 2013

@cicinky 😲 tééda to máš drahý CAR. my měli PICSI za 3 000 Kč. a s tím zdravotním máš pravdu, ale my si ty pokusy na pojišťovnu necháváme na později 😉 až budu starší a budeme chtít druhé a nebudu už na minimálku reagovat.

cicinky
autor
30. pro 2013

Kéž bych potkala svého drahého dřív, bohužel jsem ho potkala když už mi bylo 29 ... a jsme spolu 4 roky, z toho 1,5 roku jsme se snažili o mimí, bohužel bez úspěchu, doktoři tvrdili, že je to tím, je jsme měla hyperfunkci štítky, pak to byly vejcovody a teď už všechno vypadá OK, tak snad to tak i bude...
Chodíme do Gennetu v Liberci, nevěděla jsem, že je i jiná možnost, levnější v CAR.... 😖

doko
30. pro 2013

@cicinky tak věřím, že teď už se Vám mimčo podaří 😉 no co centrum, to jiný ceny. naštěstí to, co jsme my potřebovali (PICSI) bylo v našem CARu docela levné 🙂

cicinky
autor
31. pro 2013

IVF je taky hlavně o hlavě, a my s mužem říkáme, že si jdeme pro miminko 😀. Je to veselejší a lepsi, než sedět a trápit se vyjde to nebo nevyjde?? Oba jsme teď zdraví, mě krom vejcovodů všechno funguje jak má, tak třeba příští měsíc napíšu, že čekáme 😀
Jé a ještě jsem se chtěla zeptat, jak to probíhá ro odebrání vajíček?

honeypet
31. pro 2013

@cicinky já byla od začátku přesvědčená, že budu těhotná a vyšlo to. Pro mně byl odběr celkem pohoda. Celé to trvalo asi deset minut, hoďku jsem pak měla abych se plně probrala a jela domů. Pak mne sice trochu bolelo břicho, večer jsem si míša vzít prášek od bolesti, ale jen jeden za celou dobu. Špinila jsem snad jen ten jeden den. A pak už jen pět dní vydržet a bublinku jsem měla u sebe.

cicinky
autor
31. pro 2013

Jé to je krásné @-}--
Popravdě už moc nemusím narkozy, mám za s sebou v jednom roce 2, z toho z jedné mi bylo fakt hodně zle ☹.
Takže teď už to bude fakt fofr, jak čtu?

honeypet
31. pro 2013

@cicinky Jj, je to jen na chvíli, ani to není klasická narkoza. Jen dostaneš nějakou látku do žíly a na obličej masku s kyslíkem. Opravdu to trvalo jen deset minut. Na stěně vedle mně byly hodiny, koukal jsem na ně, než jsem usnula a znovu, když mě budily.

adelinkkaa
31. pro 2013

my jsme měli dvě embrya,jedno jsme zavedli a druhe zamrazili..... první nevyšlo a z druheho mame Maximka 🙂 takže za mě jen jedno at maš potom vic pokusu kdyby to nahodou nevyšlo.držím palce🙂

marsee1
31. pro 2013

@cicinky Taky jsme absolvovali IVF v Liberci v Gennetu (též jsme měli mít metodu PICSI), nakonec byla "pouze" ICSI - prodloužená kultivace, zavedeno jedno embryo a máme doma téměř 14 měsíčního raubíře 😉 Držím palce!!

cicinky
autor
31. pro 2013

Holky moc vám všem děkuji!!!! 😀
V lednu napíšu, jak jsme dopadli 😉
Muž také říká jedno, protože nebýt vejcovodů, tak je vše v pořádku... Tak dám i na něj, jsme v tom přeci spolu 😅 😝

megara
31. pro 2013

@cicinky Ahoj,taky chodím do Libereckého Gennetu, 5.1. začínám stimulovat a jsme rozhodnúť pro 2 embryjka tak uvidím jak to dopadne. Dlouho jsme nad tím přemýšlely a nakonec jsme se rozhodly pro ty 2. Kolega byl taky v Liberci v Gennetu a pokaždé dávali po 2 a chytlo se jim vždy jen jedno,tak uvidíme 🙂

cicinky
autor
31. pro 2013

@megara My začínáme stimulaci (injekce na 5 dní) 1.1. a 6.1. jdu na UZ, pak bych měla jít na odběr vajíček...

