IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

petronela82
12. črc 2010

@aja32 - záleží na tom jestli přirozeně ovuluješ, já ne, tak že stimuluji, aby mi narosta sliznice a aby se měly embrouši do čeho zavrtat 😉

@petrita83 - máme 2 sněhuláčky v mrazáku - a ta stimulka je slepší, není potřeba aby ti naroslo spousta kvalitní vajuch, kde jen o výšku sliznice, tak že jak říkám, když normálně ovulujete tak třeba ani stimulovat nebudete. Já stimuluju Estrimaxem - jde o léky (to je estragon) nebo jako ty injekce, které jste si píchali před OPU a před KET se k tomu přidá utrouš

@trudy - 25 = krásný počet, hlavně hodně pij, pij, pij, hlavně po Pregnylu se rozjíždí OHHS tak bacha na něj - vém o čem mluvím, na OPU jsem byla 8.5. a do teď mi to přicho nesplasko, bude asi taky tím že už znovu stimuluji, ale i tak t prý trvá cca 12 týdnu než OHHS úplně odezní

pampeliska36
12. črc 2010

@petronela82 ja jsem se chtela jen zeptat... taky hodne piju a merim si i brisko, aby se mi nezaclo nejak zvetsovat.... OHHS hrozi asi vice po OPU? nebo jak to je?

trudy
12. črc 2010

@pampeliska36 Mě čeká OPU už tuto středu. 🙂
@petronela82 já jsem pregnyl nedostala, já místo toho dostala asi to Ovitrelle a o tom, že mám hodně mít mi v centru nikdo nic neříkal, ale vím že o tom tady hodně píšete. 😉

pampeliska36
12. črc 2010

@trudy tak to je uz za chvilku. clovece! ja pujdu asi tyden za tebou 😉 takze budeme testovat skoro stejne 😀
pij urcite hodne, je to kvuli OHHS. hodne znamena fakt hodne! 😉

petronela82
12. črc 2010

@pampeliska36 - jjo, OHSS se většinou rozjede po Pregnylu, a někdy ani nedojde k ET, a včechny embria se zamražují, protože kdyby došlo k uhnízdění tak by OHHS rapidně zhoršilo a hrozila by i hospitalizace, ale nechci vás nějak zbytečně strašit - dr. si vás určitě pohlídá, já měla 40 folíků a vládla jsem to, hodně jsem pila, tak bílkoiny jsou dobré (mléčné výrobky) taky jsem po OPU byla pro jistotu 2krát na kapačkách - a až na to nafouklé břicho, to bylo v pohodě - a to já jsem fakt extrém

holubice.petra
autor
12. črc 2010

@pampeliska36 ahojky no ja porad nic uz jsem z toho zoufala,zklamana,nastvana a nevim co jeste zitra volam do caru ze chci dalsi vyvolavacku, nebo proste at uz neco se mnou udelaji...jsem red nejaka podrazdena asi z te mrchy ze furt nic..taky to horko.bricho mam jak balon..ach jo

aja32
13. črc 2010

Ahoj. >petrita 83 mam osmy den po ET takze na cekane 🙂
Pit se musi, moc, nejen kvuli vedru.. a taky v pribalovem letaku na Prednison pisou omezit sůl, vyhybat se slunci,atd..

petrita83
13. črc 2010

@trudy 25?wow..tak to je parádní číslo 😀 vypadá to teda moooc dobře! a jak ti je?
no hlavně a by byli bojovní, ale jsou krásně velcí a ještě k tomu docela rovnoměrně..tak že zralejch jich bude určitě dost..držim palce zítra!!!tzn.dáte ICSI, prodlouženou kultivaci? a ještě něco???

@pampeliska36 -tak pak dej vědět kolik jich tam máš?a taky ať pěkně rostou!

Hoky dneska ráno už nám volali z Gennetu a ti naši 4mušketýři se pořád držej!!!!! 😀 😀 😀 prosím prosím ať se držej i zítra a pozítří..a pak dál ještě....transfer zatím pořád vypadá na čtvrtek, ale zítra zase budeme moudřejší..tak po včerejším zklamání konečně lepší zprávy.řeknu Vám, že jsem měla pěkbně staženo, než mi sestřička řekla to číslo 😀

petrita83
13. črc 2010

@aja32 tak to je paráda, moc, moc držim palce..a kdy budeš testovat?nebo to vydržíš??a máš dvě, nebo jedno..a z kolika??? 😀 😀
Na příbalovém letáku od prednisonu je vyhýbat se slunci?já ho četla, ale tohle jsem nějak přehlédla..kurňa..no tak po přismahlém hrudníku až na něj taky nelezu.. ☹ aach jo, jsem to ale jouda...
A kolik Prednisonu bereš já 1/2teblety denně, a 5bobulí Utrogestanu..

petronela82
13. črc 2010

@petrita83 - ahojky - tak super bojovníci to nezdali - teď už to dotáhnou do zdárného konce - hlavně aby my jsme přežili tyhle vedra 😝 😉 . Jo ten Utrogestan jíš nebo zavádíš a kolik ráno, v poledne a kolik večer?

aja32
13. črc 2010

@petrita83 - no vidis, embrijka k pohledani, zvladaj to. Kolik dni mate PK? Ja mela 7 vajec,3 oplod., takze 2 u sebe a jednoho nanucka.
Beru Utrog.3x2 tbl zavadet a prednison 1rano,pul vecer. Jen pri ET jsem ho spolkla, a to jsem byla ospala ze jsem malem netrefila do postele 🙂 Jako ty vedra jsou sila. Dr. kladla na srdce abych na slunce nechodila pokud mozno, tak se spis drzim ve stinu.
Testovat se nechystam, boli me hrozne hlava a poboliva bricho, pri minulym ivf to skoncilo MS, takze cekam jak ted. Kdyz by MS neprisla,tak si mozna udelam test, ale spis pockam na ko.
je to o nervy, radsi si pustit tv a nemyslet na to..

petrita83
13. črc 2010

@petronela82 no konečně vypadají, že jsou naši 😀 prostě bojovníci!!!snad jim to vydrží!je to teda, ale děs to čekání..
Utrogestan mám zavádět : 2ráno, 1v poledne a 2večer..tak to dodržuju..když jsem byla jen na horm.stimulaci tak jsem ho jedla..bylo mi z něj blbě a ještě mám pocit, že jsem měla pleť jak v 15 😀 😀 takhle to vypadá, že to snášim líp...
No ty vedra to je něco..v práci jsem k židli doslova přilepená, na večer jsme se včera vnutili ke kamarádům co mají bazén..to byla paráda 28°C a ještě tam bylo jejich vnoučátko -9měsíců, tak jsem zase dělala kravinky 🙂 😉

aja32
13. črc 2010

taky se mi zda ze to zavadeni je uplne v pohode proti tomu kdyz se spolkne, opravdu rozdil.

petrita83
13. črc 2010

@aja32 no PK máme od soboty do čtvrtka, tzn.6dní?já nevim..nějak se nikdo neptal kolik, jen jestli jo , nebo ne..a protže jsem si někde přečetla , že je to lepší , tak jsme řekli joo..taky pořád doufám, že nám zbyde i na nanučka 😀 😀
To je zvláštní jak každému řeknou, nebo upozorněj na něco jiného..nám v podstatě nic neřekli, žádná omezení...tak jsem si ještě řikala jak je to sluníčko dobré na kosti 😀 😎
A kdy máš KO..a jak to zvládáš, vydržet???taky si teď řikám, že to asi vydžim, ale je to ještě daleko..a to napětí...

petrita83
13. črc 2010

@aja32 ale to ti taky nikde neřeknou..minule mi řekla, je to úplně jedno,, stejný efekt..a teď ne musíte to zavádět..tak nevim...ale řikám si, že by tohle mohl být menší záhul pro organizmus 😅

aja32
13. črc 2010

na to nemyslim. proste je to nutny tak to beru. poprve jsem se bala, resila, hormony, hruza, priberu a vypadaj mi vlasy 🙂 a ted delam co mi reknou a moc to nekoumu. A netusim jestli to ma nejaky rozdil v ucinnosti, myslis ze jo?

aja32
13. črc 2010

napeti, tos rekla presne. psychika je mrcha, ta cloveka dostane. zvladam? spis nezvladam. fakt nevim jak tohle prezit, fakt snad na to tolik nemyslet. jsem to hrozne prozivala a pak to zklamani bylo sileny. ted nevim,zatim. ale budu vedet,brzo.

