IVF, centrum Sanus Hradec Králové. Máte zkušenost?

barca28
26. bře 2007

Ahoj holčiny,máte někdo zkušenost v Sanusu v Hradci Králové?Začali jsme tam chodit a tak by mě zajímalo,jaké máte zkušenosti s přístupem.A jestli se tady nějaké holčině podařilo oplodnění.

barca28
autor
28. bře 2007

Copak tady není žádná Sanusačka? ☹ HALLOOOO...

sonica
29. bře 2007

mne by to taky zajimalo, holky hlaste se. ja to tam mam totiz nejbliz kdyz bude nejhur. 🙂

barca28
autor
29. bře 2007

Tak já ti nevím,buďto holky chodí na jiné stránky,nebo že by v našem kraji byli samí plodní? 😀 Ale já věřím,že se někdo najde,kdo už má v Sanusu zkušenosti a podělí se s námi 😉

krehlice
5. dub 2007

Ahoj holky, pravděpodobně mne také čeká Sanus. Z Rychnova nad Kněžnou to máme nejblíž. Byla jsem tam s manželem na vyšetření spermií. Přístup byl OK.

ajiik
6. dub 2007

Ahoj holky,chodila jsem do Sanusu a teď chodím do Kostelce n.Orlicí. V Sanusu jsme nebyly spokojený s přístupem sester a doktorů.V Kostelci to je úplně o něčem jiném jsou tam moc hodní.Když jsme byli v Sanusu asi měli špatnou náladu 😖

kakula
6. dub 2007

holky jdete www.neplodnost.cz jednou jsem na to narazila diskuze a jsou tam sanusačky HK.dejte si to asi do vyhledávače.pa

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
sonica
7. dub 2007

holky ja jsem zjistila ze sanus ma pobocku i v pardubicich, tak by mne zajimalo jestli uz tam nekdo byl a jak byl spokonenej, pripadne nebyl. 😀 😠

barca28
autor
7. dub 2007

No konečně nějaké holčiny 😀 Krehlice jak jste dopadli se spermíkama?Ajíku určitě myslíš přístup sestry viď?Mě tam taky zrovna nenadchla,zatím jsem tam potkala tři,jednu starší,která ti dá na jevo,že otravuješ,takže se bojíš na něco zeptat a pak dvě mladé a ty jsou fajn 😉 S paní doktorkou jsme měli zatím jednu schůzku.Bylo nám to všechno rychle a stručně řečeno a za chvíli jsme byli venku.Kdyby tam se mnou manža nebyl,tak bych si ani nepamatovala kdy a kam mám přijít na vyšetření.bylo toho tolik,že jsem z toho byla nějak rozhozená.Ale jinak to snad bude dobré.Jsem zvědavá jak budem pokračovat.Zatím běháme po krvi a vyšetřeních.Problém už víme,je to v manželovi,ale musí se zjistit jak moc.Ajiku já myslela,že v Kostelci tě na umělé oplodnění jen připraví a pak musíš do Prahy?Nám to alespoň gynekolog tak říkal.Jinak na stránky neplodnost taky chodím,je to tam fajn,holky jsou se Sanusem spokojený 🙂

ajiik
7. dub 2007

Ahoj barco28, to je pravda, že v Kostelci přípraví na UO a pak do Prahy, ale i to se dá zvládnout. Už jsme na IVF byli.papa

dagina
8. dub 2007

Ahojky všem, Ajiiku, také mám ten pocit, že vždycky, když tam jsme my, tak sestry i doktoři mají špatnou náladu. Kdyby mě děvčata v jiném fóru neujišťovali, že mají vysokou úspěšnost a dobrý doktory, tak už jsme v jiném CAR. Přítel byl také z jejich přístupu jak opařený. Chodíme tam teprve 2 měsíce, tak jim dáme šanci, ať ukáží co umí. Teď tam jedeme v úterý☹, musíme si připravit pevné nervy 😉. Přeji všem krásné velikonoce a co nejvíce spokojených klientek v Sanusu 🙂, a hlavně brzy všem //. Pa

