IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

evik31
30. kvě 2010

michi neboj ono to ted určo vyjde musíš si říct,že prostě musí 😎

evik31
30. kvě 2010

oprava ted koukám co jsem to tam napsala za pitomost 2200g 😀

78marcela
30. kvě 2010

Ahoj holky. Já mám dva dny do odběru vajíček, pobolívá mě děsně břicho, nemůžu pořádně ani ležet, ani sedět, ani nic. Tak mě napadlo kouknout sem a čerpám sílu z těch, které to mají úspěšně za sebou...mohla bych poprosit o radu? Mě v tom našem centru řekli, že po transferu můžu chodit normálně do práce, a mám dělat vše jako dřív, pokud to nebude nic adrenalinového. Přijde mi to trochu zvláštní, protože moje sestra byla taky na IVF a vždy po transferu musela deset dní ležet. Povedlo se jí to na třetí transfer. Ale byla v jiném centru. Jaké máte zkušenosti vy? Nebylo by vhodnější ležet? Nemám si prostě dupnout, že chci neschopenku? Nebo si vzít dovču? Je to naše první IVF, jsem úplně bez zkušeností (kromě té mojí sestry) a ta měla jinou léčbu a jiný přístup. Budu vděčná za jakoukoliv radu...

clera
30. kvě 2010

osobně bych zustala doma byť na dovolené (na té jsem ) ale v centru mi neschopenku automaticky nabídli. asi bych si alespoň týden dala oraz .. pokud do práce dojíždíš daleko, děláš manuální práci tak bych zustala doma celou dobu ... těch 14 dní se dá vydržet.

evik31
30. kvě 2010

ahoj marcelo,já jsem po opu měla dovolenou byly to 4 dny pak jsem šla na ET a ten den mě vystavily neschopenku,kterou mám do ted chystáme se totiž na KET takže my ji ani neukončovali,za což jsem ráda aspon si odpočinu 🙂
myslím si,že chodit do práce je hloupost měli by ti ji vystavit automaticky a jestli né tak bych si oni řekla.
Jinak mě po odběru taky pobolívalo břicho,ale dovolily mě ibalgin tak nevím a piješ hodně mě doporučovali po opu pít 6 až 8l denně tak hlavně hodně pij a ono to snad přejde jinak bych si asi zavolala do centra,abys pak neměla jiné problémy
jestli se můžu zeptat do jakého centra chodíš

martiiik18
30. kvě 2010

ahoj holky, tak u nás to počasí dopadlo nakonec docela dobře, tak sme byli s manžílkem na vycházce 🙂 načerpat sílu 🙂

marcelko: po OPU to břicho bolí dosti lidí si myslím... já měla břicho jako balón a též sem nemohla ani sedět ani ležet- nic... měla sem ten hyperstimulační syndrom, ale do nemocnice jsem nešla... pak se to zlepšovalo naštěstí... být Tebou, tak jdu buď na neschopenku, nebo si vezmu dovolenou, aby to tělo bylo odpočinuté a v pohodě na ET.. a divím se, že Ti ji Dr. v caru nenabídl sám... mne ji nabídli hned u stimulace ( od píchání injekcí)... nenech se takhle ničit a neschopenku si klidně vydupej... je to opravdu lepší ....

michi: držím pěstičky, aby si měla v bříšku alespoň dvojčátka 🙂 teda jestli si je alespoň trošku přeješ 🙂

holky- petul, clera: po ET jsem měla též bolesti na MS a byla sem těhu... takže se toho nebojte... a opravdu si počkejte na potvrzení z krve- to je jediné směrodatné... 😉

evi: to muselo být super si pomuchlat toho mini človíčka- kamarádovi se teď před 14ti dny narodila holčička po IUI a příští víkend k nim jdeme na návštěvu, tak se už taky moc těším... hodně mne to psychicky nakoplo- to, že se jim to podařilo a teď mají to štěstí doma v postýlce 🙂

to od Jaru nebylo moc fér... každá sme jiná a máme něco za sebou... proto to nebudeme brát tak tragicky a tu sílu si dodáme navzájem i když tady nesedíme celý den...

evik31
30. kvě 2010

martiiik ahoj,
no co budu povídat nuchlala jsem a nuchlala,zítra jsem slibila ,že přijedu zas tak je holka ráda,že tam nemusí být sama je totiž na jednolůžáku takže si moc nepokecá 🙂
mě to dodává aspon trošku energie a musím říct,že jsem odtamtud odcházela jako nová 😀
manže byl trošku smutnej,že tam bylo tolik mimi a my nic pořád nemáme tak jsem mu řekla,že snad jednou určo budem mýt a kdo si počká ten se dočká toho nejlepšího 🙂
tak se docela na ten ket těším hlavně,aby to ty naše nanučky vydržely,ale já věřím,že ano když nám dalo tolik práce je vyprodukovat 😀
jinak u nás celý den poprchává a ted k večeru dorazila bouřka 😒
a s tou podporou mám názor úplně stejný 😅

carlin
30. kvě 2010

Ten komentar JARU 30 jsem nejak nepochopila. Nezda se mi, ze by se tu bavily jen 2 holciny a i kdyby, tak co. To je kazdeho vec. Proc si stezuje, tema je IVF kveten 2010 a nevim, proc ta, ktera rodi pristi mesic si stezuje, ze je tady malo zivo. Tim nechci rici, ze by mel prispivat jen ten, kdo ma IVF v kvetnu 2010, je urcite vitan kazdy. Ale kazdy navstevnik by si mel uvedomit, ze prochazime urcitym slozitym obdobim a ne vzdy mame chut komunikovat.

jaru30
30. kvě 2010

sláva, konečně jste si všimly, že jsem něco napsala, konečně nějaká reakce. Já si nestěžuju, že je tady málo živo. To chápu, že tady nemůžete sedět každej den, tak to napřekrucujte 😠 Píšu jen, že mi přijde, že si tu povídám sama se sebou. Něco napíšu a reagují maximálně 2-3 holčiny. A většinou ani to ne, jste tu, ale píšete si třeba jen dvě mezi sebou. Ostatní, jako by byli vzduch.
Je vidět, že neznáte, jak to chodí v jiných diskuzích. Škoda, o hodně se připravujete.

Já vím, že toho máte hodně za sebou. Já jsem taky po IVF. Nejste jediné.
Ano, za měsíc rodím. Tak mi to přejte, a nechte si ten jízlivej podtón 😒
Snažila jsem se vám poradit a povzbudit vás, protože to, čím vy teprve teď procházíte, já mám už dávno za sebou. Tak mi promiňte, že jem se vám snažila pomoct a že jsem si dovolila tu být, mimochodem dřív než vy. Pokud nemáte chuť komunikovat, tak nevím, proč vůbec chodíte do diskuzí.
Mimochodem, myslíte si, že jste jediné, kdo to má v životě těžké??

carlin
30. kvě 2010

Vsichni Ti urcite preji, ze jsi //. Ale pokud jsi nepoznala zklamani po neuspesnem IVF, tak nevis, ze si clovek treba chce nekam zalezt a na chvili zapomenout, coz take znamena nekomunikovat.
Kazda diskuze je jina, meni se v case. Tak at je kazdy tam, kde je mu nejlepe. Ja taky chodim do ruznych diskusi a nikdy by me nenapadlo je nekde kritizovat, ze jsou malo komunikativni....

clera
31. kvě 2010

ahojky, tak dneska jdu k MUDr. a uvidim zda z něj vymámim odpověd na jedinou otázku 😉 . moc tomu sice nevěřim, ale uvidíme pořád to není ztracený že 🙂
jinak všem krásný nový den ikdyž je venku pěěěkě hnusně ..

petulev
autor
31. kvě 2010

Ahoj holky,
tak zítra už to bude 14 dní, co jsem od OPU doma a připadá mi, že to nějak vůbec neutíká 😒 . Dneska jsem si teda test nedělala, protože jsem to slíbila sama sobě (že se na to trápení nebudu dívat) a počkám ještě až tak do čtvrtka, v pátek bych to měla normálně dostat, tak uvidíme. Manžel mi odjíždí ve středu pryč na týden a nechá mě tu samotnou, no nemůžu se na něj zlobit, ale trochu mi tu bude chybět. A jak se máte vy?

Jaru - já taky chodím do jiných diskuzí, ale tak tady jsem celkem ráda, že se tu neudělal takový ten proces, kdy každý každému odpovídá a člověk, který si to den nepřečte už se v tom nevyzná. Ale jako nebudeme Tě samozřejmě nutit, abys tady zůstala, i když je to podle mě škoda. Dost jsi (teda alespoň mně) pomohla se v tom zpočátku vyznat.

78marcela - já bych si teda taky vzala neschopenku a divim se, že Ti jí nedali. Já jsem teda doma už jak jsem psala skoro 14 dní a ráda bych na druhou stranu, abych už konečně věděla, co se děje, abych se mohla kdyžtak vrátit už do práce. Ale ty 2 týdny jsem si doma užila 🙂 A s tou bolestí břicha je to normální, mně teda dali po OPU nějakou injekci, která poměrně rychle zabrala a už jsem neměla takový pocit, jak když mi sebrali vnitřnosti 😀

Clera - tak držíme palce a koukej napsat, jak to dopadlo! 😉 Kolikátý den od ET jsi dneska?

clera
31. kvě 2010

petulev - v sobotu to bylo 14 dní od transféru .. jsem v těch značkách dost slabá 😀 , ale pořád trvá špinění ... tmavě hnědý vypadající jak malé sraženiny.. nevim jak popsat

petulev
autor
31. kvě 2010

Tak to já mám do 14 dnů ještě čas do příští soboty 🙂 Zatím se teda nic neděje, od kdy špiníš?

clera
31. kvě 2010

petulev právě od soboty kdy to bylo těch 14 dní. trochu to už odpískávám

petulev
autor
31. kvě 2010

clera - A dostat jsi to měla kdy? Já už to taky trochu odpískávám, moc tomu nějak nevěřím. V kolik vyrážíš k tomu MUDr.?

valkil
31. kvě 2010

Ahoj holky, tak já dnes na kontrole, ani jsem si neměla kam sednout 🙂
Zítra dopíchám Gonal a ještě mi přidali Puregon (Gonal mi ani nenabídli, kdybych si chtěla doplatit). A ve čtvrtek zas kontrola. Na kdy myslíte, že mě vyjde OPU, když to bude ve čtvrtek OK?

petulev, clera: Držím palečky ať to dopadne!!!

clera
31. kvě 2010

tak jsem tady ... moc moudrá nejsem ale jedno se pohlo .. prdim na testy mam žádanku na středu na krev. dřív tam líst prý nemam že je to zbytečný a to špinění může být obojí .. čas ukáže ...(to jsem věděle už včera) 😖 .. mám být v klidu a čekat ... bych si snad raději šla ještě jednou dóbat ty injekce než absolvovala fázi čekání .. ta je fakt hnus

petulev
autor
31. kvě 2010

Clera- to mi povídej, já myslim, že mi z toho čekání už normálně rostou šedivý vlasy. 😖 Já mám známou na krvi, tak jsme se domluvily, že jestli to nedostanu do pátku, tak tam v pátek přijdu. Už mě to čekání deptá.

martiiik18
31. kvě 2010

ahoj holky,

petul, clera- zcela vás chápu s tou nejistotou.. já to měla lepší v tom, že od 7.dne po ET sem měla // na testech a pořád sílily a ani sem nešpinila...ale vás může těšit to, že to špinění znamená určitě zahnizďování mimísků 😉 a být na vašich místech, tak bych simasi taky nechala udělat test z krve někde v laborce... holky , moc vám držím pěsti!! 😉

valkil, těžko říct na kdy Ti vyjde OPU- to by Ti měli říct na kontrole podle utz.- záleží to na velikosti foliků...

carlin: v tomto souhlasím s Tebou...

Jaru: nikdo neříká, že jsme jediné, kdo to má v životě těžké, ale opravdu nevíš, kdo jaký je a jak to svoje trápení prožívá ( a to nejde jenom o IVF- ale o celý soukromý život)... já přeji každému těhotenství a to popravdě bez špetky závisti, páč si myslím, že si to zaslouží každá z nás a i každá na světě ( a ty co si to nezaslouží, tak jsou plodné o to více většinou)...a do diskuze si jde každá ve chvíli, kdy si chce povídat - takže si pokecá a reaguje na věci, jež ji zajímají, proto Ti třebas přijde že si tady povídají třebas 2 holčiny mezi sebou... já jdu na IVF podruhé, takže též nějaké zkušenosti mám, proto třebas nereaguji na vše a také chodím i do jiných diskuzí, takže vím jak to chodí a je úplně jedno kdo tady byl dřív nebo později- vždyť je to veřejná diskuze... takže si užívej těhulení a nerozčiluj se nad takovýma prkotinama jakože tady není v této diskuzi nikterak živo... 😉

evi, někdy mám taky ty nálady, kdy si říkám zda se vůbec někdy dočkáme a budeme mít to štěstí , že se nám narodí miminko, ale pak se narodí mimi někomu známému a řeknu si, že na nás určitě taky přijde řada... holt je to první takový velký kotrmelec v mém vztahu s manžílkem a tak doufám, že se to nezvrtne a že to dopadne dobře s tím, že se zase postavíme úplně na nohy a budeme plně šťastni... a i vám to přeji- stejně jako každé holčině tady...je ten život někdy nespravedlivej, ale naštěstí je tu ta medicína...

michina
31. kvě 2010

Ahoj holky, me rikali v mem centru, že nárok na nemocenskou v dobe IVF pokusu je od 6.dne stimulace a ja to využila. Pravda je, že odpočinek-práce po ET ma kazde centrum jiný názor. V tom mém ostravském se leží půl hodiny presne v te poloze, ve ktere embrya zavedli, tzn. nohy jak na koze a zvyseně. Pak aspon 4 hodiny na posteli bez vstavani, pak doporucuji v centru prenocovat, aby se embryo netrepalo v aute nekam daleko. Ale je to dpororučení. Pak minimálně 3-4 dny polehávat, posedávat (to je doba implantace-zahnizdovani embrya) a potom lehky pohyb. Ja mam celou dobu nemocenskou, ta je do kontroly a pak se uvidi dle vysledku.

Jinak ja budu testovat uz vazne zitra - 13.den po ET.

@clera - já taky lehce špiním, může to být z Utrogestanu, z obou variant (vyšlo to - je to "menstruace", bevyšlo to - MS začíná a drží ji ještě hormony), takže nám stejne nezbývá nic jineho než čekat. Já jdu taky ve středu na kre a výsledky budu mít až ve čtvrtek... jenže u nas ani pozitivní výsledky neznamenají vítezství... vzhledm k mým třem mimodelozním tehu, budu klidna, až bude na UZ tecka tam, kde má být... Takže musíme vydržať!!!! 😉

clera
31. kvě 2010

michina - tak uvidíme jak dopadneme 🙂 jsem ráda že se to blíží k nějakému konci .. když to dopadni // bude čekání na srdíčko ale budu o krok dál ... no uvidíme budem si držet palečky 🙂

jinak já jsem v centru musela ležet hodinu na břiše .. určovali podle toho jak je prý položená děloha takže některé holčiny ležely na zádech ..určil Mudr. a měli jsme hodně pít ..chtělo se mi pak fak už krutě na záchod .. ale jinak nás tam nijak nedržely po té hodce jsme měli mazat nejkratší cestou domu a klidový režim .. vzhledem k tomu že to bylo v té době co byla zima jak v ruskym filmu to zas tak složitý ležet v pelíšku nebylo ..jen to je nuda 🙂

evik31
31. kvě 2010

Hezké odpoledne všem 😎 ,
koukám dlouho jsem tu nebyla a povídání se tu rozjelo na plné obrátky 😉
K tomu co se tu psalo večer já myslím už nemá cenu se vracet martiiik to napsala úplně mými slovy takže plný souhlas se vším!
Jinak Valkil já jsem šla na opu po 36hodinách po podané injekci takže myslím pokud to budeš mýt ve čtvrtek ok tak v sobotu budeš mýt opu(hjódně štěstí) 😅
Petulev,clero já myslím ,že to bude ok a krev vám ukáže ,že jste nastávající maminy tak hlavu vzhůru a držím palečky 😵
Martiiik já myslím,že se taky dočkáme pevně v to věřím pořád si říkám kdo si počká ten se dočká toho nejlepšího tak uvidíme
Jinak jsme s manželem rozhodnuti,podstoupit 3ivf a když to nevyjde jsme rozhodnuti pro adopci,4ivf by jsme si opravdu nemohly dovolit takové finanční prostředky opravdu nemáme a bez pojištovny by jsme to nezvladly 😖
Ale věřím a doufám,že tak daleko nebudem muset dojít,ale nikdy neříkej nikdy 🤐

evik31
31. kvě 2010

michi:taky držím moc palce 😀

clera
31. kvě 2010

eviku31 - děkujeme za podporu a věřím že to třetí kolo vyjde. do třetice všeho dobrýho .. chápu že je těžký tomu uvěřit.

evik31
31. kvě 2010

clera já zatím do 3 kola ještě nejdu,psala jsem že jsme s manžou dohodnutí na 3ivf a pak adopce
zatím máme za sebou 1ivf a chystáme se na ket,ale děkuji 😀

clera
31. kvě 2010

jééé tak to se moc omlouvám špatně jsem to pochopila a je pravda že tabulku kdo je jak na tom nastudovanou nemam ... 😀 ještě jednou omluva ... tady je vidět na co myslim .... dybych seděla v kanclu na prdce byla bych klidnější .. zaměstnanější a asi i víc v klidu
😀

michina
31. kvě 2010

Tak to máš toho, Eviku, jeste hodne pred sebou nez se dostanes ke 3.IVF jako já 😀 A verim, že tam dojdete maximalne pro druhe 😀 My premyslime uplne stejne, po 3.IVf adopce, ale jinak IVF budem zkouset dokud to pujde - at uz financne, vekem a nadeji. 😉

evik31
31. kvě 2010

michi:také doufám,že ke 3ivf nedojde maximálně k 2ivf,ale byla bych hrozně ráda kdyby vyšel už ten ket to čekání je hrozné 😖

misa.77
31. kvě 2010

zdravím vespolek,

všem držím pěsti na // 😀

já jsem dnes 7 den po ET, tak jsem na sebe zvědavá 😉