IVF, centrum Sanus Hradec Králové. Máte zkušenost?

barca28
26. bře 2007

Ahoj holčiny,máte někdo zkušenost v Sanusu v Hradci Králové?Začali jsme tam chodit a tak by mě zajímalo,jaké máte zkušenosti s přístupem.A jestli se tady nějaké holčině podařilo oplodnění.

dagina
26. čer 2007

Ahojky, je to tak nějak jak napsala Sonica. Musejí (nebo spíše měli by) zjistit všechny možné příčiny neúspěchu početí...., a ta laparka tam hraje opravdu velkou roli. Bez ni prý pojišťovna nechce hradit IVF - říkal dr. Jsem ráda že jsem ji podstoupila, alespoň vím, že jsem OK. Soni, kdy jdeš na IUI??

dablikolik
26. čer 2007

Tak když do září neotěhotním tak uvidím co s námi budou dělat. Děkuji za odpověď.

dagina
26. čer 2007

Moc bych ti přála aby ti IUI vyšla. Víš, já jsem moc věřila, že mě první IUI vyjde...., když nevyšla bylo to sklamání jak hrom, při druhé a třetí jsem už nad tím nějak nepřemýšlela a nevyšly také 😠. Na IVF jdu opravdu s velkou nechutí a zároveň s obavami..... 😖. Přeji pevné nervíky a hodně úspěchu v početí 😉. Pa

sonica
27. čer 2007

Ahoj dagi, takze nakonec se IUI tenhle mesic nekona, protoze se vajicko rozhodlo ze nepoporoste, takze jsem dostala recept, mam brat od pristiho cyklu nejake prasky, objednat se zas na ultrazvuk a pak na to snad vlitnem. podle teplotek ovu byla č minuly cykly, ale zrovna tenhle se rozhodlo ze nedoroste. ☹ no alespon mam cas rozdychat to jak to bylo silene rychle. 🙂 tak jsem si zasla do tesca koupila si halenku ve vyprodeji, protoze mi nestacila moje nocni, kde jsem si ho stavela u sebe, tak jsem se sla podivat i ke kolegyni jak to zvladli a udelala si radost alespon takhle. 😀 tak se drz a pevne nervy. a neboj ono to jednou vyjde. 😉

lenaho
27. čer 2007

Ahoj holky, my s manžou jezdíme taky do Sanusu už rok. Máme za sebou jednu IUI a první pokus IVF. Chodím k Dr. Šilhanovi a od začátku nám přijde nějaký zmatený. Musela jsem se opravdu dost ptát abych měla jasno a nejhorší bylo, že mě spousta otázek napadla až cestou domů. Přijde mi, že to berou jak na běžícím pásu a jako naprosto normální záležitost. Ale když přišlo co k čemu, tak všichni byli moc fajn a vstřícní. Sestřičky poradí i po telefonu. IUI nám nevyšlo, máme taky špatný spermiogram. Tak jsme šli bez laparoskopie hned na IVF a první pokus vyšel pozitivně, ale v 9tt jsem o to přišla. Znám hodně párů, kterým v Sanusu vyšlo IVF na první pokus tak vám to určitě taky vyjde. Držím pěstičky 😉

dagina
27. čer 2007

Ahojky všem 😉, je fakt, že se hodně musí z doktorů páčit, nic moc nechtějí říct..., ale na druhou stranu je někdy lepší toho moc nevědět, pak se ve všem moc zbytečně pitvám..., navíc předpokládám, že by snad nějakou důležitou info nezatajili 😒. Moc se bojím, že mě první IVF nevyjde, pojišťovna hradí (tedy přispívá)pouze 3x za život, no a aby mi ještě něco zbylo na druhé dítě 😖. Lepší na to ani nemyslet, ale ono se to řekne ☹. Soni, neboj, po těch práškách ti foliky porostou jak z vody, určitě jsi dostala Clostilbegyt nebo Clomexal a ty jsou na to dobrý 😉. Mějte se fajn 😉. Pa

lenaho
28. čer 2007

Ahoj Dagino 🙂 snad tě potěším, pojiěťovna přispívá sice jen 3x, ale když bude tvoje tělo dobře reagoval na stimulaci před IVF a budeš mít hodně vajíček, které se oplodní, můžeš si je nechat zamrazit na příště a tím pokusy přibydou. Dr mi říkal že na stimulaci se nemá šetřit, tak jsem stimulovala Gonalem, doplácela jsem 4200,- a měla jsem 30 zralých vajíček. Oplodnilo se jich 16, takže máme ještě 14 eskymáčků na příště. To prý stačí na 3-4 transfery, to rozmrazení nemusí všichni přežít. To už je pak bez stimulace. Tak držím moc pěsti

