IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

carlin
24. kvě 2010

Ja jsem lezela 3 dny vcetne dne ET, pak jsem sla obcas na prochazku. Pracuji doma na PC, takze mam klidovy rezim vlastne porad... Hodne jsem toho o IVF nacetla, hlavne na zahranicnich webech, rikala jsem si , maji tam delsi zkusenosti a je tam taky mnohem vice informaci.
Je fakt, ze pisou, ze se mimi nevylezi, pry je o vysledku vetsinou rozhodnuto v okamziku transferu. Zalezi to na kvalite embrya, sliznice a jak spolu zacnou "komunikovat". Ale stejne je nidace embrya jeste porad docela velka neznama, nikdo Vam presne nerekne, proc byl transfer neuspesny.
V cizine doporucuji klidovy rezim tak 2-3 dny, pak se nema delat nic, pri cem by deloha nejak zasadne "poskakovala".
Psali, ze kdyby lezeni 14 dnu pomohlo alespon 1 % zen, tak by je klidne vsechny hospitalizovali, ale neni to prokazane.
Navic jakakoliv nucena poloha zpusobuje stres a tak je to nekdy dokonce kontraproduktivni.

petulev
autor
24. kvě 2010

boudica - taky mám takový divný pocity. Od toho transferu mě bolí břicho defacto pernamentně, dokonce jsem se několikrát už v noci vzbudila bolestí, ale přisuzuju to tomu OHSS, co mi našli. A od žaludku je mi špatně od včerejška, ale tak jako lehce, ne že bych nemohla nic jíst nebo tak. Co je zvýšená buněčná imunita?
Mně v CARu řekli, že mám hodně odpočívat, ale jestli mi bude ležení protivný, tak se můžu jít klidně trošku projít. Že se nemám nutit do ničeho, co je mi nepříjemný. Tak zatím se jen tak ploužím po bytě, na zahradu, asi 3x jsem byla se psem jenom kousíček, ale to je všechno. Fakt se bojím, jsou to neskutečný nervy.

marcajda
24. kvě 2010

ahoj holky, to jste toho napsaly spoustu.. šikulky, jen by to mělo být pozitivnější 😉 . Ale ono bude, na ostatních diskuzích se to taky pokaždé zlomí k dobrému, tak i tady!!! moc vám všem(i sobě) přěji tu nádhernou dálnici// 😀
děvčata a proč se jí ten PREDNISON ? je to docela veliký utrejch a tak pořád přemýšlím, jestli ho opravdu potřebuji..
no, mě to píchání začne za týden v úterý, zatím ještě nejsem nervozní, i když se na GONAL do lednice chodím koukat docela často 🙂 a pak si to čtu tady a vidím, jak jste odvážné a tak to snad zvládnu taky.
Jste bojovnice.

clera
24. kvě 2010

marcajda - jasně že zvládneš 🙂 neboj nebylo to nic strašného .. na ceém tom kolotoči mi ořijde nejhorší teď to čekání

boudica
24. kvě 2010

Petu, zvýšenou buněčnou imunitu mi zjistili na imunologii, kam v našem CARU posílají snad všechny holky před IVF. V mém případě jde o alergii na manželovy spermie a může to způsobit také nepřijetí embrouška..... Jinak prednison je děsný svinstvo, ale bohužel zatím neni léku, který by ho nahradil.... U nás v Caru ho doporučují všem preventivně brát, aby se zvýšila pravděpodobnost přijetí mimíska..No a mně to nařídil imunolog.... Řekla jsem si ale, že to budu ignorovat. Před rokem jsem měla špatný HP a manžel šílený spermiogram.... v únoru při prvním pokusu zjistili, že máme všechny testy OK. Včetně mého HP, které je prý ukázkové... Tak budu doufat, že i ta buněčná imunita se srovnala.....

