IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

jaru30
9. kvě 2010

Ahoj Peluev, u nás byl taky problém u přítele, a zadařilo se na poprvé. Tak ať nás brzy následuješ! 🙂

Odběr je v pohodě. To prospíš. U nás to bylo tak, že jsme přišli oba brzy ráno. Přítel šel do oné místnosti 😉 a já se připravit na sál. Nenalíčená, odlakované nehty (kvůli narkoze, sledují jestli ti nemodrají nehty). Tam jsem se svlíkla a oblíkla noční košily (dlouhou a vlastní, je to lepší pocit). Pak jsem vyfasovala operační čepici a na nohy stahovací punčochy. A šlo se 🙂 Lehnout, uspávací injekci (během 5 vteřin jsem byla tuhá) a pak vim, že mě ještě probouzeli ještě na sále, abych si přelezla na přivezenou postel. Pak mě odvezli a nechali vyspat. Za cca 2 hodiny (ona je ta narkoza slabá, takže dlouho nespíš) jsem se vzbudila, oblíkla a šla za embryožložkou, která mi řekla, jak to všechno probíhalo a kolik mi odebrali vajíček. Měly jsme 13 (nakonec po pár dnech přežily jen 3). No, pak mě přítel vyzvednul a jelo se domu.

Někdo říká, že měl po tom hrozné bolesti, ale já to cejtila jen jako slabé menstruační křeče.

jaru30
9. kvě 2010

pardon Petulev....píšu jak čuně 😀

petulev
autor
9. kvě 2010

jaru30: A dali jste si zavést kolik embryjek? To je totiž u nás předmětem denní diskuze, i když jsem se s těma dvojčatama celkem už i smířila. Jinak děkuji za vyčerpávající odpověď, ani jsem nevěděla, že si můžeš vzít svojí košili, ale díky za super tip 😎
A do kterého CARu chodíš?

jaru30
9. kvě 2010

Petulev,
já si nechala zavést jen jedno. Jako prvorodička mám z dovjčátek trochu strach. Nevím, jak budu zvládat jedno, natož dvě 😅 Oni mi sice říkali, že si zbytečně snižuju šanci, ale já měla takovýho tucha, že to vyjde. A i kdyby to náhodou nevyšlo, tak druhej pokus už bysme dali se dvěma.....Byla jsem u nás v Budějcích, v Artu. Jsou tu šikovní, milí a taky levní....
Ten první pokus nás sakum prdum se vším všudy, i se zmražením zbývajících embryí, vyšel na 15,5 tisíce.

Košilku si vezmi svojí, i my to oni doporučovali, že to je lepší, než nějakej nemocniční andělíček, kde ti všechno kouká 😅

kocina7
9. kvě 2010

Tak holky zítra v 9 jdu na ten transfér.Rozhodli jsme se s přítelem že necháme zavést dvě embrya kvuli mojí endometrioze prostě sychr je sychr.Mám z toho takovej divnej pocit ale snad to vyjde a bude vše tak jak má. 😉

jaru30
9. kvě 2010

Kocino, tak držím pěsti, ať se u tebe mimískům líbí a za pár dní rozšíříš těhulkovské řady 🙂

petulev
autor
9. kvě 2010

Kocino, taky držím palečky! Já si taky nechám zavést dvě, i když mám takové tušení, že se uchytí obě. 😖

jaru30
9. kvě 2010

Tak si to holky aspoň odbydete najednou 😉 Někdo říká, že je lepší mít dvojčata, než pak dvě děti těsně za sebou (jako to chci já). Že to je pak větší záhul.......

