IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

misa.77
9. čer 2010

jo a sliznice by měla být mezi 8 - 12mm, když je moc vysoká, tak to taky není dobře
11mm je ideální, takže bych se tím nezatěžovala

mě doktor dělal ET při 5mm loni a chytli se obě embrya, ale jak jsem řekla, dotáhla jsem to jen do 7tt a dál už sliznice nedala no a ted při 5,5mm se chytlo taky, ale neudrželo, takže hurá do františek 😉

78marcela
9. čer 2010

Marcajda, dobrý, mě se taky jednou stalo, že mi půlka vytekla. Myslím, že když to tak nebude pokaždý, tak v pohodě, jsi šikula.
Míšo, v Únanově jsem před několika lety učila, jenom rok, ale i tak na to docela ráda vzpomínám. Tak ať se domeček zaplní dětma, ve škole je tam potřebujou jako sůl🙂)

78marcela
9. čer 2010

Lázně určitě pomůžou. Já, pokud neotěhotním, jedu taky, na 4 týdny, s pobytem od 28.6., to tam mám, ale pojedu do Luhačovic, takže se nepotkáme. Já to dostala na průdušky a problémy s hlasem, tak mi to coby hlasovému profesionálovi nabídli. Jsem za ně ráda, protože i když se nespecializují na otěhotnění, tak si myslím, že to bude báječný relax, člověk se dostane do pohody, není ve stresu jako já ve škole, takže by to po nich třeba vyšlo.. No uvidíme. Raději bych otěhotněla teď a na lázně se pak vykašlala.

evik31
9. čer 2010

jé marcajdo tady čtu ,že jsi měla nehodu s hormonkama,já se injekcí taky bála,ale já měla to pero to bodneš ,stříkneš a je to 😀
a co ty marcel odpočíváš s mimísema 😀

misa.77
9. čer 2010

marci tady je ted dětí jako smetí, jen nm se nějak vyhýbají, no snad ne na dlouho, manžel už říkal, že jestli to nějak pan doktor skoulí, tak mu dá pusu, když budu těhotná 😀

na lázně spoléhám, slyším jen chválu, tak věřím, že po nich už bude zase dobře 😉

78marcela
9. čer 2010

@evik31 - Teď už odpočívám, ráno jsem byla v práci, ale jenom na tři hodinky, tak teď polehávám. Aspoň jsem na chvilku došla na jiné myšlenky. Zítra taky tak a pak tři dny lenošení a volna.

evik31
9. čer 2010

no já v tomhle taky spíš lenoším ráno jsem se byla podívat za holkama v práci než jsem došla dom byla sem naložená v potu takže sprška to jistila v pátek jdeme na oslavu narození miminka tak buku péct dort tak aspon nejake odreagování ,jinak u nás je příšerně dusno to zas bude večer buřina 😝

marcajda
9. čer 2010

tak už mám trošku klid🙂 evi a včera bouřka přišla? u nás bylo krásně až do vešera, daly jsme s kamarádkama posezení na terase a krása. to si budu na neschopence užívat 😉
já mám na to píchání taky pero, ale jak jsem se bála, tak jsem ten špek asi držela až moc stisknutý a nepustila...a pak jsem to píchnutí ani necítila, nejhorší ten strach 😀
holky, ta sliznice mě zajímá..já ji mívám docela vysokou, tak doufám, že správně doroste i když bude potřebná!!

marci, takže učení zvládnuto, to jsi bojovnice!! já pořád přemýšlím jestli jít na tu neschopenku, doma nejsem zvyklá být, ale dělám se zvířatama, tak bych asi měla. náhodou do mě zrovna něch drcne..

Eviku, jestli jsi za zenitem v 31, tak to já už jsem nad hrobem 😉 ale my jim ještě ukážeme, jaké jsme matky bojovnice 😎
holt si porodím rovnou vnoučátko..

78marcela
9. čer 2010

Musím se pochlubit, je to sice úplně mimo téma, ale mám děsnou radost. V pátek v tom mém příšerném OHSS stavu mě naši vezli do Brna na dvě zkoušky (dělám VŠ) a já je dala!!! Ani nevím jak, ale dala a dokonce lépe, než když mi nic není...teď jsem to zjistila a mám děsnou radost, jenže se o ni nemám s kým podělit, tak to musíte odnést vy 😀 Doufám, že se takhle budu radovat, až budu testovat....

evik31
9. čer 2010

Marcel tak to hodně gratuluju a věřím ,že až budeš testovat budeš se tak radovat a my stebou 😀
Marcajdo no já doufám,že jim ještě ukážem ty v červnu a já v červenci jsme dohodnutý jooo 😀
jinak bouřka včera byla a pěkná průtž s kroupama a dnes to vidím zrovna takvěšela jsem prádlo a normálně sem se zapotila no prostě hnus 😝
holky na chvilku se loučím jdu plácat marcipán na dort chci si připravit bačkůrky a bryndák nebo dudlík tak uvidíme snad se zadaří 😉
jinak tu sliznici bych asi nechala být dr,.musí vědět co dělá tal si to snad ohlídají aby věděli jak na tom jsme od toho tam jsou néééééé 😀 kdyby byla marcajdo blbá určitě by tě informoval,tak ty budeš doma jo ,no to ti schvaluju,ale kdo si bude s náma psát psalas,že doma nemáš net to jako budem bez informací jakto u teba probíhá no nevím nevím

misa.77
9. čer 2010

marcel gratulkaaaa, mě zas na V3 přijali, tak budu na starý kolena študovat 😀

misa.77
9. čer 2010

pardon na VŠ mě přijali, ne na V3 😀 neumím psát

78marcela
9. čer 2010

To je prima, Míšo a na jakou jdeš? Co budeš studovat?

misa.77
9. čer 2010

na PedF, bud učitelství pro 1. stupen nebo jestli mě vezmou, tak Lektorsví AJ, na první mě už přijali a na druhé čekám na výsledky 😀

evik31
9. čer 2010

teda holky tady se to bude hemžit samejma chytrejma maminama 😀
jinak u nás vedro na padnutí asi uschnem zaživa 😝

misa.77
9. čer 2010

evi no v mém případě určo neeee 😀 , jsem si pedagogickou dala jen proto, že tam není matika, páč ji nemusím, asi bych ji zvládla, ale proč se namáhat, že??

zato jazyky mi celkem jdou tak nějak sami 😀

misa.77
9. čer 2010

sami = samy (ty jazyky, že) 😝

78marcela
9. čer 2010

Míšo, pokud jdeš na první stupeň a máš nemáš ráda matematiku, tak bys měla pořádně nakouknout do studijních katalogů. Nevím, jestli úplně každá škola, ale Masaryčka v Brně ji rozhodně má. A hodně těžkou. Já ten první stupeň v Brně studovala dva roky a pak jsem to vzdala. Přijali nás tehdy 156 a po dvou rokách tam zůstalo asi 60 lidí. Z toho pak další poodpadávali po třeťáku. Tuto školu dodělá málokdo, to mi věř, je jedna z nejtěžších. Mluvím o Brně, v Olomouci to jde, tam se to dá. Věř mi, že vím, o čem mluvím a nikdy, nikdy bych se tam nevrátila. Sice jsem vždycky chtěla učit na prvním stupni, bavilo mě to a myslím, že mi to šlo, rozhodně víc, než teď učit němčimnu na gymplu ty puberťáky, ale prostě tu školu dodělá opravdu málokdo a já každého varuju. Kamarádka mě neposlechla, po třech letech musela skončit a nastupuje znova teď do Olomouce. Ovšem bude muset už platit, každý semestr 18 tisíc, protože je to další studium. A ztratila 3 roky práce a dřiny. Fakt je to hrozný. Já teď dělám Lektorství NJ, a je to nebe a dudy, opravdu, za rok bych měla končit, a to se opravdu dá. Máme společný základ a se spoustou věcí bych ti mohla pomoct. Ale s tím prvním stupněm, pokud se jedná o Brno, si to opravdu hodně dobře rozmysli.

misa.77
9. čer 2010

marci já měla na mysli matiku na příjímačkách, jinak mi je matika ukradená

misa.77
9. čer 2010

no já bych radši to LEktorství AJ, to je jasný a jako dělat učitelku nevím no, spíš to chci jen zkusit o nic mi nejde 😉

