IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

holubice.petra
autor
4. črc 2010

holky zlaty ja furt nic...ach jo ja se z toho asi uz zblaznim.... bricho mam nafoukle boli me jak cert ale mrcha furt nikde...ach jo

jesterka001
4. črc 2010

A tu vyvolávačku už máš?

holubice.petra
autor
4. črc 2010

Jo dneska mi jí segra píchla tak jsem zvědavá... ☹

petronela82
5. črc 2010

Ahojky snažilky, ráda bych se k vám přidala, sice mě v červenci nečeká IVF ale už KET, ale myslím že vám to vadi nebude, že? 😅
včera jsem dostala mrchu a na KET se začíná se stimulací 1DC, tak že od včerejška baštím Estrimax (1-1-1) na na 1UTZ mám přijít 12-13 DC - ještě jsem se neobjednala.

Jinak u nám je problém ve mě mám PCO - tudíž IUI nepřipadá v úvahu po vysazení HA (brala jsem ji 9 let) se ani nedostavila mrcha (bez vyvolávaček) a tudíž ani neovuliji

pampeliska36
5. črc 2010

@petronela82 vitej mezi nami 😉

petrita83
5. črc 2010

@trudy Aloha !tak ultrazvuk za náma..to vstávání teda bylo něco...ale dobře to dopadlo..prý to zatím vypadá ideálně..celkem máme asi 15folikulů..á už jen čekáme až dorostou...na UTZ už nepůjdem, máme hned termín na odběr a to v sobotu..tak snad to všechno klapne...do čtvrtka pícháme gonal a citrotide a pak ve čtvrtek večer ještě píchnem Ovitrelle a v pátek už nic...tak už se to bůížíííí 😀
JInak na ten UTZ jsem šla 7den cyklu a 12den máme ten odběr...no docela koukám, že už na dlaší UTZ nemusíme...ale vědí co dělají..tak jim budem věřit 😀

A co ty? a vy ostatní???

jdu dočíst co je tady nového..

petrita83
5. črc 2010

@petronela82 Vítáme tě!!!

petrita83
5. črc 2010

@mariana75 tak to jsou skvělé zprávy!!!moc držim palce!

holubice.petra
autor
5. črc 2010

@petrita83 pani 15foliku?! to je urodicka super!
vitam tady petronelku pridat se muzes to je preci jasne! :o)
no a u me devcata porad nic noveho stale cekam....
a jak je na tom nase mariana? holky jsem napnuta jak ksandy...

pampeliska36
5. črc 2010

@petrita83 teeeeeeeeeeeeda! to jsou super zpravicky! 😉

petrita83
6. črc 2010

@pampeliska36 ,@holbice.petra - no jo dohromady15, největší má 16mm ostatní jsou menší.tak snad všechny dorostou jak maj, sliznice prý byla taky super..tak sme byli nadšený..dneska už, ale nesmíme dovádět 😖 tak snad to ten můj přežije 😀 sobota je ještě daleko!!jo a taky nám předepsala paní dokrotorka utrogestan..ale nějak nám nikdo neřekl co s ním..ještě je na něj asi čas,ne? já minule brala až od 17DC??co myslíte?

@holubice.petra - tak ty ještě pořád čekáš?to je neuvěřitelný, jak tě ta mrcha napíná..tak snad už se to brzo srovná..je to děs, viď?a ani ta vyvolávačka nic?tak třeba dnes!!!

Tak zatím pa páá holky, dneska musim trochu uklízit, pozvala jsem naše na obídek, taky taky musim něco uvařit 😀 😀 😀
Pěkný den všem!

petronela82
6. črc 2010

@holubice.petra - takové problémy s mrchou jsem měla já taky ani po vyvolávačce se mi kolikrát nedostavila, ale pak mi Dr. dal Norethisteon (1-1-1) - vždy na týden a po měm mrcha chodí jak hodinky - tak držím palce ať už se ti konečně rozjede - zkus horkou kopel, vínečko a sex 😀

@petrita83 - tak že v sobotu jdeš na OPU - tak bude držet palečky ať máš ve folíkách co nejvíce vajíček a hlavně ať se jich co nejvíce oplodní - už víš co budete na embrya používat - AH, ICSI, embryo-glue, kultivace ....

holubice.petra
autor
6. črc 2010

@petronela82 no zkousim vsechno mozne,ale musim holt cekat...po agolutinu vetsinou prijde tak do tydne, taky se mi stalo ze ani potom mrcha neprisla az po druhe davce..tak uvidime..

petrita83
7. črc 2010

@petronela82 jo joo už teď v sobotu..hned ráno jako první 😀 ...najednou je to docela fofr...no taky doufám, že vše proběhne optimálně!!!bojim, bojim...
No zatím nám bylo doporučeno ICSI, tak do toho určitě půjdem, a když jich bude dost tak prodlouženou kultivaci určitě taky chceme..ale to se vše uvidí po OPU.
Jinak mě už poslední dva dny pěkně bolí palice..jsem jak po velkym flámu, přitom alko nepiju, a jinak piju jak duha - jako vodu atd.. 😀 tak nevim, nevíte z čeho toje?možná jen z toho počasí, co? Doktorka řikala, že musim pít aspoň 4litry, tak se snažim, prý se potom budu cítit líp..ale já se zatim jen musim držet poblíž WC 😀

petronela82
7. črc 2010

@petrita83 - ta bolavá hlava - to budou asi nervíky, to znám. A to pití 4l dodržuj je to lepší aby se po OPU nerozjel OHHS ale ty zase nemáš tak moc folíku, tak že to bude v poho, na OHHS jsme experti my co máme PCO, já třeba při první IVF měla 40 folíku a při druhém dokonce 41 - to pak je chuťovka

petrita83
7. črc 2010

@petronela82 40? ty brďo..tak to je mazec..tak to si ani neumim představit...no dneska je mi fakt blbě..bolí mě hlava, cítím se jak když mám teplotu...no snad to přejde..budu hooodně pít:D
A Tebe čeká KET viď?tak budu držet palce...to znamená, že tohle všechno už znáš...a máš nějáké poznatky, doporučení???
Na fotce jsi s mimčem, to znamená, že už jedno dítko máš?...snad nejsem moc indiskrétní 😀 😀

petronela82
7. črc 2010

@petrita83 - na fotce jsem s neteří, mimčo ještě nemáme => ale pracuje se na tom 😀

jinak už mám za sebou dvě IVF => tzn. dva ET s tím že druhé skončilo biochem. těhu a teď mě čeká první KET doufám že už to bude poslední můj transfer. Jinak já stimulaci i po OPU i po ET vše snášela celkem v pohodě => OHSS se mi sice rozjel ale já pila jak duha až 7-8l denně a zvládla jsem to a ani ET se nemusel odkládat => jen jsem měla břicho jak před porodem 😀 Určitě si nechte dát na embria ICSI i kdyby bylo sperma O.K. tak to za ty prachy stojí => my při prvním IVF měli 40 folíků z nich asi 15 vajuch a oplodnilo se jen jedno protože jsme ICSI neměli protože Dr. řekl že je to zbytečné, a při druhém pokusu - stejný scémnář, ale z 15 vajuch se oplodnily všechny (přes ICSI) dále AH je na zvážení, ale na jedno jsem ho vždy dala + prodloužená kultivace, při druhé ET jsme šli ještě do embry-glue a embryo se chytlo (i když to dopadlo tak jak to dopadlo) a teď před třetím transferem jsem si řekla ještě o Prednison (holky na jiných tématech ho dost vychvalují) - měl by potlačit moji imunitu, abych embryo nezlikvidovala - tak uvidíme

petrita83
7. črc 2010

@petronela82 ahaa...tak to jsou zajímavé zkušenosti 😀 Prednison..o tom jsem nevěděla..tak uvidíme..snad nebude potřeba..člověk pořád doufá, že to na poprvé vyjde..
Taky si už, ale někdy řikám, jestli nemám nějáké nepřátelské prostředí 😀 ale asi to bude blbost...snažim se věřit tomu, že to nejde jen proto, že jsou línější..a tohle nám pomůže a problém vyřeší...
No doufám, že se jich chytne co nejvíc..ať je z čeho vybírat 😀 a necháš si dát 1nebo dvě?my jsem rozhodnuti pro dvě 😀
O embry-glue jsem taky neslyšela..no jooo jsem ještě začátečnice 😀
Ty jsi pila 7-8litrů denně?tak to asi nedám...dělám co můžu ale myslim, že moje hranice je u těch 4max5l..
Taky máme krásnou neteřinku nedávno oslavila jeden rok..ona je naše velká motivace 😀 je prostě boží 😀

petronela82
7. črc 2010

@petrita83 - na to embryo-glue se zkus zeptat je za příplatel 1.500,- a myslím že své přívržence má. Jinak neteře už mám dvě (2roky a 9 měs.) tak teď jsme na řadě my

Ebrya máme zamražená dvě - tak doufám že budou obě v pořádku a zavede obě.

petrita83
7. črc 2010

@petronela82 No jasně že teď jsme na řadě my 😀 😀 😀
na embryo-glue jdu juknout na net, jestli něco najdu..no dneska to v práci zabalim dřív..protože je mi fakt blbě..a to normálně tak nefňukám..

Tak že taky dvě, to je prima..to ch¨cem asi všechny a klidně i ty dvojčátka pak, viď? holubice.petra 😀 😀

petronela82
7. črc 2010

já bych se taky dvojčátkům nebránila - když jsem chtěla dvě děti (postupně) ale když teď vidím co to dá za práci 😀 tak ať jsou radi najednou

petrita83
7. črc 2010

@petronela82 no to jsou přesně moje slova..až na to, že já mám zatím v plánu 3..nejlépe postupně 😝 ale znáš to ty plány..

jesterka001
7. črc 2010

Holky, potřebovala bych poradit. Píchám si injekce na stimulaci do svalu do zadnice 😀 , ale dneska si k tomu mám poprvý píchnou i něco, abych předčasně neodovulovala. A to se píchá pod kůži. Nevíte kam si to mám píchnout? Předpokládám, že do břicha, ale kam přesně? Nevíte? Díky moc 🙂

pampeliska36
7. črc 2010

@petronela82 ja jsem taky dostala prednison 🙂

pampeliska36
7. črc 2010

@jesterka001 ja teda nevim, jake presne injekce si pichas... ale ja si picham do bricha a je to pod pupik... vezmes si do jedne ruky jakoby ten spek 🙂 (teda jestli nejaky mas) - odborne se tomu prej rika kozni rasa 😀 a druhou rukou si pichnes injekci, pricemz ten spek porad nepoustis... az do te doby, nez se ti ta tekutina vstrikne do bricha..... ale ja si treba picham do bricha injekce: Dipherelin a Puregon... nevim, jestli je to stejne, jak ty tvoje injekce 😕

petronela82
7. črc 2010

@jesterka001 - píchni si to přesně jak píše @pampeliska36 předpokládám že se jedná o Cetrotide, a připrav se na to žr to bude potom pěkně svědět a možná se ti tam udělá i pěkný červený flek - ale je to jen na chvilku max. do hoďky to ustoupí - tak se nelekej 😉

@pampeliska36 - já na ten Prednison dost vsázím - snad nám pomůže

pampeliska36
7. črc 2010

@petronela82 a co to ma za ucinky ten prednison??? ja co se tyce leku moc nezjistuju, abych z toho zbytecne nebyla vystresovana... ale jsi uz druha, ktera mi pise, ze prednison je dobry... 😉

petronela82
8. črc 2010

@pampeliska36 - měl by ti potlačit imunitu - a pomoci tam embryu aby se uchytilo, vedlejší účinky jsou strašné, ale při malých dávkách by to mělo být v pohodě já ho dím 1krát denně, někdo jí i jen půlku

jinak všem krásné ráno 😀

kessinkaa
8. črc 2010

@pampeliska36 Ahojky....já prednison 4 transféry neměla a nic,pak jsem ho brala a zadařilo se,ale stejně to nedopadlo.Ted jsem po Ket,tak to snad dotánu,ještě k tomu píchám fraxiparine

petrita83
8. črc 2010

Ahoj Holky!!! tak teď jste mě teda znejistily...Prednison neberu a tak si teď potom co tady čtu řikám jestli to neni chyba...píchám si Gonal, cetrotide a dneska místo cetrotide Ovitrelle a zítra už nic...na což se mooc těším, protože je mi už poslední -3dny docela blbě..břicho bolí, hlava třeští a pocity na zvracení...dneska jsem radši zůstala doma..a je to o něco lepší...pak mám brát někdy utrogestan...ale nevím od kdy...nějak mi to nikdo neřek..nebo jsem to zapoměla :D ale předpokládám, že až někdo po ET.
a jak pokračujete vy?
Mně už se sobota blíží...huš aby to bylo za mnou

😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru