IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

evik31
14. čer 2010

ahoj barbika kamže to hodíš do Caru,já chodím do sanusu a tam jsem za 14 dní šla na krev i po ET a to už jsem tam volala že jsem to dostala a stejně jsem měla na krev přijít,tak to je nějaký divný,že tobě ji nevemou

martiiik úplně vím jak se cítíš ty máš aspon trochu výhodu v tom,že se vám to poprvé povedlo,škoda jen ,že se to tak zvrtlo je mě jasný,že i když se ti to povede stejně se budeš těch prvních pár dnů bát aby se zas někde něco nepos....
mě každý říkal,že když nemám vejcovody tak ,že to půjde v poho,že vlastně takhle na to v té Anglii přišly
a podívej jak jsme dopadly nevím taky co to semnou udělá jestli se to zas nepovede,asi se budu bát,že nám ty 3pokusy co hradí pojištovna ani nevyjdou a ;budem akorát vycucaný z peněz a stejně se budem muset obrátit na adopci ☹

ale dost musíme se naladit pozitivně,i když to jde těžko
já půjdu pomalu vařit a mám tam kupu prádla takže na chvilku mám o zábavu postaráno
jinak u nás je pěkně hnusně každou chvíly prší a zima jak na sibiři po těch vedrech zase velkej skok to zas bude rýma už ted mě bolí mandle 😝

78marcela
14. čer 2010

Evi, je blbé, že si člověk musí počkat. ale ber to tak, že na to nejkrásnější si člověk prostě počkat musí, že to skoro nikdo od osudu nedostane zadarmo, ale pak se přece jen dočká. Nevyšlo teď, vyjde jindy. A přes IVF, byť opakované, se podaří otěhotnět více než 90% párů. Sice píšou, že je ta šance kolem 50%, ale to je na jedno IVF. Opakováním se to pak zvyšuje. A všichni se dočkáme, uvidíš.

barbika
14. čer 2010

Evik chodím k Apolináři a co jsem se tak ptala holek, tak je to prý normální. Aspoň u Apoli 🙂 Tak nevím...
Bylo by to fajn, být tou vyjímkou 😀

evik31
14. čer 2010

No Marcel doufám,že my už jsme si tu pověstnou smůlu vybraly jinak nevím opravdu je to na tu psychyku nápor 😝
Barbika já doufám,že budeš tou výjimkou a budeš nám hlásit krásné // 😀
jinak jdu ještě žehlit,ale už budu skoro hotová taká kupa to byla jsem splavená až na zádech 😝
a kde máme ostatní 😨

78marcela
14. čer 2010

Tak jsem doma z práce a musím si jít na chvilku lehnout. Je mi vcelku blbě, zdá se, že se vrací OHSS. Ale mělo by to být dobré, protože doktor říkal, že jak se to chytne, tak se OHSS zhoršuje. Tak ať mi je blbě jak chce, hlavně ať je. Jdu na chvlku do pelíšku.

evik31
14. čer 2010

@78marcela jé já ani nevím jak OHSS probíhá tak ani nevím jestli jsem ho měla nebo né 😅

evik31
14. čer 2010

tak mám hotovo tak jsem si uvařila kávičku a jdu zas na chvilku k vám,ale jak tak koukám tak tady nikdo není

78marcela
14. čer 2010

No, není o co stát (i když já o něj teda docela dost stojím, teď zrovna). Vše tě bolí, nemůžeš se ani narovnat, chodíš v předklonu, na záchod jít, to je boj, bolest jak sviňa, zvracíš...no prostě zážitek. Mě po OPU pořád strašili, že mě nepustí na ET, pokud se to nesrovná, tak jsem poctivě polykala nutridrinky, pila několik litrů vody denně, aby to šlo. Pak mě teda pustili, i když jsem pořád měla v břiše tu volnou tekutinu. A říkal doktor, že jak se to uchytne, tak se to zhorší a že si mám prý myslet na jedno mimčo, při dvou by to bylo větší riziko. Ale dali dva embrýsky, tak uvidíme.Mě bylo doteď dobře, až dnes mi bylo blbě. Teď jsem si na chvilku dáchla a je mi lépe.

