IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

petrita83
16. čer 2010

@aranka koukám, že s tím je spojeno i dost srandovních situací..no taky mě zatrnulo, když jsme tam byli poprvé, a doktorka, že hned udělá prohlídku..a to před přítelem..ten nevěděl kam s očima 😀 😀 😀 pak ten její rozbor, že to sou lenoši, no málem jsem tam měli záchvat smíchu 😉 asi z toho stresu 😅 pak jsme se museli jít pořádně projít a rozdejchat to, protože jsme čekali, že my dají jen nějáké hormony, léky nebo tak a ne že nás pošlou na IVF, ale jsme rádi za tuhle možnost.

zuzi.kol
16. čer 2010

Ahoj holky 🙂 , tak si tak prohlížím koníka a našla jsem tohle téma. Pro mě teda aktuální. Můžu taky k vám ? a koukám,že tady mám i jednu známou holčinu 🙂 sofojko držím palečky ,ale to ty víš 🙂
Jinak já si jedu vyzvednout léky asi kolem poloviny července. Hned jak se vrátím z dovolené.

jesterka001
16. čer 2010

Vítám tě zuzi 🙂
petrita83 - já mám možná nějaký levnější léky, ale každopádně bych neměla platit vůbec za nic, ani korunu ani za IVF. Je pravda, že Apolinář je státní a je prostě levnější než soukromé CARy. Tam se platí z IVF jen ICSI, pokud se dělá, KET a mražení embryí.

jesterka001
16. čer 2010

holubice.petra........09/2007 1.IUI (10tt zamlklé těhotenství 11/2007 revize), 10/2008 2.IUI, 2009 3.,4.,5. IUI bez úspěchu, 25.6. jdu vyfásnout léky na stimulku-předpokládané IVF červenec
petrita83........IVF - 22.06.2010 jdu pro léky a pak čekáme na červenec
jesterka001........snažení čtyři roky, 02/2010 otěhotnění přirození (8tt MA), 1. IVF červenec 2010, 17.6. jdu pro léky

jesterka001
16. čer 2010

Takhle by to šlo? 😀

zuzi.kol
16. čer 2010

jesterko díky 🙂
no já při prvním ivf taky doplácela a to dost. Nejenže mi nestačili hormony hrazené pojištovnou,ale i za ICSI.Ale stejně sem neměla kvalitní vajíčka,takže nic.Sem zvědavá ted na podruhé .sem v jiném CAr,tož uvidíme 🙂

sofojka
16. čer 2010

@jesterka001 je pravda že Apolinář je státní a nic se tam neplatí (nebo to tak aspoň byl) ,taky jsem tam před několika lety chodila a mám odtamtud skoro deseti letou dceru měsíc po IUI 😀 ...ale teda radši si něco připlatim v soukromích centrech - tam bych už nešla ani za nic..vim je to jen moje zkušenost neodrazuju tě jen podotýkám 😉

@zuzi.kol ahoj myslim že vim o koho jde "pišu" zdravim tě 😀

zuzi.kol
16. čer 2010

Sofojko jj jsem to já 🙂

Já byla i poprvé v soukromém ,takže nemůžu posoudit jak to je ve státních.Ale myslím si,že když vyčerpáš povolene davky , které hradí poji. tak doplácíš i tam.

jesterka001
16. čer 2010

zuzi - jo jo. Myslela jsem IVF, které proplací pojišťovna, jako samoplátce už se to tam taky hradí.
sofojka - Já teda mám s nima super zkušenosti, ale chápu, že každý to má jinak 🙂

zuzi.kol
16. čer 2010

Jesterko přesně tak,každý to má jinak.Každému vyhovuje něco jiného a sedne každý lékař jinak.

sofojka
16. čer 2010

@zuzi.kol 😀 😀
@jesterka001 to je dobře že máš s nima jen ty nej zkušenosti,ono už je to taky nějaký pátek co jsem od nich pryč 😉 přeju ti hooodně štěstíčka 🙂

petrita83
16. čer 2010

@jesterka001 Jasně ši šikulka 😀

trudy
16. čer 2010

Ahojky holky, chci se zeptat jestli si některá budete připlácet ICSI? Nám dali domů pročíst reverzi, ve kterých jsou možnosti, které si můžeme připlatit. Je tam právě ICSI za 7000,- asistovaný hatching za 6000,- prodloužená kultivace embryí a další a fakt nevim co vše by bylo dobrý. 😖

petrita83
16. čer 2010

@trudy Ahojky, taky ti nevim co vše je dobré, potřebné a co třeba zbytečné, ale zrovna za ICSI si asi připlatíme, prodlouženou kultivaci bych asi taky zvolila a když na to tak koukám a čtu to všude možně doporučujou i ten asistovaný hatching, tak ti nevim...jeden si řiká, že když si uděláme všechno musí to vyjít,..víc už se tomu pomoct ani snad nedá 😠 ale co když to neklapne? Asi do porvního pokusu dám všechno...
Ale možná to je blbost a měla bych to v ,,nejhoršim,, vyzkoušet až na poslední pokus?ještě se radši na to zeptám 🙂

trudy
16. čer 2010

@petrita83 my se taky zeptáme co by nám doporučovali. Člověk by opravdu radši zapalatil všechno jen kdyby to vyšlo.Uvidíme co nám porádí, ale icsi si chci zaplatit určitě. 😉

sofojka
16. čer 2010

@trudy já teda mám ICSI automaticky,kvůli špatnému SPG manžela,ale opravdu to je dobrá věc a hodně pomůže 😉 do toho investovat peníze je vážně dobrá věc.Tu prodlouženou kultivaci,nevim to stejně záleží na tom jak rychle se embria umí dělit a případně se dohodnout s Dr že to necháš na embriologovi,jak se mu to bude pozdávat a pak případně doplatíš 🙂 a ten AH nevim nevim měla jsem ho několikrát a je to spíš o penězích ,než o tom že to pomůže,on se dělá většinou když je žena starší a nebo je obal vajíčka hodně pevný,jinak je to úplně zbytečný,ale opět jen můj názor a co jsem se dozvěděla od Dr,když jsem se ho na to teď ptala 😉 .Nechala bych to až jako poslední naději jak píše @petrita83

aranka
16. čer 2010

@holubice.petra : ☹ to mě mrzí, toho se děsím, že ta hrozná radost bude vystřídána smutkem, ale jasně, to je život, to se stane i normálně, jen víš jak, člověk do něčeho vkládá naděje ☹ no uvidíme.., tak 500Kč jo ? Tak to není žádná drahota, to se mě ulevilo, díky 🙂

aranka
16. čer 2010

@petrita83 : no přesně jako ty, taky jsem se lekla, že polezu na křeslo před přítelem, který seděl vedle něj a evidentně, byť má dvě děti, tak byl v ordinaci gyn poprvé 😀 takže jsem byla opravdu velmi ráda, že jsem zrovna měla MS 🙂 🙂 A také nám asi nervozitou občas cukali koutky 🙂 🙂 ono to je prostě celé takové zvláštní, něco jiného je probírat stav spermiíí doma v posteli a něco jiného s vážnou tváří před doktorem 🙂 🙂

aranka
16. čer 2010

holubice.petra........09/2007 1.IUI (10tt zamlklé těhotenství 11/2007 revize), 10/2008 2.IUI, 2009 3.,4.,5. IUI bez úspěchu, 25.6. jdu vyfásnout léky na stimulku-předpokládané IVF červenec
petrita83........IVF - 22.06.2010 jdu pro léky a pak čekáme na červenec
jesterka001........snažení čtyři roky, 02/2010 otěhotnění přirození (8tt MA), 1. IVF červenec 2010, 17.6. jdu pro léky
aranka.....snažení 3 roky, první IUI II. polovina června

aranka
16. čer 2010

@petrita83 : jinak nevím, zda jdeme v pátek, protože v út mám UZV, tak podle toho se uvidí, ale ať počítám jak počítám, vyjde to na pátek nebo víkend, což asi ne 🙂 tak nwm, uvidím 🙂 ty budeš mít první IVF v červenci, ju ?

