IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

evik31
23. kvě 2010

Tak je to asi v čoudu břicho bolí jak před menzes a trošku jsem zašpinila,i když embryoložka říkala,že klidně špinit můžu ,že to může znamenat ,že se naopak uchytily tak tomu pomalu přestávám věřit no uvidíme 😢

mirabela
23. kvě 2010

Ahoj kočky, tak se mnou je to v pr.... Už jsem to dostala. 😔 😔 😔
Břicho bolí jako ďas a krev je jasná červená, takže smůla... Trochu jsem to čekala, u nás nemůže být nic normálně a ideálně... Manža je zklamaný a já taky. Nemůžu věřit, že nás čeká další nekonečné čekání, pak běhání po doktorech a zase čekání s nejistým výsledkem. Dovolená v létě padá, budeme šetřit korunky na další pokus. Je to strašně nespravedlivý!!!

mirabela
23. kvě 2010

Evi, držím pěsti, snad to vyjde, moc Ti držím pěsti.

clera
23. kvě 2010

mirabela to je mi moc líto ... ☹
Evi také držím palce aby to bylo ok.

evik31
23. kvě 2010

Ahoj Mirabel to mě moc mrzí,já stále ještě čekám myslím,že zítřek rozhodne my naštěstí máme ještě 4sněhuláčky tak snad jinak rozmražení aspon 2 zvládnou my jinak máme korunky aspon jeste na 1 pokus,ale je hrozný to je my už máme 30 000kč v pr...... a jistota žádná.Manžel se zlobí,že se u nás podporujou narkomani,ale lidi co nemůžou otěhotnět si musí skoro vše platit sami,ale oni dobře vědí ,že ty lidi si na to peníze seženou prevíti jedny je my z toho zle.

carlin
23. kvě 2010

Ahoj holky, nerada tady ctu same spatne zpravy. Zatim pouze Tinocka mela ducha, ze? Tinocko, kde jsi, zkousela jsi zase testnout ?

Moc me to mrzi, prala bych kazde //. Ja jdu zitra "oficialne" na krev do Car, ale jelikoz jsme si krevni test sama nechala udelat ve ctvrtek, tak uz vim, ze jsem negativni. Tenhle vysledek by me potesil, pokud by se jednalo o testy na nejakou hnusnou chorobu, ale v pripade HCG testu je to jako rana do hlavy.

Bojim se dalsiho pokusu, bojim se dalsiho zklamani. A ty penize me taky stvou. Rada bych zaplatila mnohem vic, ale za jistotu. Takhle opravdu nevite nic. Je to emocialne i financne hodne narocne.

eimmy
23. kvě 2010

ahoj holky, můžu se zeptat ...?? asi jste měly před IVF IUI že..? když bylo neúspěšné začaly jste stimulovat následující cyklus na IVF nebo jste měsíc měly pauzu a ještě od kterého dne se cyklu se stimuluje na IVF???

evik31
23. kvě 2010

Ahoj eimmy já na IUI nebyla nemám vejcovody ,ale i ivf jsem začala 20den cyklu to my píchly injekci a pak za 14dní sem jela na ultrazvuk a krev,odpoledne jsem si brnkla jak dopadla krev a jelikož dopadla dobře tak jsem si už 2den začla píchat hormony do břicha,ale jak to chodí po IUI to opravdu nevím.

clera
23. kvě 2010

eimmy - ani já IUI neprošla .. pro vysoký FSh hormon jsem šla rovnou na IVF. teď už 8 den čekám na to jak dopadne výsledk snažení zda se mrňousci uchytí nebo mi dají vale

petulev
autor
23. kvě 2010

Ahoj holky,

tak jsem vám všem chtěla poděkovat za přání, taky doufáme, že to dopadne co nejlépe. Od včerejška mě ukrutně bolí v podbřišku, ale fakt jako moc. Zjistili mi včera ten OHSS v mírné podobě, tak už teď mám břicho jak ve 3. měsíci a vyhlídky na zmenšení jsou prý malé. Stalo se to některé z vás?

Jaru - máme už embryjka, kde nejde spočítat, kolik mají těch buněk, protože jsme měli tu prodlouženou kultivaci. Viděla jsem je i pod mikroskopem, jedno bylo větší a jedno menší.
Mirabelko - já budu ležet. Moc mě mrzí, že vám to nevyšlo, ale nepropadejte zoufalství a zkuste to příště. Já se taky vnitřně smiřuju s tím, že se to může stát, i když by to bylo krásné.
Eimmy - já taky IUI neměla, kvůli manželovu spermiogramu jsme šli rovnou na IVF.

eimmy
23. kvě 2010

děkuji za odpověd 🙂 a držím palce

mirabela
23. kvě 2010

Ahoj všem, holky, díky za podporu. Jsem smutná, ale zatím se držím. Horší to bude od zítra, manža jede na 3 dny na služební cestu a mě nastane smutný návrat do práce... To asi bude pecka, po dvou týdnech mi to tam celé spadne na hlavu. Navíc plno mých kamarádek i kolegyň o tom IVF ví, tak se určitě budou ptát, jak to dopadlo... 😔

Petulev, tak hodně, hodně pij a odpočívej. To OHSS je fakt svinstvo. Při mojí smůle se divím, že jsem ho taky neměla...

Evik, my taky máme sněhuláčky, dvě šestibuněčná embryjka. Hned se u nás v ARTu budu pídit po tom, kdy mi je zavedou. Ale slyšela jsem, že šance při KET jsou ještě nižší... Asi jen 20%? Ach jo. A co se těch peněz týče, tak to ani nemluvím. Manžel dneska zrovna nadával na to samé - budeme jen platit a výsledek nemusí být žádný. Kde na to máme brát? Musíme teď zase něco našetřit. Koupili jsme auto, takže korunek není zrovna dost 😖 Jinak my jsme zatím platili 11,5 tisíce - to je jen za léky + zamražení sněhuláčků. Chtěli jsme i prodlouženou kultivaci (ta stojí asi 3 tisíce), ale na tu vůbec nedošlo.

Eimmy, my taky vůbec nešli na IUI. Já mám rozsáhlou endometriózu a díky srůstům neprůchodné vejcovody. Takže IUI by nám nepomohla. Naštěstí manžel má skvělý spermiogram, takže aspoň něco máme ok 😅
Začátek stimulace záleží na tom, jaký máš protokol. Já měla dlouhý a k tomu jsem byla v umělém přechodu ještě před zahájením stimulace, takže jsem si sama mohla určit den, kdy začneme. (Akorát teď vím, že to nebyl zrovna šťastný den 😠
A ty se chystáš na IUI nebo IVF?

eimmy
23. kvě 2010

mirabel: je mi líto že to to nevyšlo.... je to hodně náročné na psychiku.. já byla 12.5. IUI dnes jsem testla a bílo... sice mám oficiálně testnout až ve středu ale jsem realista vím že ta šance je 12% a při mojí smůle... v den kdy mi dělali IUI jsem zažádala rovnou o IVF - sestřička říkala že VZP schvaluje většinou do 3 týdnů tak to by mělo být první týden v červnu.. já ted beru ještě Duphaston tak ho budu brát do konce týdne pak přijde MS a mělo by to vyjít na ten první týden v červnu kdy už bychom měli mít schváleno... jak jsi psala že budeš mít krizi až manžel odjede tak já jsem raději sama musím se s tím vyrovnat nepomáhá mi když mě někdo lituje a vyptává se... proto jsem to řekla jen mamce a kamarádce aby jsem se vyhnula těm pohledům a otázkám na to já nemám... nevěřila bych jak to se mnou zamává ... ☹

mirabela
23. kvě 2010

Eimmy, ani nevím, že něco schvaluje pojišťovna, my o nic nežádali a prostě jsme se v ARTu v Č.Budějovicích dohodli, že půjdeme na IVF a termín si zvolili sami. A hrazené pojišťovnou to máme... Nevím, jak to chodí jinde.
Vy máte problém u Tebe nebo u partnera? A kam chodíš do CARu? Vidím, že jsi z Prahy... Máš na výběr, to je super. Slyšela jsem samou chválu na ISCARE, kamarádka mi ho doporučovala, ale to by mě asi vyrazili z práce a za cesty mi to přijdou vyhozené peníze... Tak jsme v mém rodné městě. Do ARTu to mám z práce pěšky 3 minuty a i tak jsem v práci dost chyběla, zabere to dost času...

petulev
autor
23. kvě 2010

Eimmy - kam chodíš do CARu?
Mirabelko, nic si z toho nedělej a na lidi se vykašli. Ačkoli Tě chápu, já měla teď v pátek ty nervy s tím, že mi řekli, že všech 10 jde do háje. Tak jsem jen tak seděla v obýváku a říkala jsem si, že jsme defacto skončili úplně na začátku a jak se v pondělí vrátím do práce, ačkoli jsem jsem říkala, že budu na nemocenské nejméně 14 dní. Ale pak jsem utřela slzy a řekla jsem si, co je komu do toho, že to je naše věc. A kolegyně si myslím, že to pochopí, když se tam najednou objevíš. Kolikáté to bylo IVF? S tím ISCARE je to takové ošemetné, byli jsme se tam taky podívat a přišlo mi to tam moc americké, už i ty stránky, jak jsou tam vyfocení. My teda chodíme jinam, ačkoli jak tak na to koukáš, tak ty výsledky mají téměř všude stejný 😖

eimmy
23. kvě 2010

Mirabel: já chodím do Iscaru do Prahy. U nás není problím ani u jednoho manža má super spermio a u mě nic nenašli kromě toho že neovuluju ale to se dá léčit pomocí stimulace...

petulev
autor
23. kvě 2010

Eimmy - a vejcovody máš průchozí?

eimmy
23. kvě 2010

petul: chodím do Iscaru , kam ty. Četla jsem co jsi psala - názor na Iscar.. nedej na první dojem.. jsou to profíci a hlavně jsou strašně fajn.. jejich přístup je opravdu super všichno jsou ochotní at se ptáš na cokoliv odpoví, poradí... jsem tam spokojená. A výsledky mají oni a Apolinář nejlepší v ČR.

eimmy
23. kvě 2010

jj mám

petulev
autor
23. kvě 2010

eimmy - já chodím do Gestu. Běžně jsem tam chodila totiž i na gyndu, tak jsem tam defacto i zůstala, když se objevil tenhle problém. Taky si na ně nemůžu stěžovat, navíc už jsem věděla do čeho jdu. Tam je to takové rodinné, takový malý domeček. No snad nám i pomůžou 😉 Teď nám od včerejška mnohobuňky bojují v bříšku 😉

evik31
23. kvě 2010

ahoj žádost musí být určitě ,ale nám ji v sanusu zajistily sami a netrvalo to dlouho,ale pozor na to co hradí pojištovna nám hradila polovinu léku,akorát jsme chytly nesympatickou sestru ,která nám to podivně vysvětlila.
Řekla nám,že budu potřebovat 2 balení puregonu a za jedno,že dáme 2000 a možná,že budem potřebovat 3 akorát zapomněla dodat,že pojištovna hradí 1000jednotek,ale že na ostatní už jsme samoplátci nám neřekla což měla ,šok potom byl veliký takže místo 6000kč co jsme počítali jsme nakonec zaplatily 15000kč jelikož sem měla stimulku 14dní+samozřejmně to ostatní.
Je lepší se opravdu informovat ten šok pak není takový a člověk s tím pak počítá.Máme vzp a to nám řekli,že hradí nejvíc

eimmy
23. kvě 2010

ty jsi měla včera transfer???

eimmy
23. kvě 2010

evik: tak to je docla ranec... ale počítám že to bude tak nějak okolo 18-20 tis.

evik31
23. kvě 2010

no to jsme počítaly také,ale bohužel ted momentalně jsme někde na 30000kč

eimmy
23. kvě 2010

jak to ???

evik31
23. kvě 2010

když budeš mýt krátkou stimulku tak to bude v poho já si píchala hormony 14 dní tak to naskákalo +11 000kč za oplodnění a3000kč za zamražení našich 4 sněhuláčků

carlin
23. kvě 2010

Evik31 - to je doplatek za 1 cyklus ? To je tedy hodne... To Vam asi delali taky ICSI + hatching, ne ?

evik31
23. kvě 2010

měla jsem hodně vajuch a prej dozravaly pomalu a jiste tak my pořád přidavaly hormony

evik31
23. kvě 2010

jojo byly jsme na 1ivf a měly jsme oplodnění pomocí ICSI samy se mršky oplodnit nechtěly my to musíme mýt vždy tou držší metodou u nás to asi jinak nejde a to měl manža spermie lepší než dárci

eimmy
23. kvě 2010

co je hatching??já se v těch pojmech nevyznám nemáte někdo vysvětlivky 😀