IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

kocina7
12. kvě 2010

Tohle čekání na toho 24 května je opravdu děs. Už nevím co bych dělala ten čas ale vůbec neutíká jen doufám že se to povede. Jsem 3 den po transféru a nevím už jak se zabavit je to děsně dlouhé a to proto že čekám na něco tak moc důležitého tak se modlím at nám to klapne a naše čekání at se vyplatí 🙂

jaru30
12. kvě 2010

Ahojky Koci, myslím, že asi nemusíš čekat tak dlouho 🙂 S dvojčátkama ti bude HCG stoupat mnohem rychlejc, takže klidně to můžeš zkusit už třeba 6-7 den. Ducha už bys tam měla najít.
Jestli můžu poradit, mamatesty jsou nejlpší a ověřený spoustou bab. Jo a poprvé čekej dýl než píšou v návodu. Já když poprvé testila ten 9.den, tak nic. Tak jsem testík odhodila a chystala se na pořádnou depku...jenže po 20 minutách jsem se k němu vrátila a nevěřila svým očím 🙂
Tak tfuj tfuj tfuj, ať to klapne! 🙂

kocina7
12. kvě 2010

Jaru myslíš že budou hned dvě jo no byl by to mazec ale krásnej. Sama jsem z dvojčat a mamina je doma tak by mi jistě pomohla. Tak snad to nějak uteče a bude vše tak jak má bejt a budem štastný rodiče. Moc si to přeju a všem tady to moc přeju. Je moc fajn si z někým takhle popísat a nechat si poradit díky moc. Určitě si koupím mamatest jak mi radíš a doufám že tam ty dvě čárečky boudou. 🙂 🙂

mirabela
12. kvě 2010

Dobré ráno holky. Konečně jsem po pár dnech dobře spala, před tím jsem pořád byla nezvózní, kdy bude odběr a transfer. Na mimísky v břiše jsem si vzpomněla hned po probuzení. Manže mi udělal dobrou snídani a já je tu zatím hladím a domlouvám jim, jak by se s námi měli fajn. Jen mě trochu zaskočily něco jako menstruační bolesti dnes po ránu, ale teď už je to dobré. Doufám, že je tělo nechce vypudit ven 😒
Ležení je hrozná nuda, tak tu mám horu knížek a notebook. Mamatesty už mám koupené (2 balení po dvou) a za týden chci jeden zkusit. Koci, to je prima, že jsme měli ET skoro nastejně, aspoň na to nejsme sami. Moc Ti držím pěstičky. Taky si říkám, že dvojčátka by byl mazec, ale měli bychom obrovskou radost. Hned ve vedlejším domečku tu mají holčičky-dvojčátka, narodily se (předčasně) loni v létě, tak bychom taky nebyli sami. Jinak my bydlíme v nové výstavbě, dětí je tu fůra, až z toho občas mám depku, jaké mladé maminy tu vozí kočárek a my furt nic. Holky, ví Vaše kamarádky, že jste byli na ET? Já jim včera psala SMS a všechny drží pěsti. Jen mám obavu, že když to nevyjde, tak budou všechny hrozně zklamané. A my pochopitelně nejvíc.
Hlavu vzhůru, zatím pevně věřím v ty dva nejšikovnější bojovníčky-šampiony.

mirabela
12. kvě 2010

Kocino, teď jsem si všimla, že jsi z okresu Pelhřimov. Tam mám část příbuzenstva. Měla jsem tam i babičku a dědu, ale oba už zemřeli. Taky máte venku tak hnusně? (Já bydlím v okrese Český Krumlov, to není zas tak daleko.) No aspoň se nám tolik nechce ven.
Ležíš? Já jo. Snad i zítra to nějak přežiju. Pak už ale chci vstát a začít normálně fungovat. Do práce ale půjdu až 24.5., tj. skoro 2 týdny po transferu.
Koci, to je Tvoje první IVF? Dělali Ti ho v Jihlavě?

jaru30
12. kvě 2010

Koci, no můžou se chytnout oba bojovníčci, proč by ne 🙂 A když je máte v rodině....a hlavně, když máš pomocnici, mamku, tak to v pohodě zvládnete!!!! Moje mamka mi s mrňouskem už moc nepomůže, umírá na rakovinu ☹ ☹ ☹ Dozvěděli jsme se to před pár týdny ☹ prvního vnoučete si moc neužije 😢 no ale to už odbíhám.

A co se týká těch rad, přeci jsme tu od toho, abysme si pomáhaly a podržely se 🙂

Mirabelko, ty pocity na MS jsem měla první cca 3 dny určitě. K tomu mě pak začaly trochu pobolívat prsa. A pak to všechno najednou přestalo. To víš, že jsem byla vyplašená....ale zbytečně.
Nemusíš vyloženě ležet (to stačí ten první den co byl ET), pak už třeba jen odpočívej. Jen nic náročnýho....🙂
O umělku jsem řekla v práci, aby věděli proč tak rychle končím. I několika vybraným kamarádkám. Někdo třeba říká, že to chce udržet v tajnosti, ale mě je to fuk. Dneska už je to zákrok jako každej jinej a podstupuje ho čím dál víc párů, takže kdyby se chtěl někdo pošklebovat, tak ho odpálkuju s tím, že on může bejt klidně další adept 🙂

Tak já musím zmizet, přítel má zejtra narozky a já ještě nemám dárek 😖 odpoledne zase nakouknu. Hezkej den přeju a hýčkejte si svoje drobečky v bříškách 🙂

kocina7
12. kvě 2010

Mirabel u nás je docela pěkně. Mě řekli že mám odpočíat první 3 dny a pak začít normálně fungovat kromě sportu a koupání v horké vodě. Ano je to moje první IVF a doufám že poslední a dělali mi to v Jihlavě v Sanusu doktor Kučera. Je to moc fajn doktor no oni jsou tam všichni fajn.Měli jsme 3 embrya ale to třetí bylo nějaké špatné takže jsem si nechala zavest 2 zpět a doufám že se aspon jedno chytne. Ale ta doba čekání je děsná. 24 května jdu na krev a na ultrazvuk ale testík si asi udělám dříve a jen doufám že dopadne podle našich představ.No ale ženský jsou silné a věřím že nám oběma to dobře dopadne a budem maminy už se na to moc těším. 🙂

beatris
12. kvě 2010

Ahoj holky.
Mám začít stimulovat - myslíte, že když mám dávku 1x denně - že můžu píchat třeba odpoledne???????

kocina7
12. kvě 2010

beatris já taky měla jednu dávku deně píchala jsem si gonal a vždy jsem si ho musela píchat mezi 7 a devátou hodinou raní takže jsem si to píchala vždy ráno v 8 hodin tak mi to řekl doktor že si to musím píchat ždy ráno. 🙂

petulev
autor
12. kvě 2010

Ahoj holčiny,

tak držím palečky, Mirabel, nějak si je tam přilep! 😉 Holky a vy potom potvrzení těhu jdete do práce? Mně řekli v centru, že automaticky píšou rizikové těhotenství - já jsem teda radši, když je to tak vymodlené.

Beatris - já taky stimulovala Gonalem a řekli mi, že se to musí dělat ráno, maximálně dopoledne. Odpoledne prý nikdy. A od prvního píchnutí se počítá ten základ, třeba prvně si píchneš jako já v 9:45, takže následující dny už je to mezi 7:45-11:45, vždycky + - 2 hodiny. Proč si to chceš píchat odpoledne?

jaru30
12. kvě 2010

Ahojky,
já měla taky Gonal a mě řekli, kdykoliv...jen dodržovat stejnej čas každej den 😉 Já ďobala v půl osmý večer.

sonka.77
12. kvě 2010

Holky, to je zajímavý, jak všude říkají něco jiného. Já taky píchám Gonal, řekli, že je jedno jestli ráno nebo večer, ale večer, že nejdéle do 19 hod. A časový rozptyl píchání +- 15 minut. 🙂

petulev
autor
12. kvě 2010

Hele, není to trochu zajímavý, že každý pes, jiná ves? 😉

Jaru, kolik jsi měla toho žehlení, že jsi žehlila do půlnoci, proboha?

mirabela
12. kvě 2010

Já měla taky Gonal a řekli mi kdykoliv, ale dodržovat přibližně stejný čas. Píchala jsem si v 6,30 hod ráno, než jsme jeli do práce. Jen ve dny, kdy jsem měla kontrolu (cca 3x za stimulaci) jsem si to směla píchnout až po ultrazvuku a ten byl v poledne. Takže já myslím, že to tak moc nevadí. Hlavně střídat strany břicha a píchnout to celé (měla jsem 8x 225 jednotek a jednou 150 jednotek)

mirabela
12. kvě 2010

Holky, já jsem o rizikovém zatím vůbec nepřemýšlela, do práce se chci vrátit. Myslím, že se tam víc zabavím a se mnou by to doma bylo k nevydržení. Už teď nevím moc co dělat - určitě bych brzo byla jako koule, protože bych mimča furt krmila 🙂 A to by manžel nepřežil 😉 On má rád sporotvní typy, co vůbec nad ničím nehekají (tak to nevím, proč si bral mě 😀

Koci, koukala jsem, že máš endometriózu - já taky. Je to svinstvo a mám kvůli tomu vejcovody ve srůstech. Takže i když jsme se dva roky pěkně doma snažili (a někdy fakt i z donucení, že je den O), měřili BT, brala jsem Clostilbegyt a kde co všechno, moje vajíčko se spermií vůbec nemůže potkat. Budu ti moc a moc držet pěsti. My jsme taky šli poprvé a snad naposledy.

