IVF bez embryotransferu

stana2009
26. lis 2009

Ahoj snažilky, zakládám toto téma, protože jsem byla na OPU a všechna embryjka se vyvíjela pomaličku....takže ET nebyl a tak bych si ráda s někým o tom popovídala....

ratatooy
26. lis 2009

ahojky asi tě nepotěším že se ptám na něco jiného ale potřebuji se rychle rozhodnout,chci vědět kolik a kde vás ivf stálo peněz aspon zhruba,slyšela jsem dost rozdílné věci i ceny

chrobacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wrtulka
26. lis 2009

Stano já to měla úplně stejně..
v červnu jsme měli 11 zralých vajíček z toho 7 bojovníčků a všichni se nám pomalu zastavili ve vývoji takže jsme byli bez ET...

abig
26. lis 2009

Stana, to mě mrzí .... u mě sice k ET došlo, ale bez očekaváného výsledku. Mám kamarádku, které se taky embryjko nedělilo a nakonec přestalo a k ET nedošlo. Je to těžké a dlouho trvá než se s tím člověk popere ... naštěstí tím nepřícházíš o jedno IVF, protože pokud nedojde ET, tak pojišťovna proplací i 4IVF ....

Ratatooy ... je to individuální .... mě IVF vyšlo na 25tis (prodloužená kultivace, as.hatching, Puregon, Utrogestan) ... centrum ti pošlu do IP, když budeš chtít.

wrtulka
26. lis 2009

chrobi to je mooc dobrá stránka.. s těma cenama 😉

chrobacek
26. lis 2009

žejo? 🙂) ale nevím jak moc aktuální ale zhruba přehled to je... ale jak my dvě víme není to až tak o ceně, že?

wrtulka
26. lis 2009

chrobi přesně..není to o ceně je to úplně o něčem jiném.. navíc ono to ve výsledku vyjde plus mínus stejně...
docela aktuální to je náhodou...

nana.76
26. lis 2009

Ratatooy me ivf vyslo na 7500 icsi,a as.hatching a trogestan 🙂 centrum v olomouci ale taky bez uspechu takze bojuji dal 🙂

saralinda
27. lis 2009

stana, já jsem měla při 1.IVF jen 2 vajíčka a navíc nedozrálá. Při 2. IVF jsem neměla žádné vajíčko. Mám totiž vysoké FSH. Ale to, že se nevytvoří ždné vajíčko, nebo třeba jen 1 nebo 2 je docela běžné. Hlavně při 1. IVF, kdy doktoři zjišťují, jak tělo té dané ženy bude na dávky hormonů reagovat. Takže při příštím IVF už budou vědět co a jak a bude lepší úroda, neboj. Navíc, když nedošlo k ET, tak máš stále ještě 3 hrazené pokusy.

len
30. lis 2009

Ahoj, trochu se vracím k tomuto tématu, ale teď opravdu moc prosím jen odpovědi těch, koho to potkalo 😀

Dotaz:
Pokud jste měly IVF bez ET, po kolika dnech od OPU vám dorazila MS?

mila30
30. lis 2009

Leni, zažila jsem to stejné, ale ne z důvodů co máš ty, já už se raději po zkušenosti kdy jsem měla tripolidní embrya spolehla na ICSI a to je prostě jistota.
Pokud si brala Utroš před ET, tak ho budeš muset brát do 25DC a pak vysadit a mrška mi došla za 3 dny.
Pokud jsi bez Utroše, tak mě přišla vždy mrcha i přes utroš přesně 14 dní od OPU..bohužel i teď při 2.IVF a to jsem měla excelentní embrya a ukázkovou sliznici.
Takže teď jsme objednaní na imuno a do té doby nebudeme zkoušet nic, přeci jen mám už před sebou jeden KET a pak poslední IVF.