78marcela
14. čer 2010

Já tu jsem 🙂)

78marcela
14. čer 2010

Dneska jsem si zjišťovala, kde se tady dá zajít na krev a prý asi nikde. Volala jsem i k té své gyndařce a tam mě sestra málem seřvala, že to teda ne, žádná krev nebude, když nemám žádanku a jsem teď v CARu, tak oni prý mi žádnou krev brát nebudou. V mém CARu mě zase řekli, že když bude test pozitivní, tak se mám pak objednat za 14 dní až na ultrazvuk, krev mě budou brát pouze v případě negativního testu. Tak já nevím, chci už jít na krev, ať to mám potvrzené i z krve.

biris
14. čer 2010

@78marcela mně teda brali krev ikdyž jsem mněla negativní krev a dostavila se mi ms 12 den.Prý aby cokoliv vyloučili ale asi to je v každém centru jinak,já chodím do iscare.A mimo jiné moc gratuluju k čárce! 😉

evik31
14. čer 2010

já jsem taky tůůůůůůůůůů

evik31
14. čer 2010

tak to já měla po opu akorát kapačku a musela jsem hodně pít,ale šlo to
tak jsem asi ohss neměla 😠

evik31
14. čer 2010

jinak mě v sanusu dělali test z krve 14 den po ET

78marcela
14. čer 2010

Možná měla, a třeba se ti tou kapačkou tak spravilo, že ti bylo pak dobře. Jsme rádi, že jsi tůůůůůůůůůů, Evikůůůůůůůůůů 😀 😀 😀

78marcela
14. čer 2010

já bych ji taky chtěla. Ve Znojmě bych věděla, kam si zajít, ale tady jsem cizák, a nikdo tu nic neví, ach jo.

78marcela
14. čer 2010

a já hrozně chcu, aby mě tu krev vzali, abych měla jistotu.

78marcela
14. čer 2010

@biris, díky za gratulace. Já jsem s tím pořád ještě opatrná, jestli to tam fakt je, jestli jsem si to nevysnila.

evik31
14. čer 2010

no sem tůůůůůůůůůů

evik31
14. čer 2010

neboj nevysnila 😀
a jestli ano tak pak takové sny chci taky a asi bych nebyla jediná 😀

78marcela
14. čer 2010

Dočkáš se určitě. Já bych se tak hrozně moc už chtěla radovat, ale pořád se bojím, abych to nezakřikla, ve mně to bouří, jak velkou mám radost a přitom se to bojím dát najevo, aby se něco nestalo, ach jo.

78marcela
14. čer 2010

No nic, jdu se učit, v pátek mám zase dvě zkoušky, tak ať to nějak dám. Ale určitě se nebudu moct soustředit, jsem toho teď plná.

evik31
14. čer 2010

jé já myslela,že učíš děti a né ,že studuješ ty ,a nebo stíháš obojí no jsem z toho jelen teda 😀
tak v pátek budem držet pěsti,já jsem doma tak mám čas 😀

78marcela
14. čer 2010

Já učím sebe i děti. Pracuju jako učitelka a k tomu si dodělávám vejšku, dělám němčinu na MU v Brně.

evik31
14. čer 2010

to bych si asi hodila mašly 😝
holt já byla na učení vždycky lenoch,ale obdivuju tě musí to být záhul 😵

evik31
14. čer 2010

málé navnadění pro nás čekatelky,broučkové v naší rodině ta první je neteřinka Sabinka a nedávno jí byl už rok
a ta druhá je Eliška ta se nedávno narodila a pro ni byl ten dort

evik31
14. čer 2010

a zas ty fotky mám nějaký malý můj foták asi větší neumí 😢
je blbej nebo coooooooo 😀

78marcela
14. čer 2010

No, to teda je. Zvlášť teď ve zkouškovém. A když se nemůžu soustředit. Navíc ještě učím odpoledne kurzy pro veřejnost, takže toho mám fakt hafo. Ve zkouškovém nestíhám nic. Jenže se teď blbec neučím, úplně jsem tu školu teď vypustila a myšlenky se mi ometají jenom kolem toho jednoho.

78marcela
14. čer 2010

Jsou krásný, berušky malý...to je teda veliká inspirace, děsně bych chtěla holku.

78marcela
14. čer 2010

Někde jsem četla, že z umělého se více rodí holky, nevím už proč, ale prý to tak je, že se mění poměr holek ke klukům. Takže šance by tu byla, ségra má taky holčičku. Ale na druhou stranu mi doktor říkal, že podle posledních výzkumů ty nejrychleji se vyvíjející embrya bejvaj klučičí. Možná by to odpovídalo, ségra ty nejrychlejší embryjka měla jako první v sobě, neuchytly se, pak šla na třetí transfer, kdy už měla pomalejší a má malou Terezku. Jestli se tomu tak dá věřit, nevím, no...ale ať je to co chce, mě to bude asi úplně jedno. I když mám stále pracovní jméno Barborka, už několik let, protože celou dobu jsem hrozně chtěla holčičku. Ale teď je mi to fuk, hlavně ať to je.