IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

carlin
23. kvě 2010

Asistovaný hatching
Embyo se do určité velikosti vyvíjí v pevném obalu, který má podobnou funkci jako skořápka vajíčka. Jestliže má dojít k těhotenství, musí embryo po přenosu tento obal opustit. Podstatou asistovaného hatchingu je vytvoření otvoru v pevném obalu embrya před jeho přenosem do dělohy. Tento otvor umožňuje embryu snadněji opustit jeho obal. Použití této metody jasně zvyšuje pravděpodobnost vzniku těhotenství, zejména po opakovaně neúspěšném přenosu embryí. Není však metodou, zaručující vznik těhotenství a o jejím konečném použití musí rozhodnout embryolog, neboť v některých případech nemusí být pro embrya vhodná.

ICSI (intracytoplazmatická injekce spermie)
Asistované oplození umožňuje i při velmi špatném spermiogramu partnera dosáhnout oplození vajíčka. Při ICSI je vybrána jedna spermie a ta je pomocí velmi tenké a ostré skleněné kapiláry vpravena přímo do vajíčka. Stejně jako při normálním oplození není zaručeno, že všechna vajíčka budou tímto způsobem oplodněna, přesto je úspěšnost této metody velmi vysoká.

carlin
23. kvě 2010

Nemyslete si, ze to vim z hlavy 🙂 , okopla jsem to ze stranek naseho Caru

eimmy
23. kvě 2010

díky moc... 😀

evik31
23. kvě 2010

tak tohle taky nemám tucha co znamená

evik31
23. kvě 2010

no zase jsme o něco chytřejší 🙂

eimmy
23. kvě 2010

přesně tak 🙂

evik31
23. kvě 2010

no hokej teda masakr a u mě asi taky vypadáto,že se mě rozjíždí menzes břicho bolí jak kráva a špiním čím dál víc ☹
takže asi to mimísci 10den po ET vzdávaj ani prednison ani utrouš nepomohly ach jo 😔
tak snad budem mýt aspon zlato v tom hokeji

tinockab
23. kvě 2010

Ahoj holky, konečne jsem se dostala k PC a konečne jsem to všechno přečetla 🙂 Testila jsem zase v sobotu,duch byl o malinko silnejši a ted testnu zitra. Me taky trochu poboliva bricho,ale zatim žadne špineni se neukazalo. Jsem zvedava jak to nakonec dopadne.

Petu - Ja jsem mela taky hyperstimulačny syndrom,mela jsem taky hrozne nafoukle bricho,bolelo to hlavne při pohybu a při dosedání. Doporučili mi hlavne ležet aspon tejden a pít hodne vody aspon 3litry,to jsem dodržela a prešlo mi to samo. Držim palce at maš // 😉

Mirabel - je mi to moc líííííto, ach jo,je to fakt smutný čim všim si musime projit. Držim moc palečky at se 2.pokus povede. Nevíš kolik se plati za KET?

Carlin - taky je mi to lííto ☹ Ty jdes hned na 2.IVF?

tinockab
23. kvě 2010

Eimmy - držim palce at se ti ve stredu ukážou //, je tam jeste malinka šance. 😉

boudica
23. kvě 2010

tak naši chlapci to dokázali!!!!!!!! Plná optimismu jsem sedla k počítači a dočetla si vás.... Koukám, že je tady smutnění ☹ ☹ ☹ ☹
. Mirabel, je mi to moc líto.... A přeji hodmě sil do dalšího boje!!!!!! Když by to aspoň nestálo tolik peněz a člověk si mohl udělat radost nějakou pěknou dofčou, co?
Já jsem si dala po té, co jsem začala špinit absolutně klidový režim a společně s utroušem, který polykám, to držím v mezích normy...špinění ubývá, tak se modlím,ať se nerozjede....
Eví, nějak mě nesedí ta informace o tom, že pojišťovna přispívá na 1000 jednotek..... Mě můj doktor opakovaně říkal, že pojišťovna v jednom cyklu přispívá na 2250 jednotek jakéhokoli hormonu. Protože jsem měla dlouhej protokol a píchala si 16 dní, tak jsem musela přejít z puregonu na merional, abychom to zaplatili..... Ještě se na to zkus zeptat...

Holky všem co vás dnes čekají vyšetření držím mooc palce!!!!!!!

clera
24. kvě 2010

dobré ráno šem

petulev
autor
24. kvě 2010

Ahoj a dobré ranko všem,

Evi, taky se mi to nezdá, my měli Gonal a měli jsme 1800 jednotek a normálně nám zaplatila pojišťovna vždycky to co jim patřilo a zbytek jsme doplatili my. 😖

evik31
24. kvě 2010

tak bohužel menzes se rozjíždí v plné síle,my májovky nějak nemáme štěstí a pak,že květen je lásky čas.
Co se týče těch jednotek takhle nám to bylo řečeno a ono by to tak i vycházelo,protože jsme tak hodně doplácely jenom za léky jsme platily 15000kč.

carlin
24. kvě 2010

Taky se mi zda, ze nase skupina nema moc stesti... snad se to pristi pokus obrati a budeme vsechny //.
Ach jo.

evik31
24. kvě 2010

jojo je to hrozný chci se zeptat užívaly jste dál léky,i když jste to dostaly,já mám jít na krev až ve čtvrtek a nemám náladu dneska volat do sanusu,říkala jsem si,že budu statečná ,ale kudy chodím tudy bulím připadám si strašně prázdna a zbytečná

carlin
24. kvě 2010

Ne ne, ber leky dale, az do krevniho testu. Ovsem pokud beres neco vaginalne, tak bys to mela zmenit na peroralne ( papat ). Trebo u Utrogestanu to jde, ale pokud mas Crinone gel, tak ten se jist neda 🙂

petulev
autor
24. kvě 2010

Holky, to jsou samé smutné zprávy, ach jo. Ale třeba to nakonec ještě dopadne všechno jinak, nezoufejte. Myslím na vás!

petulev
autor
24. kvě 2010

Tinockab - A přešlo Tě to jako úplně samo? Mně totiž řekli v CARu, že když se to mimi uchytí, tak to bude ještě třeba horší. Přešlo Tě to ještě dřív, než sis dělala ten test? 😉

carlin
24. kvě 2010

Petulev : Doufam, ze zabojujes a prineses casem pozitivni zpravy do tyhle smutny skupiny !!!

boudica
24. kvě 2010

Ach jo Eví, to je trápení..... ☹ . Nejsem si jistá s těmi léky, zda je užívat dál a vím, že mi ta sestra v pátek k tomu něco říkala, ale co???Byla jsem mimo....Říkala jsem si, že když by se to rozjelo, tak tam zavolám a ona mi to řekne. Každopádně říkala, že mám přijít na krev tak jako tak a že krvácení neznamená vždy neúspěch...
Pro jistotu tam brnkni.... nebo ať tam zavolá někdo jiný za tebe... jsou to hormony, takže bych se raději spoléhala na názor doktorů.....
Já si jdu ve čtvrtek taky pro ortel...... Doufám, že bude aspoň hezké počasí....

clera
24. kvě 2010

holčiny moc mě mrzí jak se vám sen rozpadá, ale snad to ještě nebude tak beznadějné 😖 ale moc úspěšných tedy tady fakt není

tinockab
24. kvě 2010

Ahojky

Petulev - jo jo,uplne samo a jeste pred testem. Mě taky říkali že za tejden mužu mit bricho velikosti 7.mesice tehotenství. Kdyby to tak bylo tak bych musela do nemocnice.,ale nastesti dobry, hlavne musis ležet a pit 3 litry denne. Jedna holka z diskuze mela taky silny hyper.syndrom a prej ji doktor říkal že když ma nekdo syndrom tak ma větší šanci že se to uchyti. Tak držím palce.

Ja jsem zase dneska testila. Duch je silnejši ale težko se mi to tady piše. Je tady smutno a nevim jestly je pro vas dobry tohle číst.

Je mi to fakt moc líííto ale ja taky jeste nemam vyhráno. ☹

clera
24. kvě 2010

tinockab - jen napiš něco pozotivního aspoň vidíme, že se to dá že to není beznadějnej boj 🙂

tinockab
24. kvě 2010

Clera - a ty seš na to jak?

tinockab
24. kvě 2010

promin - na tom ak_

petulev
autor
24. kvě 2010

Holky, to je fakt smůly. A ležely jste doma, nebo jste chodily do práce?

clera
24. kvě 2010

tinockab - v sobotu to byl týden co mi vrálili 2 bobulky a do té doby se válim doma většinou ležim, jen občas zasáhnu v kuchyni v zájmu zachování (té kuchyně) 😉 a ještě pár dní budu čekat než si udělam test. ale zatim žádný špinění, bolesti, nic ...

boudica
24. kvě 2010

Tino, dobrých zpráv není nikdy dost!!!!!! Pusť sem taky trochu radosti!!!!!!!!!!!!!!!!!
U nás se před chvílí pěkně zatáhlo, možná bude buřina, tak doufám, že ten vzduch taky trošku pročistí 😉

evik31
24. kvě 2010

ahoj já jsem první dva dny polehavala tem první vůbec ležela,pak už jsem tak trochu fungovala,mam skvělího manžu zvladal vše,jinak mě v sanusu vystavily neschopenku,akorát nevím jestli my ji nechaj do ket,nebo my ji zatím ukončí 😝

boudica
24. kvě 2010

Petu, já dost odpočívám. Říkala jsem si, že udělám maximum... Někdo ale tvrdí, že se mimi nevyleží....3 dny jsem si řekla, že budu víceméně ležet a udělám něco malého k jídlu... 2 - 4 den mě hrozně divně bolelo břicho a bylo mi špatně od žaludku + vadily mi pachy..... Vůbec jsem tomu nerozuměla.... bylo ale tak blbě, že jsem odpočívala... Ut a St minulý týden jsem začala poklízet, no a od čt špiním, takže tady ležím jak lazar s nohama nahoře.... Výsledek budu znát ve čt..... Moc v to nedoufám, protože mám zvýšenou buněčnou imunitu a prednison mi nedělá dobře, tak jsem ho za souhlasu doktora
neužívala.... Jestli se to povede, bude to opravdu zázrak.....