IVF bez embryotransferu

stana2009
26. lis 2009

Ahoj snažilky, zakládám toto téma, protože jsem byla na OPU a všechna embryjka se vyvíjela pomaličku....takže ET nebyl a tak bych si ráda s někým o tom popovídala....

barunka0208
30. lis 2009

Já:

mám laparoskopii - v pořádku,
imuno - protilátky spermie plus já zhuštěná krev, takže před IVF anopyrin,
genetika - čekáme na výsledky.

2x stimulovaná IUI, negativní
1 IVF krátky protokol, Puregon 150, 8 folikulů, 8 vajiček, 6 oplodnilo, k ET nedošlo.

další plán po výsledkách genetiky, dlouhý protokol

aja37
1. pro 2009

baby a co presne znamena dlhy protokol? je to to, ze zacinate stimulovat este predtym, nez dostanete kramy? akoze v cykle predtym? a viete preco u vas lekar zvolil dlhy protokol? mne ho totizto raz chcel dat, ale potom si to nakoniec rozmyslel. ani neviem preco.

len
1. pro 2009

Ajo, ne, nezačneš stimulovat předtím, ale píchneš si zastavovací injekci (někdo píchá i více) cca 22. den cyklu. A +- 14 dní od té injekce, což už bývá v následujícím cyklu, teprve začínáš stimulovat. Ono dost často je ten dlouhý lepší, protože je pozvolnější, tělo na něj lépe reaguje a vytvoří se více folikulů. Ale určitě ne u každého! Někomu naopak lépe sedne ten krátký. A je jen na zkušenosti lékaře, jak to odhadne předem.

aja37
1. pro 2009

aha ... tak to asi skusim povedat lekarovi, ze by bolo dobre, ak by u mna skusil ten dlhy protokol. ked uz pri poslednych 3 mojich IVF cykloch, kde bol pouzity kratky protokol to nebolo s vajickami vobec dobre. ach jo.

larri
1. pro 2009

Len zapomela jsem ti napsat,ze jsem u 1.IVF bez ET dostala MS 11 DEN.

len
1. pro 2009

Larri, díky 🙂 Já ji budu očekávat v "normálním" termínu, taky jsem vytáhla teploměr a BT pomůže 😉

mila30
2. pro 2009

Ajo, dlouhý protokol může začít i 1DC, takže ty fáze jsou dvě.
Pokud dostaneš zastavovací injekci (někdo má ale spray) 21 nebo 22DC, tak by si měla v průběhu 14 dnů odmenstruovat. Já třeba krátký protokol už nechci, pže ta stimulka je fakt rychlá a některé vajíčka potřebují klidnější náběh. V CAR většinou tvrdí, že jsou u dlouhého protokolu o moc kvalitnější ty vajíčka. Takže určitě bych šla do dlouhého. Držím ti palce 🙂 .

mila30
2. pro 2009

Se tedy divím Ajo, že ti pokaždé dal ten krátký protokol, když viděl že nereaguješ. Většina CAR to dělá tak, že ten protokol, který při 1.IVF neuspěl tak vymění při 2.IVF, aby měli porovnání na co tělo reaguje líp.
Kam chodíš jestli se můžu zeptat??

len
2. pro 2009

Milo, já mám stejnou zkušenost - dlouhý byl sice o hodně delší, včetně toho, že samotná stimulace trvala 10 dní (á 200 IU), při krátkém jsem to opravdu vzala hopem - stimulace jen 7 dní (á 150 IU, takže jsem do sebe dostala v podstatě polovinu celkové FSH dávky oproti dlouhému) a do 10 dnů od píchnutí první injekce jsem byla na sále 🤐 U mě byl problém, že na dlouhý jsem reagovala slušně, ale kvalita vajíček byla špatná. Tak zkusili krátký, že by to mohla být kvalita na úkor kvantity... No, kvantitu snížili, to jo, ale o kvalitě se snad ani mluvit nedá 😀 Prostě dlouhý byl špatný a krátký ještě mnohem špatnější 😀
Osobně to svádím na to, že mám sama hodně krátké cykly a přirozeně ovuluji tak 10.-12.DC. No a když na tenhle přirozený cyklus pustili stimulaci s tím, že zastavovačky (která by brzdila ty přirozené pochody) přidali až po pěti dnech, měli mě 11.DC na sále na OPU 🤐 Zatímco v dlouhém hned na začátku tělo zastavili, takže se jim do toho nemotalo, no a pak si vše nastavili dle svého.

mila30
2. pro 2009

Teda Len ty jsi případ 😀 .
Já teda při dlouhém pokaždé stimulovala cca 13dní a OPU byla klasicky 15 den měla jsem od začátku 200IU. Vajíček jsem měla skoro vždycky stejně a byla dobrá. Já přirozeně ovuluji mezi 15-17DC. A tobě dělali dlouhý protokol od 21-22DC nebo to taky zkusili od 1DC? Já měla ten druhý od 1DC a podle mě byl lepší.

aja37
2. pro 2009

Baby, tak a teraz som uz z toho definitivne popletena 😖

Len, pises, ze pri dlhom protokole ti stimulacia trvala 10dni (á 200IU). Pozrela som si teraz svoje stimulacky a pri prvej som mala 11dni Gonal po 225IU, pri druhej 9dni Gonalu po 200IU, pri tretej od 2DC sprej Synarel a potom Menopur 9dni, pri stvrtej Puregon dokonca 12dni a pri poslednej piatej znova od 1dna tej sprej Synarel a potom 4dni Gonal 225 a potom Menopur ale uz iba 75IU.

Je mozne, ze to boli dlhe protokoly, ked som mala take davky a tiez medzi 9-11dni? Na OPU som bola skoro vzdy 14DC, t.j. 13den stimulacie. Mohol ten Synopur byt tym zastavovacim sprejom, jak pise Mila30?

Mila30, chodila som do Podoli (prve 2IVF, ale pani doktorka sa so mnou moc nerozpravala a tak som od nich odisla. mala som pocit, ze nedostavam potrebne info. ona mi nepovedala napr.ani to, aka je prevdepodobnost pri IUI, ze to je len 10% a ja som po neuspechu bola uplne na dne. na zaciatku som nebola moc skusena a myslela som si, ze IUI je hotova vec, zvlast, ked som stimulovala dobre a manzelove spermie chvalili az do nebies). teraz chodim do Gestu. Dr.sa so mnou sice super rozprava, ale vysledok tam este nebol vobec ziadny. Od kedz som tam, tak nebolo ani jedno dobre vajicko.

len
2. pro 2009

Milo, já jsem ještě větší případ 😀 Totiž když na mě spustili, že 22.DC zastavovačku, tak jsem začala křičet, že to teda ne, že já kolikrát ani žádný 22.DC nemám 😀 Poprvé mi to píchli 21.DC, kdy jsem měla následující den začít krvácet (dle BT, délky luteální fáze a tak), takže prakticky minus 1.DC 😀 Zastavovačka pak MS trochu odsunula. No a podruhé jsem teda křičela, tak mi řekli, že správně se zastavovačka píchá 5-7 dní před MS, takže jsem si pro ni došla 18.DC, ale to se zase rýsoval cyklus kolem 20 dní 🤐

Ajo, to asi jen já jsem takový extrém, že dlouhý jsem měla tááák dlouhý a krátký tááák krátký, jinak délka samotné stimulace nemá s délkou cyklu nic společného, ten dlouhý je prostě delší celkově, protože tam figurují ty zastavovačky už od začátku.

