IVF, centrum Sanus Hradec Králové. Máte zkušenost?

barca28
26. bře 2007

Ahoj holčiny,máte někdo zkušenost v Sanusu v Hradci Králové?Začali jsme tam chodit a tak by mě zajímalo,jaké máte zkušenosti s přístupem.A jestli se tady nějaké holčině podařilo oplodnění.

dagina
20. kvě 2007

Děkuji za přání 🙂 🙂 . V neděli večer jsem nastupovala, ve středu ráno mě už pustili domů, ale prý se každá necítí, klidně tě nechají o den déle, pokud budeš chtít. Je fakt, že ta první noc doma po operaci nebyla nic moc, ale vydržet se to dá. Dá se říct, že hodina od hodiny to je lepší a lepší. Ničeho se neboj, budeš v dobrých rukách, porod bude myslím horší 😉. Já vím, teď jsem hrdinka, ale také mě před tím bylo ouzko 😉. Tak hodně štěstíčka 🙂 🙂 .
PS: nečekala jsem, že jim na sále tak rychle usnu 😉

reninka81
20. kvě 2007

Dagi tak jak to popisuješ,tak se na to i začínám těšit 😉 No doufám,že jako porod to nebude.Jeden jsem už zažila a celkem Bleee!Ale to jsem byla o pár let mladší a brala jsem to těhotenství jinak,než teď.Není tu nějaký chat,kde si snažilky píšou třeba hodinku v kuse?Docela by mě zajímalo,co mě ještě čeká🙂Nemáš ICQ,nebo Skype?Docela bych o tom všem poklábosila,až budeš mít někdy chvilku.Díky

dagina
20. kvě 2007

No tak ty už máš za sebou i porod...., tak teď to bude pro tebe procházka růžovou zachradou 😉. Opravdu. Ale máš pravdu, když je člověk hodně mladý (třeba tak kolem 20) snáší všechno jinak, asi lépe a tak to bude i s výchovou dítěte. Mladé matky nejsou tak upnuté, výchovu berou ležérně, kdežto já si myslím, že budu až moc zodpovědná matka....., všeho moc škodí. Ale každý má své pro a proti. Dnes je taková doba, že třicátnic, které čekají první dítě přibývá. O žádném chatu tady nevím, pochybuji, že něco takového tady je, a ICQ ještě nemám nastavené. Ale klidně napiš na interní poštu. Pa

reninka81
21. kvě 2007

Tak jsem ti písla na tu interní adresu Dagi.Zítra už nastupuju,tak se jdu balit.Až to budu mít za sebou,tak se ozvu.Tak mě držte pěstičky a koukejte se všichni rozmnožovat 🙂

dagina
22. kvě 2007

Moc Vás zdravím, mám dotaz, který se týká IVF. Ráda bych se zeptala, jak probíhá celé IVF v tomto centru. Mám na mysli hlavně hormonální přípravu, případná pracovní neschopnost - bude potřeba?? Prý odběr vajíček dělají při celkové anestezii, druhý den do práce to asi nehrozí?! Seznámena jsem pouze přibližně o cenách a že trvá měsíc, než pojišťovna schválí léky. Jinak nevíc nic. Děkuji za info.

dagina
18. čer 2007

Ahojky, Renčo, jakpak pokračujete?? Jsou nějaké novinky??? V neděli mám termín na mrchu, ale testovat nebudu, radši jsem si ani žádný test nepořídila. Zatím Pa

luucia
18. čer 2007

Ahoj Dagi, tak jak pokračuješ? Dlouho sem tě nikde neviděla!