Beatris, vítej a ať se stimulka vydaří. Mě u ní bylo úplně dobře, tak ať to máš taky tak. A brzo //!

jaru30
12. kvě 2010

Petule, mrkni na předchozí stránku. Je tam fotka 🙂 Musela jsem si občas dát pětiminutovku oddychu, nebo by mi upadly nohy i podovzek 😖 ale mám to!!!! 🙂 Navíc, jak nemám natrénováno, tak ty titěrný mimi věcičky děsně trvaly, než jsem je správně vyžehlila, složila 😅
U nás mi taky dali automaticky neschopenku. Jsem byla ráda. Už jsem chtěla z právce pryč 🙂

Mirabelko, určitě by ses zabavila. Já se toho taky bála a hrozně ty měsíce utekly. Vůbec jsem se nenudila 🙂 Ono, většina těhulí má spavou nemoc, takže když pak vstáváš třeba v 10, tak je ten den najednou takovej krátkej. Já jsem doma spokojená, vyspávám si, v klidu uvařím, uklidím, prošmejdim net, v klídku jsem si dávala do kupy výbavičku, odpolko jsem občas vyrazila s kámoškama na kávičku, nebo fotit......pak už většinou přišla drahá polovička z práce a byli jsme spolu. Takže pohoda, člověk se nemusel v práci s nikým rozčilovat 😉
A taky uvidíš, jak se budeš cejtit. Jeslti třeba nebudeš mít zvracivou 😔

mirabela
12. kvě 2010

Jaru, takhle jak to líčíš, to těhu vypadá skvěle. Mám plno kamarádek, které zanedbávám, takže bych na ně měla čas 🙂 A spím hrozně ráda, takže bych si to užila. Dneska už mám za sebou dva minišlofíky 😎 Uvidíme, jak se to vyvine.

Holky, co by ještě člověk mohl dělat, aby se tam ti piškuntálové pěkně uhnízdili. Já chodím pořád na malou a mám obavu, abych je nevyčurala 😒 To mám starosti, co? Mám ráda věci pod kontrolou a tohle jde mimo mě 😠

jaru30
12. kvě 2010

Mirabelko, je to super. Mě to tedy vyhovuje. I jsem měla ve finále víc o dost víc peněz, než kdybych chodila do práce 😀
A hlavně, já chytla hlavně zimu, takže se toho až tak moc dělat nedalo, ale ty si budeš užívat lééééto! 🙂
Abych řekla pravdu, docela mě mrzí, že už to bezstarostný pohodový období končí 😔 byly to super prázdniny! 😅

Neboj, prcky určitě nevyčuráš. Jednou říkali v tv, že se nemusíme bát. Máme si to představit tak, jako když hodíš maková zrníčka na chleba, tlustě namazanej máslem. Se tam přichytnou a nevypadnou 🙂 Pokud je tedy tělo samo nevypudí, ale na to si určitě zavádíš nějaké léky 🙂

petulev
autor
12. kvě 2010

Já si taky myslím, že se docela dobře zabavím. Jsem spavý typ, takže nejvíc se těším na to, jak dospím ty předcházející roky, co jsem nestihla a naspím to dopředu 🙂 A Jaru má pravdu, léto je před námi a já se těším, jak se vyvalím před barák na sluníčko a budu si jenom užívat. Já si myslím, že si to svým způsobem po tom všem zasloužíme, ne? 😎

Zítra jdeme do centra na UTZ, jak se vyvíjejí folikulíky. Tak doufám, že prckové pěkně rostou, docela cítím oba vaječníky, bolí mě to víc, než když to mám. Stalo se vám to také?

mirabela
12. kvě 2010

Holky, a jak se ta nemocenská počítá? Já mám docela pěkný plat a vždycky, když marodím, tak z toho mám tak půlku 😠 O sociálním systému v naší zemi si nemyslím nic hezkého. Ještě chceme nějaké korunky vydělat, přece jen výbavička nebude zadarmo. Obzvlášť jestli na tom mém krajíci s máslem uvízly DVĚ maková zdrnka (jaru, to přirovnání se mi fakt líbí)

Petulev, tak Ti přeju pěkné folíky a aby jich bylo hafo (ale rozumně, aby z toho nebyl OHSS) Mě vaječníky nebolely, ale měla jsem jen 10 vajíček. Kdy zhruba Ti vychází odběr?

sonka.77
12. kvě 2010

Petulev, mě vaječníky taky bolí, píchá mě v nich a tlačí mě, ale je to míň než při MS. Na posledním UTZ jsem měla cca 15 folíků, tak vím, že má co tlačit. 😀

jaru30
12. kvě 2010

Petul, mě taky vaječníky nebolely, takže bohužel nemůžu poradit 😒
Přeju, ať kontrola dopadne k tvé spokojenosti! A hlavně pořádný, velký, kvalitní vajucha. Ať jich je radši míň, ale pořádní "držáci" 😵
Mirabelko, podle mě je to tím, že zaměstnavatel za tebe odvádí na nemocenském pojištění jen nějaké povinné minimum. Tím pádem máš pak i nižší dávky. Já jsem OSVČ a od loňska jsem si platila nemocenskou v maximální možné výši. A díky tomu mám teď takovou sympatickou částku. Samozřejmě že se přihlíží i na dosavadní plat atd.

mirabela
13. kvě 2010

Dobré ráno holky, tak ať ten dnešek pěkně utíká a my to máme zase blíž k // !

petulev
autor
13. kvě 2010

Ahoj holky,

tak jsem přišla z kontroly a máme na každém vaječníku cca 7-8 vajíček. Zatím prý jen rostou, největší má skoro už 14mm, ale prý ne všichni dorostou a vydrží. Další kontrola je v sobotu a odběr posunuli ze středy na úterý, prý se rozhodne v sobotu, jak nám pěkně porostou. 😎 Dostala jsem i ten Cerazide nebo jak se to jmenuje a z toho jsem dostala kopřivku, no je to veselý.

Mirabelko, já si to s tím pojištěním myslím tak jako Jaru. Je to takové divné. 😖

jaru30
13. kvě 2010

Petul, no to je krásná úrodička!!!!!!!!! 🙂 a 14 mm je kvalitka 😵 tak nějak jsem je měla taky. Bylo jich celkem 13, ale mezi nima byli i nedozrálí mrňousové, u kterých ani nemělo smysl ICSI dělat, takže pak se propichovali jen tihle obři 🙂 Tak na sobotu držím palce!

mirabela
13. kvě 2010

Petul, gratuluju, to je nadílka. Tak ať pěkně rostou.

Já už jsem vstala a dělám oběd - telecí na víně. Michálek sice říkal 2 dny ležet, ale to se fakt nedá... Jsem v klidu a u vaření se nepředřu.

petulev
autor
13. kvě 2010

On taky říkal, že pak zbydou i ti nedonošenci, kteří jdou pryč rovnou 🙂 Tak snad jich tam těch obříků zbyde co nejvíc. Dokonce mi to ukazoval i na ultrazvuku, tak tam bylo vidět takových teček kolem toho vaječníku 🙂

Kolikátý den vám dělaly ten odběr a kolikátý den transfer?

Mirabelko, já bych to asi taky nevydržela. Tak 2 dny dokážu jen proflákat, ale pak už je to fakt opruz. 😝

sonka.77
13. kvě 2010

Ahoj holky, dneska jsem byla na kontrole a na OPU jdu v sobotu. 🙂

jaru30
13. kvě 2010

týýjo, tady bude najednou těhulek 🙂

mirabela
13. kvě 2010

Ahoj soni, tak držím pěsti, v sobotu bývá pořádná úroda (vím z vlastní zkušenosti o čem mluvím, byla jsem tam minulou sobotu 😀
Půjdete do prodloužené kultivace, když to půjde? My jsme šli na transfer už po 72 hodinách, bobánci už asi hrozně chtěli ke mě.

Jaru, dneska jsem si zrovna říkala, že nebýt Tebe, tak jsem doma spíš v depce. Původně jsem z 8buněčných embryjek úplně nejáslala (říkala jsem si, že bez PK jsou šance malinké), ale od Tebe vím, že to funguje i s jedním 8buněčným. Takže se cítím fajn, díky moc za povzbuzení. Více takto pozitivních lidiček! Matýsek bude určitě pohodové mimi, když má tak pohodovou mamču.