IVF, centrum Sanus Hradec Králové. Máte zkušenost?

barca28
26. bře 2007

Ahoj holčiny,máte někdo zkušenost v Sanusu v Hradci Králové?Začali jsme tam chodit a tak by mě zajímalo,jaké máte zkušenosti s přístupem.A jestli se tady nějaké holčině podařilo oplodnění.

margarita1
26. dub 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli i nadváha či obezita u muže může mít vliv na pohyblivost spermii, jak velký podíl to na to může mít. Díky

dagina
26. dub 2007

Ahojky všem, tak že jsi Krehlice byla v Sanusu spokojená? To je dobře. Já už si na ten jejich rychlý způsob začínám zvykat. U vás to vypadá slibně, v nejhorším případě podstoupíš IUI. Ale třeba vám to půjde doma. Jak dlouho se poušíte o mimi? Tu cenu IVF co jsi tady napsala je jako fakt? To není plně hrazené pojišťovnou? To je tedy mazec. Ale asi zaleží u které pojišťovny člověk je. Já jsem u VZP, tak že tam asi nějaká finanční spoluúčast určitě bude ☹ . Přeji co nejdříve //. Pa

barca28
autor
26. dub 2007

Ahoj Dagino,myslím,že až tak nebude takový rozdíl v pojišťovně.Ona ti při prvních třech pokusech přispívá,ale nehradí celý.Taky nám říkali okolo 20 000Kc.Ono nehrazené pojišťovnou stojí zhruba od 70 000-100 000Kc.Tak se můžeme modlit,aby to vyšlo na ty tři.Jinak si totiž můžeme připravit pěkně tučný balík.Ale co,můžeme být rádi,že to vůbec jde.

dagina
27. dub 2007

Čauky, no to je teda fakt nářez, ale co se dá dělat. Já můžu jen doufat, že se povede další IUI a IVF nebude nutné. Stejně to je hrozné a nespravedlivé, že někdo musí platit takové prachy aby měli dítě, a jiné si toho třeba ani neváží.

barca28
autor
27. dub 2007

Tak to máš pravdu,ale nenaděláš nic.Někdy mě taky přepadne lítost,jak je to nespravedlivý.Pořád jsme to oddalovali a teď to nejde.Ach jo.

jankatr
28. dub 2007

Ahoj holky, chci vám všem popřát hodně štěstí, já mám za sebou čerstvě úspěšný 2. pokus IVF - jezdili jsme do Brna na Unicu a pokud byste někdy chtěli měnit - tak tohle zařízení vám můžu vřele doporučit. Je to malá soukromá klinika a mají velmi příjemný a chápavý přístup. Pojišťovna tu platí stejně, jako ve státních zařízeních - jen v té péči je podstatný rozdíl.
Pokud jde o ty ceny - bohužel je to tak, jestli chcete mít trošku představu, tak mrkněte na diskusi: centrum asistované reprodukce - Brno, jedné holčině jsem tam ty částky vypisovala, chybí tam jen TESE a MESA ty mají na Unice za 12000,- a preimplantační genetická diagnostika - 38000,-.
Nevím jak v sanusu, ale nám hned při první návštěvě dali složku s kompletním ceníkem všech nadstandardních procedur, které pojišťovna nehradí, a k tomu i popis, co která znamená.
Mimochodem nevím jak u vás, ale tady pokud to 3x nevyjde, tak vám klinika poskytne ještě 4 pokus. Ale musíte být na ty 3 předchozí u nich.

barca28
autor
29. dub 2007

Jankar v Sanusu to jde jak na běžícím páse,všechno honem honem.Vždycky je tam plná čekárna a čekáme tam minimálně o hodinu a půl dýl,než jsme objednaný.Ale nesmíme být nevděční,asi toho mají hodně a snaží se to všechno stihnout.Vždycky když tam jdu,tak bych si nejraději napsala seznam na co všechno se chci zeptat,protože pak nevím ani jak se jmenuju 😀 😝