aja32
13. črc 2010

tak ja sla na ET po 4 dnech

petrita83
13. črc 2010

@aja32 no to právě nevim, zda je v tom rozdíl, ale asi by měl být, když mi nedají vybrat..ale jak řikáš zas to taky moc radší nezkoumám..i tu pleť jak puberťák bych zas vydržela, i těch pár kilo navíc..beru to jako nutnost..stejně mám teď pořád břicho jak balón, myslela jsem že to po OPU přejde, ale zatim se mě to drží 😠
Jo psychika je děs..taky zkoušim na to nemyslet, ale co pak to jde?já jsem ještě k tomu od přírody hrozně nedočkavá a všechno chci hned..tak že tohle dvouletý čekání je pro mě děsně dlouhý..ale moooc dlouhý 🙄 😀

aja32
13. črc 2010

dlooouhy. nejdelsi. a je to horsi nez maturita. a nemuzes to moc ovlivnit, jen cekat. jo,mazec.

pampeliska36
13. črc 2010

@petrita83 ahoj... to je super, ze se ti ctyri tak krasne drzi!!! 🙂

petrita83
13. črc 2010

@pampeliska36 taky jsem z toho měla dnes pořádnou radost..snad to tak půjde dál 😀

jesterka001
13. črc 2010

petrita83 - taky gratulace 🙂
Já už mám dneska odběr taky za sebou 🙂 Devět folikulů, z toho čtyři vejce 🙂 Mám jen jeden vaječník, takže na jeden dobrý, mohlo být hůř! Taky mi držte palečky, prosím, ať nějací bojovníčci zůstanou 😉

holubice.petra
autor
13. črc 2010

Ahojky holky ta dneska jsem byla v caru kvuli ty mrse po neg teh.testu mi delali ultrazvuk a zjistili ze mam zrovna ovulaci a dozrala krasna dve vajicka byla jsem z toho v soku to se mi jestte bez hormonu nikdy nestalo....jak jsem pred dvanacti dny psala ze jsem v to pondeli lehounce zaspinila a sestricka rikala ze mam pockat az na poradnou ms tak to byla asi pry moje ms...chicht dneska mi pichli pregnil s zitra mame prijit na iui tak to by bylo neco kdyz by to nakonec vyslo takhle ;o) a jestli to nevyjde tak hned pri kazdem jen naznaku spineni si mam zacit stimulovat a ivf by jsme provedli pristi mesic....no jsou to teda veci ..chicht

petrita83
13. črc 2010

@jesterka001 držim palce Ještěrko!!!ať zůstanou všichni!!!!

petrita83
13. črc 2010

@holubice.petra to jsou teda zprávy 😀 😀 😀 ale nakonec vlastně dobrý!!!!tak toje paráda, už to bylo napínavý, když si nepodávala zprávy. A ty už jsi někdy na IUI byla? Budu držet palce ať se zadaří!!Je to ale divočina 😀 😀

tafy
13. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem dnes po OPU 🙂 měla jsem z toho takový strach a nakonec to nic nebylo 🙂)
Měla jsem 28 folikulů, z toho 17 vajíček, ale 4 ještě nezralé, takže budou oplodňovat 13.......jeee jej, no jsem zvědavá 🙂) Ještěrko - než jsem tam šla, tak jsem si na tebe vzpoměla!!
Petrito - gratulka, jen ať se drží 🙂

ty jo holky, ale břicho teda cítím, hlavně když vstanu a když si sedám 😖 doufám, že je to normální 🙂

petrita83
13. črc 2010

@tafy jsi šikulka!!13 je šťastné číslo!!tak budu držet taky palce..
Nebylo, viď?ale když je to poprvé a nevíš do čeho jdeš...a nakonec tě to ještě příjemně překvapí.
Břicho mě taky bolelo, ale bylo mi celkově líp než před tim..uvidíš mělo by to být hodinku od hodinky lepší!!!
A dáte si ISCI na všechny, nebo některé necháte ať to dokážou bez pomoci?a prodlouženou kultivaci ano, či ne?
Celkový tedy spokojenost, ne?

petronela82
13. črc 2010

teda holky koukám samé dobré zprávy

@tafy a @jesterka001 - tak už to máte za sebou - gratuluji k vajuchám, teď hlavně ať se všechny pořádně oplodnějí a vyvájejí se - holky máte ISCI?

@holubice.petra - teda tohle je bomba - strašně držím palečky aby vám IUI vyšlo, už jste na nějakém byli, nebo proč ste vlastně plánovali IVF?

petrita83
13. črc 2010

@jesterka001 hele jak by řekl ten můj..sice 4, ale kvalitní!!!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru