IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

evik31
7. čer 2010

jé tak to je docela úrodička 🙂
já jich měla 17,ale že nejdřív zkoušeli jestli se oplodní sami což oni teda nééé,tak my jich zbylo 9 na ICSI a ztoho my tam 2 šouply a 4 zamrazily tak by ti mohly zbýt i nanučky tak to je fajn 😀
a že máš volat až ve středu já volala hned 2 den a pak mě každý den volala embryoložka
no jo no jiný kraj jiný mrav 😅
ale držím palce tak nám je tam třeba šupnou ve stejný den já se dozvím zítra jak to vypadá doufám,že to tento týden stihnem
tak budem bojovat třeba spolu 😎

evik31
7. čer 2010

holky nevím jestli to už nevíte,ale jak tady pročítám ty diskuze tak jsem zjistila,že Jaru 30 jak si tu s náma psala už má odrozeno
takže paráda a krásná zpráva 😀
takže hodně štěstí a krásné chvilky s Tomáškem 😵

evik31
7. čer 2010

jé jáááááá tak kecám nám se v rodině narodil Tomášek tak my z toho hrabe sorry 😀
jaru 30 má samozřejmně Matýska 😅

78marcela
8. čer 2010

Holky, pobolívalo vás po transferu břicho? Já mám od včerejšího večera vlevo v podbřišku chvílemi takové píchání, jakoby mi tam někd vrazil jehlu. Okamžitě je to pryč a za chvilku to zase přijde. V noci jsem měla vcelku klid a teď to zase začíná. je to normální nebo se mám bát?
Jinak, Tulik, blahopřeju, je to pěkný počet. Nám včera poslali zprávu, že nám jich nakonec zamrazili 13. Půlka pak nějak odešla. Ale i to je dobrý počet. Taky doufáme, že z toho zbude potom na druhé mimi.

marcajda
8. čer 2010

ahojik, tak mám po kontrole, doktorka byla spokojená a od zítra si začínám píchat. to bude sranda ta první injekce. ale zvládnu to!!

Jaru 30 posílám velikou gratulaci!!! at Matýsek roste k radosti všech 😀

Evi, jak jsi dopadla, taky samé dobré zprávy? jdete na to?

Marci, už je to tady, všechny myšlenky jsou u bříška, že? a to si mohou všichni radit....nemysli na to, soustřeď se na jiné věci a podobně..... Určitě to bude dobré!!
sama jsem moc zvědavá, co ti holky odpoví, chytám se každé zmínky kolem IVF jako topící 😉
Jejda, to bude náročných 14 dní čekání, přeji ti hodně sil a trpělivosti. to píchání bude určitě vázané na ten OHSS.Nafouklé bříško vše stlačilo a teď se to rovná, neboj, mimíšci si poradí!!!

78marcela
8. čer 2010

Marcajda, díky, jsi hodná. Já mám bříško nafouklé pořád, ale už se cítím mnohem lépe. Máš pravdu, všechny myšlenky jsou u bříška, bojím se i zasmát, aby se mi nějak bříško neroztřáslo (mám ho velký a fakt se při smíchu třepe). A včera jsem k tomu smíchu měla opravdu důvod, poprosila jsem přítele, ať koupí v lékárně těhotenské testy, pro jistotu dva. Na papírek jsem mu napsala názvy. Místo toho jednoho, co jsem chtěla, donesl nějakou jinou značku, ale to by bylo jedno, ovšem místo druhého donesl test na určování plodných a neplodných dnů...myslela jsem, že smíchy padnu a ještě když mi líčil, jak to v lékárně kupoval se slovy - chceme mít naprostou jistotu...lékárnice si asi musela myslet pěkný veci...

78marcela
8. čer 2010

a neboj, píchání zvládneš, to bylo asi to nejjednodušší, co jsem při cyklu zažila. Měla jsem puregonový pero a tím to ani nejde cítit. Ty další injekce mi píchal přítel a bylo to ještě lepší...abych byla upřímná, měla jsem trochu strach, jak tady to všechno pohne s naším vztahem, ale je to lepší než dřív. Vždycky po píchnutí jsem dostala pusu a bylo to v pohodě. Horší byly až ty stavy, kdy ty vakjíčka rostly, měla jsem jich fakt hodně. Ale uvidíš, vše se dá zvládnout, držím pěsti na zítra.

evik31
8. čer 2010

ahoj tak my jsme dopadly nic mooooooooooc ☹
nanučky se odkládaj na červenec,jelikož sliznice nedorostla sama bez hormonku,takže budem čekat na další menzes a pak budu brat estrofen na podporu sliznice takže si myslím,že se nám to posune tak na začátek července jelikož mrška přijde až tak kolem 25.6. 😝
no jo no kdo si počká ten se dočká,ale neschopenku my nechali prý mám doma hezky odpočívat a vyvarovat se styku s nemocnými 😖
takže si myslím marcajdo,že tentokrát asi utečš ty mě a vůbec jestli máš krátký protokol no jo no cosedá dělat 😕

marcajda
8. čer 2010

díky díky!!
píšeš moc pěkné příspěvky, před chvílí jsem na tebe narazila na jiné diskuzi🙂
a bolelo to až ten další týden píchání? a prednison taky jíš? to je ale dryák, mám z něj strach. jenomže on odbourá protilátky na plod, tak než riskovat potrat, tak ho budu nadšeně jíst.. prý docela mění nálady? jejda, už jsem přítele varovala, že budu pořádně protivná 😀 tak si naše přípravy taky užije.. ale on je hodně pryč.
na tu bolest se ptám, že po prvním ultrazvuku nabízí neschopenku, tak jestli je lepší bát doma a odpočívat. i když tys to zvládala v práci, že?

evik31
8. čer 2010

jinak marci mě pobolíval podbřišek tak hodně brzo po et,ale já to pak za pár dní dostala,ale nechci tě samozřejmně strašit u každé je to jinné
neboj to bude dobrý 😀

marcajda
8. čer 2010

jé, Evi. to jsem nečekala, nejdřív ti sliznici pochválili.. škoda, ale hlavně, že to půjde. aspoň si tělíčko odpočine od hormonů a pak se hnízdečko nastele do vysoka a šup a budeš v tom🙂
mam dlouhy protokol, ale od zítra píchám, tak to už bude jedna dvě 😉 co mě čeká? tyden píchání, kontrola a pak? zas týden píchání? pořad v tom plavu..

martina000
8. čer 2010

ahojte, ja som po ET, 31.5. a cakam, vo stvrtok idem na krvne testy, dnes som 8 den po ET, rano som testovala ale negat, som velmi smutna, este stale verim, ze na 10 den, ked pojdem do centra na odber mi povedia pozitivnu spravu

evik31
8. čer 2010

jo taky jsem si myslela ,že by to mohlo tento tyden klapnout,ale jelikož sem nějaká nastydlá a berou mě záda tak možná i líp 😵
aspon,že mě nechaly doma,já jsem si taky píchala 14 dni byl to mazec ke konci jsme do sanusu jezdily obden no co budu povídat 😝
ale zvládly jsme to tak to zvládnem i ted jsme silný holky 😀
ahoj martina,8 den ještě nemusí být prohráno někomu se to ukazuje dýl a znám případ,že měli test sněhobílí a krev pozitivní
pokud si to nedostala tak bych nevěšela zatím hlavu 😀
jinak neboj taky jsme tak vyšilovaly a zase budem to jsme prostě my ženský hned si myslíme,že to dopadlo blbě 😵
držím moc palce,aby to vyšlo 😎

marcajda
8. čer 2010

ahoj Martino, ještě nesmutni, to vyjde!! ono je riziko, že po pregnylu se ti čárky objeví a pak nic, to je smutnější.. mimíšci musí teprve narůst 🙂 a jak se cítíš, co OHSS- nezlobí?

a evi, vycházky už máš? dali ti je? já přemýšlím, že si pro neschopenku zajdu ke své obvoďačce. nechce se mi to hned hlásit v práci. a ta by mi vycházky dala.

a kde máme tulika, ten včerejšek ji zmohl. to cestování tak daleko, br.. a tolik vajíček vyrobit, to je výborné. jsem zvědavá na co se zmůžu já 😀

boudica
8. čer 2010

Ahoj holky, zdravím v tento letní den. Za chvíli valím z práce a hurá za štěňuchou....
Včera jsem šla do CARU s tím, že nechci v nejbližší době o IVF nic slyšet, ale ať mě prohlédnou a stanoví další možný postup... Nabídli mi nativní cyklus, čímž mě ohromili.... Nemusela bych brát žádné hormony.... Stejně nevyprodukuji více jak dvě vajucha... Snad by to mělo vyjít na 8 tisíc, což je také přijatelné...
Doktor si mě jen tak náhodou prohlédl a řekl, že když se filík bude takhle zdárně vyvíjet, tak může být v pátek OPU... No, asi se picnu.... Pěkná čára přes rozpočet.... No, ale když jsem to slyšela, nemůžu tomu odolat... nativní cyklus bych si plně uhradila a neubyl by mi žádný pokus hrazený pojišťovnou... Jsem z toho jelen... Naštěstí mě naše chlupaté mimi tak zaměstnává, že nemám prostor nad tím moc meditovat.....

Jinak na ty bolesti v podbřišku a nevolnost 2. - 5. den po ET mi samo nic neřekl.. je toho názoru, že každá to máme jiné a že je na mnoho věcí medicína krátká....

Každopádně já bych z testu 8. den nedělala žádné závěry.... odvážila jsem se testovat až 13. den, abych si tu iluzi, že jsem možná těhotná užila co možná nejdéle a nebyla tak ve stresu....

Jaru 30 mooc gratuluji!!!!!!!

Holky držím palce!!!!

evik31
8. čer 2010

marcajdo vycházky už mám takové ty standartní jak bývají 😝

evik31
8. čer 2010

no páni do toho bych boudi šla 8000kč je paráda ,když si vzpomenu kolik jsme platily my já chci taky taky cyklus ach jo 😒

marcajda
8. čer 2010

tak to je zpráva!! a to už jsi byla v tom Pronatalu? asi ne, to bys nemohla tak stíhat 😉
A co ten nativ obnáší? vezmou ti vajíčko co narostlo přirozenou cestou?
tak to budeme hodně napnute, jak to dopadne!! a mohlo by zrovna dobře! ideální cesta, nic neplánovat a najednou šup a hotovo... a na letním táboře dáš nohy nahoru a budeš jim radit 😀 😀

Eviku, ty máš supr, že na tebe čekají mrazáčci, to taky dobře dopadne!! a co používáš na záda? mě taky bolí a skoro pořád.. cvičila jsem Mojžíšovou, ale nepomohlo.. dost je namáhám.

evik31
8. čer 2010

já mám na ně manžela počkám až přijde dom a hezky mě je namasíruje vetře mě do nich takový mentolový gel a to je pak paráda,ale když není zbytí tak ibalgin ale to jen opravdu když se to nedá vydržet mě ta mojžíšová tak nepomáhala ted zkouším hodně sedět a cvičit na balonu a je to docela fajn člověk se snaží držet záda rovně aby nespadl a pak takové ty protahující cviky z balonem a docela se mě uleví

78marcela
8. čer 2010

Marcajda, jestli to bylo na mě, ten dotaz, jestli to bolelo ten další týden píchání...tak zodpovím, jestli to nebylo na mě, tak taky 😉
Mě nebolelo píchání samo o sobě, ale jak mi ty folikuly rostly, tak jsem měla bolesti, nemohla jsem stát, sedět, nic. Akorát jsem pořád jedla, ale hrozně moc. Možná mít problémy nebudeš, asi záleží na množství, já měla 33 vajíček. Nálady jsem předtím neměla, nebo jsem to ani nepociťovala, to až včera jsem se rozbulila jenom kvůli tomu, že se na mě přítel škaredě podíval (podíval se normálně, ale mě se to zdálo divný), jinak si myslím, že jsem to ustála docela v pohodě. Prednison nejím a nejedla jsem, nikdo mi ho nenabídl. Při stimulaci jsem měla puregon, potom přibyl orgalutran a nakonec pregnyl jedna injekce. Po OPU jsem dostala estrimax, utrogestan a dostinex. Na co jsou ty dva, to fakt nevím, holky se zmiňují akorát o utrogestanu. Asi kvůli té hyperstimulaci.
Při stimulaci jsem chodila normálně do práce, neviděla jsem důvod, proč zůstat doma. A vlastně bych ani nemohla, u nás na škole probíhaly maturity a já do školy prostě musela. Ale moc problémy mi to nedělalo, snad až ten poslední den. Za to potom jsem musela zůstat doma, protože stavy po hyperstimulaci byly příšerné. Po transferu jsem si dala dva dny a zítra mašíruju do práce. Ale mám jen málo hodin, tak si myslím, že to zvládnu. Z CARu mi řekli, že neschopenka není při mé práci potřeba.
Tak jsem napsala dlouhý příspěvek, ale doufám, že jsem ti něco ujasnila, když tak se klidně ptej. Já už jsem teď chytrá, můžu poučovat 😉 😉

78marcela
8. čer 2010

Martina000 - já jsem taky po transferu a čekám. Ale byla jsem až teď. Asi bych taky ještě nezoufala, před chvílí jsem narazila na jiné diskuzi na jednu holku, osmý den neměla nic na testu a za další týden šla na krev a čeká miminko. Ještě to nevzdávej...

evik31
8. čer 2010

tak u nás začíná pěkně bouřit ach jo to zas bude slejvák,nedávno tu blesk uhodil do dvou kluků
takže zabedníme a nejsme doma 😒

marcajda
8. čer 2010

marci díky, vyčerpávající odpověď 🙂
holky úspěch, vložila jsem fotku 🙂
eviku a jak ti kluci dopadli? přežili to? ten balon mím doma, ale asi to na něm neumím, bolí mě záda ještě víc. to bude náročné až budeme nosit bříško...
a já pro dnes končím, mějte pěkný večer

evik31
8. čer 2010

no konečně tady bude mezi těma pandulačkama nějakej obličej 😀
ten jeden bohužel zemřel ani se neprobral,ale takový je život bohužel ☹
jinak ted jsem koukala na albícka a je tam jedna holčina řekla bych slovenka a je jí líto ,že není těhotná podotýkám věk má uvedený 17let no koukala jsem na to jak tele na nový vrata,teda mě v 17 ani toto nenapadlo ,ba naopak spíš jsem se bála abych v tom nebyla,když jsme si nedaly pozor,ta doba se asi vážně mění 😖
jako mě je 31 tak to bych už teda asi měla být za zenitem 😀

78marcela
9. čer 2010

Evi, jak má být asi vysoká ta sliznice? Na to uchycení je lepší vyšší? Já právě teď beru taky nějaký estrimax, včera jsem si prostudovala, na co to je a je tam napsané, že se nesmí používat při těhotenství nebo podezření na těhotenství. Tak nevím. V lékařské zprávě mám u sliznice napsáno 11. Ale fakt netuším, jaká má být.

misa.77
9. čer 2010

Marci sliznice by měla být minimálně 8mm, já kvůli tomu jedu do lázní páč i po hormonech jsem se dostala jen na 5,5mm, sice se to vždy chytí, ale nejsem schopná mimina donosit 😉

evik31
9. čer 2010

ahoj marci sliznice nevím přesně kolik by měla být,ale s těma8mm co píše míša nevím já jí měla minule 9mm a na oplodnění jsem ještě nešla a ted mě klesla na 7mm tak budu příští cyklus brát léky,ale vím že něco povídal ,že kdyby dorostla na 14mm,že by to bylo fajn,že by se to pak mohlo hezky chytit tak nevím každý dr. má asi jiné zkušenosti

78marcela
9. čer 2010

Aha, takže když ji mám 11mm, tak to není tak zlé, ale není to žádný zázrak a proto beru ten estrimax. Docela mě akorát zarazilo to, že se nesmí brát v těhotenství..no tak snad doktoři vědí, co dělají a nic se nestane. Díky za rady, holky.

Míšo, koukám, že jsi rodačka, já jsem taky původně ze Znojma (respektive z jedné vesnice u Znojma), přestěhovala jsem se k příteli, ale moc se mi tu nelíbí, jsem tu už tři roky a stále mě to táhne domů..ta naše Morava je stejně nejhezčí.

marcajda
9. čer 2010

ahojik, jenom vsuvka, nestíham.. tak mám první píchnutí za sebou.. asi půlka mi hned vytekla, tak jsem dělala něco špatně, ale jsem šťastná, že jsem to dokázala..
no, musím pracovat, mějte se krásně

misa.77
9. čer 2010

marci no já jsem ze Znojma, ale žijeme s manželem v Únanově, jsme si tu postavili dům, tak doufejme, že nezůstane prázdný

s tím táhnutím domů rozumím, já sice žila 5 let v Praze, to bylo ještě v pohodě, ale pak jsem odjela na rok do Londýna a to bylo šílený, nemohla bych žít v cizině, bylo tam sice fajn,a le doma je doma 😀