IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

kocina7
7. kvě 2010

Ahoj pětule já jdu ted v pondělí na transfér. Je to naše první IVF a po stimulaci máme 3 embryjka tak se snad zadaří a aspon jedno z nich se nám uchytí. Po tak dlouhé cestě a snažení se snad povede. Nemusíš se vůbec ničeho bát protože ženské vydrží víc než člověk. Já dostala injekce Gonal, dlouhý protokol od pojištovny a pak to šlo rychle a ted v pondělí 10 května mě čeká návrat vajíček. 😉

sonka.77
7. kvě 2010

Ahoj holky, já už jsem taky v procesu, píchám Gonal, příští týden jdu na UTZ jak to roste. 🙂

Petu, neboj, čeho se vlastně bojíš? Stimulky nebo, že to nevyjde?

kocina7
7. kvě 2010

Sonka tak přeju už jen uspěch. Porad mi kolik vajíček si máme nechat vratit jedno či dvě já totiž vubec nevím.Dnes jsem si volala jak to vypada a oni mi řekli že vypadají moc dobře všechny tři. Jezdíme do Sanusu do Jihlavy 🙂

sonka.77
7. kvě 2010

Koci, já bych to rozhodla asi tak, že pokud si naprosto vůbec nedovedeš představit mít dvojčata, tak nech zavést jen jedno. Pokud by ti dvojčátka nevadila, tak dej dvě. U dvou je vždy vyšší šance, že budeš těhu a dvojčata zas tak častá nejsou, snad asi 10%.

Super, že máte krásná embryjka, taky přeju úspěch. Já jezdím do Prahy do Iscare. 🙂

kocina7
7. kvě 2010

no já uvidím v pondělí a představ si že já sama jsem z dvojčat 😀 to je mazec ale paní doktorka říkala že se dohodnem v pondělí že když zavedem dvě tak to třetí mi nezamrazí protože by to nepřežilo rozmrazování takže jsem to promyslela tak že kdyby byli v dobrém stavu že bych zkusila jedno a ty dvě si nechala zamrazit ale když zavedu dvě a nevyšlo by to tak už nemám nic v rezervě a musím vše od začatku. Ale jak sama říkáš dvě je větší šance aby se zadařilo

sonka.77
7. kvě 2010

koci, tomu nerozumím, všechny tři embrya vypadají dobře, ale to jedno ti nezamrazí? Proč?
Já bych teda radši dala dvě a v nejhorším bych šla do dalšího pokusu.

Ty jsi z dvojčat? Tak to je supr, a chtěla bys teda taky dvojičky? 🙂

kocina7
7. kvě 2010

ano řekli nám že to jedno nezamrazi protože by nepřežilo rozmrazování jak je jen jedno taky jsem na to koukala ale tak to prostě je aspon teda v Sanusu v Jihlavě. No já bych radši jedno mimi ale bojím se že když necham vrátit jedno že to neklapne ale asi vezmu tvé rady k srdci a dám dvě ale v mém případě si myslím že to dopadne tak že budbudou dvě a nebo žádné 😉

sonka.77
7. kvě 2010

Koci, já o mražení nic moc nevím, ale myslela jsem, že se dá zamrazit i jedno embryo, ale je fakt, že většinou mrazí po dvou nebo třech.

Já o tom před 1. IVF taky hodně přemýšlela, ale dvojčátka úplně neodmítám a navíc z těhulek po transferu dvou embryí je cca jen 10% s dvojčaty. To není zas tak moc.

kocina7
7. kvě 2010

No asi pujdu do těch dvou aspon bude větší šance na uspěch. Už se těším až to budu mít za sebou mám z toho obavy aby to vše dobře dopadlo. Tak moc dík za rady 😉

jaru30
7. kvě 2010

Nebojte holky, není čeho se bát. Nic hrozného to není!!!!!! 🙂
S tím zamražováním mi to samé říkali u nás, v budějvickém Artu. Že jedno prej ne a že se kdyžtak zlikviduje 😒
To mě vytočilo. Ať si pani doktorka likviduje svoje embrya 😉 takovou fušku to dalo a pak by ho člověk nechal jen tak zničit? ani náhodou 🙂
Takže i proto jsem si nechala zavést jednoho mimíska (za chvíli už bude s námi 😵 a zbylé dva zamrazila.
Jo a taky proto, že kdyby to neklaplo, tak by se mi pak nechtělo zase do stimulky. Přeci jen je rychlejší, když člověk čeká jen na KET, než když musí znova do hormonů. Tam je totiž myslím povinná pauza 3 měsíce.....

