IVF a ICSI. Bojím se, že to nezvládnu

mazoja
24. zář 2011

Bojím se že to nezvládnu,hlavně ty injekce. Je to náročné? Jaké léky na stimulaci by jste doporučily?

marion14
25. říj 2012

@mazoja Ničeho se neboj, opravdu! Já jsem velkej strašpytel, třeba u odběrů krve skoro omdlívám a injekce jsem zvládla levou zadní.🙂 Doporučuju si ale určitě připlatit za dražší léky, jednak prý líp zabírají a pak mají menší jehličky.😉

kaijko
25. říj 2012

@mazoja Ahojky, opravdu se neboj 😉 Injekce jsou fakt v "pohode" Taky jsem se toho bala a nakonec jsem si pichala sama, stimulace ani na me nijak nepusobila. Mozna, ze jsem byla jen trochu ospala, ale je podzim ;) Leky mi vybral doktor, mela jsem menopur (nic jsem nedoplacela) a nedal mi na vyber .. A jehlicky mi dali na sesterne 😉 Vsude na diskuzich jsem nasla pro a proti, ale stejnak dr vi co Ti predepisuje a ja ted mam 1 embryjko v brisku a 3 mrazacky 😉 Kdy Te to ceka? 🙂

lucido
26. říj 2012

@mazoja Ahoj, nemusíš se bát, to zvládněš jako plno nás co to máme za sebou. Léky ti sice někdo může doporučit, ale záleží na výsledcích krevních testů, podle toho ti lékař doporučí pro tebe vhodnou variantu. Já měla Gonal což je dražší varianta, injekce je v peru, takže v pohodě můžeš aplikovat sama.
Tak hodně štěstí.

lucido
26. říj 2012

@mazoja Ještě doplňuji, po odběru vajíček si určitě připlať za prodlouženou kultivaci. ICSI jsem také měla.