Je mi ale jasné, že pokud se teď nezadaří, tak to budou svádět na to, že jsem nebrala prednison.... No, raději na to nemyslet...

marcajda
24. kvě 2010

no, už čekám několik let, když už to vyšlo, tak 2x potrat, tak trpělivost doufám najdu 😉
píše se, že ten hyperst.syndrom mají 3%žen. To jsou 3%z těch 15%co podstupují tuto léčbu, nebo z /plně všech těhotných?
trochu se v tom motám.. přítel mi říká, že si to nemám připouštět vůbec, ale trošku s tím počítat chci.

na to čekání se vlastně i těším, mám nachystanou knížku a snažím se mít všechno hotovo a tak snad mě nebude nic moc bolet a budu si doma užívat klid a kochat se jarníma kvítkama a odpočívat.. no, po tomto psaní jsem zvědavá co bude doopravdy 😀 😀

a kdy se jde na neschopenku? když si příští úterý teda začnu píchat. díky

clera
24. kvě 2010

marcajda - já jsem si vzala dovolenou,mám jí téměř celou tak mi to zas tolik nevadí. ale nabídka od Pronatalu přišla ve chvíli transferu Zpět. v den odběru vajíček jsem pak šla do práce protože jsem neměla anestezii a proběhlo to v cuku letu 🙂. celou dobu mě nic nebolí, čtu si, kukala jsem na hokej, hodně pročítam net protože mam noťase v pelechu ale už se docela nudim. jsem zvyklá pracovat, být mezi lidma tak si tu přijdu taková osamocená .. ikdyž mi všichni volají, skypují, atd 🙂)

petulev
autor
24. kvě 2010

marcajda - já dostala neschopenku od odběru, protože to bylo pod narkózou a už jsem téměř týden doma. Samo, že to zvládneš, já si nejdřív myslela, že bude lepší, když mi to bude píchat manžel, ale nakonec se ten čas vůbec neshodoval, tak to zbylo na mě. Máš krátký nebo dlouhý protokol?
A s tím stimulákem - je to 3% z těch co si to píchají. Bohužel mě to postihlo taky, měla jsem 19 vajíček, ale není to nic tak strašného. Mám akorát šíleně nafouknuté břicho a bolí mě v podbřišku - je to ta malá verze toho syndromu. Ale tak snad to brzy opadne - dneska mi řekli pít, jíst jogurty a ležet. Akorát to neovlivníš, takže si tím netrap hlavu. 😉

marcajda
24. kvě 2010

mám dlouhý.. zkoušeli jsme 5x IUI, ale nic, taky cvičím Mojžíšovou, jedla jsem zelený ječmen.. no, vyhybala jsem se IVF jak jen to šlo 🙂
ale další rok pryč, tak mi stejně už nic jiného nezbývá.
no, přítel je přes týden pryč a taky jsem dopoledne v práci, tak to píchání budu muset taky zvládnout.. nejhůř poprve. ve středu se pochlubím, jak to dopadlo.
moc se mi líbí, jak si na některých diskuzích dělají děvčata tabulku. umíte to některá začít?

evik31
24. kvě 2010

ahoj děvčata tak jsem zase zpátky hezky jsem se vyhajala po té probdělé noci jsem to asi potřebovala.
Začla jsem si říkat,že prostě ve čtvrtek uvidím a hotovo,manža mě tu uklidnuje,že tam máme ty 4 nanučky tak snad vyjde ket.
Jinak mě daly neschopenku v den transféru na opu jsem měla dovolenou a ta trvala až do vrácení bobísků,jelikož sem musela pít 6až8l denně.Co se týče toho prednisonu tak jsem si ted přečetla příbalový letak a spadla na hubu,
dokonce tam i píšou,že zvedá hladinu cukru a já jsem diabetik sice slabej ,ale sem musela jsem vysadit kvůli oplodnění léky a oni my pak daj takovej humus 😝

marcajda
24. kvě 2010

holky, diky moc za odpověď. takže to jde zvládnout v práci, to jsem ráda. jsem hodně venku a mám ji dost těžkou, ale jsem zvyklá.
Evi, ten KET je šance, ale třeba se bojíš zbytečně a mimča se divoce zavrtávají. Jsou to těžké chvilky a moc na vas všechny myslím. teda, až mě mrzí, že jsem tě navedla na ten prednison, někdy je lepší "sladká nevědomost" tak promiň 😉

takže od toho úterý budu píchat, asi týden až 14 dní? podle růstu foliků? pak budu 1 den v nemocnici, podle papírů mi je budou brát pod narkozou, pak normálně do práce a při prod. kultivaci za 6 dní mě objednají, vloží blastocyty a pak jsem doma a čekáme. Mám to pochopené dobře?
píši to asi strašně, ale pročítám ty papíry a nějak se mi to mate v hlavě.

evik31
24. kvě 2010

marcajdo neva 😵
já si taky píchala 14 dní,opu mě dělaly taky pod narkozou,ale za 2 hodky sem mohla s doprovodem odejit domu
ta narkoza je jen slabá,lae pak mě doporučily být doma,i když mě nic nebylo tak přitom co jsem musela vypít bych v práci byla pořád na záchodě 😀

evik31
24. kvě 2010

tak se nám menzes rozjel v plné síle ach jo ☹

mirabela
24. kvě 2010

Ahoj holky, dočítám... Máme to tu nějaké smutné a já měla úplně stejný den. Teprve mi to celé dochází, že 1.IVF je nenávratně v čudu. V práci mi bylo pod psa, do ničeho se mi nechtělo a občas ještě zaběhla nějaká kolegyně a povzbudivě na mě mrkala... Je to bída, všichni jsou zklamaní a já nejvíc, příště to nikomu říkat nebudu. Já pak nemůžu poslouchat ty kecy - vydrž a dočkáš se, příště to vyjde apod. Mám sto chutí všechny nakopat do hlavy, i když vím, že mě mají rádi a hrozně nám fandí. Kdo to nezažil, nepochopí, jak víte 😠

Odpoledne jsem si vyšla s kamarádkou na kafe... Je neplánovaně těhotná, ani to tak brzo nečekali, překvapilo je to (roční mimčo mají doma), ani se moc netěší... Hádejte, jak mi je. Všude jezdí maminy s kočárkama, pupky všude okolo a já si přijdu jako neschopná kráva, co se ani nezmůže na dítě...

Nevím, zda se někde neporozhlédnout po nějaké psychologické pomoci, třeba by se mi ulevilo. Strašně mě to bolí a neumím si představit ani jeden jediný den dalšího čekání. V ARTu mě navíc dorazili, měli mě objednat na kontrolu po MS, ale mají teď plno, takže mě vezmou za 3 týdny - super, ne? Takže na KET budu čekat bůhví dokdy...

Holky, nezlobte se, že si stěžuju, ale komu to mám říct? Manžela tím trápím a mojí mamku taky, ta hned bulí a hledá, co kde zanedbali, že mám takové potíže. Ségra je těhotná, ta má jiné starosti a nechci jí taky štvát. Moje kamarádky mají úplně jiné starosti (většina má už děti) a kolegyně jsou mimo (děti zatím nechtějí, většině je do třiceti let) Nemít Vás, tak nevím. Jak si má taková čekatelka na zázrak ulevit???

mirabela
24. kvě 2010

Evi, vítej do party, to mě moc mrzí... Holky, už se k nám do party nikdo nepřidávejte, my Vám ty // přejeme.

carlin
24. kvě 2010

Mirabela :
Dneska jsem si zrovna rikala, ze kazde CAR by melo mit v cene sluzby psychologa. Takove penize z nas maji a jedine, ceho se po neuspesnem ET dockas je, ze Ti reknou po telefonu na recepci : "Bohuzel negativni, vysadte vsechny leky". Me objednali az za 17 dni, uplne jsem zadonila o drivejsi termin, ale nic. Kdyz bych mela pozitivni test, mela jsem se objednat za tyden na ultrazvuk, takze misto Dr. ma. ale pro jine pripady.
Po neuspesnem ET jsme tak zklamane, cloveku se zhrouti nejvetsi sen, chceme si o tom promluvit, vedet vic a nechaji nas se v tom placat samotne.
Nemuzu si pomoct, pripada mi to jako na bezicim pase. vajicko ven, embryo dovnitr, nevyslo to, sorry, dalsi na radu.
PSYCHOLOG BY MEL BYT STANDART PECE V CAR !!!!
Uz jich mam plne zuby.

mirabela
24. kvě 2010

Carlin, píšeš mi z duše. Vajíčka ven, embrya dovnitř, nevyšlo to, další prosím... 😠
Bože, díky za modrého koníka, bez něj bych už byla v Bohnicích. Teď jsem měla srdceryvný telefonát s manželem na služební cestě. Je mi ze sebe na nic, jdu spát. Holky dobrou, snad budu zítra lepší...

marcajda
25. kvě 2010

dobré ráno, děvčata. je mi moc smutno, že vám je tak těžko. buďte bojovnice, ta správná dušička si vás už vyhlíží 😀 teda nás!!
holky, musíme být trpělivé, ta naše tělíčka jsou moc křehká a ty dávky hormonů a léků jsou strašné, tak je dobře, že vás doktoři nechávají odpočinout. raději měsíc počkat a pak už všechno v pohodě, než znovu prožít tuhle bezmocnost.
a pak už to tu budou samé krásné zprávy, vždyť je jaro, nejkrásnější část roku pro semínka 😀 😀

kocina7
25. kvě 2010

Dobré ránko tak bohužel to nevyšlo ☹ ☹ takže druhej pokus za 3 měsíce. Ted mě čeká imunologie v Praze se kterou nemám vubec žádnou zkušenost.Takže nás čeká opět dlouhá cesta k vysněnému cíly ☹ ☹

marcajda
25. kvě 2010

koci, to mi je moc líto.

clera
25. kvě 2010

☹ to mě mrzí koci

kocina7
25. kvě 2010

jo holky mě to taky moc mrzí ale člověk musí jít dál nedá se nic dělat. Jen doufám že příště už budem mít uspěch.Jinak všem přeju aby se zadařilo držím všem palečky kdo čeká na testík či na krev

petulev
autor
25. kvě 2010

Ahoj holky, tady je to jedno velké slzavé údolí, až snad budu litovat, že jsem tuhle skupinu založila, samý negativní zprávy ☹

Mirabel a Carlin - nevim jak u vás v CARu, ale v našem v Praze je normálně přítomen psycholog, který s centrem spolupracuje a je tam 3x v týdnu (co jsem stihla zjistit). Je to šílená psychická zátěž, já jen jak vidím, jak nám řekli, že všech 10 se nevyvíjí, co tady bylo za brek, obviňování sebe i toho druhého. Dokonce mě fakt prvně v životě napadlo, jestli spolu vůbec budeme moct mít někdy děti? Je to fakt síla. Dobře, pak jsme se tedy oklepali, dokonce nám je vrátili 2 zpátky, ale já už se radši předem připravuju na to, že to nevyjde.
Pořád si říkám, že mám vzor v tom mém strýci - představte si holky, vydrželi 9 IVF!!! 3 měli zaplacený, pak to všechno platili ze svých kapes. A různě se to u nich střídalo, asi 3x zkoušeli IVF s darovaným vajíčkem, pak s darovanými spermiemi a furt nic. Až na 9. pokus se jim podařilo chytit jedno a je z toho nádherný kluk! A čím vším si museli projít - jak prostě ta touha po tom dítěti je naprosto nezlomná! Ano, jsou teď zadlužení všude, ale nelitují toho. Snad vás to všechny aspoň trochu povzbudilo. 😉

martiiik18
25. kvě 2010

Krásné ránko holky, teda vy ste toho napovídaly ... máme tu nový den, a od rána svítí sluníčko... 🙂
jedu dneska na konzultaci do CARu- tak uvidíme, kdy přesně začnu se stimulkou... uff, nabrat síly a hurá do boje... snad konzultace dopadne dobře...
Tinocab: doufám, že // sílí 🙂

holky, co to nevyšlo: nezoufejte. Druhý pokus je náš!! sakra ta smůla se musí prolomit a miminko čeká i na nás... hlavu vzhůru a žádné slzy... neúspěch bolí, leč někdy je nutný k tomu, aby dostal šanci druhý pokus a ten nám určitě vyjde...
petul: pěkně hlaď bříško a držím pěsti, aby se prcci zahryzli a už se nepustili 😉

mirabelko: to, že máš nanučky je supééér 🙂 na KET se tak dlouho nečeká ... a hlavně, když budou nanučci po rozmražení ok, tak mají větší šanci se chytnout 🙂 tudíž mysli pozitivně a věř jim... budu držet pěsti!

co se týká té tabulky: napíší se jména a k nim kdo co má za sebou, kdy má kontrolu atd... není to nic těžkého... začnu a vy se postupně přidejte, hm??? ať v tom máme přehled až budeme všechny těhulky, tak aby sme věděly termíny porodů 🙂 :

Martiiik18: 1.IVF 4.3.- test pozitivní, není zřetelný plod ani srdeční akce, 16.4. revize dělohy, čekání na 2.IVF

carlin
25. kvě 2010

Petulev : Me to moc nepovzbudilo, spis vydesilo 🙂 . Tvuj strejda a jeho pani maji muj veliky obdiv, ale nevim, jestli bych to tolikrat vydrzela. Me uz desi pristi kolo, protoze se bojim, ze se neuspech bude opakovat.

petulev
autor
25. kvě 2010

tak tady máš mojí tabulku:

petulev: 1.IVF 05/2010 za sebou, nyní ve stádiu čekání 😀

carlin: nevim, co je hnalo k tomu, že to bylo znovu a znovu. Ale prostě ta touha byla větší.

clera
25. kvě 2010

1.IVF první 1/2 05/2010 nyní ve stádiu čekání

evik31
25. kvě 2010

Krásné ráno všem,u nás je teda počasí pochmurné asi tam nahoře ví jakou mám náladu.
Jinak koci moc mě mrzí,že to nevyšlo,ale já asi na tom bude ve čtvrtek podobně,mám neschopenku tak jsem do práce zatím nešla nemám na nikoho náladu,byla bych docela ráda kdyby my ji do KET nechali,ale to asi nehrozí.
Jinak všem čekatelkám přeju štastné chvilky přitom čekání a hlavně klid.
Ted mě tak napadlo koci ty nemáš žádné sněhuláčky,že jdeš rovnou na 2ivf?
JInak ta tabulka je možná dobrej nápad takže 1.IVF 13.5./2010 nyní ve stádiu čekání

kocina7
25. kvě 2010

evik31 ahojky ne mi žádné sněhuláčky nemáme takže za 3 měsíce jdeme zas od začatku toho všeho hormony injekce. Ted v uterý jedem do Prahy na imunologické vyšetření no a v září začínáme znova. Já měla jen 3 vajíčka a dvě mi vraceli a po jednom to nezamražují protože by to nepřežilo to rozmrazování takže bohužel ☹ ☹

evik31
25. kvě 2010

kocina: tak to mě mrzí já doufám(věřím),že z těch našich 4 nanučků to aspon jeden nebo dva to rozmražení zvládnou,
ale při našem štěstí kdo ví 😖