dagina
19. čer 2007

Ahoj Luci, je fakt, že jsem zde i na Neplodnosti méně a méně, snažím se hodně zaměstnávat....., v červenci bych měla stimulovat na IVF. Vždycky jen tak prolítnu co je zde nového, ale do diskuze se z časových důvodů moc nezapojuji. Tvé nové fotky si ale ujít nenechám🙂, už pěkně rostete. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pro Sanus, jsme fakt spokojeni. Už se ti to také blíží, ale určitě ještě pracuješ, viď. Přeji ti, aby bylo vše OK a narodila se ti krásná, zdravá princezna🙂. Pa

luucia
20. čer 2007

Dagi, to je super, že takhle pokračujete! Já ještě chodím do práce, ale už toho mám fakt dost! Jsem hrozně unavená, takže už to v práci moc nezvládám! Na štěstí mě holky dost pomáhaj! 😉 Už se mi to krátí, v červenci si vyberu dovolenou a od srpna nastupuju na mateřskou! Tak dej vědět jak pokračuješ! Moc na tebe myslím, držím pěsti!!!Papa

dagina
20. čer 2007

Ahojky, Luci, jsi hodná, moc děkuji za podporu. Ještě pořád je šance že by IUI vyšla, ale neupínám se na to, a spíš počítám s IVF. No uvidíme 😉. Už si ani nedovedu představit, že bych měla přestat do Sanusu jezdit, co pro "nás" dělají beru dost osobně a jako svou součást. Luci, krásně si zbytek těhotenství vychutnej(hrozně to letí), a na konci tě čeká opravdu nepopsatelně krásná odměna 😉. Pa

sonica
20. čer 2007

Ahoj dagi, davno jsem te nevidela. 🙂 zitra se chystam k doktorovi provaznikovi, dojizdi k nam z pardubickeho sanusu dva krat tydne a na radu a odporouceni sestricky z nemocnice se zitra jdu pokusit nekam nacpat do jeho nabitych objednavek. 🙂 mela by to byt takova ta konzultace na zaklade ktere se rozhodnu, ale CAR je rozhodnuty. 🙂

dagina
21. čer 2007

Ahojky, Soni, moc tady poslední dobou nejsem, jsem hodně zaměstnaná ☹, a času mám velmi málo. Tak se ti to také trochu pohlo do předu, viď, to je dobře. Jak s tou laparkou jsi se rozhodla??? Nebo to budeš všechno probírat až u dr. Provazníka?? Pokud jste se už rozhodli pro CAR, a máte dokonce doporučení, tak ti laparku provedou sami v Sanusu, pokud tedy bude nutná. Průchodnost ti zjišťovali??? Většinou ji dělají přímo při laparce. Já jsem se objednala dnes na první konzultaci skrz IVF, ale bohužel můj dr. je dlouhodobě nemocný, to je tedy opravdu smůla 😠. Tak mě dali k jinému, ale bohužel budu déle čekat ☹. No nenadělám nic 😒 . Navíc jsem objednaná na dobu, kdy mám mít dovolenou, takže z dovolené mnoho nebude. Přeji pěkný den.

sonica
21. čer 2007

ahoj dagi.tak ja dnes byla u dr. provaznika a jsem uplne unesena. anobo mi spise padnul kamen ze srdce a to byla opravdu poradna rana. 😀 zitra jdeme s manzelen do pradubek na prvni konzultaci, ja rovnou na ultrazvuk, jestli mi zraji vajicka a jestli to bude ok, tak rovnou hupsnem pristi tyden na IUI, takovyhle rozbeh jsem fakt necekala a jsem rada ze jsem zmenila dr. a jinak laparku mi slibil ze nemusim, kdyz se nepovedou tri IUI tak jdeme rovnymi nohami do IVF. 😉 takze jsem stastna jako bleska, ze to nemusim podstoupit a sestricka co mi ho odporucila ma u mne obriiiii kytku. 😀 no a tobe teda preji hodne stesticka, a i kdyz si musim kapanek pockat tak snad to bude stat za to. 😉 a ja mam dovolenou taky tak nejako sprehazenou. 😒 ale vubec mi to nevadi. 😉 tak drzim pesticky a snad budeme brzicko mezi tehulkami. 😉

reninka81
21. čer 2007

Ahojky holky,Dagi-koukám,že u tebe ještě ta fazolka taky není,ale neboj,to chce jen čas.U mě taky nic nového.V Pardubicích v Sanusu to fakt funguje supr.Za týden jdu na měření vajíček.Jsem zvědavá,jak to bude fungovat ,po té laparce.HOLKY MUSÍME VYDRŽET!!!!!

dagina
22. čer 2007

Ahoj spolubojovnice 🙂 , bohužel, žádná fazolka není ☹ , jde to nějak z tuha, docela se to táhne 😖. Soni, to je dobře, že tě nebudou trápit s laparkou, ikdyž mě dr. tvrdil, že ji prostě musím podstoupit, jinak by pojišťovna nemusela schválit léky na IVF. No aspoň vím, že jsem ok. Renčo, tobě teď navrhují jaký další postup???

barca28
autor
22. čer 2007

Ahoj Dagino,tak můžu říct,že jsem na přístup v Sanusu změnila názor.Už mám pocit,že ke mě přistupují tak nějak lidsky.Doktorka je skvělá.Jinak já v červenci začnu své první IVF,už se nemůžu dočkat. 😉

dagina
22. čer 2007

Barčo, jojo, Sanus je dobrý, první dojmy jsou vždycky trochu zkreslené...., já už si to bez Sanusu ani nedovedu představit, jsem tam jak doma 😉. Já jdu v červenci teprve na první konzultaci skrz IVF, původně to mělo být dřív, ale můj dr. měl vážnou nehodu, tak jsem musela k jinému..., mají to tam dost našvihané, a navíc je doba dovolených...., no když už jsem to vydržela tak dlouho, tak ten měsíc také přežiju 😉. Takže na podzim, nebo už koncem léta z nás budou těhule 🙂 ?!

sonica
22. čer 2007

Ahoj dagi ja jsem jen rada, ze mne s tim trapit nebude, vim ze ji pojistovny vetsinou vyzaduji, nez schvali leky, ale asi se to da nejako obejit. uvidime. dnes jsme tam byly, termin ultrazvuku mam pristi stredu a kdyz to bude ok, tak jako ze to vypada ze snad jo, tak v patek vlitnem na IUI. takze zatim takhle. tak zatim a drzim pesticky. pa

barca28
autor
22. čer 2007

To víš že budeme co nejdříve těhulky.Já na to jdu také s tím pocitem,že to dopadne a na nic jiného ani myslet nebudu.Myslím,že v polovině srpna už budu mít v bříšku nějakého drobečka.Víš,myslím,že by na to člověk měl jít s tím pocitem,že se to určitě povede,proto tam přece jdeme. 😉 😀 Teď po dlouhé době zas prožívám takový velký pocit štěstí,že se náš život pohne jiným směrem.Byla jsem z toho všeho pár měsíců úplně přešlá,člověk nevěděl na čem je.Teď když už máme termín,tak se nám otevřeli nové obzory 😉

dablikolik
23. čer 2007

Ahoj, přes půl roku se s manželem snažíme o mimi. Manžel podstoupil spermiogram a má jen 10% zdravých spermií. Doktor nám řekl, že v září půjde manžel znovu na vyšetření a podle toho nás pošle do Hk do Sanusu. Chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s Inseminací a přístupem v Sanusu. 🙂

dagina
23. čer 2007

Ahojky, tak to jsme na tom podobně, také máme asi 10%dobrých spermií, navíc je máme dost líné. 10% není opravdu mnoho ☹. Já jsem byla 3x na IUI, ale bohužel ani jedna nevyšla. Teď nás čeká IVF. První návštěva se ti bude zdát asi trochu hrrrrrr, při první návštěvě jsem měla smíšené pocity, ale teď jsem maximálně spokojená. Absolvovala jsem tam i laparoskopii, a také nemohu říct nic špatného. Tak přeji hodně štěstí 😉.

barca28
autor
23. čer 2007

To máš pravdu,ze začátku jsem jezdila s breky domů a teď jsem maximálně spokojená.Jen vydržet 😉

sonica
23. čer 2007

Ahojky, tak u mne to hrrrr to zcela nevystihuje. 😀 my to vzali rychlosti blesku. 😀 ale jsem opravdu spokojena, je to fakt supr. az skoro zaskocena rychlosti, ale je to jenom dobre. protoze vlastne vsechny tam jdeme s tim ze chceme resit nase mimisky. a k tomu pristupuji opravdu zodpovedne. 😀 tak hodne stesticka vsem at jsme brzicko tehulky a sejdeme se v jinem tematu. 😉

dablikolik
24. čer 2007

tak to se mám na co těšit. Jen aby nám někdo pomohl. už mi to asi leze na mozek. Všude kolem mě mají mimísky a už jsem to manželovi i vyčetla jak mi prdly nervy. ☹
Dagino bere nějaký léky tvůj manžel? Mému doporučily jen vitamíny a nosit trenýrky a změnit životasprávu, nevím jak ji má změnit, když rád sportuje

ina1
24. čer 2007

dablikolik: Ahojík. Taky chodím do Sanusu v HK a jsou tam fajn. Tak se ničeho neboj. Já mám po třech insem. a pokud to teď nevyšlo, tak mě čeká laparoskopie.

dagina
24. čer 2007

Ahojky, žádný léky přítel nebere, ani nám nic dr.nedoporučil co by měl brát. Přesto jsem mu koupila zinek, selen a vit.E, ale přítel na nějaké pravidelné braní není, tak se na to vybodl. Ke kterému dr. holky chodíte??? Já k dr. Dejmkovi, ale měl teď nějakou vážnější nehodu, tak mě šoupli k někomu jinému a tím se mi oddálí IVF☹. Jinak jsem mohla už začátkem července stimulovat. Ach jo. Mě dělali laparku už po 2. neúspěšné IUI. Tak se holky mějte, pa.

barca28
autor
24. čer 2007

Já chodím k doktorce Novotné,je fajn.Jednou jsem byla na ultrazvuku u jiného doktora a to jsme zrovna čekali na výsledky naší genetiky.Pěkně mě vystrašil,protože mi řekl,že už mají výsledky a že má manžel nějakou mutaci chromozomu já teď přesně nevím čeho.Já mu vysvětlovala,že je na výsledky ještě brzo,že máme mít výsledky až za tři týdny,ale on mi řekl,že už to tam mají.Doma jsem to pěkně ořvala.Šli jsme potom k doktorce připraveni na nejhorší a doktorka mi řekla,že výsledky ještě nejsou a že se pan doktor překoukl,že tam bylo napsané doporučení na genet.testy s podezřením na mutaci....Naše výsledky byli až za tři týdny a byli naprosto OK.Tak nevím,ale je to taky přeci jenom člověk a nikdo není neomylný.Ale řeknu vám,že jsme z té zprávy byli pěkně na zhroucení a když jsme se dozvěděli,že to není pravda,tak se nám pěkně ulevilo 😝

dagina
25. čer 2007

Ahojky, Barčo, spíš byl také problém v tom, že jsi byla u jiného dr., nemá a ani vlastně nemůže mít přehled o vašem předcházející vyšetření. Já když jsem po laparce měla na vizitě jiného dr. než ke kterému chodím, tak mi řekl, že laparka dopadla OK, tudíš je vše v nejlepším pořádku a že SE TEDY MÁME VÍC SNAŽIT. A to, že máme krizové spermio, ho asi vůbec nevzrušovalo 😒 . Jsou to opravdu jen lidi, a jde to tam jak na běžícím páse, tudíš se lehce přehlídnou. Zatím Pa

dablikolik
25. čer 2007

Holky já už chci září, abychom věděli výsledky dalšího spermiogramu. Proč vám dělali po neúspešné IUI laparku.

sonica
25. čer 2007

dablikolik, vyzaduje si ji pojistovna aby ti uznali neplodnost, jestli se to tak da rict a aby ti uhradili IVF. 😒 a aby vedeli jaky postup je pro vas nejlepsi.