IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

tinockab
25. kvě 2010

Petu ne nebolelo mě už pak břicho,obcas jsem ho mela jeste vecer nafoukle ale už nebolelo. Ja jsem ze začátku nemohla ani moc spát,bolelo mě to při každém otáčení. Tobe je už líp? No hlavne to vylež!

jaru30
25. kvě 2010

Holky děkuju 😵 určitě vás budu zásobovat fotkama, to se spolehněte. Zvlášť, když focní je můj velkej kůň 😀

Souhlas s Petul, za 3-4 dny se zakousnou 🙂 A jak se zahrabávaj, tak se může právě objevit i to špinění.....

Tinocka, bolesti jakoby na MS jsou normální 🙂 Mimi si dělá místo, děloha se zvětšuje, natahuje. Ale to za chvíli přejde! Stejně tak, jako řadu těhulek přestanou po pár dnech bolet prsa 🙂 A už lítáš na wc? 😀 já se první dny snad i potkávala ve dveřích. V druhým trimestru to přešlo a ve třetím zase začalo. Teď vstávačka 3x - 4x za noc 😅 To vstávání je asi trénink na noční kojení. Ta příroda to vlastně dobře zařídila 😉

boudica
25. kvě 2010

Tinockab, ještě jsem netestila, bojim, bojim, mooc 😨 😨 ..
Asi se rozhodnu až zítra ráno v pelíšku....... Ještě aspoň jeden den té iluze, že to třeba vyšlo... ach jo....
Špinění se vytrácí, tak snad by mohla být nějaká šance... Vůbec mě ale nebolej prsa a nechodím ani častěji na záchod.... Je mi jasné, že nemusím mít taky všechno... ale znáte to 😉 ...

Jaru, jestli jsi profík, tak to budou teprv fotečky...... Já mám každý den chvilku, kdy se dívám na netu do fotoblogů na mimča, kočárky a tak... jsem trhlá....

jaru30
25. kvě 2010

Boudi, takže zítra testík? 😉 neboj se nic, odvážnému štěstí přeje 😵 moc držím pěsti, aby tu byla další těhulka. S Tinockou to tu roztěhulíte a ostatní se pak rychle začnou přidávat. Je to totiž nakažlivý 😀
Jinak já jsem taky magor, fotoalba projíždím každou chvíli. Leckdy tam člověk najde i príma tip!

petulev
autor
25. kvě 2010

tinockab - právě že mi moc líp není, možná bych řekla, že je mi snad ještě hůř. Břicho mi nijak zvlášť nesplasklo, navíc se dneska právě přidaly šílený bolesti jako při MS, tak nevim, co to tam mají za mejdan 😀

tinockab
25. kvě 2010

Jaru - tak snad mas pravdu,že ty bolesti prejdou. Prsa me taky boli,ale na zachod jeste nelitam,treba to vsechno prijde 🙂

Boudi - neboj,dopadne to dobře,držim moc palečky a pak dej hned vedet jak si dopadla,snad budeš mezi šťastnými.

Tak ja jsem taky magor,protože každou chvili koukam na fotoblogy,ale je to supr inspirace 🙂

tinockab
25. kvě 2010

Petu - no pořádne se zakousávaj 😀 kdyby si měla to břicho fakt hodně nafoukle tak určite běž k doktorovi. Není to žádna sranda. Držím palce ať to dobře dopadne.

petulev
autor
25. kvě 2010

tinockab - možná že připíjejí na seznámení s dělohou - alelujah 😀 No, ještě to vydržím tak do neděle a pak to testnu. Pro jistotu jsem se objednala už na příští týden ke známé na krev, tak třeba budu moudřejší 😉

boudica
25. kvě 2010

Holky mooc děkuji za povzbuzení, mám pocit, že to spíš zítra prubnu.... Nemám doma mamatest, ale clearblue, tak doufám, že přinese štěstí.... Máte s tímto testem některá zkušenost?
Petu, já mám taky dost problémy po ET a OPU s nadýmáním... Minulý týden jsem užívala espumisan a pila mátový čaj.... Dost těžko se mi taky rozpoznává, která bolest je od střev a která od gyndy.... Vždy trnu, když se bolesti rozjedou.... A tak mým hlavním ukazatelem je to špinění...

tinockab
25. kvě 2010

Fakt ti moc držím palečky, ja mam porad strach jak to dopadne,jestly se bude plod vyvijet atd. ☹

Vložila jsem do albumu nejake kočárky a oni mi je furt vymažou,už mě to fakt nebaví!!! Rano tam mam 10 fotek a večer už jenom 4,nechápu 😒

tinockab
25. kvě 2010

Boudi zkus to zitra,když se budeš na to cítit. Ja jsem si dělala jenom mamatest,s clearblue zkušenosti nemam.

jaru30
25. kvě 2010

Tinocka, tak to běhání ještě přijde 😀
S těma fotkama...nemáš tam přes ně napsanej název firmy, nebo webovou adresu? na to jsou adminy háklivé a hned to mažou 😠

Boudi, zítra čekáme radostné kvičení! 🙂 Clear blue je taky kvalitka. Ještě lepší než mamatest 🙂

Petul, to je jasný, tam je mejdan jak sviňa 😀 Tak od tebe čekáme nadšené kvičení v neděli. Mrknu sem určitě! 🙂

Tak já mažu, začíná Pohlreich 😀

boudica
25. kvě 2010

Tinocka, taky mi to občas prolítne hlavou... studovala jsem speciální pedagogiku, takže postižení všeho druhu jsou mi bohužel známi a s některými se setkávám osobně v práci... každopádně jeden z největších teratogenů je mimo jiné také stres, tak se snažím na takové věci nemyslet.... My už jsme si dávku smůly vybraly na problémech s početím a naši bobísci ze zkumavky jsou odolní jedinci, neboť tohle všechno s námi absolvují....
Jak říkal můj doktor, PK to je jak když dáš děti do Sparty na výchovu, to vydrží jen opravdu odolní jedinci.... Já sice napodruhý PK neměla, ale věřím, že když se zahryznou a nepustí, budou to šikulky 😉

boudica
26. kvě 2010

Dobré ráno holky. Tak jsem to nevydržela a testla. Výsledek je bohužel negativní. 😠 😠 Tak jestli nejsem jelito a nezvorala jsem test, tak je to skoro jasné..... Sladká nevědomost, ach jo...
Vypadá to, že mrchu držím silou vůle....
Zítra jdu na krev a ta to rozsekne!!!!!!!

petulev
autor
26. kvě 2010

Ahoj holky a přeji dobré ranko,

boudica - tak třeba to nic neznamená, já teda s Clear Blue nemám žádné zkušenosti, ale který den jsi po ET?

martiiik18
26. kvě 2010

Ahoj holky,

boudica- držím pěsti, aby byly //... přece jenom nejlepší je mamatest.. a stejně je nejdůležitější krev...

petul: a jak Ty? už sou prcci zakousnutí?? 😉

já byla včera u Dr. a od pátku začínám šplíchat synarel... takže rozjíždíme dlouhý protokol... snad bude vše ok... dostala sem včera injekci do zaďouru na sliznici a tak doufám, že vše půjde tak jak u prvního IVF- s tím, že mimi bude pěkně viditelné a bude mu bouchat srdíčko jako zvon....

boudica
26. kvě 2010

Ahoj Petule!!!! Děkuji za podporu... vím, že to není ještě definitivní, ale znáš to..... Těch lidí co jim vyšel test negativní a krev pozitivní je jak šafránu, jestli vůbec..... Jediné, co mě drží nad vodou je zítřek a také to, že jsem co se týče mé tělesné schránky takový exot, že doktoři od malička nademnou kroutí hlavou a nevědí si rady s kde čím.... takže k nim raději nechodím..... až na pravidelnou gyn prohlídku a zubaře...... No a teď to IVF... A co myslíš? Zase kroutí hlavou nad tím jak blbě reaguju na stimulaci...
Omlouvám se, že fňukám ☹ ☹ ☹ .. ale sluníčko mrška je schované a tak se nemám z čeho jako lev dobíjet....
A jak je tobě? Trápí tě pořád ty bolesti břicha? Kolikátý jsi vlastně den po ET?

petulev
autor
26. kvě 2010

martiiik: dneska jsem (pokud se nepočítá ten den transferu, nebo počítá?) 4. den po ET. Ale zatím nic neříkali 😀

boudica - no jo, znáš doktory. Můj děda vždycky říkal, že jsou to všechno blbci 😀 Ale pořád bych to ještě nevzdávala, Ty jsi který den po ET? Ale tak asi jsi nějak reagovala, když Ti tam něco vrátili. A co myslíš, že já? Kdyby se třeba normálně vyvíjeli, tak bych možná věřila, že se to může povést. Takhle už mě od včerejška napadají chmurné myšlenky, že to nedopadne dobře. Jinak je mi jako pořád hůř - břicho už mám jak v 5. měsíci, je mi na zvracení a do toho mě ještě od dnešní noci bolí normálně děloha - jsem prostě taky fňukna, nooo 😉

evik31
26. kvě 2010

Krásné ráno všem,boudica nesmutni bud ráda žes to nedostala to je velká šance ještě,že to výjde 😉
já jedu zítra taky na krev a je mě jasný co my řeknou krvácím pořád jak krá... ☹
tak aspon doufám,že by nám mohli říct kdy zkusí rozmrazit ty naše nanučky 😀
takže zítra hodně štěstí a nezoufej 😵

martiiik18
26. kvě 2010

petul, mne taky bolelo takhle břicho a dr. mi řekla, že to je tím, jak se roztahuje děloha...a o břichu ani nemluvím... já ani nemusela nikomu říkat o tom, že su těhotná- přibrala sem a měla sem strašně nafouklé břicho, tak si to stejně všichni mysleli.. akorát si mysleli, že už su těhotná dýl, když už mám takové břicho...
holky, držím pěsti na zítřejší kontrolu..

boudica
26. kvě 2010

Petu, je to všechno velká záhada,co? A doktoři s jistotou taky nic nevědí.... No, když se to povede, je to opravdu zázrak.....
Jestli jsi měla ten hyperstimulák, tak si raději zavolej do CARU, ať máš jistotu a jsi klidnější....
Mně teda bylo taky špatně od žaludku a vadily mi pachy a 3 dny mě děsně divně bolelo břicho a pak se přidalo špinění ... ale u mě mohlo jít jen o zavrtávání nebo hormonální vlivy, takže žádné riziko pro mě..... ale ten hyperstimulák, nevím, nevím, jak dlouho je obvyklé, že dělá potíže...
Martíku držím pěsti, ať se tentokrát zadaří!!!!!!! 😵 😵 😵 Já vím, že ten mamatest je lepší, ale manžel byl proti testování a já jsem chtěla doma ležet a netrajdat pro testy když špiním... bez auta je to od nás tak na dvě hodiny cestování do lékárny a zpět.... a když nejedou vlaky, což je dost často, tak se to může ještě protáhnout...
Evíku, zítra si budem držet palce, ju? Jak říkáš, dokud nenáme výsledky krve, tak nic nevíme s jistotou...
Jdu praktikovat canisterapii, ta je dobrá na všechno... To naše chlupaté dítě je od rána venku, takže bude jak blátivá koule 😀 😀

evik31
26. kvě 2010

boudi taky na tebe budu zítra myslet tobě to určo vyjde 😀
mě právě před chvílí volala embryoložka jak se cítí m,no kokala jsem jak blázen tak jsem jí řekla,že nic moc,že sem to dostala a docela hodně krvácím,tak mě dala aspon povzbudivou šanci.,protože sem pry měla vysoké dávky hormonů takže může být jen nějaká hormonální porucha,že mám na krev určo přijít,ale nebudu v to moc doufát také štěstí fakt nemáme a pak že sedá na voly no uvidíme. 😒

petulev
autor
26. kvě 2010

martiiik - tak snad se opravdu roztahuje děloha, už tomu nějak nerozumím.
Od té doby, co byl ten transfer mě fakt bolí břicho s prominutím jako kráva. Ty vaječníky cítím ve dne v noci, teď do toho ještě ta děloha. Škoda, že se neumíme podívat dovnitř, co se tam děje, že jo? 😉

boudica- Já jsem si říkala, že se pojedu podívat do lékárny v pátek, máme to tady narozdíl od Tebe kousek. Nakoupím testíky a rozjedu to ve velkým 🙂 . Zase si říkám, že nemusím snad furt jenom ležet, ale zrovna dnešek je fakt hnusné počasí tak akorát na to spát. My máme taky doma chlupaté dítě, ale to je psík domácí, tak jsme spolu byly venku ráno a už zase chrápe zabalená v peřinách 😀

martiiik18
26. kvě 2010

petul: já to měla stejně tak... měla sem též bolesti břicha atd.. stejně jak to popisuješ Ty... prsa se mi zvětšila minimálně o číslo 🙂 a byla sem těhu... a říká se, že kdo má hyperstimulák v nějaké formě ( ať už lehčí nebo tak), tak že ta pravděpodobnost těhu je mnohonásobně větší 😉

boudi: říkám si, že když to vyšlo napoprvé, tak proč ne napodruhé... jen teď už by to teda mimi mohlo dotáhnout až do mé náruče 🙂 budu držet pěsti, ať máš test z krve pozitivní.. 😉

petulev
autor
26. kvě 2010

martiiku, tak snad budeš mít pravdu 😉 Uvidíme v neděli 😉

tinockab
26. kvě 2010

Hezký den holky 🙂
Dnes jsem si zase udělala test. Je to silnejší a silnejší 🙂 V pátek mně čeká ještě jeden a pak to hodim do alba. Mám z toho radost ale bojím se,abych nedopadla tak jako Martiiik.

Jaru - měla jsi pravdu s těma fotkama,psala jsem admině a ta mi napsala že když je na fotkach odkaz tak to hned mažou. Zustali mi tam fotky jenom pro dvojčátka,to bude asi nějaké znamení 😀

Boudi - třeba to ještě nic neznamena, ja jsem si dělala poprvé 9.den po transferu a měla jsem tam opravdu slabého ducha. Ty jseš dnes 7.den po? Držim palce ať se zítra potvrdí //

Petu- ja na tvym místě určitě zavolam do caru,myslím že by se ti to mělo zlepšovat a ne zhoršovat. Fakt to není sranda a můžou nastat i nejaké komplikace. Počkej,podívam se po nejakým článku.

Martiii- držím palce,ať se to teď povede 🙂

tinockab
26. kvě 2010

Pro Petu - OHSS - Ovariální hyperstimulační syndrom: Jedná se o syndrom s lehkým až závažně těžkým průběhem. Tělo reaguje na hormonální léčbu, která je nepřirozeně vysoká a má za cíl produkci nadměrného počtu zralých folikulů (váčky obsahující vajíčko připravené k oplodnění). Citlivé na hormonální léčbu jsou téměř všechny ženy, ale jen u zhruba 1% vyžadují komplikace léčbu. U zhruba 23 % se objeví mírné problémy s otoky a tlakem v břichu. Časově se lékaři setkávají s hyperstimulačním syndromem časným a pozdním. Časný se projevuje 3. – 7. den po aplikaci hCG (lidský choriotropní hormon), který u žen vyvolá ovulaci. 12. – 17. den po aplikaci hCG nastupuje pozdní ovariální hyperstimulační syndrom. Projevy jsou připisovány na vrub vysoké hladině hCG, která při normální ovulaci nenastává. Patří mezi ně zvýšené prosáknutí tkání či volná tekutina v dutině břišní a hrudní. Takový výrazný úbytek tekutin z cév vede k sníženému tlaku, zvýšené srážlivosti krve, která se může projevit emboliemi a trombózami. Pacientka s lehkou formou pociťuje tlak v břišní dutině. Symptomy se stupňují a může nastat zvracení a průjem. Díky silné dehydrataci může stav vyústit až k selhání ledvin. Lékař pod ultrazvukovou kontrolou vidí výrazně zvětšené vaječníky a ke správné diagnóze ho vede také výrazně oteklý genitál. Léčba je symptomatická. Mnohdy postačí klid na lůžku a kontrola laboratorních parametrů. Při velkých obtížích spojených s volnou tekutinou se mohou lékaři rozhodnout pro punkci (vpichem odsátí tekutin). Je nutné sledovat laboratorní hodnoty srážení krve a popřípadě zahájit protisrážlivou terapii (heparinem, nízkomolekulárním heparinem). U velmi těžkých případů je nutné přistoupit k přerušení těhotenství. Stav se může zkomplikovat natolik, že může dojít k prasknutí vaječníku a lékař se akutně musí rozhodnout pro jejich odnětí.

tinockab
26. kvě 2010

Evik - tobě taky držím palečky ať ti potvrdí // Kam chodíš do caru,že ti vola embryoložka? To je fakt od nich moc hezké,kdyby se o nas takhle starali všude 😉

tinockab
26. kvě 2010

Holky co říkate na kočky a těhotenství. Mám doma dva kocoury,jsou doma i venku. Někde jsem slyšela že to nejde dohromady ☹

evik31
26. kvě 2010

tinockab chodím do sanusu v HK