V pátek jdu na konzultaci, tak jsem zvědavá, co vymyslí teď 😀

mila30
2. pro 2009

Ajo, tak já právě přešla do Podolí a je pravda, že pokud si chodila k paní doktorce Řezáčové, že ta je poněkud mlčenlivá. Ale já jsem tam spokojená, i když výraznější posun jsem teď zaznamenala díky Dr.Darebnýmu..on je mladší a díky tomu co jsem si všechno zažila měl poslal ihned na imuno i když samozřejmě nikde není řečeno, že to že to nevychází je tím. Ale chce mít jistotu.
Jinak Aja Synarel se opravdu používá na zastavení vaječníků, ale nevyčetla jsem za jak dlouho si začala stimulovat ať Puregonem nebo Gonalem.
Jo jinak já z Gestu odešla, díky nim jsem promrhala 1.IVF, KET a 2.IVF. Až díky Podolí jsem začala konečně fungovat normálně i v přirozeném cyklu. Takže to, že se tam se mnou nikdo moc nevybavuje mi vůbec nevadí. Podle mého a zkušeností mých kamarádek co tam chodili, z tebe akorát tahají peníze. Ale to je věc názoru, plno jiných holek je tam spokojeno. Já díky nim chodila 3 roky s boulí v levém třísle, byla to bolest, že se to nedá ani popsat. Poslali mě sice do Podolí na operaci(provedl jí pan Černý z Gestu), ale bolest neustala..prý tam nic nemám a bolest může být endometrioza, když jsem namítla, že to chápu, ale pokud je ta boule normálně hmatatelná, tak se snad dá odstranit, na to mi řekli, že už si vymýšlím.
No tak jsem odešla a nový gynekolog v dubnu bouli viděl i na UTZ a na začátku července jsem byla v Podolí, ale tentokrát u super doktora na operaci v Podolí a s chirurgem mi tu bouli vyndali a já konečně po 3 letech žiju normálně. Jo a při operaci mě pan Černý "zapomněl"informovat o tom, že mám endošku i na konečníku a tlustém střevě...no nic. Přeju ti tam víc štěstí než jsem měla já nebo moje kamarádky. 🙂
Takhle jak píšeš si stimulovala na IVF nebo na IUI?

aja37
2. pro 2009

Milo, vsetky tie stimulacie, co som opisovala boli na IVF. Na IUI, ktore som skusala v Podoli dvakrat, som brala iba clostilbegyt. Ked som si striekala ten Synarel, tak to bolo tak, ze v 1DC som si mala streknut Synarel aj rano, aj vecer a uz od 2DC som k tomu pridavala aj injekciu Gonalu. Takze vlastne som si ten zastavovaci sprej dala iba 1den pred zacatim stimulacie. Striekala som si to ale pocas celej stimulacie.

Mas pravdu. Chodila som k Dr.Rezacovej a ta ma uplne demotivovala k tomu, aby som u nej dalej pokracovala. Moja navsteva u nej bola vzdy max 7min a to vratane toho, ze ma vysetrila na sone. Mozno je dobra odbornicka (o tom si nedovolim pochybovat), ale ja som potrebovala aby sa so mnou aj rozpravala, aby mi to vysvetlila a to ona nerobila. Dokonca raz, ked mi zahlasila, ze mam zvacsene vajcovody a ze by navrhovala ich dat prec, som sa jej rozplakala v kancelarii. Doslo mi totizto, ze potom sa uz doma mozem snazit kolko len budem chciet a nic ... a ked som sa jej na to spytala, tak zahlasila, ze ja uz asi stale budem potrebovat pomoc lekarov, takze sa nic strasne neudele. Aj napriek tomu, ze som tam bola placuca kopka nestastia ma takto nechala odijst. 7min a dost. Podotykam, ze to, ze budem vzdy potrebovat pomoc lekarov mi povedala aj napriek tomu, ze u mna nic nezistili. Ani imuno, ani genetiku, ani zly horm.profil .... proste nic.

Je mi luto, ze mas s Gestom taketo skusenosti. Ja az tak zle nemam, ale pravdou je, ze o nich zacinam pochybovat. Vadi mi, ze okrem toho, ze mi zmenili lieky na IVF sa nijak inak nesnazili liecit kvalitu vajicok. Nedokazem pochopit, ako je mozne, ze zenam, ktore nemaju ovulaciu vobec to vedia rozchodit a u mna nic.

Premyslala som na Gennetom. Nemate niekto skusenost?

barunka0208
2. pro 2009

Ahoj Milo, tak jsme se náhodou sešly a já taky chodím do Podolí 😉 .

Pravda je, že Dr. Řezáčová je mlčenlivější, ale už jsem se naučila se na vše ptát, OPU mi dělala ona
a byla u toho strašně příjemná, popřeje štestí a tak a to se mi líbí...nikde jinde jsem nebyla, tak nemůžu srovnávat.....ale dělali mi v Podolí i laparku a bylo to v pohodě a doktorka na imuno je moc příjemná, když jsem tam pak jela si pro výsledky, tak si na mě udělala čas a vše mi vysvětlovala....

Ajo, mě teda řekli, že IUI je 10-15%, ale doufala jsem i tak 😝, ono člověk doufá, každý cyklus 😨

Ted budu mít dlouhý protokol s tím že 20-22 den injekce a čím další stimulace ještě nevím...

mila30
2. pro 2009

Ajo, tak takovou stimulku neznám, ale nemusím znát všechno, ono těch možností je víc. 🙂
Já také nemám vejcovody a vím, že jiná cesta než IVF není. Co se týče Gestu je toho mnohem víc, já prostě Gest nerada. Moje kamarádka tam chodila taky a podotýkám, že ona je embryoložka a tedy ví o co jde.
Jí tam namluvili takové věci, že se nestačila divit a její manžel(stejný obor jako ona) jim pak řekl s kým vlastně mají tu čest a to se pak nestačili divit oni.
Jen na okraj její 1.IVF - 20 vajíček, přežili jen 3...divné...
přešla do Podolí 2.IVF - 17 vajíček, oplodnila se všechna a všechna se bez problémů vyvíjela.
Jen podotýkám, že ať v Gestu nebo Podolí, tak měla krátký protokol a úplně stejnou stimulku...podle mě i jí, která tomu fakt rozumí, to v Podolí narozdíl od Gestu embryoložky fakt umí. Ale jak říkám, těžko říct..
Řezáčová je machr a dělala mi jak OPU tak ET a byla fajn.

barunka0208
2. pro 2009

Milo, máš pravdu s embyoložkama v Podolí, když jsem tam vždy ráno volala, tak mi vše vysvětlovaly a utěšovaly...

ty ted čekáš na výsledky imuna?

mila30
2. pro 2009

Baru, jsem tam objednaná na 6.1.09. Tak jsem zvědavá co mě tam vlastně všechno čeká...vím,že mi snad budou brát hodně krve a manžel zase daruje spermoníky 😅 ,ale jinak víc nevím..tak uvidíme. 😉

mila30
2. pro 2009

Jo a embryoložky v Podolí mi vždycky do telefonu radostí vejskaly, jaké mám pěkné embrya a jak si všechny vedou. Bylo fajn slyšet, že mají z toho radost, to člověka potěší. V Gestu ti neřeknou nic, tam si 3 den po OPU zavoláš na recepci a sestry ti řeknou jen, kultivuje se dál a nic víc. Maximálně tě přepojí do laborky k embryologům a to už je znamení,že není něco v pořádku...

Jo a jsme tam objednaná na 6.1.2010..mi ten rok 10 nějak nejde 😀 .

aja37
2. pro 2009

Pravdou je, ze v ked som bola na 1.IVF v Podoli, tak mi embryolozka povedala, ze moje vajicka su akesi mensie a tmavsie, ze su mozno nezrale, ale ze rovnako to moze byt ich prirodzena farba ... ze to proste skusi tak, ci onak oplodnit a uvidi sa, co bude. A z 10vajicok bolo krasnych 8embryi. V Geste to tak nebolo. Kym boli folikuly prazdne, tak som to chapala. Ale teraz bolo 7vajicok a podla nich z toho 6 nevhodnych na oplodnenie. Ale preco, to neviem. Sice som este od OPU nebola u lekara, ale ked mi embyolozka nepovedala, ze preco neboli schopne oplodnenia, tak mi to nepovie asi ani lekar ... ktory bude mat k dispozicii len papier od embryolozky.

No normalne teraz vaham, ci sa nevratim spat na to Podoli. Sice sa tam prepadnem od hamby, ale asi to budem vazne zvazovat.

mila30
2. pro 2009

No Ajo řeknu ti to asi takhle, já prostě o Gestu vím své. V Gestu je třeba divné, že embryoložky do práce nechodí v neděli..nebo aspoň nechodili a to medium v kterých se ty embrya vyvíjí se musí měnit denně...V Podolí jsou tam embryoložky pořád..
Jinak mě v Gestu akorát řekli - standardní embrya.
V Podolí, kolik mají buňek, zda to odpovídá stáří atd. samozřejmě pak už buňky nejdou spočítat, ale prostě víš a hned. V Gestu přijdeš a řeknou ti, zbylo z 10 vajíček jen 5 a nazdar. Divné...

len
2. pro 2009

Koukám, že se to tu "zvrhlo" v diskuzi o CARech 😀 Já chodím k Apolináři a maximální spokojenost, a že se se mnou embryoložky teda natrápily 😀 Jsem vždycky tahala informace, proč jsou špatné, co jsou triploidi, jak to řešit, jak často se s tím settkávají... A teď jsem zpětně vděčná i za ten pokus bez ET. Embryo se dělilo, jak mělo, ale některé buňky se embryoložce nepozdávaly, tak mi řekla, že to raději stopnou a nebudou zavádět, že by to nebylo dobré a radši mi ušetří pokus. Nedělám si iluze, že by mi ho třeba jinde nezavedli 😒

barunka0208
2. pro 2009

Milo, to máš pravdu, jsou lidské, když tak nedošlo k ET tam mi to vysvětlovali...hodně mi to pomohlo
a při každém volaní říkaly přesně kolika jsou buněčné a jaké by měly embryjka být... .

Jinak s tou imuno je to tak, že většinou objednávají na osmou ráno, je tam tak 6-8 páru najednou objednaných a pak postupně manželíci chodí dávat vzorky🙂, a my jdeme odevzdat krev a kdo má hotovo jde na pohovor, který trvá tak 20-30 minut, my přišli v 8.05 byli jsme 6 a odcházeli jsme v půl jedenácté, takže doporučuji si vzít něco malého k jídlu, mě pak kručelo v bříšku🙂

Ajo, kdyby jsi se rozhodla na přechod, tak oni se zlobit určitě nebudou 😉 .

Jééé a koukám, že jsem měnila fotku a nedala jsem tam novou, tak brzo doplním....

aja37
2. pro 2009

Asi ten Gest fakt prehodnotim. Teraz tam este pojdem, spytam sa ich, ze v com bol problem, ako to chcu riesit, co bolo s tymi embryami a tak. Uvidim, co mi povedia, ale na dalsi pokus u nich uz asi nemam silu.

Baby a ako to je s tym IVF bez ET a poistovnou? ... Poistovna preplaca 3pokusy a maju to vzdy byt 3 pokusy s ET? alebo sa tam rataju aj tie bez ET? T.j. ak som mala 1IVF s ET a 2krat IVF bez ET tak co? Mam minute vsetky 3 pokusy, ktore plne preplaca poistovna, alebo ako to je?

len
2. pro 2009

3 pokusy s ET a pokud během jednoho či více z těch 3 nedojde k ET, platí i čtvrtý. Takže budeš mít ještě jeden hrazený.

mila30
2. pro 2009

Baru, díky za info, sváču si teda raději sebou vezmu, já jsem trošku žrout, tak abych to vydržela 😅 .
No ale budeme tam už po sedmé, ať jsme mezi prvníma.
Aja, zkus to a uvidíš, já se teda v Gestu nikdy ničeho nedočkala..jako myslím vysvětlení proč ..a když už neví proč, prostě to tak někdy je a někdy se fakt ta příroda "očúrat" nedá, tak to mají říct na rovinu a ne třeba říct jako té mé kamarádce, že má špatné embrya a je to...a v neděli se jí díky Podolí narodil kluk Kubík 😀.
Jo IVF ti Len vysvětlila 🙂 .

barunka0208
3. pro 2009

Len, máš pravdu s tím, že někde by to neřešili a embryjko by zavedli, taky jsem pak byla ráda, že člověk nepřišel o IVF....a já se taky vždy vyptávala jaký by měla být... 😝.

Milo, u nás v tom září začali volat prvního přesně v 8.15, ale je fakt, že ty první byli už před devátou pryč.

danalesa
2. pro 2014

Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu (v 1 baleni 7injekcii), nove, nepouzite, udrziavane v chladnicke. Expiracia 01/2015, cena - po preplateni zdrav. poistovnou, resp. dohodou. Ak mate zaujem, piste do spravy.