megara
31. pro 2013

@cicinky Tak to budeme jen kousek od sebe ,já začínám se stimulkou 5.1.(taky 5 dní),10.1. UZ a pak říkala paní doktorka odběr mezi 15. a 18.1.:-) ,ale uvidíme.
Jinak všem přeju hezký a plodný nový rok 🙂

cicinky
autor
31. pro 2013

@megara Moc děkuji a také přeji jen to NEJ, a hlavně ať NÁM TO OBOUM VYJDE 😉
Třeba se v Gennetu potkáme 😉

jarkalada
31. pro 2013

u nás 2 naráz - oběma se u nám zalíbilo do konce 🙂 A jsem ráda. Druhý těhu se všema problémama, co jsem měla, bych asi hoooodně dlouho oddalovala. Hodně štěstí 😎

doko
1. led 2014

@jarkalada ahojky a mohla bych se Tě zeptat, kdy se zjistilo, že se ujaly obě? je mi jasné, že až z utz, ale jak starého? my si nechali zavést dvě, první těhu test jsem dělala 8. den po et a byl pozitivní, ale nijak silně. tak si myslíme, že se chytlo jen jedno. ale zase jsem na netu četla o paní, která měla první pozitivní test až 10. den po et a narodila se jí krásná zdravá dvojčátka. tak moc nevím, co si o tom myslet 🙂

jarkalada
1. led 2014

@doko já měla hcg 1035, což dr. říkal, že je vyšší a že moooožna by se mohly uchytit obě. A v 6+1 na kontrole už byly jasné dvě 🙂

jarkalada
1. led 2014

@doko jo a test jsem si do tý doby, než jsem šla k dr., nedělala, nechtěla jsem to "zakřiknout" 🙂) takže jestli by byl slabý nebo silný, to netuším. Já měla docela slušnej hyperstim.syndrom, píchala si každý den až přes šestinedělí injekce na ředění krve, prášky na štítku, na žíly,utrogestan, železo, těhu cukrovka, tříselná kýla, pořád mdlo. Takže jsem ráda, že jsme nechali zavést dvě, je to přece jen možná trochu větší šance, že se uchytí aspoň jedno a nemusí se to pak podstupvat znova /v nejlepším případě/

doko
1. led 2014

@jarkalada no tak uvidíme. já se hyperstimuláku vyhnula, měla jsem jen minimálku 😉 ale doktor říkal, že počet vajíček u mě byl stejný jako u klasického IVF u straších žen než jsem já (je mi 25). ty injekce na krev mám taky. snad k něčemu budou. my právě před 3 měsíci o mimi přišli, čekala jsem jedno a bolavá prsa jsem měla později než teď. ale z toho se nedá nic usuzovat, mohlo to v tom mém těle prostě jen zůstat od minulého těhu a teď se to "probralo" 🙂 každopádně díky za odpověď, necháme se překvapit 😉

meyryen
1. led 2014

@cicinky původně jsem si chtěla nechat zavést dvě, ale dr mě přesvědčila, at zvolím jen jedno. Ted mám za sebou třetí neuspěšné ivf, a díky dobrému rozhodnutí na začátku ještě jeden pokus na pojištovnu.....

cicinky
autor
1. led 2014

@meyryen MOC TI PŘEJI, ABY TI TO NA PO 4TÉ VYŠLO!!!!!!

Taky nad tím stále přemýšlím, a popravdě si myslím, že když jediný problém u mě byly zamotané vejcovody a je prokazatelně zjištěno, že oba vaječníky mi fungují na 100%, tak si s mužem myslíme, že dáme jen jedno 🙂
Rozhodli jsme se pro zmražení a kultivaci, už i proto, abych si nemusela píchat hormony .. tak snad nám to hned na poprvé vyjde 😉

cicinky
autor
1. led 2014

Holky můžu se ještě zeptat, která z vás, která má pozitivní výsledek po IVF, chodí do práce?
Já mám totiž docela pohodovou práci a i klídek, ale všichni mě straší, že budu muset zůstat na rizikovém... ☹

janulkaa23
1. led 2014
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@cicinky Při prvním IVF jsme měli jedno oplodněné a zavedené embryo a nechytlo se, při druhém IVF jsme měli 5 oplodněných embryí, 2 nám zavedli a 3 zmrazili 🙂 Chytlo se jedno a máme Matýska 🙂 Já bych šla do dvou 🙂

meyryen
1. led 2014

@cicinky budu držet palce,aby vám to vyšlo hned na poprvé🙂

cicinky
autor
1. led 2014

@meyryen moc děkuji a také držím 🙂

mat_ova
9. led 2014

Nás čeká první IVF, stimuluju čtvrtý den, zítra máme první ultrazvuk. Jsme rozhodnuti nechat si zavést dvě embrya (pokud budou).