IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

pampeliska36
14. čer 2010

tady jsem jeste neco nasla k IUI, kde je to podrobneji rozepsano 😉
http://www.crmzlin.cz/page/1760.intrauterinni-i...

sofojka
14. čer 2010

Ahoj holky,moc ráda bych se k vám přidala,ale mám problém jsem právě 4dny po ET,takže jestli nevadí že nejsem červencová ,lae už červnová,tak s vámi budu zdílet dobré i zlé-ale samo že radši jen to dobré 🙂

pampeliska36
14. čer 2010

@sofojka jasne! vitej mezi nami 😉

aranka
14. čer 2010

@pampeliska36 díky 🙂 s ještě dotázek, předpokládám, že se se vším začíná až po schválení pojišťovnou nebo už něco běží v průběhu ?? Hmm, s těmi spermiemi jsi mě nepotěšila ☹ já si naivně myslela, že když odmítnu IUI, tak IVF bude víc klidu pro něj, že přinese spermie prostě někdy v průběhu ne na povel přesně na den ☹ chjo ☹ to zas budou nervy ☹ a co když v den odběru vajíček prostě spermie nevyprodukuje ? víš něco o této variantě ? 🙂

pampeliska36
14. čer 2010

@aranka no i to byl duvod, proc jsme si nechali zamrazit spermouse 🙂 ale to fakt nevim! zkus se pak na toto zeptat... jak se to resi. ohledne schvaleni pojistovny nevim uplne presne, jak ten proces bezi... za nas to vsechno vyrizuje nas CAR a tak si myslim, ze to je u vsech CARu... az 25.6. kdy mame zacatek stimulacniho cyklu budeme podepisovat vsechny papiry... tak pak budu moudrejsi a urcite ti dam vedet.
jinak ohledne genetickych testu u meho manzela taky potrebovali mit souhlas od pojistovny a manzel podepsal jen nejake papiry a oni to za nas vsechno vyridili. takze si myslim, ze si s tim nemusis delat starosti... ale nevim, to jsou jen me vlastni zkusenosti 😀

co ostatni holky? jak to mate vy?

sofojka
14. čer 2010

@pampeliska36 -děkuji za uvítání 😉

@aranka - já myslim že je ještě jedna varianta a to že manžel "to udělá" doma a ve sterilní nádobě to musí myslim do 30min.donést do CARu,ale většina center tohle nechce a nebo tomu moc nedůvěřuje-sem tě moc nepotěšila že?? Fakt to musí být na den přesně,nejlépe s 5dení sex.zdrženlivostí a nebo se zkus dohodnout jestli by vám je nezmrazili,ale s výsledkem pak nevim nevim,samo jsou nejlepší "čerstvá"...

pampeliska36
14. čer 2010

@aranka a kam chodis do CARu? teda vlastne odkud jsi? 😉

pampeliska36
14. čer 2010

@sofojka
@aranka no kdyz jsou spermijky zamrazene (a na to jsem se ptala, protoze my to mame), tak klesa samozrejme jejich kvalita, ale jen o trosku treba rekneme o tretinu... jenze my si beztak priplatime ICSI, takze nam je to jedno... vyberou nam "jen ty prave" 😀

pampeliska36
14. čer 2010

jinak my jsme za zamrazeni spermii platili 600,- za odber, a pak rocni uschova 1.100,- kc. s tim, ze po roce se to muze prodlouzit... mame zamrazene 4 davky 😀 "pro jistotu"... s tim, ze pri odberu jeste brali manzelovi krev kvuli infekci a taky nam hned vyhodnotili kvalitu... aby jsme nezamrazovali nejake uplne nepohyblive... to da rozum 😀 😀 😀

sofojka
14. čer 2010

@pampeliska36 -já s timhle zkušenost opravdu nemám,ale logicky mi to tak vyplyne 😉 ,sice manžel má hooodně špatný SPG,ale vždycky se nějaká ta "mrška" našla a oplodnila pomocí ICSI vajíčko -nám to tak dělaji automaticky právě pro malou pohyblivost.

trudy
14. čer 2010

@petrita83 No a mě právě zase doktorka říkala, že nejdřív udělám laparoskopii než půjdeme do IVF. Že IVF je dost drahá záležitost, tak aby se to nedělalo zbytečně, kdyby byl u mě nějakej problém. Ale každý doktor to asi řeší jinak. 😉

trudy
14. čer 2010

@aranka Tak spermiogram jsem měli někde ze srpna a v lednu dělali nový. Manžel to bere docela v pohodě, vždyť to mimčo taky strašně moc chce. A to IUI nám bylo doporučeno, že to je míň složitá a levnější varianta, prostě jsme to zkusili. To první bylo v pohodě, jako gynekologická prohlídka, ale to druhý IUI mě fakt srašně bolelo, dělala to i jiná doktorka než poprvé a povytahovala mi kleštičkama čípek a to fakt nebylo příjemný a pak jsem i špinila. No, ale stejně to bohužel nevyšlo. ☹

pampeliska36
14. čer 2010

@trudy ve vetsine pripradu, kdyz zjisti, ze je partner v poradku... teda jeho spermio... vysetruji pak zenu 😉 vysetreni zeny je vzdycky pro ni vetsi zatez, nez manzel a jeho spermio 😀 tak mi to teda bylo alespon vysvetleno... vic jak od dvou doktoru.

petrita83
15. čer 2010

@aranka Aloha! spermiogram prý musí být max.6.mes.starý, tak že pokud máte 4, je to ok, ten náš 1.byl 6měs.starý, tak šel přítel znova..a za 6měsíců všechno jinak:D stejně tam zas bude muset jít a dát vzorek na IVF :D zachvíli tam bude jako doma 😖
Jinak si myslim,ale nevim..snad nebudu za joudu 🙂 , že ten den kdy odebírají vajíčka, nebo někdy před tím musejí mít spermijky...pak udělají to kouzlo, a záleží jestli si je necháš dál kultivovat, nebo půjdou zpátky hned...Taky jsem pro nechat si nějáké zamrazit(když to půjde)...a už víte kolik si necháte dát zpátky?1,nebo 2?úspěšnost prý není vyšší 😒 tak nevim..
Tak ypíšu jako prase, protože u toho ,,pracuju,, 😎 tak psst...
Držim palce Aranko ať to taky stihnete a když ne, srpen je taky dobrej měsíc 🙂

petrita83
15. čer 2010

@trudy drahá záležitost 😀 to teda..proto si člověk řiká jestli nejsou ještě jiné možnosti..nerad by se stal součástí byznysu..ale zase na druhou stranu další čekání..už taky nechceme...tak to risknem a třeba vyhrajem 🙂

jesterka001
15. čer 2010

Ahoj holky, při první návštěvě kontrolovali příteli spermio, mě dělali hormonální profil, ultrazvuk, imunologické vyšetření, štítnou žlázu, chlamydie a pohlavní nemoci. To je asi všechno, co si vzpomínám 🙂 Ve čtvrtek si jdu pro léky na stimulaci. Neměla bych snad platit vůbec nic.
Jinak prý odebírají spermie v den, kdy odebírají vajíčka, alespoň u nás to tak je.
My to zvládneme holky 😉

holubice.petra
autor
15. čer 2010

ahojky holky..pane to jsme se tady hezky rozrostly..daly jste mi zabrat nez jsem vsechno precetla...to je dobre...vitam vsechny nove...
my mame posledni spermio rok stare doktor riksl ze kdyby jsme chteli pro info rak se manzel muze kdykoliv stavit jinak pry staci kdyz prijde na odber zaroven se mnou az pujdu na odber vajicek...jinak vsechny tyhle ostatni testy jako genetika, chlamydie, toxoplazmoza... atd mi delali kdyz jsem mela to zamlkle tehotenstvi.bylo jim divne ze srdicko prestalo bit az v desatem tydnu....laparku mi delali loni az kdyz jsem mela po trech zasebou jdoucich neuspesnych iui...koukam ze vsude to je jine...holky jeste tyden a hdu si pro injekce a pak uz jen cekat...jsem napnuta jak ksandy chicht

jesterka001
15. čer 2010

Já už se ve vás nějak přestávám vyznávat 😀 Neuděláme si nějakou tabulku? 😉

matonka
15. čer 2010

Holky nemáte to lehké... Mě doktorka řekla, že mě pošle do poradny po půl roce, což za chvíli bude. Ale nejdřív chci už po ní hormonální profil, co když mi jen něco chybí... 😉

petrita83
15. čer 2010

@jesterka001 Aloha Ještěrko,
to je divné, mě ríkali za léky 3-5tis..myslim..tak dej vědět zda se jsi platila a nebo ne..no je fakt, že všude je to trochu jiné.Já tam jdu až příští úterý tak se nechám překvapit, kolik na mě vybalí:D ..teď jsem jukala na jejich ceník píšou, že komplet IVF je za 26.tis ..ale to stejně nebude konečná cena, jak to tak znám 😲 ale to se nedá nic dělat.
Taky v tom už tady mám trochu hokej, tabulka by byla fajne, tak kdo se hlásí??? 😀 😀 😀
Tak já valijoo domů, hurá, teda ještě za sportem a pak dom!mějte se 🙂

holubice.petra
autor
15. čer 2010

Tak jo holky já teda začnu:
holubice.petra - 09/2007 1.IUI (10tt zamlklé těhotenství 11/2007 revize), 10/2008 2.IUI, 2009 3.,4.,5. IUI bez úspěchu, 25.6. jdu vyfásnout léky na stimulku-předpokládané IVF červenec

aranka
15. čer 2010

Ahoj holky 🙂 Tak přispívám se zážitky dnešního dne, a to I. konzultace GEST, dr. Korecký. Vše bylo rychlé, konstruktivní, celkem mě zarazil, že mě chtěl rovnou prohlédnout, na to já potřebuji vždy trochu času 🙂 🙂, ale protože jsem 4DC, tak z toho sešlo, uuuuf a vzali mě jen krev, no a protože já mám od dr vše vlastně hotové, tak jsem ani neprotestovala, když mi navrhl 11.6. UZV a následně asi v pátek IUI ...., takže celkem fofr až jsem sama nechápala.., vzhledem k tomu, že já i partner jsme relativně ok, tedy bez nějakých nálezů, tak vše proběhne bez stimulace, prostě pokus .... No, nemám radost z IUI, protože tomu moc nevěřím a vím, že pokud to nevyjde, má psychika spadne na bod mrazu, ale protože to je takhle narychlo, nemůžu ten pokus vynechat 🙂 A zatím po mě nikdo nechtěl nic, tak ani nevím, zda se za IUI něco platí ????

aranka
15. čer 2010

@sofojka : no hele, mě ten můj překvapil, protože říkám, že teda na to IUI vezmem nějaký hotel na P5, protože jsme mimopražský 🙂, aby to měl v klidu a v pohodě a on na mě, že proč ? že je přece chlap a to prostě dá ..., tak jsem koukala, protože ho asi po těch 5ti letech pořád málo znám 🙂 ale jsem ráda 🙂 já bych to tedy být chlapem asi nedala 🙂

aranka
15. čer 2010

@pampeliska36 : hmm, tak ono u IVF to je asi jiné, tady nikdo neřekl nic o pojišťovně a schválení, tak fakt vůbec nevím, jak to chodí ??? a ty máš za sebou IUI ???

aranka
15. čer 2010

@pampeliska36 . GEST Praha 5, ale jsem z Prahy východ 🙂

aranka
15. čer 2010

@petrita83 : no protože mám IUI tak netuším jak bude IVF a samo se modlím, abych skončila u IUI a prvního pokusu byt neznám nikoho komu by se to povedlo ...

holubice.petra
autor
15. čer 2010

aranko me se to povedlo hned na prvni iui sice to nedopadlo dle mych predstav, ale to se muze stat i prirozene....tak drzim pesticky at to vyjde...jinak ja jsem pokazde za iui platila 500,-

sofojka
16. čer 2010

@aranka tak to vidíš jak dokáže překvapit 😀 ,ale přesně je to chlap a svoje ego přece nesrazí na bod mrazu 😉 jsem ráda že obrátil 🙂

petrita83
16. čer 2010

@aranka tak třeba budeš první 😉 a je zase super, že těch možností před Váma je pořád spousta a můžeš si vybrat...to je lepší než když řeknou, že IUI je nesmysl..tak že supeer!a ještě k tomu šikovnej chlap 😀 prostě dobré vyhlídky!
Tak že v pátek jdete?držim palce!

petrita83
16. čer 2010

@holubice.petra no já bych do tabulky ráda něco přidala, ale v podstatě asi není moc co 😖 IUI - nikdy, nedoporučeno...
IVF - 22.06.2010 jdu pro léky a pak čekáme na červenec 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru