IVF, centrum Sanus Hradec Králové. Máte zkušenost?

barca28
26. bře 2007

Ahoj holčiny,máte někdo zkušenost v Sanusu v Hradci Králové?Začali jsme tam chodit a tak by mě zajímalo,jaké máte zkušenosti s přístupem.A jestli se tady nějaké holčině podařilo oplodnění.

lilli1
6. lis 2007

Ahoj holky. Můžu se přidat? Taky chodím do Sanusu v HK. Všem držím pěsti, snad se brzy dočkáme. 🙂

rychnov3
6. lis 2007

Ahoj Lilli, to víš, že se můžeš přidat. Ono nás nějak přibývá, dnes jsem mluvila se spolužačkou z Rychnova a zjistila jsem, že nás do Hradce jezdí víc, než jsem si myslela. Tak holky, ať nám to dopadne. Mimochodem, není tu někde Verča z Rychnova nebo Solnice, ročník 78, která už má doma malého chlapčka?

slunickooo
7. lis 2007

Ahoj holky,

tak zítra razíme na první pohovor do HK tak jsem zvědavá co se bude dít...

deninka07
7. lis 2007

ahojky - k tomu genetickému vyšetření - nás na něj dr. poslal hned po prvním pohovoru.Máme 10 letého syna (ten se zadařil přirozeně).Na výsledky si ale musíme měsíc počkat...Já si myslím,že nás poslal kvůli špatenému sperm..Napsal totiž na žádanku,aby vyšetřili manžela.Když jsme si volali na objednání,tak řekli,ať přijdem oba. 😉 Tak uvidíme,mám z toho docela obavy - to je vlastně něco,co jediné se nedá ovlivnit - geny...
Jsem zvědavá slunicko,copak řeknou vám při 1.pohovoru....
Stejně mě trochu zaráží,jak všude říkají,že jsou 3 pokusy hrazeny,že nás to navíc stojí 18tis. 😕 😕

slunickooo
8. lis 2007

Tak jsme byli holky poprvý v Sanusu. šli jsme k doktroce Novotné ... moc příjemná byla na vše se zeptala a navrhla nám, že stejně do vánoc to nestihnem tak že bychom mohli zkusit ještě IUI, ... a že pak po novým roce se můžem pustit do IVF... kdyby se nezadařilo, ale byla moc milá, furt at si to rozmyslíme,,,at se ptáme co nás zajímá, genetiku dělat nebudou, že prý spolu už máme dítě tak tam problém nebude aby se naše bunky nesnesly.... o ISCI, prodloužené kultivaci a případném zamražení nám vše řekla.. i s částkama a že je to dost časově náročné... takže závěr... řekla nám to co jsme vlastně už věděli,, ale byla moooc příjemná... takže dojem SUPER.... jo taky v čekárně bylo tak 3/4 těhulek,,, ,ale nevím - možná tam je i normální gynda,nevíte??? , ne jen asist. reprodukce... :( :( . 3. DC - to je asi za 10 dní, tam jedu na H.Profil, pak se objednám kolem 12 - 14 dne na UTZ a pak hup do IUI....

dablikolik
8. lis 2007

Tak slunickooo gratuluji k prvnímu pohovoru nás to čeká 28.11. Chci se jen zeptat nerozumím zkratkám DC, Hormonální profil

slunickooo
8. lis 2007

Dablíku... DC .. jako den cyklu.. že mám přijít 3 den menstuace na krev,,, udělají nějaký rozbory, říkala Novotná aby třeba nebyl zvýš. prolaktin,,, co já vím,, tak ten je když kojíš. a tudíš nemůžeš otěhotnět... takže kdyby byl zvýšený tak bys neotěhotn...

rychnov3
9. lis 2007

Ahoj Sluníčko, díky za info, Tvůj dobrý dojem mě povzbudil. My jdeme poprvé do Sanusu 12/11, takže skoro pozítří. Jsem zvědavá. Pak budu podrobně informovat. Holky, přeju všem krásný víkend.

sanuska
10. lis 2007

Holky nás teda na genetiku neposílala a ani o tom řeč nebyla.... 😕

slunickooo
10. lis 2007

Sanusno. nám Novotná řekla, že když už spolu dítě máme, že naše bunky na sebe nebudou alergický, proto nedělají genetiku...
Dneska jsem se dozvěděla, že je kámoška těhotná ☹ taky se snažili dlouho, ale její manžel prohlásil, že k žádnýmu doktorovi nepůjde a ona vlastně taky na gyndě nebyla dvaroky... no a povedlo se jim....

lilli1
10. lis 2007

Ahojky.
Slunicko, tak to máme stejnou paní doktorku. Musím se přidat k Tvé chvále. Je opravdu moc milá. A vůbec všichni v Sanusu jsou moc fajn. Kdo se tam chystáte, tak nemusíte mít vůbec žádný strach 😉 .

slunickooo
10. lis 2007

Lili a jak to máte vy?? Taky čekáte na IVF?? už tam chodíš dlouho?

lilli1
11. lis 2007

Ahoj Sluníčko. My máme za sebou 3 IUI. Sperimie jsou v pořádku, já snad taky. Teď mám něco přes týden po laparce a co bude dál, to ještě nevím. Ale ještě bych chtěla zkusit IUI, když by neměl nikde být žádný problém.

sanuska
11. lis 2007

Sluni my jsme ještě bez potomka...... 😕 Tak jestli to třeba podstoupíme až se třeba nezadaří první IVF.... 😅

lilli1
11. lis 2007

Ahoj sanusko.
Myslíš ty genetické testy? My taky na žádných nebyli ☹ . Vlastně jsem se o nich dočetla až tady, na koníkovi.

sanuska
11. lis 2007

Lili tak já o nich věděla, ale nějak jsem se na to nezeptala a dr o nich taky nemluvila. Tak se na to optám až pojedu na UTZ při stimulaci....

Holky jen co mi je divný že normálně nefachaj i o víkendu jako v jinejch CAR... třeba na punkci nebo ET tam jsou ale na UTZ ne. 😠

lilli1
11. lis 2007

Nedělaj o víkendu? Kdyby Ti vyšlo na víkend, tak se nás nikdo neujme? Mně to vždycky vyšlo v týdnu, tak nemám zkušenost...

sanuska
11. lis 2007

No mě dr říkala, že když teď začnu stimulovat, tak mám 5DC přijet na první UTZ že je to ideální, ale kdyby 5DC vyšlo na sobotu tak mám dorazit v pátek a kdyby na neděli tak mám dorazit na UTZ v pondělí.... 😕 Tak podle toho jsem to tak vydedukovala že když ještě nejde o OPU nebo ET tak to dělaj jen v týdnu......

rychnov3
12. lis 2007

Ahoj holky. Tak jsme po první návštěvě v Sanusu a dojmy jsou velmi dobré. Byl tam Dr. Provazník z Pardubic, místo Dr. Novotné, dokonce nás na to předem upozornili, že jako si můžem vybrat, kdyby se nám pan doktor líbil, že můžeme do Pardubic. Byl moc sympatický 🙂 Všechno nám vysvětlil, je to obdobné jak si to tady sdělujeme, hormonální profil 2-5.DC, ultrazvuk 10-12. DC. Genetika se dělá až před IVF, u IUI je to prý přirozený výběr, takže nehrozí, že by nemocná spermie "vyhrála" nad ostatními. Doporučil nám lék Eregma, prý obsahuje selen, zinek, zkrátka všechno pro muže...

rychnov3
12. lis 2007

a podrobnější odpověď, ať víte, co Vás čeká... Jsem 8 DC, takže jsme se hned domluvili na ten ultrazvuk a pokud tam bude připravené vajíčko, hned dostanu injekci a za dva dny proběhne zároveň kontrolní spermiogram a IUI (tedy inseminace). Příjemně mě to překvapilo, s necelým milionem spermošů a zkoušíme IUI. Měla jsem pocit, že nás hned budou cpát do IVF. Navíc to jde neuvěřitelně rychle, pokud se to povede, tak budu za týden po IUI, tedy, pokud "dozraju". A stinné stránky? Sestra řekla, že na ultrazvuk nemá místo a že třeba za měsíc... Doktor řekne ať přídete, sestra nemá místo... Nedala jsem se, překopala program, termín jsme našli. Tak se holky taky nedejte.

terka76
12. lis 2007

Ahojky.
rychnov3 - chtěla jsem se zeptat, zda ti Dr. taky poradil dávkování toho léku. A už nic jiného brát nemusí? Žákdné vitamíny? Stačí ten lék Eregma? Děkuji za odpověď.

slunickooo
13. lis 2007

AHOJ holky,
tak Rychov3 to máme uplně jak přes kopírák 🙂 , holky prosím až budu ten 3DC a pojedu na horm. profil .. v kolik hod tam mám být ráno a na lačno???? A stačí pak abych si počkala nebo zaklepala na sestru?? Jo ještě jeden technický dotaz... jak se jde jako z čekárny tý hlavní těma dveřma... tak tam je vlevo sesterna a tam hned MUDr. Novotná má ordinaci.. a pak dál tou chodbou mají další ordinace a sesterny další doktoři???? A holky kdo máte po IUI v Sanusu, nechávají vás pak ležet chvilku ?? ?A stojí to 500 Kč + Pregnyl??? Nebo ten se platí zvlášt? A dají mi ho tam?? Nebo musím do lékárny????

Ježiš to je dotazů 🙂 Dík za odpovědi

kiwik
13. lis 2007

Ahoj slunickooo - k tomu horm. profilu Ti nic nepovím, hodlám si o něj teprve svému dr. říct... Chodím teda tady do sanusu - ale jestli tam v té chodbě mají další doktoři ordinace atd. to též nevím. Píšu Ti ohledně toho IUI, abych to upřesnila 😉 Ano nechávají Tě po tom cca 15 min ležet. A stojí to těch 500,-Kč. Pregnyl stojí 100,- Kč /to se platí zvlášť/. A měli by Ti ho dát tam.

sanuska
13. lis 2007

Holky na krev si počkáte až vyleze sestra do čekárny řeknete jí to a ona vás pošle právě na konec tý dotazovaný chodbičky a tam berou krev.
V tý chodbě budou asi ještě jiní doktoři neboo aspoň doktor protože tam minule jeden vcházel do dveří a pak bylo slyšet jak tam s někým mluví o stimulaci 😉

Ale teda s těma genetickejma testama jste mě dostaly!!!!!!!!!!! Dr Novotná o nich vůbec nemluvila a to budeme podstupovat 1.IVF 😕 😕 😕 😕 😕 😅

slunickooo
13. lis 2007

a teda na lačno??? Aspon kafčo si ráno dát můžu? Nevíte? No Samusko, někde psali, že gent. testy dělají až když se nepovede IVF....

sanuska
13. lis 2007

Sluni já jsem jela na lačno a je to fakt hned nikde tě tam hladovět dlouho nenechaj 😉

slunickooo
13. lis 2007

no o jídlo mi nejde 🙂 🙂 stejně ráno nejím,, ale o kafe 🙂 🙂

sanuska
13. lis 2007

NO jako že jsem ani nepila 😉 Ale hned jak jsem se nahlásila u sestry tak mi řekla abych si šla dozadu. Takže jsem tam strávila asi tak suma sumárum 10 min a pak jsme se šla napít a najíst 😉

Tak budu doufat, že ta genetika není zase až taaaak nutná... 😅

Zatím pa

slunickooo
13. lis 2007

neboj určo by ni nezanedbali... no Sanusko ,jenže já to mám do HK 40 km ☹ , počítám, že pojedu abych tam byla tak na 9 hod.... prý berou 3 ampule???

rychnov3
13. lis 2007

Ahoj Terko76. Tu Eregmu doporučil Dr. manželovi, že já to můžu brát taky, ale prý nemusím, tak nevím, manžel má brát 2x denně jednu tabletu. Mimochodem, u nás se to nedá sehnat, 3 lékárny a muselo se to objednávat. Ještě jsem nečetla příbalový leták, kdyžtak dám vědět.