Petule, oni se třeba uchytí obě, ale často se taky stává, že jedno ubírá tomu druhému a to pak zanikne. Je to blbý to takhle psát, ale pár takových holčin znám, co se jim to stalo... 😔

mirabela
9. kvě 2010

Ahoj holky, my byli včera na OPU a měla jsem 10 vajíček. Jaru, taky chodíme do ARTu a tvůj popis úplně sedí.
Dneska jsem volala embryoložce a máme 9 bojovníčků (jedno vajíčko oplodnily 2 spermie, tak to vyřadili) Mám volat zase v úterý a buď bude transfer, nebo budeme čekat dál. Chceme si nechat zavést dvě embryjka, dvojčátka bychom snad zvládli.
Jaru, jak probíhal transfer???

jaru30
9. kvě 2010

Ahoj Mirabelo,
já si tě pamatuju!!! 🙂 Už jsme si spolu někdy psaly 🙂 Gratuluju k 9 bojovníčkům!!!!
Transfer byl úplně v pohodě.
Jen bacha, před odchodem z domu se musíš pořádně napít, abys měla plnej močák a všechno bylo líp vidět. Ale to ti určitě sami připomenou.
Přišla jsem, převlíkla se do noční košile a šla jsem. Na sále bylo všechno při vědomí. Ale vůbec to nebolí. A to se do mě chudák dr. nemohl dostat a zkoušel na mě různý nástroje 😅 ale jak píšu, nic jsem necejtila. Po 15 minutách se konečně zadařilo. Pak mi dr. tu naší vytouženou bílou tečku ukázal na utz. Asi abych mu věřila, že tam uvnitř skutečně je 😀
Pak jsem musela ležet se zvednutýma nohama necelé 2 hodinky. Blbý je, že s tim plným močákem nesmíš na záchod, musíš to vydržet. Vezmi si knížku, ať to rychlejc utíká a nemyslíš na čurání 😀 b

mirabela
9. kvě 2010

Ahoj Jaru, máš pravdu, asi už jsme se na nějaké diskusi potkali - moc gratuluju k úspěšnému IVF.
Špička mi o tom močáku říkal, ale nevěděla jsem, že musím na sále čekat dvě hoďky, to se asi po... 😀 Díky za tip s knížkou, vezmu si jí.
V kolik hodin ti ten transfer dělali? Vůbec nemám představu, jestli ráno, v poledne...
Já byla na OPU v sobotu v 8,30 hod ráno, úplně sama, cítila jsem se spíš jako na hotelu, než při lékařském zákroku 🙂 Vajíčka mi bral Michálek a všichni jsou tam hrozně moc super. Sestřička na tom pooperačním pokoji byla úplně zlatá, pořád se mě ptala, jestli něco nechci. Vzbudila jsem se po zákroku v 9,30 hod a už jsem nespala. Bolela mě pravá strana břicha (hodně mi ty vpichy krvácely, tak jsem dostala asi metrový tampon - nic moc, když mi ho vyndavali). Dneska ráno jsem to ještě cítila, tak jsem si vzala paralen.
Holky, v jakém stadiu je nejlepší embryjka transferovat? Vůbec se v tom nevyznám - to jsou samé moruly, blastocysty, něco 6buněčné, 8buněčné... Kde si o tom můžu něco přečíst?

jaru30
9. kvě 2010

Mirabel,
čekat budeš ve svý postýlce na pokoji 🙂 Je tam příjemně, viď? taky mě bavilo, že to nebylo takový to studený nemocniční prostředí, ale spíš jak doma 🙂 Třeba vás tam nebudou držet tak dlouho. Nás tam bylo víc, takže jsme klábosily a sestřičky nás ani nevyrušovaly, když viděly, jak se skvěle bavíme. Fakt byla sranda 😀
Na transféru jsem byla ve 12:30. Na něj se chodí pozdějc. Ráno se dělají jen odběry vajíček, transfery právě až pozdějc, kolem poledního.
V jakém stádiu? to ti nejlíp odpoví doktoři. Myslím, že to je tak trochu individuání. Ale samozřejmě čím pozdějc, tím líp. Oni se postupem času ty embryjka protřídí, ty slabá odpadnou a zůstanou jen zdravé silné "kousky". Takže šance, že doktoři trefí a dostaneš kvalitní embryjko, je pak logicky vyšší.
Mě dávali osmibuněčného bojovníčka a chytil se 🙂 Zmraženého máme ještě jednoho a pak jednoho šestibuněčného 🙂 Vajíčka mi odebíral Špička a mimíska mi vracel Michálek. Já je chválim, kudy chodim. I sestřičky. Takovej milej přístup se nevidí. Holt soukromá klinika. Tam se musí snažit, jinak by byli sami proti sobě.