lenaho
28. čer 2007

Ahoj Dagino 🙂 snad tě potěším, pojiěťovna přispívá sice jen 3x, ale když bude tvoje tělo dobře reagoval na stimulaci před IVF a budeš mít hodně vajíček, které se oplodní, můžeš si je nechat zamrazit na příště a tím pokusy přibydou. Dr mi říkal že na stimulaci se nemá šetřit, tak jsem stimulovala Gonalem, doplácela jsem 4200,- a měla jsem 30 zralých vajíček. Oplodnilo se jich 16, takže máme ještě 14 eskymáčků na příště. To prý stačí na 3-4 transfery, to rozmrazení nemusí všichni přežít. To už je pak bez stimulace. Tak držím moc pěsti 😉

ilona21
18. srp 2007

Ahojky, byla jsem s partnerem v Sanusu v Pardubicích, kam jsem docházela od února 2006 a IVF se podařilo v srpnu 2007, dneska mám květnovou holčičku Moničku a můžu říct, že veškerý přístup lékařů byl plně profesionální a zároveň příjemný. Ať už Pardubice či Hradec Králové, kde jsme byla na laparaskopii k vyloučení neprůchodnosti vaječníků, doporučuji. Na poprvé to taky nevyšlo, takže nevěšte hlavu a vyzbrojte se trpělivostí, určitě to vyjde. 😉

barca28
autor
18. srp 2007

Taky musím Sanus v Hradci vychválit.Byli jsme na prvním IVF s ICSI a k tomu TESA MESE a vyšlo nám to hned na poprvé.Ilono gratuluju k holčičce 😉

dagina
18. srp 2007

Ahóóój Barči 😉, ještě jednou moc gratuluji, už jsme se potkali na Neplodnosti😉. U tebe to byl opravdu frčák, krásně si užívej těhu 🙂. Ilčo, také moc gratuluji k mimču, máš pravdu, v Sanusu je skvělý přístup, mě tam čeká IVF září, říjen 😒.

barca28
autor
19. srp 2007

Jo jo,Dagi zatím si ho užívám,než mi začnou nevolnosti 😀 😝

xxy
11. zář 2007

Ahoj holky, začali jsme jezdit taky do Sanusu. A teda musím říct, že jsem jela s tím, že z nich budem tak trošku opařený - po přečtení vašich názorů 😀 - a byli jsme mile překvapeni 😵 Sice jsme šli o hoďku pozdějc, ale sestřička když se mnou sepisovala kartu, tak mi to s omluvnou tváří řekla a pak se nám ještě dr omlouvala. A naprosto v klídku jsme to tam s ní všechno probrali a byli jsme u ní bych tak tipla dobrejch dvacet minut jestli ne dýl.
Sice tam vylezli dvě sestry a ty teda házely kyselej ksycht, ale na štěstí jsme s nima tu čest neměli 😎

Jinak jsem koukala, že vás tam jezdí dost, tak bych byla ráda kdyby jsme se spojili a sdělovali si tady dojmy a pojmy 😉

Já teď budu čekat na mrchu a pak máme přijet na HP a manža na spermio. Pak by následovala naše první IUI.

Tak doufám, že se tu sanusandy sejdou 😉

Tak zatím

zmz
11. zář 2007

Ahoj xxy , ke komu chodíš? Já k doktoru Šilhanovi. Teď jsem po druhé inseminaci, ale bohužel neúspěšně. Tak doufám, že se nám to brzy podaří.

xxy
11. zář 2007

Čauky zmz 🙂 Já k dr Novotné, ale přijde mi, že to nemusí být pravidlem co jsem tak vyčetla. Nekdo psal, že třeba zákrok dělal jinej dr. Nebo jsem to pochopila špatně a celou dobu se budeme setkávat s dr Novotnou?
To bych byla ráda, páč mi ta ženská docela sedla. Profík přesto lidská. Nebo jak bych to popsala... 🙂
A kolikrát chcete IUI podstoupit?
Nám dr říkala, že by to skusila 2x - 3x a pak laparku. Jinak doufám, e se k laparce nedopracujem 😅

xxy
11. zář 2007

Pro dnešek se loučím a doufám, že zítra tu potkám nějakou "spolusnažitelku" 😎
Tak čauky a dobrou 😔

zmz
11. zář 2007

Já jak jsem psala, chodím k Dr. Šilhanovi ale inseminaci mi dělala Dr. Novotná a druhou Dr. Středa. Šilhan pouze rozhoduje o léčbě - tak jsem to pochopila. Teď se budu objednávat na třetí inseminaci a pokud se nepovede, tak další měsíc půjdu na laparoskopii. Mně zatím nic nezjistili, ale manžel má horší spermiogram, proto to zřejmě nejde, tak ho teď cpu vitamínama 🙂 .