zuzi.kol
16. čer 2010

Trudy ahoj , opět je to individuální, jsou embyologové,kteří říkají,že když je ICSI tak už není třeba asistovaný hatching páč vajíčko je již narušeno po vpichu kterým se zavádějí spermie. Asi podle toho jak je silný obal. No prostě musíme věřit těm co to dělají a podle toho se zařídit. 🙂
Jinak můj manža byl zatím u každého vyšetření, je sice pravda,že seděl tak opodál (pokud sem byla na koze), a pokud byl UTZ tal měl větší obrazovku na sledování než já na tom lůžku 🙂

aranka
16. čer 2010

@zuzi.kol : to máš šikulku manžela, chlapi myslím obecně se spíš vyhýbají těmhle prostorám 🙂 🙂

zuzi.kol
16. čer 2010

Aranka no je v tom opravdu exot 😀 ,ale jeho máti je zdr, sestra a vždy doma vše řeší s pohledu profesionála. Tak třeba já si beru na bolest brufen,ale ona účinnou látku tu a tu a ma ty a ty učinky....no prostě exoti oba dva. Navíc má manža specializaci v oboru lékařská elektrotechnika,tak to trochu probírali ve škole. Jo a manža mi bude píchat i injekce dobrý ne ? Já mám totiž zase fostimon. 🙂 Já bych do sebe nepíchla ani to péro .. 😎

aranka
16. čer 2010

@zuzi.kol : nojo, tak to chápu, má ke zdravnotnictví blízko 🙂 mi to bylo divný 🙂 takhle je to jasný 🙂 🙂 hele ale to máš obrovskou výhodu!! protože pokud já se dostanu na téma injekce, tak já si do sebe nevpravím také ani péro .. a můj drahý sice řekl, že to nějak zvládne, ale fakt nemám pocit, že by měl mou důvěru 😀 tak to za takového ošetřovatele buď hodně rádaaa 🙂

sofojka
16. čer 2010

@zuzi.kol @aranka holkýýýý to píchání fakt nic nenííííííííí 😀 ani jehlou ani perem 😉

zuzi.kol
16. čer 2010

Prý ne,ale já jsem srab 🙂 to at to do mě raději píchne manža a nebo tchýně 😀

aranka
16. čer 2010

@sofojka : určitě není, ale prostě když to nejde, tak to nejde 😀 já si očkuji třeba sama všechna zvířata, ale do člověka nejsem schopna píchnout 😀 a do mě píchat může jen profík 😀 holt když je člověk srab je srab 😀 😀 a já teda zdravotníky v rodině nemám 😀 😀

zuzi.kol
16. čer 2010

znám spousty holek co jezdili denně k mudře a o víkendu do nemocnice na gyndu a v pohodě jim to píchli. Kdybych nikoho neměla taky byhc to tak řešila 🙂

aranka přesně do druhých bych to zvládla ,ale sobě ? neeee..... 🙂

trudy
16. čer 2010

@sofojka
@zuzi.kol Ahoj holky, díky za odpověď. 😉

trudy
16. čer 2010

Jinak já se taky strašně bojím těch injekcí. Vždy když mi berou krev nebo dávaj injekci dělá se mi špatně. MUSÍM to nějak zvládnout.
Zítra budu volat do Gennetu jestli už tam mám schválení od pojišťovny, už aby se něco dělo, abych si stihla oběhnout předoperační vyšetření. Vím jak to u nás všechno trvá, před laparoskopií musela moje sestra od obvoďáka přemlouvat na internim, aby mě vůbec do určitého termínu objednali, tak mě teda vzali místo obědový přestávky a ještě mi to dávali dost najevo, že zrovna měli být na obědě. 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru