IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

78marcela
17. čer 2010

prý mě budou dávat léky i tak. Byla by to sranda, kdyby se nám zadařilo přirozeně🙂)

evik31
17. čer 2010

tak to určitě pokud máte šanci na přirozené těhu tak stát se může vše to u nás nehrozí bohužel 😔

78marcela
17. čer 2010

A Evi, u vás proč? Já neovuluju, ä přítel má málo pohyblivé spermie, takže ta šance není velká, ani když mi budou nějak podporovat cyklus. Stávají se různé věci, četla jsem nedávno, že tady jedna holčina šla na IVF, otěhotněla a měla dvojčata, ale s tím, že to druhé bylo podle ultrazvuku o týden mladší, že si ho udělali doma sami.

evik31
17. čer 2010

@78marcela já nemám vejcovody takže u nás přirozené těhu nehrozí ☹
jinak koukám ,že 😒 tu jsme dnes samy

78marcela
17. čer 2010

Jojo, nikdo za náma nejde...
Snad se holky zase vrátí, ani Marcajda neřekla, co kontrola.
Ale víš co, my to spolu doklepeme až do konce, ne?

tulik1
17. čer 2010

holky jsem tu taky, ale jen na skok ..., uz na me jde hlad, tak musim najit neco k jidlu 🙂

evik31
17. čer 2010

jasná páka,akorát nevím s kým to budu klepat až budeš v lázních doufám,že sem občas někdo zavítá 😀
já myslím,že marcajda není v práci a doma net nemá tak možná proto 😖

evik31
17. čer 2010

ahoj tulik tak jak je 🙂

78marcela
17. čer 2010

Já musím ukaceat chlapa, at mi půjčí ten notas. Ráda bych si tam napsala bakalářku, jinak se tam budu nudit.

evik31
17. čer 2010

moje řeč notas sebou 😀
holky já už nevím fakt co vařit normálně už dneska vařím čočku na kyselo přijde my ,že jsme nějaký rozežraný 🤐
chtělo by to nějakou dietku 🙂

marcajda
17. čer 2010

ahoj děvčata, tak už jsem v práci! rychle jsem vás dočítala a bylo mi tak fajn, že na mě myslíte 🙂
takze mi včera napočítala 6folikulů a jsou maličcí, tak mi ke gonalu 150 přibil merional, je toho 1 ml, ale kolik jednotek nevím.
takže jsem hned včera píchala. píchám si sama, gonal perem to šlo, ale jak jsem vzala do ruky stříkačku s merionalem, tak jsem měla takové nervy, že jsem i utíkala na wc 😀 , ale zvládla jsem to a dnes už jako profík!
nikdy bych nevěřila, že si dokážu sama píchnout injekci..
no, jsem zmatkař, v papírech napsáno, že si udělat předoperační vyšetření, tak jsem letěla ráno k obvoďačce, v FN mi pak řekli, že to nepotřebuju, že použijí vyšetření, jak mi píchali ty cysty.. no, jsem zbrklá. ráno nervy,že mi nevyšel gonal- místo čtyřech lupnutí jenom tři, doktorka mi pak nadala, že jsem už v papírech píchání neměla.. ale pak mi ho stejně naplánovala dál, tak jsem to dopíchla.. a tentokrát tam bylo nějak moc děvčat, čekala jsem 2 hodiny..
a doma místo malování jsem stěhovala kvítka a mazlila se s nima, že mi to trvalo pěkně dlouho. a pak přišla kámoška a bylo po práci. ale něco jsem už zvládnula dnes ráno, tak jsem spokojená, možná to večer poprve dodělám.

evik31
17. čer 2010

@marcajda chybama se člověk učí 😀

marcajda
17. čer 2010

měla jsem být na diskuzi s vámi včera, to bylo moje téma.. přestavování domu, to už dělám 14 let a už mám skoro hotovo!! a opravdu jsem toho většinu měla na starosti já, protože uprostřed hrubé stavby mi manža zmizel a já to dotáhla do konce. pak jsem měla po 6-ti letech štěstí a potkala současného přítele a tak jsme spolu předělali loni původní koupelnu a mám už po těch letech i novou kuchyn!! takže se mohu trošku chlubit.. ale stálo mě to strašného úsilí a dost jsem si toho i dělala sama. protože můj plat se jen přibližuje ke statnímu průměru, tak na placení řemeslníků moc nebylo. ale jsem šťastná a marceli chápu, jak se na to rekonstruování těšíš, já si to moc užívala. teda ani ne to pracování, ale to, když se dodělalo a já se pak kochala 🙂 já se kochám dodnes. sedím v obýváku, telku vypnutou a koukám kolem sebe 🙂
ale třeba vybavení domu mám dodnes ze svého dětského pokoje a kuchyn mi vydržela 13 let a to byla hodně stará koupená, dala jsem na ni tapetu, něco natřela..
tak jsem se předvedla, jaký jsem blázen 🙂 kamarádky mi to říkávají..

marcajda
17. čer 2010

evi, však jsem se pak sobě večer smála. a snad to nebude mít na vajíčka vliv..

evik31
17. čer 2010

@marcajda no tak to teda smekám

marcajda
17. čer 2010

a na oběd dnes byla plíčka na smetaně.. omáčka dobrá a plíčka dostanou kočky, to bude radosti. no, ale to asi vařit nebudeš 😉 a včera jsme s kamarádkou zašly na nudle s kebabem. to bylo docela dobré, jen nejsem tolik zvyklá solit..

evik31
17. čer 2010

@marcajda já myslím ,že to vliv mýt nebude

evik31
17. čer 2010

no tak to vážně vařit nebudu bych se asi pobl.......

78marcela
17. čer 2010

Tak to tě obdivuju, žes to takhle sama všechno zvládla. Já s minulým přítelem před pár rokama myslela, že budeme stavět, koupili jsme pozemek (teda já koupila), naplánovali jsme stavbu a rozešli jsme se. Pozemek mi zůstal a já myslela, že si našetřím a půjdu do toho sama. Pracovala jsem tehdy v Rakousku a měla docela slušné peníze. Ale pak jsem poznala mého současného přítele, a já (ač jsem tvrdila, že NIKDY nepůjdu z Tasovic a NIKDY bych nešla do bytu!!!)
jsem se odstěhovala do takové tramtárie 200 km daleko a kupujeme byt. Mé plány na můj rodinný domeček jsou zamknutý v šuplíku, opět učím a nikdy nenašetříme ani na to, abychom si tam postavili třebas jen chatu.Můj plat je těžce pod celostátním průměrem, přítelův sice něco nad, ale i tak to je tak akorát, abysme našetřili leda na IVF. Hypotéka na 20 let a za co se bude pořizovat, to nevím. Ale nějak to budeme muset zvládnout, pokud jsme zdraví, a máme práci, tak to snad nějak půjde.

evik31
17. čer 2010

koukám,že ten jejich průměr asi nemá nikdo 😖

tulik1
17. čer 2010

eviku celkem to jde, ale poboliva me podbrisek a chce se mi porad spat, takze tak nejak stale polehavam ..., no uvidime, dnes jsem 6 den po ET, pokud neprijde do pondeli MS, tak asi prubnu testik, ale jeste nevim, bojim se neuspechu ....

78marcela
17. čer 2010

To teda asi nemá, zrovna včera jsem někde četla, že 60% lidí na něj nedosáhne.
Jsem ráda, že mám aspon těch 12 čistého a že si můžu něco přivydělat učením dospělých, aby mi to tu patnáctku dalo, jinak bych nevystačila. A to jsem furt v práci, nejhorší je, že mi to nikdo nevěří, a že když čtu, kolik má průměrný učitel, tak se jenom tiše divím, kam na ty čísla choděj.

tulik1
17. čer 2010

jinak my bydlime v domecku 5 let, ale zarizujeme ho taky postupne, podle toho jak jsou penizky a presne tak jak pise marcelka stacime tak akorat nasetrit na IVF a pak uz nic moc nezbyva, protoze splacime dluh ..., ale jsem rada, ze tu jsme, mame malou zahradku, takze je i kde relaxovat, to jsem si rikala, ze se tam budu po IVF vyvalovat, ale diky tomu pocasi to moc nejde, tady je porad sedivo a ospalo ...

78marcela
17. čer 2010

tulik, uvidíš, jak to bude. Třeba budeš právě ty ta, která protrhne tu naši smůlu a pak to půjde ráz naráz i s náma ostatníma.
Ale pokud můžu radit ( i když člověk si udělá stejně co chce, Evik mi taky radila a neposlechla jsem a ted toho lituju), testuj až ten den, kdy ti řekli. Kdybych to tak udělala, ušetřila bych si sice velikou radost ze dvou čáreček ale taky ten šok, když čárky zmizely. A bylo by to lepší. Příště testovat nechci dřív než opravdu budu muset.

78marcela
17. čer 2010

Jinak mi dnes další holka z kurzu dospělých sdělila, že příští rok pokračovat nebude, že je těhotná. Letos už druhá, loni taky dvě, na to, že tam mám vždy tak pět ženských, je to 50% úspěšnost, moje kurzy asi slouží jako oplodnovací, mám to skoro jako u IVF. Akorát já nic, safra. A ještě mi ubydou lidi a tím pádem peníze.

tulik1
17. čer 2010

no me rekli testovat az 27.6., coz je az pristi nedeli ..., ale podle mych predchozich zkusenosti a i podle zkusenosti holek z netu, to ten 10 - 12 den uz je odpovidajici, no uvidime ... radeji jsem si koupila jen jeden test, abych nemela choutky zkouset to vickrat. nedivim se ti, zes testovala tak brzy, taky to se mnou houpa ... ms jsem mela mit uz v nedeli, ale mela jsem dlouhy protokol, tak to se neda brat jako ukazatel ...

tulik1
17. čer 2010

marcelko a co vyucujes ty dospele? asi uz jsi to tu nekde psala, vid?

tulik1
17. čer 2010

podle meho nazoru na celem procesu IVF od prvni navstevy po prvni UTZ je nejhorsi to cekani po ET. me to tedy vzdy tak prislo - nekonecna doba, kdy jsem vzdy k nicemu, nic me nebavi, bojim se cokoliv delat, abych neco nepokazila, no proste des bes...

78marcela
17. čer 2010

Jojo, učím němčinu. Nevím, jestli jsem to psala, asi ano, nevím. Já bych to nechala až na ten 12. den, to bych viděla jako vcelku rozumné. Tak uvidíš, jak to vydržíš, ale jsou to opravdu nervy.

78marcela
17. čer 2010

Naprosto s tebou souhlasím. Po OPU to pro mě bylo sice taky děsné, ale to byly fyzické bolesti, to se dá snést, ale ty nervy, čekání, to je ještě horší.