xxy
12. zář 2007

Aha tak tak to je. No snad budeme mít štígro na dr Novotnou i na zákrok...
No vitamínky nám byli taky doporučený těma se nikdy nic nezkazí. Co jsem se chtěla zeptat. Zobeš kyselinu listovou??
Já jsem zvědavá co mi zjistěj a nezjistěj z HP. Možná by bylo lepší kdyby něco zjistili - když to nejde - a začli mi to léčit než abych byla ok a nevěděli co s náma....
Teď frčím pryč, ale odpolko budu tak zatím 😉

xxy
12. zář 2007

Holkyyyy to tady není žádná krom zmzky 🙂 , která by jezdila do Sanusuuu?
Že by jste už všechny opečovávaly pupásky? 😲 😵

krehlice
12. zář 2007

Ahoj holky dlouho jsem tady nebyla. Tento týden jsem měla jet na první inseminaci a představ si, že minulý měsíc mi v sanusu píchli pregnyl vyvolali ovulaci, řekli kdy na to máme skočit. my na to skočili a jsem ve třetím týdnu. Čekali jsme rok a půl, měřili teplotu a stačilo tak málo. A to jsme s manžou tento měsíc z časových důvodů pouze dvakrát sexili. Vím tedy přesně kdy jsem počala. Všem přeji brzké dvě čárky. Neš jsem šla ke svému doktorovi, tak jsem si udělala snad 8 testů, postupně čárky sílila.
Tak se mějte hezky a někdy zase.
Krehlice

xxy
12. zář 2007

Ju Krehlice, tak to mooooc gratuluju. 😵
Vidíš přesně nad touhle variantou jsem přemýšlša tento měsíc, ale pak jsem nad tím mávla rukou.... 🙄

klarinka1
18. zář 2007

Ahojky,chtěla jsem se sem taky přihlásit,
chodím do Sanusu HK k dr Novotné a jsem hrozně spokojená.A teď mám po prvním IVF,a čekám jak dopadne 😉 ET jsem měla 14.9.

zusma
18. zář 2007

Holky, jenom jsem Vám chtěla napsat, že Vám moc držím pěstičky, at vám v Sanusu vše dobře dopadne. 😉 Já tam byla 2x na 4D ultrazvuku a vždycky jsem si říkala,že obdivuju ty,co tam musí jezdit kvůli něčemu jinýmu.
Ultrazvuk mi dělal Dr.Šilhan - docela sympaťák 😵

luucia
18. zář 2007

Klari, já chodila taky k dr. Novotné!! Je super!! 😵 Nepoznala sem žádnýho takovýho dr., jako je ona! Vždycky milá, usměvavá, lidská!! Teď řeším, co jí koupit za dárek až k ní půjdu na kontrolu po šestinedělí, protože si mě nechala i v poradně pro těhotné! Držím pěsti, aby ti ET vyšel! 😉

klarinka1
18. zář 2007

Luucio,dík za pěsti,
Dřív jsem chodila dřív k Dejmkovi,ale jak měl tu nehodu,tak jsem se dostala k ní a jsem za to moc ráda 🙂 A tu holčičku bych taky moc ráda,doma mám 15-letá dvojčata-kluky,puberťáky jak hrom 😠

dagina
18. zář 2007

Ahojky, Klári, moc ti přeji, ať je IVF úspěšné. Já začínám stimulovat na IVF v říjnu 😒 . Chodím k dr.Dejmkovi, po té jeho nehodě jsem se k němu zase vrátila. Zdá se mi teď takový víc komunikativnější. Tak jsem na to všechno moc zvědavá, ale moc moc se bojím.
Luci, jak je??? Já vím, že máš termín nějak v polovině října, viď 😉 . Hrozně to letí. Od té doby co jsem tady přihlášená, je už většina těhulek, jen já jsem takový neštastný inventář 😒 . Určitě se to co nejdříve změní 🙂 .

luucia
18. zář 2007

Ahoj Dáši, už aby byla malá venku! Ten konec je na prd, snad už to bude brzo! 😉 Jak jsi na tom s přípravou svatby?? Nebo už máte po svatbě?? Je dobře, že se Dejmek trochu změnil, už to bylo potřeba! Budu na tebe moc myslet a určitě ti to vyjde!! Hlavně mi pak dej vědět, jak to probíhá!! 😉

dagina
18. zář 2007

Jo jo, určitě dám Luci vědět. Doufám, že to bude úspěšné. Svatba je 6. října, týden na to začínám stimulovat. Svateb.přípravy jsou v plném proudu, já ve stresu, ale musím říct, že to je krásný stres 😉 . Ale nedovedu si představit, že bych měla stimulovat před svatbou, to by byl asi záhul.
Luci, ať ti to všechno klapne na jedničku s hvězdičkou, nebo ještě lépe 🙂 . Jo, mimochodem, teď je nějaké divné období, vím u nás o čtyřech maminách, které rodili cca 14 dní před termínem 😉, tak doufám, že jsi už připravená😉.
Pa

klarinka1
18. zář 2007

Ahoj Dáši,já se podruhé vdávala 9.října 😉
Dejmek mi nepřipadal až tak hrozný,ale měla jsem před ním takovou divnou trému,kterou u Novotný nemám.

dagina
19. zář 2007

Ahojky, on spíš nikdy nic moc neřekl, všechno jsme z něj museli páčit, a teď naposledy byl strašně hovorný, vše nám vysvětlil o IVF, až jsem ty info nestíhlala pobírat 😉 . Klari, ať to klapne, a já pak budu další úspěšnou klientkou Sanusu 😉 .