mirabela
10. kvě 2010

Dobré ráno, díky, jsem lačná po každé nové informaci. Dneska ležím v posteli a je mi blbě... Během stimulace jsem se cítila fajn, i po OPU (až na bolest na pravé straně). Dneska ale hrůza, mám teplotu, břicho bolí a do toho jsem někde chytla šílenou rýmu... To to pěkně pokračuje. Zítra mám volat zase embryoložce, jak se nám bojovníčci vyvíjí, už aby bylo zítra 😉
S přístupem v ARTu jsem také spokojená. Ještě mi prosím napiš, jak dlouho jsi do ARTu chodila, než Tě jako těhotnou poslali zpátky na gyndu.
A za jak dlouho po transferu Ti doporučili udělat těhu test? Já určitě nebudu moct dlouho vydržet...

janicac
10. kvě 2010

Ahoj holky, myslím, že můžeme sborově poděkovat Jaru za naprosto vyčerpávající odpovědi 😉
Díky za tip s tou knížkou, určitě se toho budu držet. Je to síla, když si uvědomíte, co všechno musíme pro mimi vydržet, ale asi je to holt úděl přírody, chlapi by se z toho dávno položili 😀 Tak já si jdu píchnout svojí denní dávku, držte mi palce, dneska jdu na to poprvé sama samotinká 😠

petulev
autor
10. kvě 2010

Hele, normálně zázrak techniky - ten předchozí příspěvek se mi ukázal jako že ho vkládá moje kolegyně 😲. Ale jsem to pořád jáááá 😎

jaru30
10. kvě 2010

Ahojky 🙂
Mirabel, do Artu jsem chodila do doby, než mrňousovi potvrdili srdíčko (takhle je to všude). Pak mi popřáli pohodové těhotenství a zeptali se, jestli jim pak přivesu mrňouska ukázat....no odcházelo se mi těžko, fakt mi to bylo líto 😅
Stejně tak ten těhu test, myslím, že je to všude stejné...řeknou ti testovat za 14 dní. Což je nepředstavitelně dlouhá doba 😖 Hele, já už testila 4. den jak jsem byla zvědavá 😀 ale to tam ještě nic nebylo, pochopitelně. Teda, ono by tam možná i bylo, kdybych čekala dvojčátka. To je hladina Hcg vyšší a tudíž jsou // dřív vidět.....

Petule, tady někdo surfuje v práci 😉 😀
Zrovna jsem to předevčírem vyjmenovávala příteli, co všechno musí ženská kvůli mimi podstoupit a jak se jí pak změní život. Zatímco chlap si na začátku akorát uleví do kalíšku a pak už během těhu nemusí nic řešit 😎
Neboj, píchání bude v pohoděěěě!!! To zvládneš. Ten můj na to neměl žaludek, takže jsem od začátku ďobala sama. To první bylo zlý (jen kvůli tomu pocitu, že máš do sebe něco ďobnout), ale druhej den už pohoda 🙂 Zvládneš to!!!

Já píšu takový slohovky, protože mám zatím spoustu času (ale počkejte holky až se prcek narodí 😅 ) a taky proto, že vím, jak jsem byla před IVF vyplašená já a byla ráda za každou informaci. Když člověk zhruba ví, do čeho jde, může se na to dopředu připravit 🙂

petulev
autor
10. kvě 2010

Jaru, já mám zase v práci docela klídek, tak mám taky čas to pořádně všechno prohlížet, ale není nad to se podělit o osobní zkušenost, že 😉 . Hele, nebyla jsi na tom vyšetření, jak se kontroluje ta průchodnost vejcovodů? To tam u nás bylo č. 1, nikdo to nechtěl podstupovat (já teda vzhledem k tomu, že manžel dopadl tak jak dopadl jsem nemusela a šla rovnou na IVF), tak by mě zajímalo, jestli je to fakt tak strašný?
Hm, tak jsem si to píchla a bylo to nejhorší od prvního píchnutí - asi jsem laik, takhle hrozně mě to ještě nebolelo au au 😖

jaru30
10. kvě 2010

Vidíš, a máš to za sebou 🙂 Zejtra už to bude brnkačka a bolet to bude mnohem míň!!! 🙂 Co si pícháš? já měla Gonal.....
Na vyšetření jsem nebyla....já byla akorát na hormonálních testech a přítel na spermiu. A pak to bylo jasný...😅 Ale myslim, že na netu najdeš určtě nějakou diskuzi, kde se tohle rozebírá. Možná i tady na Koníkovi...... 🙂

jaru30
10. kvě 2010

Koukám, že už je deset. Tak to už má Kocina oba bojovníčky u sebe 😵

tulik1
10. kvě 2010

ahoj holky, muzu se taky pridat? zacla jsem vcera stimulku - mam dlouhy protokol, takze ET bude az na zacatku cervna, ale snad to neva a muzu tu byt s vama 🙂. Chodim do prazskeho pronatalu, ale predchozi pokusy jsem byla taky v Artu 😉

jaru30
10. kvě 2010

Ahoooj tulik, vítáme tě 🙂
tebe už jsem taky někde na diskuzi potkala 😉 😀
V Artu ti nepomohli? 😕 kolik pokusů už máš za sebou? a kde je problém?

jaru30
10. kvě 2010

koukla jsem ti do alba. Ajejejejej, tak už vím, kde je problém a čím vším jste si prošli. To je hrozivý....☹ Neumim si to vůbec představit. Kéž už by to tentokrát došlo až do zdárného konce. Moc ti to přeju!!!!!!

tulik1
10. kvě 2010

ahojky, no asi v artu jsme se uz potkaly .... 😉 V artu mi "pomohli", ale bohuzel to nedopadlo dobre .... tehotentsvi skoncilo ve 22 tydnu ☹ . Pokusu mam za sebo 3x IVF a 2xKET, takze jsem potrebovala nejakou zmenu ..., ale na lidskost v artu si nemuzu stezovat, jsou tam pekne podminky, neni to ani tak jako nemocnicni zarizeni ...jako spis opravdu soukr sanatorium, coz se neda rict o vsech ☹

jaru30
10. kvě 2010

teda, ve 22.tejdnu....to je příšerný ☹ s odpovědí, že se to stává, bych se asi nespokojila..... 😒 musí se přece přijít na to, proč? aby se to nemohlo opakovat.
Když už máš za sebou 3 IVF, tak to už si teď všechno hradíte sami, viď? to je taky mazec 😖
Mě tenkrát v Artu říkali, že s pojišťovnou platíme za odběr vajuch jen 8.000,- Bez pojišťovny by to stálo 80.000,- 😠

tulik1
10. kvě 2010

zatim nas ten 4. IVF cyklus vychazi na neco okolo 50 tisic, pojistovna jeste na leky trosku plati, ale ten pripadny 5. IVF a dalsi cykly, tak tam uz to je opravdu okolo 70 - 80 tisic, nekdy i vic, zalezi na tom, jake leky a zakroky potrebujes ... Ja jsem ted rozhodla, ze pokud se to nepovede, tak si dame na nejaky delsi cas (dva tri roky) pauzu, nasetrime penizky a pak to jeste zkusime ..., ale ja tak nejak podvedome doufam a citim ze se to ted povede, tak snad nebudu zklamana 😉