barca28
autor
8. dub 2007

Ahojky Ajíku znamená to,že se vám nepovedlo?Dagino vy jste tam šli už s nějakým problémem,nebo vás zatím zkoumají?My jsme tam šli a už jsme problém věděli,tak doufám,že se po těch vyšetření pohneme dopředu 😒 hezké velikonoce a pevné nervičky 😀

dagina
8. dub 2007

Už u nás na gyndě nám zjistili špatné spermio, přesto do mě půl roku cpal Clostilbegit, na který jsem sice reagovala výborně, ale dobrých spermií máme opravdu málo. První IUI bylo neúspěšné, teď máme jít na druhé. Ty tam jsi vlastně také nováček, viď. Jaký problém máte, jestli to není tajné, a co s vámi budou teď provádět? Pa

barca28
autor
9. dub 2007

My máme také špatné spermie ☹ .Zatím nám brali krev na genetické testy.Manžel musel na další spermiogram v CARu,protože náš byl hodně stručný.Prostě jen že máme ojediněle pohyblivé.Výsledky budeme mít příští týden,ale něco mi k tomu řeknou až za týden.Vypadá to na IVF s ICSI,při nejhorším by se skusila TESA MESE.Dále jsem musela na krev 3.den cyklu a za týden jdu na ultrazvuk,budou koukat jestli mi správně dozrávají vajíčka a já myslím,že to je ok,protože jsem na něm několikrát byla u svého gynekologa těsně před tím,než jsem ovulovala,tak tam to snad bude dobré.Potom musíme čekat na výsledky genetických testů,budou za 14 dní.Pak se rozhodne co dál.CHtěla jsem se tě zeptat,jak je to v Sanusu s pojišťovnou,musí se čekat na nějaké schválení těch léků?Jestli jo,tak jak dlouho to trvá?Pa

dagina
9. dub 2007

S námi zatím nic moc nedělají, žádné léky - prostě nic. Jen když se nepovede 2x inseminace, tak pak jdu na průchodnost vejcovodů. Nevím nic o tom, že léky musí pojišťovna schvalovat. Už se na zítřek opravdu těším, to zase budou v Sanusu nervy☹.

ajiik
9. dub 2007

ahoj barco, nám se to povedlo jednou, ale mimi bylo moc nemocné a podruhý to nevyšlo, tak to zkusíme na podzim.

barca28
autor
10. dub 2007

Daginon vy možná žádné schvalování léků nepotřebujete,u té inseminace je to asi jiné než u IVF.A jak jste dnes dopadli?Jakou měla sestřička náladu dnes? 😀 😀 😀 Ajiiku to je mi moc líto,že bylo nemocné.Musí tě to hodně bolet ☹ Je to hrozný když se ti to povede a pak taková rána 😢 Ale věřím,že se to příště povede,uvidíš 😉 Musíme věřit,nic jiného nám nezbývá.Držím palce.

dagina
11. dub 2007

Ahojky, včera to bylo v Sanusu OK, sestry měli po velikonocích dobrou náladu🙂. Dlouho jsem se tam nezdržela, byla jsem jen na UTZ a píchli Pregnyl. Dnes jsem tam byla znovu (IUI), dělal mi ji dr. Středa, můžu říct, že to je opravdu sympaťák 🙂. Jinak můj ošetř.lékař je dr. Dejmek. Ty jsi ještě nebyla na žádné IUI? Půjdete hned na IVF?! Nám pokud to teď nevyjde, čeká mě laparoskopie a potom pravděpodobně IVF.

barca28
autor
11. dub 2007

Tak to byly asi holky pěkně vypráskané🙂My se dozvíme ortel až v pondělí,kdy se vyjádří k našemu spermiogramu.My ho budeme vědět asi v pátek,ale nevím jestli manžovi v laborce na to něco řeknou.To asi až doktorka.Musí se tam pro to manža stavit osobně.Ach jo,to čekání mě asi zabije.Nám asi IUI nehrozí,jsme na to dost špatně se spermoušema,budeme rádi,když budeme moc použít ty,co máme.Ale doufáme,že budeme mít svoje vlastní dítě,rozhodně se nevzdáváme.Doktorka nám řekla,že pokud na tom budeme hodně špatně a budou dělat TESA MESE,musíme podepsat,že dyžtak použijí dárce,kterého si musíme předem vybrat,ale to já nemůžu zkousnout.Když nám to v ordinaci říkala,měla jsem co dělat,abych se nerozbrečela.Budeme doufat,že naše spermíky nezklamou a budeme je moci použít,tak drž palce,ať se pořádně mrskají.