bellka
8. kvě 2010

Ahoj petulev a ostatní snažilky, které jdete poprvé na IVF😵 Nebojte se ničeho, protože jak už psala kocina7, tak my ženské vydržíme nemožné, věřte mi 😉 Jenom věřte těm svým bojovníčkům, že to prostě výjde 😉 Tak tfujtfujtfuj, přeju vám všem hodně štěstí, ať je tento první boj zároveň tím posledním se šťastným koncem a uzlíčkem v náručí 😵

liny
8. kvě 2010

Ahoj holky,
kocina7 také jezdím do Sanusu do Jihlavy, nechala jsem si dát jen jedno embryo bylo to mé 1IVF tak jsem si říkala,že jsem jinak napristo zdravá tak to jedno bude stačit....ejhle minulé pondělí jsem jela na HCG a bylo mi řečeno....mám pro Vás špatnou zprávu jedná se o zamlklé těhotenství. Možná kdybych si nechala dát dvě tak by se to druhé vyvíjelo dál...kdo ví 😎 . Tak se z toho teď vzpamatovávám a v půlce června jdu na KET,tedy pokud ti naši dva nanučci přežijí rozmražení.Tak snad to vyjde napodruhé 🙂 a když ne tak se stejně oklepu a budu bojovat dál....ženská toho vydrží....neuvěřitelné 🙂 .

Držím pěsti ať Vám to vyjde

L.

kocina7
8. kvě 2010

ahoj Liny no asi dáme hned dvě tak bude větší šance aby se aspon jedno chytlo. Sama pocházím z dvojčat a kdyby to dopadlo tak že by se chytli obě tak halt budou dvě aspon se s chlapem nebudem hádat 😀 Tak snad se zadaří. V Sanusu na nás byli moc hodní a příjemní tak snad to je náš první a zárověn poslední pokus. Všem držím palečky at to klapne

martiiik18
8. kvě 2010

Ahoj holky, mám za sebou IVF s úspěšným otěhotněním, ale se špatným koncem- v 7 tt( cca před měsícem) jsem byla na revizi dělohy, jelikož na utz nebyl zřetelný plod a žádná srdeční akce.. takže teď jsem v obdbí rekonvalescence... na poslední kontrole v Caru mi doktor řekl, že počkáme na MS a pak 21. den cyklu si mám začít šplíchat Synarel ( takže ta povinná pauza mezi těmi pokusy je velmi individuální)...jinak jezdím do Brna na Obilní trh a jsem nadmíru spokojená...
Kocino, být Tebou, tak bych možná zkusila jedno a pak při případném neúspěchu ta dvě... i když chápu, že je to hrozně těžké rozhodování.. ono u dvou je větší šance, mnó... možná bych se bý Tebou řídila i Tvým věkem, zdravotním stavem a důvodem proč vlastně podstupujete IVF... nebo si nech poradit přímo v CARu...myslím, že je veliká škoda toho jednoho embryjka... ale na druhou stranu- u dvou je větší naděje... ať se rozhodneš jakkoli- budu držet pěsti, aby to vyšlo.. 😉

liny
8. kvě 2010

Koci nechej si dát dvě 🙂 přece jen sichr je sichr 😉 a držím pěsti ať vše probíhá hladce. V Sanusu jsou opravdu moc hodní a to taky dělá své člověk se tam pak nebojí ba naopak.

liny
8. kvě 2010

marti jej tak to je mi líto, a ještě k tomu revize...celkem mě překvapuje,že po revizi stačí počkat na další MS a pokračovat.Asi je to opravdu podle Caru jaký mají postup. Já na revizi nemusela a v Caru mi řekli,že mám přijít až po druhých MS 10DC.Aby se tělo pročistilo a nebyly v těle zbytky po horm.injekcích apod...

martiiik18
8. kvě 2010

Liny, jak se srovnáváš s tím, že jsi byla těhotná a teď je vše jinak? já totiž nevím, co si mám myslet... někdy si myslím, že jsem s tím plně smířena, říkám si, že teď to určitě vyjde, že to tak mělo být.... a pak se chytnu, jak mi utečou myšlenky a říkám si, že teď už bych byla ve 12 tt, co když nám to teď nevyjde, cítím se taková prázdná a zoufalá... kolikrát se i rozbrečím a nejde to zastavit...mám strach, aby ta moje psychika teď ten druhý pokus nějak neovlivnila negativně...

martiiik18
8. kvě 2010

liny, jak jsem poslouchala doktora, tak to bere tak, že stimulka byla v únoru a teď podle utz už by měla být děloha čistá... nevím, mnó... spíš to je podle stavu pacientky si myslím..věřím doktorovi, že ví co dělá a že by to jen tak nezkoušel...

liny
8. kvě 2010

marti...no asi jsem to měla "jednodušší" v tom,že to zjistili hned 15den po ET takže jsem si nestihla zvyknout na myšlenku,že jsem těhotná....proplakala jsem pak tak střídavě asi 3 dny.Ale musela jsem jít hned druhý den po kontrole do práce věděla jsem,že tam přijdu na jiné myšlenky a pak lidi okolo mě mě opravdu drží nad vodou,hlavně přítel. Bojím se spíš,že hůře ponesu další neúspěch ,člověk se z toho sotva dostane a pak další šok.....vím,měla bych přemýšlet pozitivně....ale to mi moc nejde. Takže ohledně stresu před druhým pokusem jsme na tom stejně.

martiiik18
8. kvě 2010

liny, mně vždycky manžel říká, že co nám příroda vzala, to nám zase dá a dvojnásobně- on to, že se nám druhý pokus povede, bere úplně automaticky... nebo se asi snaží mi vlít optimismus do žil... nebýt manžela a mamky, tak bych už si to šla asi hodit... mi museli na IVF skrze špatný spermio, tak snad nebude problém ani teď ...
vy máte problém s čím? a můžu se zeptat kolik Ti je? máte dobré, že máte ještě mrazáčky.. já měla 19 vajíček a z toho pouze 2 byla v den transferu ok, tak mi je zavedli...

liny
8. kvě 2010

takže ty jsi naprosto zdravá viď...tím víc je mi to líto. Já mám neprůchodné vejcovody jinak je vše ok...tedy doufám. Měla jsem jen 9 vajuch, 2 hned zamrazila, po 3dnech se u 2 zastavil vývoj,5 den byl ET jednoho a ty zbylé dvě se taky přestaly vyvíjet tak se bojím,že mám asi špatné vajíčka ☹ a tím víc se bojím,že když ještě navíc u KET je úspěšnost ještě nižší aby vůbec bylo co transferovat.

liny
8. kvě 2010

marti mě už je v červnu 30, chtěla jsem si dát "těhotenství" k narozkám..tak to bohužel nevyšlo

martiiik18
8. kvě 2010

ještě nehaž flintu do žita... když jsem byla na revizi dělohy, tak tam byla kočena, která měla tak silný imunitní systém, že zabíjela spermie svého manžela a k tomu v děloze krevní sraženinu, ketrá rostla a měla 7 cm... takže vždycky může být hůř... a když sem byla na ET , tak se mnou byla kočka, jež měla taky neprůchodné vejcovody ( nebo je neměla- teĎ nevím) a otěhotněla ne na poprvé z IVF, ale z KETu ( z dvou mrazáčků)- má holčičku krásnou a teď byla skrze druhé mimi a otěhotněla napoprvé... třebas budeš zcela stejný případ ... a byla poprvé ve 30 a teď podruhé...takže neboj se toho, že to nevyjde 🙂 mně je 23 a tchánovci mne furt uklidňijí, že jsem ještě mladá, že to určitě teď vyjde, že se nemusím bát, že v mém věku je ještě čas,...atd.. nejradši bych je poslala pěkně hluboko do lidských útrob 😠 jak kdyby tím, že mi je 23 bych neměla mít právo na to mít miminko, či co... přitom ještě před dvěma roky mi furt říkali, že už se těší, až budeme mít mimi a tak... manžel je nejmladší ze 3 dětí... jeho sestry mají 35 a 34 let a jemu bude 28... od každé dcery mají po dvou vnoučatech- 3 holky a jednoho kluka... najednou se zjistilo, že je problém u manžela a tak je najednou na všechno čas... u nich musí být totiž vše dokonalé... někdy bych je nakopala do zadku... ale jinak sou v pohodě... 🙂

liny
8. kvě 2010

no teda máš to taky veselé,ale musím uznat,že jsi ve výhodě a to "věkové" to bych byla možná malinko klidnější i když vím,že tohle zrovna nepotřebuješ "číst" , ale věř mi je to snažší podstouopit vše s tím,že Tě netlačí věk. Každopádně jsi mě moc potěšila tím co jsi napsala o té kamarádce.... úplně mě to naladilo na lepší náladu 😵 díky 🙂 aji sluníčko teď vykouklo. Jj snažím se nepropadat panice, ale když jsem sama doma snáž to na mě padne....jak dlouho jsi vdaná? A teď na druhý pokus necháš jedno nebo dvě?

jaru30
8. kvě 2010

Ahojky snažilky 😵
všechny se dočkáte. Někdo dřív, někdo pozdějc, ale dočkáte!!! 🙂 A věk....samozřejmě je lepší být mladší, ale my taky začali až ve 30 😅 a šlo to.
Úspěch je už jen to, že se podaří otehotnět. To, že pak příroda zaúřaduje a miminko si zase vezme k sobě, je bohužel hodně častý jev. Prý se snaží napravit svůj omyl, miminečko třeba nebylo zdravé....vy se dočkáte zdravých potomů! 🙂

Martiiik, jedna holčina od nás z diskuze zažila něco podobného. Doktor jí řekl, že tam miminko není, že to je jen nějaký zbytek, další týden jí řekl, že nevidí srdíčko. Chudák, už počítala s revizí. Jenže pak si doma udělala znovu těhu test a čárka pořád sílila. Na další den se probjovalala znovu na utz a světe div se!!!!! Miminko bylo!!! a i mu tlouklo srdíčko!!!!! 🙂
Tamtem vůl by jí poslal na revizi!!! 😠 😠 😠 A za dva dny jí jinej doktor vystavovat těhu průkazku!!!!

liny
8. kvě 2010

jaru díky za podporu 🙂 tajně doufám,že to vyjde po Ketu člověk si musí zažít všechno a pak si toho bude považovat ještě víc než kdy jindy. jak se říká,vše zlé je k něčemu dobré i když to moc bolí a člověk by nejraděj zanevřel na cel svět.

jaru30
8. kvě 2010

Liny, o to víc mě vždycky dokáže vytočit, když vidím, jak si některý "mámy", který otěhotní jen co se otřou o trenky a pak si svých miminek neváží a odkládají je na popelnice, ke garážím... 😠 A ženský, který by pro miminko udělaly maximum, těm to nejde a nejde 😒
A ještě jedna pozitivní věc. Mě říkali u nás v Artu, že s každým pokusem roste šance, že se to podaří. A že 90% holčin otěhotní do třetího pokusu....🙂 Tak věřte, že to vyjde 🙂

martiiik18
8. kvě 2010

liny, jsem vdaná od srpna... 🙂 nechám si zavést opět dvě... aji sem přemýšlela , že 3, ale to by mi doktor nedovolil si myslím... a asi by to nemělo smysl... když mi bude souzeno otěhotnět, tak se to povede s těma dvěma... 30 není žádný pokročilý věk... já když jsem přišla do CARu, tak jsem si tam připadala jak malá školačka... všechny paní tam po mně tak divně koukaly.... byla jsem tam v čekárně vždycky nejmladší...

jaru30: u mne to kontrolovali ještě před revizí a testy jsem měla pozitivní ještě týden po revizi... HCG klesá docela dlouho... záleží na tom v kolikátém tt to měla... já byla v 7 tt a holčina, která se mnou byla na ET, tak sme byly na kontrole zároveň a jí už srdíčko bylo a mne stále ne... takže si nemyslím, že by to byl omyl doktorů... ani fazolka v gestačním váčku nebyla vidět... pouze něco pod gestačním váčkem a bylo to spojené krapet s gestačním váčkem..

jaru30
8. kvě 2010

Martiiik, ona byla tuším v 7. týdnu. Ale fakt jí doktor řekl, že to není miminečko, jen nějaký "zbytek". Za týden jí to potvrdil s tím, že opravdu ne, že ani srdce nebije....a za dva dny bylo všechno jinak.
Víš, já už s doktory zažila spoustu věcí a věř mi, že něktěří by měli z fleku vrátit diplom 😠 opravdoví "umělci".

petulev
autor
8. kvě 2010

Ahoj holky, to koukám, jak se tady rozjela diskuze. Já jsem dneska začala stimulko na 1. IVF. U nás je problém u manžela, snažili jsme se víc jak rok a vzhledem k tomu, že je manžel o trošku starší než já, tak jsme nechtěli čekat ještě třeba další 2 roky a šli jsme do CARu, kde nám řekli, jak na tom manžel je. Nejvíc se bojím toho, že to nevyjde, takového času, nervů a vlastně i peněz a najednou jenom prázdná duše zase bez dítěte, je to prostě smutné. 😒 Jaký je ten odběr, jak to tam probíhá?
Přeju všem hodně úspěchů, myslím, že za všechno ten konec stojí!