petulev
autor
10. kvě 2010

Tak jsem chvíli úspěšně předstírala práci 😉
Holky a co se stalo ve 22. TT?
Jarko, píchám taky Gonal, ale jako nečekala jsem, že bych třeba měla nějaké problémy. Už od prvního píchnutí mě bolí oba vaječníky (což beru jako plus, že se tam asi něco děje), ale hlavně je mi jako špatně od žaludku a nemám na nic chuť (což beru taky jako plus, aspoň nežeru a netloustnu) 🙂

kocina7
10. kvě 2010

Tak holky jsem doma už od 11 a je mi zatím fajn trochu unava takže jsem si schrupla 😉 Vrátili mi 2 bojovníčky ten třetí byl špatnej tak snad se zadaří. 24 jdu na krev a na kontrolu a to mám zrovna s maminou sváteček no byl by to užasnej dáreček 🙂 Ale ted to čekaní, doktor řekl 3 dny v pořádném klidu a pak fungovat tak nějak normálně jen nesportovat nekoupat se v horké vodě a stále jen nepolehavat. Už mi taky napsali vycházky tak je zatím má na 4 hodky tak snad vše dude ok.Dělala jste si některá testík dříve než za ty dva týdny.Jinak ten transfér probíhá uplně v klidu vubec nic mě nebolelo. 🙂 🙂

jaru30
10. kvě 2010

Ahoooj,
Kocino, gratuluju ke dvěma mimískům. Teď jsi vlastně už těhulka 🙂 nosíš v sobě dva životy 😵
aky mi dr. řekl to samé, odpočívat, netahat nic těžkého, nesportovat a těšit se 🙂 O koupání v horký vodě mi nikdo nic neřekl a já si hned 5 den napustila horkou vanu 😀 byla mi doma zima, no.....
Tak odpočívej a věř mimískům, že se jim u tebe bude líbit a že se zavrtají 🙂

Takový vycházky jsou na hovno. Já je měla ze začátku taky, ale byl to mazec. Lezlo mi to na hlavu. Člověk pořád sledoval hodinky. Večer jsem nemohla ani do pitomýho kina, na návštěvu, nebo někam na večeři. Připadala jsem si uvázaná jak pes u boudy. Stres.....přitom těhulky mají být co nejvíc v pohodě a na čerstvém vzduchu. S tím jsem taky šla ke gyn, že to chci změnit na neomezené.
Ptala jsem se předtím na sociálce a tam říkali, že jim je to fuk, že o vycházkách rozhoduje jen a jen doktor (ale bacha, co člověk to jinej přístup. Jede ti je napíše s klidem, druhej ani za zlatý prase).
No zdráhala se pani doktorová...ale nakonec mi je napsala a byla to pohůůůůůdka 🙂 Když člověk vyloženě nemá nějaké potíže, nekrvácí, není důvod proč být zavřená doma na neschpence. A zvlášť, když léto je na krku. Tak snad vyjdou vstříc i tobě!

petulev
autor
10. kvě 2010

Koci, moc gratuluju a udrž je tam zuby nehty! 😉
Holky, ty neschopenky jsou fakt ožehavé téma. Taky jsem se setkala s věcma, že co člověk, to názor. Po odběru u nás prý napíšou vycházky od 10-18hod., což se celkem dá. Doufám, že mi to taky pak napíšou na neomezené, jinak mi doma taky jebne. Asi budu jako Ty, Jaru, říkat, že jestli mě nechají doma, tak se z toho zblázním 😉 Léto je na krku a já nechci denně tvrdnout doma, když mi nic nebude. Těšíme se s manželem v červenci na dovolenku, tak snad s tím nebudou dělat štráchy. 😝

kocina7
10. kvě 2010

No mě doktor říkal že pak mi ja napíše na neomezené ale ted ze začátku to dáme na 4 hodky a mě to zatím nějak neva i když vím že to přijde kdy na to budu nadavat. Budu věřit že to dopadne dobře už tu mimískům říkám co si zítra uvaříme dobrého 🙂 🙂 tak snad to bude v poho