dagina
11. dub 2007

No jo, s těma spermijema má problém kde kdo. Je to pomalu jak chřipka. Pokud máte alespoň nějaké pohyblivé, tak určitě použijí vaše. Mám ale jednu známou, která otěhotněla s darovanými - prý vybírají dárce geneticky hodně podobného svému parnerovi. Ta nakonec v 6 měsíci potratila. Její tělo zabíjelo každý plod (byla už několikrát těhotná). Ženská musí hold hodně v životě skousnout. Přítel se také někdy obviňuje, že je chyba v něm..., ale já to tak neberu. Přeji ti moc moc moc štěstíčka a hlavně ať se pěkně mrskají🙂.

krehlice
12. dub 2007

Ahoj holky, tak jsem se včera dozvěděla katastrofu. Já jsem v pořádku, defakto prý dle doktora každý měsíc připravena na těhotenství, ale manžel má katastrofický spermiogram. Málo sprmií, z toho mála, málo pohyblivých, z těch málo pohyblivých, třičtvrtě nějakým způsobem poškozených a jenom doktor mi říkal ať si představím 100 sprmií a jenom 2 z nich mě můžou každoý měsíc oplodnit. Včera jsem to šetrně řekla manželovi. Přestává kouřit, chodit na pivo, vymění slipy za boxerky, začneme jíst více zeleniny a ovoce, bude papat E, selen, zinek a za dva měsíce poje znovu na vyšetření do HK. Pokud se nic nezlepší frčíme rovnou do Sanusu. Nevím, ale jestli to má cenu prodlužovat to čekání o další dva měsíce, asi tam zavolám dnes do Sanusu jestli by nás už neobjednali. Tak se holky držte a možná se v Sanusu sejdeme.
Pa Křehlice

krehlice
12. dub 2007

Tak jak jsem předpokládala, sestřička nás hned objednala na 24.04. jedeme do Sanusu, prý s našimi výsledky ikdyž to je první spermiogram nemáme na nic čekat.

barca28
autor
12. dub 2007

Krehlice to máš pravdu,my taky na nic nečekali a hned jsme se tam objednali.Vy jste byli na spermiogramu v Sanusu viď?To vám tam výsledky řekli v laborce,nebo až u doktora?Manžel si jde zítra pro výsledky,tak by mě zajímalo,jestli mu k tomu něco řeknou.

makal
12. dub 2007

ahoj barca28,my jsme začli v Hradci v Sanusu,jezdila jsem do Hradce k doktorovi,tak nás pak poslali tam,ale jsme z Havl.Brodu a přešli jsme do Jihlavy,Sanus tam je taky.A byli jsme spokojený jak v Hradci tak v Jihlavě.

krehlice
13. dub 2007

Mohli jsme si počkat dvě hodiny na výsledky v HK a asi by nám k tomu i něco řekli. Ale jeli jsme domů a výsledky mi řekl doktor. Podle mě bylo lepší si tam počkat, aby měl informace manžel rovnou od nich. Takhle jsem mu to musela vysvětlit já. ach jo, můj manžel je sportovec, chlap jak hora, svalnatej a v životě by mě nenapadlo, že bude problém u něho. Před 10-ti lety se nám narodila dcera Kristýna neplánovaně, prakticky ze vzduchu. Deset let je ale deset let. Před tím jsme neměli žádné starosti a bylo nám 20 a 21 let. Teď když vím jak to je, nečekala bych tak dlouho na další dítě. Doktor mi říkal ať jsem v pohodě, že už dítě mám takže o nic nejde. Horší jsou ty páry, které se berou okolo třicátého roku, manžel je třeba ještě starší a najednou to nejde. Tak to tak beru, mám Kikynu a pokud se zadaří bude další mimi. Nejhorší jsou ty biologické hodiny, tik, tik, tak. Ta touha je pořád silnější a silnější a působí to i na manžela. Naši vrstevníci nyní mají miminka, my jsme začali opravdu brzy. Držte se holky a podávejte průběžně zprávy co a jak. Zůstala bych na tomto tématu, ikdyž jsou už založená témata na měření bazální teploty, inseminaci, umělé oplodnění atd. Máme společnou věc, ve stejném zařízení. Tak se mějte hezky a pěkný výkend.
Pa Křehlice