78marcela
9. čer 2010

A co se týká té matiky, tak je v Brně hodně těžká, na tom prvním stupni. I když musím říct, že díky této škole jsem si našla současného přítele, sháněla jsem, kdo mě doučí právě tu blbou matematiku a on se nabídl a pak říkal, že tak těžkou, jakou jsme tam měli my, neměli ani oni na přírodověděcké fakultě. Takže fakt bacha na to. Matematika byla jeden z důvodů, proč jsem skončila, nedala jsem ji ani na třetí pokus (s přítelem, jak jsme se při té matematice víc poznávali, tak jsme se začali pak věnovat něčemu jinému a matika šla bokem), nicméně faktem zůstává, že bych to stejně nezvládla. Za semestr 27 předmětů (tzn zápočtů a zkoušek) je v Brně běžný průměr, chovají se k člověku jako k hadře...to na NJ se mám jako prase v žitě. Pokud tě vezmou na ájinu, neváhej. Angličtinářů je málo, berou na školách všema deseti, je to úplně o něčem jiném.

78marcela
9. čer 2010

Pokud půjdeš na angličtinu, nemusíš jenom učit, můžeš pak třeba překládat pro nějakou agenturu nebo tak. Já bych hrozně moc chtěla umět anglicky, ale bohužel, budu se to učit, až dostuduju. Ale z praxe vidím, jak je potřebná, ať půjdeš dělat cokoliv.

valkil
9. čer 2010

Ahojky,
dlouho jsem tu nebyla, nějak jsem to psychicky nedávala, folikuly byly stále malé a ne a ne povyrůst (takže se nám to patřičně prodražilo). Ale už konečně dorostly a zítra jdu na OPU.
Jsem nachlazená, mám rýmu jak trám, tak to jsem na tu narkózu zvědavá 😒
Všem co se daří držím pěsti, všechny nové tváře zdravím! A ostatní hlavně nechoďte do jiných temat. Bez Vás to tu není ono 🙂

marcajda
9. čer 2010

jejda holky, nějak jsem to poklidné odpoledne zakřikla. asi se žene nějaká pořádná bouřka, protože plodové vody praskají a my tu telíme jednu krávu za druhou.. to jsem sedřená..

eviku, však tlačím na přítele, že už to chce mi pořídít notebuck.tak snad, jak uvidí, jak bojuji, že nějaký koupí.. mooooc byste mi chyběly, ještě mám možnost jet k mamce, ale to by nebylo ono.

děvčata, to jste studentky, to je výborné. ja jsem na toto líná. ale on někdy život člověka dotlačí k výkonům, že níkdy neříkám nikdy.. ale musela bych zůstat v tom zemědělství, protože matika je děs a z jazyků zvládám trochu ruštinu, je přece jen té češtině podobná 😀

Valkil, to je dobře, že jsi se za námi vrátila, holky, jak jim to nevyšlo, tak přestaly psát a je to škoda. docela se ta diskuze pěkně rozjížděla. ale snad se oklepou a vrátí. je to na hlavu hooodně náročné. taky se bojím, jak to ponesu.
ráno pořádně vystříkej něčím nos, ať se zklidní a za chvilku to budeš mít za sebou. je to 10ti minutová narkoza
a pak nám napiš, jak se dařilo, budeme ti moc držet pěsti. a kolik dní sis dohromady píchala?

já začela dnes a mám už kolikátý den docela silné měsíčky. ale snad je to dobře, nevíte? ony se rozjely po propíchnutí těch cyst, ale čekala jsem jen nějaké špinění, ale jsou ocela dost.

