IVF 28.října. Je tu jěšte někdo?

kapunka
20. říj 2008

tak jsem tu!!!! 😀

kapunka
autor
1. lis 2008

silver - já vím...prostě černý myšlenky, ale na druhou stranu to víš že tam nekde vzadu je nejaká špetička nadějě..ale furt vidím ty čísla že při zavedení 2 je 50% šance že se chytí aspon jedno...

já vím, jiný jsou na tom hůř... 😨

je to rouhání...když pro každýho je ta jeho bolest největší.....a já mám fakt strach... ☹

endzi30
1. lis 2008

ahojte, neskore dobre raanko 😉

kapunka, u mna nie su tie bolesti na MS skoro, mne strasne natiahli stimulku a ET som mala na 29den cyklu, co uz je pomaly zaciatok MS....takze asi tak u mna 😒

vam vsetkym bolo predpokladam robene OPU niekde v polovicke cyklu, ale mne na konci cyklu!!! takze ja sa obavam najviac z vaaas.........ale BABY, este ziadne velke stresy (len trolinku), aby sme babatkam ak su tam, neublizili a nenervovali ich! tiez sa bojim a slzicky mam na krajiicku 😖

drzme si pasticky 😵 😵 😵 😅 😅

silver2501
1. lis 2008

na procenta se vykašli !!! a na všechny statistiky... musíš věřit a hotovo... a když to nevjyde, tak to vyjde podruhé a hotovo 🙂 kolikáty máš pokus????

Endi, tak ty taprve vstáváš??? no ty se máš 😀) 😀) 😀)))) a jak tože ti tak natahovali cyklus?? to jsem ještě fakt neslyšela... ☹

endzi30
1. lis 2008

hihi silver....vstala som uz daaavno, ale len teraz som zapla pocitac 😀 😀

no ty si to este nepocula, ani ja nie 😠 a ani som tu taku babu nenasla (zevraj ale su 😅 )

prvu injekciu Decapeptyl som si pichla 22.09. (potom + Puregon) a poslednu injekciu (pregnyl) som pichla presne o mesiac teda 22.10. (dokopy Decapeptyl+Puregeon+Pregnyl) = 44 injekcii do bruska 😠

tiez som sa na to pyytala dr. a bolo mi povedane nech sa nestresujem, lebo to oni mi ovplyvnuju tymi hormonmi moju MS...to ano, tomu verim...ale co teraz? uz nic nepicham...takze tej MS uz nic nebrani (akurat tak Utrogestan), uz zalezi len na tom embrysku, ci sa zakuslo alebo nie 😖

silver2501
1. lis 2008

AHa, takže jsi měla asi dloouhý protokol, že??? tak to jo a pomohlo ti to aspon k velké urodičce vajíček??? no ale 44 injekcí, no to je nářez, já jsem píchala gonal + luveris jen 10 inj. a bohatě stačilo, ještě ted mám modré břicho jak boruvkový koláááč 😀))))) a pak ty špekovky do svalu do stehna, fůůůůj...☹ ale si musíme vytrpět pro naše vysněné miminko, co??? 😕 🙄 😨 😖 😲 😠 😒 ☹

silver2501
1. lis 2008

Endzi a ty baštíš ted po ET jen ten utrogestan??? nic víc???

endzi30
1. lis 2008

silver ano 😀 😀 bol to dlhy protokol, ale asi ten najdlhsi z dlhych 😠 😠

uroda bola podobna ako u kapunka, mala som 21 vajok, z tych napichli ICSI len 15 (asi tie ostatne neboli zrele, neviem) a 13 sa oplodnilo

z tych 13 boli: 3 (A-kvality) ostatnych 10 (B,C-kvality)

1 (A-kvality) mi vlozili teraz a zbytne 2 zamrazili

tych 10 B,C kvality tu u nas nemrazia (NL) (ako vidim u vas mrazia asi vsetky-myslim v CR aj SR), bolo mi to vysvetlene tak, ze je to zbytocne, lebo kazde embryjko co je zmrazene, tak po rozmrazeni straca na kvalite jeden stupen (t.j. tie moje 2ks A-kvality po rozmrazeni budu B...samozrejme aj to rozmrazenie moze byt uuplne neuspesne, ze embryska to vobec nepreziju)
ale co tu na foore ciitam, tak vsade mrazia vela embryskov, tak mne bolo luto tych mojich 10!! (co ich vyhodili, ci robili si svoje vyyskumy dalej???)