krehlice
13. dub 2007

Ježíš teď vypadám jak analfabet, samozřejmě víkend, né výkend, ale víkend.
Fuj.

krehlice
23. dub 2007

Tak zítra frčíme do Sanusu HK, poprvé tak jsem zvědavá. Ozvu se jak jsme dopadli, vypadá to ale, že už nikoho co se děje v Sanusu příliš nezajímá, tak uvidíme.

dagina
23. dub 2007

Čauky, přeji hodně štěstí, hlavně nebuď překvapená z jejich přístupu, berou to jak na běžícím páse, a podle toho i ten přístup. Po první návštěvě jsem si řekla, že tam snad už ani nepáchnu. Pak mě holky v jiném fóru ujistili, že mají vynikající doktory i úspěšnost. Tak na to spoléhám. Pak písni jak jste byli spokojeni. pa

barca28
autor
23. dub 2007

Ahoj holky,my měli spermiogram katastrofální ☹ .Genetické testy vyšli dobře,takže žádný problém.Ten přístup je fakt jak na běžícím páse.Mám ten pocit vždycky,když tam jdeme 😠 .Člověk musí zatnout zuby.Řeknou ti tam všechno na tvrdo.My tam teď pojedem asi za dva týdny.To pošlou manžu na urologii a pak zas uvidíme.Naděje se nevzdáváme.Křehlice napiš ke komu budete chodit.Musíme držet pohromadě,nejsi v tom sama.Je nás víc,taky si říkáme proč zrovna my,jak jsme si to zasloužili?Ale říkám si,že pro nás to mimi jednou bude úplný zázrak a budeme to určitě vnímat jinak,než kdyby to přišlo úplně samo.

krehlice
25. dub 2007

Ahoj holky spolubojovnice, jsem zapsána u Dr. Šilhana. První konzultace byla v pohodě. Prakticky jsem o všech možnostech věděla. Velmi nás potěšil, protože spermiogram mého muže neviděl tak tragicky. Dle jeho výsledku je možné oplodnění normální cestou. Můj gynekolog obvoďák mne tak vystrašil, že jsme opravdu předpokládali hned umělé oplodnění. Tak si vyberte. Domluvili jsme se s manželem, že ještě počkáme 2 měsíce a pak pojedu ve třetím dnu MS na odběr krve a objednám se na ultrazvuk mezi 10 a 13 dnem cyklu. Tak mi to tam řekli. Než by mi dělali inseminaci musela bych na ultrazvuk vaječníků a podle výsledku na laparoskoii. Tak uvidíme. Jo ještě jsem se velmi pobavila, protože když jsem mu ukazovala grafy své bazální teploty, tak mi řekl, že jsou moc hezké, ale že je to zastaralý způsob zjišťování ovulace a že mám k němu jezdit na ultrazvuk. Je ale fakt, že tento ultrazvuk by mi udělal i můj gynekolog. V Sanusu mi ale řekli, že nemají dobrou zkušenost s komunikací s obvodními lékaři, tak tam asi budu muset jezdit. Teda pokud to nevíde. Jinak umělé oplodnění počítejte navíc 15 až 20 000,- za jeden pokus. Ale čert vem peníze. Tak se zase ozvu, nyní jsem v očekávání a podle ovulace jsme se trefili přesně. Tak snad to bude těch 20%.
Pa