78marcela to máš výborné zprávy, zvládnout hned dvě zkoušky v jeden den a ještě v takovém stavu a obě udělat.. teda, naplánovala sis toho spoustu naráz 🙂
smála jsem se, jak jste se s přítelem našli. holt, všechno zlé je pro něco dobré 😀

eviku, ať se ti dort podaří! chtělo by to obrázek, at se taky můžeme pokochat a vzít inspiraci 😉 jejda, a dostat mlsnou

misa.77
9. čer 2010

marcel no já právě na tu anglinu čekám jak na smilování, dělala jsem testy z minulý týden v úterý a sousedka je učitelka, tak jsem se jí ptala co by mi radila říkala, ber anglinu, učitelů AJ je sakra málo a ty si můžeš skoro vybírat, takže určitě pujdu radši tam, taky jsem si to dávala jako první obor, učitelství byla záloha 😉

misa.77
9. čer 2010

s těma překladama, jsem taky přemýšlela, že bych něco takovýho mohla dělat, když ne učit, tak snad mě vezmou, testy mi nepřišly nějak složitý, ale zdání může klamat
TSP jsem jsem si myslela, že to je v pytli a nakonec jsem byla ze 143 co přijali 28, což není špatný, tak snad ta anglina bude taky v poho

marcajda
9. čer 2010

holky, jedu domů, mějte se krásně a zítra se nám uz snad ozve Tulik, jak dopadla. a taky pampeliška a martiik.. jsem zvědavá, jak vám to pokračuje, holky 🙂

boudica
9. čer 2010

Ahoj holky, tak u mě nakonec nic... Folikul se někam poděl... mooc tomu nerozumím.... máme to dneska zkusit sami 😉 ... Když by prasknut, tak vlastně ani nevím, jestli máme šanci sami otěhotnět..... Každopádně to opravdu stojí "jen" 8 tisíc a je to vůči tělíčku šetrné.... Otázka je, jestli mi nakonec vůbec dozrajou, to nikdo neví....
V pondělí jdu do toho Pronatalu, tak jsem zvědavá... Třeba mi dokonce někdo řekne, kam zmizel folikul....
Tedy, neumím si představit, že bych v téhle době dělala nějaké zkoušky.... Mám dobrý výmaz a nějak se v práci nemůžu rozmluvit.... Na zkouškové si vždy v tomto období vzpomenu...... Jsem ráda, že už nemusím..... Takže velký respekt vůči všem těhulkujícím a studujícím zároveň!!!

evik31
9. čer 2010

ahoj tak jsem zpět,tak jsem dneska jukla na neschopenku a zjistila,že my tam dr. zapoměl ty vycházky napsat asi jsme to pak nějak zamluvily no paráda tak tam zítra budu volat ,ale jestli si tam budu muset s tou neschopenkou znova zajet tak na to asi prdím holt to budu muset nějak risknout 😒
jinak valkil o těch folikulách my ani nemluv nám se taky pěkně prodražily a ted mě zase podrazila sliznice takže ket až tak v červenci opu zvládneš,ale hlavně se vykurýruj než budeš mýt et to by pak mohl být problém
boudi třeba se ten folikul zase záhadně objeví a vyjde vám to normálně neztrácej hlavu 😅
jinak našim studentkám přeju at jim všechny zkoušky a příjmačky vyjdou,když vyjde jedno vyjde všechno 😀
marcajdo fotku se pokusím pak vložit snad na to přijdu já sem taky někdy antitalent jinak až bude mýt příta čas,taky bych se mohla pokusit vložit fotku,když se nám tady tak pěkně tvářujete 😀

martiiik18
9. čer 2010

ahoj holky, zítra jedu na kontrolu a píchám 4, den... snad jde vše tak jak má... i když mi přijde, že u prvního IVF jsem měla bouřlivější reakci ( co se týče prsů a břicha)při stimulce... no uvidíme- vše se dozvíme zítra...

valkil: zítra na Tebe budu moc myslet a držet pěsti, aby si měla kvalitní vajucha 😉 jedocela na prd, že si nachlazená, ale zvládneš to a vajuchám to snad neublíží...
všem studujícím- máte můj obdiv... já su po škole 4 roky a teď už bych příjmačky neudělala ani za nic- a to sem nikdy nebyla nijak hloupá... 😀

boudi: dneska hezký tuleníčko přeji - 😉 . kéž by Ti to vyšlo!

marcajdo- Ty máš dlouhý protokol, viď? tak to jsme skoro zároveň 🙂 držím pěstičky, ať folíky pěkně rostou ...