jankatr
29. dub 2007

Tak to je docela dost blbý, myslím, že zrovna v takových zařízeních by se mělo s lidmi jednat s nejvyšší ohleduplností a v rukavičkách - alespoň v Unice to takhle platí, protože oni se řídí tím, že spokojená a klidná mamča, která se ničeho neobává je půlkou úspěchu. Proto se snaží maximálně vyjít vstříct při jakémkoli problému a jednají s tebou opravdu s citem (ostatně při tom kolik to stojí, by to mělo být samozřejmostí všude)
Mají tam jen tři ambulance, z toho jednu na příjem a dvě na kontroly s ultrazvukem, plánování stimulace atd. A pak ještě jednu místnůstku kde ti asistentky IVF, ještě jednou podrobně vysvětlí, co tě čeká, jak užívat léky a jak se orientovat v rozpisu. V patře jsou pak pokoje, operační sálek a laboratoře.
Podle mě, je opravdu důležité, jaký z toho všeho má člověk pocit, protože když jsi z toho všeho vystresovanaá a nervozní, tak to jde všechno mnohem hůř.
A je fajn, že všechno mají popsané i v brožuře, kterou jsme dostali hned na úvod, takže většinu z toho, co člověk zapomene už po opuštění místnosti, tam najdeš a v klidu si to můžeš doma proštudovat.
Navíc jen jednou se nám stalo, že bysme čekali dýl než půl hodinky, a za to jsem si mohla sama, protože jsem si omylem sedla úplně k jiným dveřím a při neustálém krocení Daníka, jsem nepostřehla, že nás volají jinde . 😀

barca28
autor
29. dub 2007

Tak to máte fajn.Tady jsem při první návštěvě byla jak v Jiříkově vidění,vůbec se nám tam nelíbilo.Tak strašně jsme se těšili,že nám pomůžou a pak jsme z toho měli smíšený pocity.Já jen doufám,že ty výkony pak nedělají taky v takovém spěchu.Je fakt,že u nás v okolí žádné jiné centrum není.Pak až v Praze,takže to omlouvám tím,že chtějí pomoci co nejvíce lidem,tak to berou šmahem.Ale zase mají úspěchy,alespoň to těhulky ze Sanusu chválí.

jankatr
29. dub 2007

Tak ti přeju, aby se to tam zlepšilo, a hlavně aby všechno dobře dopadlo. Snad to nebude kvantita na úkor kvality. To by bylo moc špatný ☹
takže tfuj tfuj tfuj - hodně štěstí a držím pěstičky.

dagina
29. dub 2007

Ahojky, Jankatr, také jsem si myslela, že v zařízení tohoto typu by měli být ohleduplní a laskaví,ale u Sanusu to pravda moc není. Po první návštěvě se mi chtělo brečet, do dnes nejsem 100% spokojená. V příští neděli tam nastupuji na laparoskopii. Abych pravdu řekla, rozmýšlela jsem se mezi Unicou a Sanusem, sám gynekolog mi doporučil Unicu, že s ní má dobré zkušenosti. Ale dám Sanusu ještě šanci, ať ukáží co umí, nechodím tam zas tak dlouho. Jankatr přeji zdravé mimi a tobě Barčo brzy // 😉 . Pa

jankatr
30. dub 2007

Ahoj, Dagi, kdybyste se nakonec rozhodli pro tu Unicu, tak ti to můžu jen vřele doporučit - z mého okolí, už si odtud pár lidí odvezlo krásná miminka 🙂 a všichni byli moc spokojení.

dagina
30. dub 2007

Ahojky, no možná jsme udělaly chybu, že jsme do Unicy nešly hned...., mám to tak přibližně stejnou vzdálenost, tak v tom bych problém neviděla. Ale jak jsem již napsala, ještě chvíli počkáme, jak dopadne laparka a další IUI, a pak začnu uvažovat o zaměně CAR. Jankatr ty jsi byla myslím na IVF, na kolik vás to tam vyšlo?

jankatr
30. dub 2007

Dagi já měla tzv. dlouhý protokol tzn. asi měsíc injekcí, + jsme měli nadstandardní zákroky (ICSI, AH , PK) a dárce. Mrkni na diskusi: centrum asistované reprodukce - Brno, ( v nabídce témat už je myslím na straně 2) Dost podrobně jsem to tam rozepsala (je tam jen jedna strana, tak to najdeš) Jinak dohoromady to dělalo asi 25000,- Měli jsme rovnou IVF, protože manžel mít děti nemůže. Ale je fajn, že nám teď dali stejného dárce.🙂 takže to budou vlastní sourozenci. 😅
Teď už jen čekám do 15.5. na ultrazvuk, abysme zjistili, kolik jich bude jestli 1 nebo 2 😝

barca28
autor
1. kvě 2007

Janka jste skvělí lidičkové.Váš příběh mě úplně dostal.Je vidět,že láska hory přenáší.Věděla jsi,že tvůj manžel nemůže mít děti a přesto jsi do toho šla.Jsi úžasná.Mohla sis najít chlapa s kterým bys v budoucnu měla vlastní rodinu,ale ty jsi to neudělala,to by třeba tolik holek neudělalo.Já musím říct,že svého muže miluji snad ještě víc než před tím a taky bych ho nikdy neopustila.Ikdyby mělo přijít na dárce,tak to zvládneme a budeme momčo milovat oba.Prostě bude naše a nikomu ho nedáme.Moc vám držím palce 😉

jankatr
2. kvě 2007

víš baru, já ti nevím, mě ani nenapadlo o tom nějak přemýšlet. Prostě to byl člověk, o kterého jsem stála a on stál o mě a tohle mi nepřišlo jako nepřekonatelný problém. Milovala bych ho i kdyby jsme měli ty děti adoptovat. Možná je to i tím, že můj pohled je taky o něco snažší,než jeho. Kdybych to byla já, kdo děti nemůže mít víbec, těžko říct, jak bych se s tím vyrovnala. Dostalo mě už i to, když mi řekli že to nebude až tak jednoduché jak jsem si myslela, protože mám to potrhlé PCO. Ale naštěstí se nám i tuhle nepřízeň osudu povedlo překonat.
A pak taky - miluju ho o to víc, že byl ke mně od začátku férovej.
Neříkám že bysme byli ideální pár, který se nikdy nehádá. Spíš naopak, jsme oba vodnáři (teda vlastně všichni tři) a podle toho to taky vypadá, všichni máme tvrdou palici a občas to pěkně zajiskří. Ale nakonec se zase všechno uklidní a zjistíme znovu, že se prostě potřebujem. A ono to taky není od věci, aspoň se pročistí vzduch. Zažila jsem i takový vztah, kdy jsme se vůbec nehádali, všechno bylo v pořádku - jenže pak přišla jedna a velká hádka a konec.
Baru , moc vám přeju, aby vám to vyšlo a abyste spolu byli vždycky všichni šťastní.
A nejen tobě, ale všem co jsou na tom podobně jako my. 🙂

barca28
autor
2. kvě 2007

Janka jsi hodná.Můj manža je spíš kliďas,všechno mi odkýve a myslí si své.Řekla bych,že je spíš uzavřený a hodně svůj stres drží v sobě.Já mám dnes jeden s těch dnů,kdy bych pořád brečela.Někdy jsem fakt silná a zvládám to,ale někdy to všechno dolehne a nic mě nebaví,prostě depka 😝

jankatr
2. kvě 2007

víš ten můj je v podstatě taky kliďas ale když už se naštve tak to stojí za to, a já jsem zas trošku nerváček a citlivka - takže to většinou dopadne tak, že na něj chvilku hulákám, a snažím se něčeho dopídit, čímž ho za chvíli vytočím, a když na mě zvýší hlas tak se sesypu a jdu si někam zalíst a pobrečet. Tím pádem má konečně ode mě pokoj a když oba vychladnem, tak už si o tom v klidu promluvíme - ale důležitý je, že vždycky to nakonec dobře dopadne a málokdy si zatahujeme problémy do dalšího dne.
A pak má ještě jednu hroznou vlastnost - nikdy neumí mluvit vážně pořád si ze všeho dělá srandu a jsou chvíle, kdy mě s tím dokáže opravdu vytočit. Ale možná mu jen závidím, že on to dovede a já si všechno moc beru. 🙄

barca28
autor
3. kvě 2007

Já se musím smát,dnes mám už lepší náladu.Byla jsem si povozit kamarádky mimčo a tím se vždycky tak uspokojím.Dneska pěkně řvala,to mě vždycky utvrdí v tom,že mimčo není zas taková sranda 😀 😀 Ale stojí to za to 😉

jankatr
3. kvě 2007

Ten pocit znám - Taky mě ten náš brouček občas přivádí k šílenství 😝 ale pak mi to zas stokrát vynahradí. Ostatně i my dospělí jsme někdy na zabití - jenže jiným způsobem, takže si nemáme co vyčítat 😀

dagina
11. kvě 2007

Ahoj všem, Barčo, dlouho jsi tady nebyla 😉. Chtěla jsem ti jen říct, ve středu jsem se vrátila ze Sanusu z laparky, bylo to tam opravdu skvělýýýýýý, péče 100%. Sice se něco platilo za ubytování, ale stálo to za to. Jak jsem byla nejdříve ze Sanusu špatná, teď je to naopak. Sice v ambulanci to je takový frčák, ale když pomůžou, tak to vydržím 😉. Už jsem trochu ztratila přehled jak pokračuješ. Pa

barca28
autor
11. kvě 2007

Ahoj Dagino,my tam jedeme příští týden.Zatím žádná změna,manža půjde ještě k urologovi.Jinak genetika je v pořádku,tak uvidíme.Četla jsem na stránkách neplodnosti,že Sanus hodně chválí.Prý se tam chovají strašně příjemně a ohleduplně,tak nějak lidsky 😅 Víš já to omlouvám tím,že toho v té ambulanci asi mají hodně a snaží se to všechno stihnout.Píšou,že při zákrocích jsou fakt skvělí.Tak jim budeme věřit a uvidíme.Proč ti vlastně dělali laparku?

dagina
11. kvě 2007

Je to další postup po dvou neúpěšných IUI. Lépe řečeno musejí vyloučit všechny možné příčiny, které brání početí. Pojišťovna se prý pak tolik necuká při doplatcích dalších léčebních postupů a léků. Problém je tedy u spíše u přítele. Takže nás čeká ještě 2x IUI a pak už IVF. U vás jsou vlastně větší problémy u manžela, viď. Už to na mě docela všechno špatně psychicky působí, dochází mě síla..., nevím kde čerpat novou.

barca28
autor
11. kvě 2007

Víš Dagino já mám někdy taky dny,kdy bych pořád jen brečela,ale zase se z toho dostanu a nabírám sílu bojovat dál.Nesmíš to vzdát,vždyť děti jsou smyslem života 😉 U nás je problém u manži a to dost velký.Pomáhá mi dost kamarádka,ta mě drží nad vodou,je to taky jediný člověk,který o naší situaci ví.No a pak taky modrý koník,je důležitý vědět,že nejsme jediný na světě,kteří mají tento problém a můžeš se tu vypovídat.Je důležitý to ze sebe dostat.Takže ti přeji hodně síly do dalších pokusů a držím ti palečky MOOOOOOC

dagina
11. kvě 2007

Také ti moc držím palečky, určitě informuj dále. Ze Sanusu si už spoustu holek pomohla k nádherným miminkám, tak určitě budem brzy patřit také mezi ty šťastné 😉.

reninka81
16. kvě 2007

Ahojky holky,měla bych dotaz,mám nastoupit do Sanusu HK na laparoskopii a chtěla bych se zeptat na přístup lékařu a všeobecně,jaký to tam je?Díky Renáta

dagina
17. kvě 2007

Všechny moc zdravím, Reninko, já jsem čerstvě po laparce v Sanusu. Můžu jen doporučit, skvělý přístup doktorů a hlavně sester, vůbec jsem se tam necítila jak v nemocnici. Sice se doplácí na ubytování asi 260kč, ale opravdu to stojí za to. Po této zkušenosti bych určitě nevolila jinou kliniku a už vůbec né státní 😨 . Tak hodně štěstí!!!!!

reninka81
19. kvě 2007

Ahoj holky, Dagino díky moc za dobré zprávy.Moc se tam netěším!Nástupuju už toto úterý,ale uklidnila jsi mě.A také mám radost z toho,že mě ji bude dělat doktor Středa,ten človíček mě sedí!Jak se dlouho snažíte o miminko?

dagina
20. kvě 2007

Dr. Středa je opravdu velký sympaťák, a navíc bezpochyby i dobrý doktor. Já ani nevím kdo mě operoval, všechno se to semlelo tak rychle, že jsem se ani nestihla na nic pořádně zeptat. Snažíme se přes rok a půl, ale téměř hned nám zjistili špatné spermio, tak že mám z hruba představu co nás ještě čeká 😒. Do Sanusu jezdím od února. Tak ti přeji ať dopadne vše OK. Bude se ti tam určitě líbit 😉. Pak dej vědět 🙂. Pa

reninka81
20. kvě 2007

Dagi,tak to jsme na tom skoro stejně.Snažíme se rok a půl,manžílek má také špatné sperma a do toho já ještě neovoluji.Ale tak nějak to nevzdávám.Je fakt,že někdy na mě depka vleze,ale jako příjde,tak zase odejde.Prostě to beru tak,jak to je!Ještě jeden dotázek,jak jsi po té laparce byla v Sanusu dlouho?Ani nevíš jak ti závidím,že to máš za sebou!Přeju ti aby jsi měla tu malinkou fazolku v bříšku co nejdříve!!!!!!Pa