a silver, aaano beriem len utrogestan, ale 3x denne po 2 gulicky, hihi

silver2501
1. lis 2008

No tak u nás v car teda nemrazí taky horší, takže já mám jedno vždy jedničkové a zbytek je na prd, takže mám zavedeny 2 bobky, z toho jeden Ačkový a druhý Bečkový a zbytek mi nezamrazili jako minule, takže nikdy nemám žádného sněhuláčka ☹ tak doufám, že snad se aspon jden bobek malý uchytl tentokráté....🙂, už se mi to celé nechce podstupovat po třetí ☹
a odkud jsi Endzi?

kapunka
autor
1. lis 2008

já mám první pokus - proto jsem asi tak vybobkovaná..... 😎

já mam teda 2 a ani mineřeki jakou mají kvalitu..ale AH delali u obou....holky dík že tu jste... 😔

jájsme teda měla taky dlouhý protokol a trvalo to polovinu co u Endzi...a jen 18 injekcí..to je asi najaká holandská specialita... 😀 😀 😀

kapunka
autor
1. lis 2008

Endzi držte se oba zuby nehty!!!! 😎

endzi30
1. lis 2008

kapunka, ty jedna 😀 😀 😀 ziadna holandska specialita 😀 😀 😀 podla mna to cele domrvili, lebo aj sestricka co mi brala krv sa na mna veeelice divne pozrela, ked som jej povedala ze dnes mam uz 30.Decapeptyl v sebe, ze uz by mi aj stacilo...a o ostatnych veciach radsej ani nevravim 😠 😠

silver, no dali ti dve embryska, tak si pis ze tam aj ostatnu...min.jedno urcite!!! pri dvoch je vacsia sanca 😉
ja mam jedno jedinke...tak sa modlim za neho 😵 🤐

kapunka a ty si plus mala ten AH, tak pociitaj s este vacsim percentom uspechu 😉 😵

ahaa, silver...no som z Bratislavy, ale teraz som uz rok v Holandsku 😒 .......krajina kraaasne, zbytok nic moc, hned by som isla domov!!

endzi30
1. lis 2008

a kolko mate rockov dievcatka?? 😀 😀 😵 ak to nie je tajne

kapunka
autor
1. lis 2008

32 ☹

endzi30
1. lis 2008

kapuuu 😀 😀 to akeho smejka si tam dala.......ja tiez nemam 20, ale 30 😠

silver2501
1. lis 2008

Tal já jsem akorát dala mimčum napapat utroše pěkně dovnitř a poleželi jsme si hodku, at mají vydatný oběd taky 😀) 😀) 😀))))

Já mám za chvíli 33 ☹ uáááááááááá.... 😕 ☹ 😠 😔 🙄

No a snad tam bobci zustanou bo kvuli nim už 2 měsíce jím prednison, vysoké dávky kys. listové, anopyrin, a ted i utrouš.... jsem doslova hormonální přelékovaná bomba...😀))) No minule se u mě ani jednomu bobku nelíbilo a 12 den od ET přišla mrcha mrchovatá ☹ 😖 😢 ☹ Taky jsem se křečila napoprvé, ale ted tomu nechávám volný průběh, bud to vyjde nebo ne... snažím se na to moc nemylset a nepozorovat se 🙂 ale je to těžkýýýýýýýýýý chi chi 😀))))

kapunka
autor
1. lis 2008

endzi - to já jenom že to je tak tak na první mimčo..ten věk.. 😠

silver - ze mě vždycky ten utroš vyteče.. ☹

kapunka
autor
1. lis 2008

jo a zda se mi ze mám mírnou teplotu - to delá ten utroš taky že jo... 😖

endzi30
1. lis 2008

no sme sa tu nasli tridsiatnicky 😀

ahaaa kapunka...no tak to suhlasim v tomto pripade, ale este nie je nic stratene 😉

a voooooooobec sa neobavaj ze ten utros vytecie moja....vyteka uuuplne vsetkyyym 😀 😵 fakt

ta teplota, myslim ze ano, ze utros moze byt priicina, takze sa na bazalnu teplotu nespoliehaj...ak si mala to na mysli 😉

endzi30
1. lis 2008

silverko, teda ty beries liekov 😠

taka otazocka...ten prednison ti predpisali v centre, alebo si bola na imunotestoch v Prahe a tam ti ho predpisali??

a maas uplnu pravdu, nepozorovat sa....kazdy citi nieco ine.........a tazke to teda tiez je 😀 😀 😀 😀

silver2501
1. lis 2008

Jo jo, Endzi mám pravdu, teče to aj země, bléééééééé 😝 😝 😝 a utroš zvyšuje teplotu, takže lze jen čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat a čekat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ten posledních par dní je stejně nejhorších, co????

silver2501
1. lis 2008

Endzi, u nás ho davají od OPU i s Anopyrinem každé, ale nám vyšla na Imunu v Praze snížená BI, ale jen asi o 15 % naštěstí, tak proto ten Prednizon, a na genetice mi zjistili mutagen MTHFR, proto ten Anopyrin na ředění krve... 😖 😖 jsem jak pojízdná lékarna 😀 😀

endzi30
1. lis 2008

no mas tych liekov pozehnane, ale zasa na druhej strane vies na co su, zistili ti co telo potrebuje a aj na tom imune si bola.......mna neposlali nikde (na imuno neposielaju vooobec nikoho, musis si to sama vybavit), takze sa modlim, aby bolo vsetko ok.......kedze problem bol v mojom partnerovi, tak ''aaakoze'' predpokladaju, ze ja som ok....moc sa mi ten postup nepaacil, ale co zmozem...hlavne v inej zemi 😠 😠

endzi30
1. lis 2008

a myslim, ze to imuno je velmi dolezite...naco clovek absolvuje IVF, ked nikto v centre ani netusi, ci vytvaras protilatky proti spermijkam, alebo embryjku atd....a podla mna v tom centre to dobre vedia, peniazky sa im sypu...keby najprv kazdeho poslali na imuno, tak by mali asi o polovicu menej pacientok!...ale som pocula, ze uz niektore centra same od seba predpisuju po 1-2 neuspesnych pokusoch Prednison, aj ked nevedia ci je potrebny, davaju ho preventiiivne, ved mooozno zaberie 😠 ja viem, mozno sa mylim, ale tot je zatial moj nazor 😅

silver2501
1. lis 2008

A ty si v Caru v Holandsku???? tož to bych řekla, že tam budou ještě "víc" se zajímat a mít péči o pacientky ....

silver2501
1. lis 2008

No muj názor je, že když tam něco je a potřebuješ Prednizon, tak od OPU a nebo ET to už ti stejně nepomůže....☹(( protože se musí dodržovat i gumysex ... takže já bych taky nejdřív navrhovala vše možné vyšetření a pak IVF, vždyt to stojí takové nekřestanské peníze a my je zbytečně u prvního pokusu vyhodili...☹ zbytečně 30 tisíc 😢 🙄 😖 😠 😠 😠 😠 😠 😠

macous
1. lis 2008

Ahoj holky,
tak jsem vás dočetla a musím, říct, že už pár holek znám co měli dlouhý protokol a OPU až úplně nakonci cyklu 🙂 takže dobrý Endzi 🙂

holky mě bylo tenhle měsíc 29, takže jsme na tom vlastně všechny stejně 🙂 jen si říkám, že je prima, že jsme s manželem začali s pokusy o mimi brzy, kdybych chtěla dítko později, tak by to o to déle trvalo 😵
Jo a Utroš mě taky už leze krkem, pořád mít slipovku, stejně k ničemu, gaťky mám celé tfuj 🙄

endzi30
1. lis 2008

silver, ved to..peniaze idu do luftu 😠 😠 a presne ako si pisala, ten prednison treba brat ovela dlhsie 😠

macous, hhihi...fakt sme tu vekovo rovnako 😀 a ani nevies ako si ma potesila, ze poznam viac bab ktorym bola robena OPU na konci cyklu...snad to nie je problem 😠 😠

a moje gatky su tiez cele tfuj tfuj 😀 😀 😀

endzi30
1. lis 2008

aaaale zasa mi vytrpiiime vsetko kvoli babatku, ze ano 😉 😵 😵 😵 😵

endzi30
1. lis 2008

aj 10000 gulicek Utrogestanu 😀 😀 😀 😀

stazina
1. lis 2008

Ahoj Holčiny,
vítám nové skorotěhulky!!!!! Víc hlav, víc ví 😀
Já se cítím celkem odbře, až na to , že občas mě píchne v bříšku, motá se mi hlava( trpím na nízský tlak a ten výtok 😒 😠
Endzi, já taky měla dlouhý protokol, taky 44 injekcí a taky jsem měla ET na konci cyklu! MS jsem měla dostat ve středu! Tak doufám, že už opravdu nedorazí!!!!!!! 😒
Holky, budete dělat test přesně v den určeného testování? Kamarádka mi říkala , že sí dělala test už 8 den po Et a byly tam //!
Zatím se opaturjte, myslím na vás , kočky, papa 😔