Držím palce, aby to další IVF bylo úspěšné.

mila30
30. lis 2009

Tak teď jsem se náhodou dočetla, že jsi měla ICSI a přitom jsi měla taky triploidní???? 😲 No to zírám, to jsi teda zázrak. A to jsem si myslela, že jsem za raritu jen já, ale ne v tom smyslu triploidů 😀 .
Zkoušeli jste imuno???

len
30. lis 2009

Ahoj Milo, díky za zkušenost, tak se mi potvrzuje, že MS mám čekat v podstatě po uplynutí své normální luteální fáze... Utr. jsem měla začít brát dnes, tak pochopitelně ani nezačnu 😉

Jinak jo, ono je to s těma triploidama složitý. Buď může být problém na straně chlapa (dvě spermie ve vajíčku), což obchází ICSI. Oni to na tohle doktoři docela rádi svádějí vždycky, možná proto, že se to tak snadno vysvětluje 😉 A nebo může být problém ve vajíčku, keré se prostě blbě dělí a nedokáže ji tam ty chromozomální sady pořádně porovnat, no a tady ICSI nepomůže a to je evidentně náš případ 😒

Imuno máme OK, geneteiku taky, vlastně všecky výsledky "navenek" - roky nás doktoři přesvědčovali, že IVF vlastně není třeba, protože jsme oba zdraví a dříve či později se zadaří přirozeně 😉 Popravdě to byl teď dost šok, při předchozích dvou IVF jsem měla vždycky pěkný počet vajíček a vždycky dvě embrya k transferu, takže jsem ani ve snu nepočítala s tím, že najednou blbě zareaguju a vajíčka nezabojují a vůbec nedojde k transferu 😖 Si z toho dělám legraci, že do sbírky mých průšvihů mi chybí snad už jen mimoděložní 🤐 😀

mila30
30. lis 2009

Len tak to si legraci nedělej 😉 , já zažila dvě mimoděložní během měsíce a od té doby jsem za "raritu". Snažíme se přes 4 roky a jsem už po 5 operacích a další mě asi čeká a mě možná z toho všeho mrskne 😀 .
Já teda mám vajucha i když ne moc, ale kvalitní a jen po dlouhém protokolu, jednou jsem měla krátkej a bylo z toho prd a ještě mi začali stimulku i přes cystu, takže proto nedošlo k ET, pže vajucha byly prd.
Tak jsem přešla z Gestu do Podolí, kde mi udělali vyšetření a zjistili, že mám opět zvýšený prolaktin, takže mi ho snížili a díky tomu mi začalo tělo fungovat normálně. Do té doby v Gestu moc můj prolaktin neřešili a nijak je nezarazilo, že i přes mega dávky hormonů( i 7 Estrimaxů denně, Utroš atd) mi sliznice nerostla, max na 7,5 mm a i přes to mi ET a KET udělali..takže zbytečně, pže pokaždé jsem měla prolaktin přes 40...No a v Podolí snížili prolaktin a 10DC sliznice přes 9mm bez hormonů. 🙂
No ale vzhledem k tomu, že ani 2.IVF nevyšlo jdu na imuno, aby se vyloučilo i tohle. I když já si myslím, že moje imunita je asi silnejší. Mega dávky hormonů mému tělu nic neříkají a dostanu MS přesně po 14 dnech a to jsem brala 6 Utrošů denně, nebývám nemocná, chřipku ani angínu jsem nikdy neměla no a vzhledem k tomu, že mi není už nejmíň, tak musíme vyzkoušet všechna možná vyšetření.
Jinak tebe já "znám", hodně od tebe a o tobě čtu a nestačím se divit jakou máš pořád ještě energii 🙂 .

len
30. lis 2009

No vidíš, ty jsi zas opačnej extrém, mně fakt navenek neschází vůbec nic. Jo, prolaktin mám taky v normě, to mi kontrolovali znovu zrovna nedávno. A s těma protokolama to samý - 2x dlouhý a paráda (akorát ti triploidi), takže zkusíme změnu - krátký, no a katastrofa 🤐
Jinak Utr. mi teda MS spolehlivě brzdí, odsune ji klidně o 10 dní, dokud nevysadím, takže opačnej případ... No a imunita - tu reprodukční máme zkontrolovanou, nevytvářím protilátky vůbec na nic - ale ta "obyč" je u mě opravdu mimořádná, snad 15 let jsem vůbec nemarodila a dokonce mi můj vlastní imunitní systém téměř zlikvidoval mou vlastní štítnou žlázu 🤐 Ale na spermie ani oplodněný vajíčka prej neútočí 😉

mila30
30. lis 2009

Tak uvidíme jak s tou reprodukční imunitou dopadneme my. Ale pro jistotu si to necháme udělat, za to nic nedáme a vzhledem k čtyřletému snažení mě čekání a odložení KETu o pár měsíců nijak nerozhodí.
A já po Utroši dostanu fakt MS přesně od OPU za 14 dní..Dr. se diví, že to není možný, ale prostě to tak je, samozřejmě, že pokud bych ho brala, tak se MS nerozjede v takové síle, ale nemohla bych ani chodit jak by mě bolelo břicho. 😀
Jinak se u mě k té imunitě přiklánějí vzhledem k endošce a taky, že mi teď při OPU píchali endometriom a on se mi mrcha během 3 týdnů zacelil a naplnil znova a měl velikost 2,5cm. A to prý může to imuno způsobovat.
Tak proto možná ta další operace, pže pokud nezmizí, tak ho budou muset laparoskopicky odstranit. ALe to se dohodne až někdy na konci ledna začátku února, to budu mít výsledky s imuna a podle toho se domluví další postup. 🙂
No užíváme si obě dvě koukám... 😉 . My už se s manžou dohodli, že od ledna začneme vyřizovat adopci, samozřejmě, že to budeme zkoušet dál.

len
30. lis 2009

Tak budu moc držet palce 🙂
A do této diskuze minimum přispěvovatelek, které by musely zažít IVF bez ET 😉

mila30
30. lis 2009

Jasně, já myslím, že mi dvě bohatě stačíme 😉 .
Tak ať vám to vyjde co nejdřív. 🙂

wrtulka
30. lis 2009

Holky já mám za sebou taky IVF bez ET 😉

len
30. lis 2009

Wrtul, my víme, přispěla jsi o pár řádek výše 😀 Ale o tobě to vím, i kdybys sem nenapsala 😔
na druhou stranu, teď jsi transferovala jak za dva pokusy najednou, co? 😀 Sis to vynahradila pěkně 😀

wrtulka
30. lis 2009

Len 😀 😀

aja37
30. lis 2009

Baby, obavam sa, ze nas bude viac .... minimalne ja sa pridavam. mam za sebou 5x IVF.
1. IVF - 11 folikulov, z toho 1 prazdny, vo finale 8 krasnych embryi. Mala som ET a 2krat KET ale nic.
2. IVF - 4 folikuly, z toho 2 pekne embrya a zase nic
3. IVF - 5 prazdnych folikulov
4. IVF - 6 folikulov, z toho 5 prazdnych a 1 oocyt, ale nejaky zly
5. IVF - 7 folikulov ... tesila som sa jak male decko, ale vo finale bolo vraj 6 nevhodnych a 1 nejaky zly.
A tiez mam pocit, ze idem postupne cez vsetky prekazky: IUI nic, IVF s ET a aj s KET nic,IBF iba s ET nic, IVF bez folikulov dokonca 2krat a IVF s folikulmi, ale nevhodnymi ... tolko moja historia. nic zrovna prudko pozitivne ... a aby som nezabudla, vsetky testy su OK, aj imunologia, aj genetika, proste vsetko.

Mila30, ak ste sa s manzelom rozhodli pre adopciu, tak to urobte co najskor. My uz mame vybavovanie za sebou, sme tiez z Prahy (aj ked pisem po slovensky) a nez ta pridelia k nejakemu dietatu, trva to docela dost dlho. My sme adopcny proces zacali v 1/2009, mame za sebou vsetky skolenia, v lete sme dostali potvrdenie, ze sme vhodnymi adoptivnymi rodicmi a odvtedy cakame a podla vsetkeho cakat este budeme dost dlho. priblizne 3 roky.

len
30. lis 2009

Ajo, taky hezký 😒 Možná by bylo zajímavé i napsat, jaký to byl protokol a stimulace, jestli to na to má vliv...

U nás:
1. IVF dlouhý protokol, 10x200 IU, 12 folikulů, z toho 6 vajíček, všechna oplodněna bez ICSI, dvě triploidní, 2 se zastavila ve vývoji, 2 zavedena (těhotenství, ale MA v 8.tt)
2. IVF - naprosto shodné jako první (dlouhý protokol, 10x 200 IU), 13 folikulů, 10 vajíček, z toho 2 nezralá, 8 oplozeno bez ICSI, 5 triploidních a 1 haploidní, 2 zavedena a nic
3. IVF - krátký protokol, 7x150 IU, 6 folikulů (jeden minimální), 3 vajíčka, z toho jedno nezralé, na 2 použito ICSI, ale oplodnilo se jen 1, to se vyvíjelo dál, ale část buněk opět polyploidních - bez ET

aja37
30. lis 2009

Uprimne, ja som vzdy mimo z toho, co je dlhy a co kratky protokol ... myslim, ze som vzdy mala kratky protokol, ale pre istotu to napisem podrobnejsie: vzdy v 2DC som si zacala pichat injekcie Gonalu, asi na 6den sa k tomu pridala injekcia Citrotide a takto to bolo az do 11DC. Na 13DC bol OPU.
Vzdy som to mala takto, len medikamenty sa menili. Mala som 2krat Gonal + Citrotide, potom Synarel a Menopur, potom Puregon a Citrotide a poslednykrat som mala Synarel + Gonal, ktory sa po 4dnoch vymenil za Menopur. Takze asi takto. Prve IVF bolo najlepsie, potom to slo uz len dole vodou a tak skusali ine lieky, ci niektore nezaberu viac. Nezabrali.
Momentalne som na bylinkach, ktore mi odporucila jedna bylinkarka na Slovensku. Pomaha tak otehotniet zenam 😀

len
30. lis 2009

Tak to jsi měla pokaždé krátký. To je zvláštní, já přičítám tenhle průšvih právě změně protokolu, protože do té doby to bylo 2x stejné a 2x se srovnatelnými výsledky.
Jó, až někdo vymyslí nějakou bylinku, co mění genetickou informaci 😀 Ale stejně je piju taky 😀

barunka0208
30. lis 2009

Můžu k vám🙂))

Já jsem měsíc po IVF bez ET, bylo B folikulíků, 8 vajíček, 6 se oplodnilo a zastavovala se postupně ve vývoji☹,
takže zůstalo jedno a na to ET nebyl doporučen ☹

Měla jsem krátky protokol a byl mi doporučen dlouhý, jelikož vajíčka prý byla horší kvality.

takže jdeme do dlouhýho jen co to půjde.... 😝 😝 😝

barunka0208
30. lis 2009

Len, me dorazila MS o týden dřív, čekala jsem, že bude silná a šlo to...

barunka0208
30. lis 2009

Len , prosím tě co jsou to triploidní☹.

Jinak imunobiologii máme za sebou, BI mám v pořádku, ale máme protolítky v manželových spermiích, takže mimo plodné dny jen s kondomem...

len
30. lis 2009

Barunko, mají tři sady chromozomů. Normálně mají mít dvě - jednu od otce a jednu od matky, tři jsou špatně.

mila30
30. lis 2009

Tak já :

I.IVF : dlouhý protokol, Puregon, 10 folikulů, 8 vajíček, 1 nezralé, 2 triploidní, 2 zavedeny a 3 zmraženy - vše bez úspěchu
II.IVF : krátký protokol, Gonal, 6 folikulů, 3 vajíčka, k ET nedošlo
III.IVF : dlouhý protokol, Puregon, 5 folikulů, 7 vajíček, 6 se oplodnilo, 4 embrya excelentní, dvě zavedena, dvě zmražena. IVF - bez úspěchu, čekám na KET.