IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

rozinka007
12. srp 2010

děkuju hojky, jo je to test na 25IUI, ale přjde mi citlivý jak na 10IUI. Je od Unimarktu.

holubice.petra
autor
12. srp 2010

@petrita83 na IUI už kašlu...když nevyšlo ani tohle tak IUI nemá ani význam...jsem pěkně naprdnutá fragmantace spermií jak je na ní čeká měsíc a půl je manža objednán už na pondělí a ve čtvrtek to prý budou posílat do Brna...na imonologii nás objednali až na 4.ŘÍJNA no to je pech dělá to prý jen jedna doktoka a to jednou za čtrnáct dnů a v září má dovču...ale na druhou stranu...co člověk nadělá asi to vyjde zároveň s výsledkama z toho Brna...pokud i na tamty výsledky nebudeme čekat bůh ví jak dlouho....ach jo
@lllenkap jo máš pravdu genetiku z krve nám dělali když jsem před třemi lety potratila a bylo vše v pořádku

petrita83
12. srp 2010

@holubice.petra - to jsou teda vyhlídky..to je pech vážně velikej..to nezbývá než počkat..je fakt, že IUI už jste zlusili moc krát..no ale pořád si řikám lepší než nic..ale možná že nakonec klid a domácí snaženíčko přinesou lepší výsledky 😅 moc bych ti to přála..to čekání je krozné..a říjen je teda fakt daleko..ale my na tom stejně nakonec budem asi podobně..tak nevěš hlavu 😉

holubice.petra
autor
12. srp 2010

@petrita83 jo Iui uz bylo dost tonradeji budeme trenovat-zkouset doma ;o) v zarinsi asi zkratim cekani dovcou u more z kamaradkou...a bude to...

petrita83
12. srp 2010

@holubice.petra tomu říkám plán 😀 na dovču k moři určo snad taky ještě pojedu..celé léto jsem investovala do 1.pokusu..a pokus pryč, léto pryč..čekám až budu vypadat nějak k světu 😀 pak skočim urobit fotečku na pas a pak hurááá bude se moc jet. Domácí trénik je taky potřeba a třeba přinese lepší výsledky 😀

holubice.petra
autor
12. srp 2010

@petrita83 no ja k svetu uz asi vypadat ani nebudu...jsem dost nastvana....diky tomu nasemu pokusu jsem o 8kg nahore a nic z toho (kdyby bylo tak nastvana vubec nejsem ale takhle)...dnes jsem si byla koupit pernamentku na pilates a na zumbu...po tech hormonech jak jsem mela nafoukly bricho jsem nechodila ani cvicit a taky to i tak vypada...jo to je pravda clovek obetuje skoro vsechno, penize,cas, vklada nadeje a pak tohle...pani ja mam dneska nazory...asi me chytla depka....

lucavka
12. srp 2010

Já jsem zvědavá jak se bude číčovi líbit že přijde o pokoj 🙂 . Asi vůbec. Hlídá si ho jak pes.
Snad se nám ty letňátka vydaří. 😉.
Holky tak jsem o vycházky vyběhla za kámoškama na rychlý kafčo, a durch sem promokla...

petrita83
12. srp 2010

@holubice.petra 😀 ne asi ale určitě, ale z toho si nic nedělej ..já mám depku skoro pořád..je to přesně jak říkáš..daly jsme do toho všechno..a výsledek je 😢 pár kilo hore, místo bříšk apěknýho milana (tak řikám epupku) a já mám ještě ple´t jak struhadlo z těch hormonů..tak že krasavica 😀 ale nic z toho by mi nevadilo kdyby to klaplo..tak yse teď zas vrhnu do nějákého cvičení to je fajne nápad..dnesk ajsem chtěl azčít beach volejbalem, ale chčilo a chčilo 😖 a tak sjem zašl ado krámu a nakoupila spoustu dobrot aby se mi obalil mozek sádlíčkem... 😵

petrita83
12. srp 2010

@lucavka číčovi se to asi líbit nebude vůbec, ale možná si zabere ten Váš pokoj a bude 😀

holubice.petra
autor
12. srp 2010

@petrita83 tak to ja jsem si dneska na nervy koupila ctyri nove tricka, pouzdro na telefon, a ted jsme se s manzou vratili z Prahy s novym pocitatem ;o) manza je ted stastnej jak malej kluk toho zase minimalne tyden neuvidim jak bude na nem porad nalepeny :o) jo a na zitra jsem se objednala na kosmetiku...doktor rikal ze si mam chvilku odpocinout tak ho beru za slovo! ;o)

okcelok
12. srp 2010

Kometa Brno vyhrála nad slovákama 1:0 😀 😀

okcelok
12. srp 2010

mě se objevila ikonka opravit překlepy,máte to někdo? 😝

holubice.petra
autor
12. srp 2010

@okcelok no na telefonu to nemam ale na pc se podivam pozdeji ;o)

lucavka
12. srp 2010

@petrita83 - sice sme ještě do detailu nepromysleli jak se všichni uložíme když budou ještě děti, ale to se zvládne 😎 . A číča s psicí budou mít další oběti na hraní 😀

okcelok
12. srp 2010

já bych taky moc chtěla psa,ale vzhledem k tomu,že chceme československýho ovčáka,rotvika anebo salašnickýho,tak máme zatím smůlu! ☹

allynka
12. srp 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem takhle lezu, ale potřebovala bych se poradit ohledně IVF s někým, kdo už to zažil...
Doktoři nás do toho tlačí na říjen. Je mi 34, snažíme se 2 roky a máme za sebou 11 pokusů IUI (jedno s Gonalem). Nemáme krom občas trochu horšího spermia žádný zjištěný problém... V lednu jsem po IUI nativ otehotněla, ale došlo k mikropotratu.

Co byste mi jakožto zkušenější radily? Mám obavy z té hormonální smršti, co to se mnou udělá jak fyzicky, tak psychicky... Přesně, jak to tu píšete, kdyby to vyšlo, tak čert vem všechny vedlejší následky, ale to mi nidko nezaručí... Takže podle vás - stojí to za to nebo ne...?

Díky moc za radu!

holubice.petra
autor
12. srp 2010

@allynka ahojky klidne se k nam muzes pridat i me to nakonec bude cekat zase az v rijnu ;o) pani jedenact iui? tak to uz je poradny pocet....no ja bych do toho byt tebou sla...ono nam co to jinak nejde (prirozene) nic jineho nezbyva nez to proste zkusit....a hlavne verit ze prave ivf vyjde....stimulace-injekci se vubec nemusis bat pichani tim perem opravdu neboli a abych pravdu rekla ani ty druhe mi nedelali zadne problemy...a to jsem se taky bala (nakonec jsem si je pichala i v praci..chicht)ndvim jak ostatni holky ja fyzicky pribrala :o( a psychicky jsem byla jak pred ms :o) nervozni clovek je ale hlavne z toho napeti jestli to vyjde nebo ne...ale to jsi urcite i pri iui..

petrita83
13. srp 2010

@allynka Ahoj Allynko! já bych se toho nebála..nic to vlastně není..jestli už máš zkušenosti s gonalem tak už znáš 40% 😀 pro mě z toho celého bylo nejhorší píchat si gonal a cetrotide, nedělalo mi to moc dobře..ale to je asi taky ojedinělá reakce..psychicky bych řekla, že nás to tady nikoho nějak zvlášť nepoznamenalo.. ty léky určitě ne..jedině ty neúspěchy..ale to je jasné...jidiné co po těch hormonech mám je horší plěť ale i to se dá přežít a časem se to určitě srovná..
JInak to u mě probíhalo tak že jsem si od 2.dne cyklu píchala gonal, pak se přidal cetrotide a pak 2dny před OPU jinej lék..teď si nějak ne a ne vzpomenout..no a pak jdeš na OPU - to je v nárkóze tak že pohoda, poležíš si 2hodinky a jdeš dom..na vějíčka jsme použili metodu ISCI kvůli horšímu spermiu..nakonec z 15vajuch bylo zralých 10 a oplodnilo se jich 9 dali jsme prodlouženou kultivaci a tak každý den obejvali až zůstalo po 5 dnech 2..ty jsme nechali dát zpět..ET už je bez narkózy- je to jen mžik, pak ležíš max.30min a jdeš dom..pak jsem měli mít 5dní sex.abstinenci, a klidovější režim..ale chodila jsem do práce a vše bylo ok..z a14dní si můžeš udělat test..ten byl u mě pozitivní ale nakonec to nějak nedopadlo...
Určitě ale půjdem znova 😉 snad jsem tě spíš povzbudila než odradila..

lllenkap
13. srp 2010

@allynka Ahoj taky tu nejsem dlouho🙂Po dvou letech snažení v tomto věku to rozhodně stojí za to.!!!!!!!!!neobávej se ničeho.Mě je 35 a doktor mě řekl, že je správná doba to začít řešit a rozhodně není na co čekat.Prý to dohromady dáme!!!!!!Takže se neboj.Se mnou hormony nic neudělali.Není zaručené, že ti něco bude🙂Držim palečky!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

okcelok
13. srp 2010

@allynka vítej,já bych to taky zkusila,na každého to působí jinak. Na mě osobně ty hormony neměli žádný vliv,ani jsem nepřibrala a psychicky jsem to taky zvládla.Já ale teda Gonal nikdy nebrala. Zlepšila se mi pleť a nehty,ale to možná bude baby planem.My máme za sebou 2 pokusy a pořád nic,ale nevzdáváme se. 😉 Takže se neboj a hups do toho,na konci nás všechny čeká odměna!!!

petrita83
13. srp 2010

@okcelok tak ty jsi potom všem ještě krásnější 😀 😀 no do pytle..a já vypadám jak v pubertě 😀 ty kila nevim nevážim se už roky..vždycky si u doktora nějákou vymyslim 😀 podle toho jak se zrovna cítim 😀 😀 ale někdy se bojim aby si mě nezvážili a nestrhla sem jim tam váhu 😀 😝

allynka
13. srp 2010

Holky díky moc, to jsem asi potřebovala slyšet 🙂 Tak jestli vám to nebude vadit, ráda bych tu s vámi zůstala, jestli ještě přijímáte nové duše 😉

Gonalu se nebojím, ten mi nic nedělal.. mám sice hrůzu z jehel, ale píchal mi to můj muž (jelikož pracujeme oba z domova, tak to šlo 😉 ). Měla jsem taky strach z narkózy, ale když jsem se doktora zeptala, jestli už se jim někdo neprobudil, tak dostal záchvat smíchu a řekl, že to už je pravděpodobnější, že mě cestou do CARu srazí auto 😀 Jasně že největší strach mám z neúspěchu, ale úspěch mi nikdo předem nezaručí, to je jasný...

Holky a vy už máte za sebou kolik pokusů? Nemáte někde nějakou tabulku se souhrnem kdo co kdy a tak, abych se tady nějak zorientovala...? 😅 Je tu někdo, komu to vyšlo napoprvé...?

Nechodíte někdo náhodou do Gestu...?

petronela82
13. srp 2010

@allynka - ahojky - já jsem Gestačka - mám za sebou 2.IVF - neúspěšné a jednou KET - a zrovna čekám na výsledky - dnes jdu k Dr. Šulcovi na UTZ - jsem 20 den po KET - tak že dnes se to u mě rozhodne

petrita83
13. srp 2010

@petronela82 držim palce, už je rozhodnuto těhulko 😀 😀 ale určitě napiš a pochlub se fotečkou 😀

petronela82
13. srp 2010

teda holky jsem nervozní - tu je hrůza, ještě že jsem v práci a musí mozek zaměstnávat i něčím jiným než mím těhotenstvím

petrita83
13. srp 2010

@allynka vítáme tě tu a zůstaň a zapiš se k nám do tabulky 😀 😀 já jí zachvilu najdu a zkoupíruju..jinak joo joo máme tu i úspěchy..Petronelu, Tafy, Rozinku007 atd..a další se určitě brzo přidaj 😀
Tak tuhle otázky jsem měla taky 😀 ale ikdyž jsem měla narkózu po poprvé a bála jsem se to jak čert kříže..bylo to super..fakt spíš příjemný než nepříjemný..ale to je taky individuální..měla jsem potom jen malou alergickou reakci na kůži al e to zmizelo..uvidíš nic to neni..ta pravděpodobnost s tim autem je určitě o dost větší 😀 😀
Jinak z Gestu je tušim jen Petronelka já chodim do Gennetu v Praze..

petrita83
13. srp 2010

@petronela82 a v kolik mám držet palce nejvíc..těžko se mi s nima pracuje když je pořád držim 😀 😀

petronela82
13. srp 2010

@petrita83 - jsem objednaná na 13:40 - tak že za dvě hodiny to už budu mít za sebou a budu vědět na čem jsem

petronela82
13. srp 2010

@allynka - jinak je tu přímo téma GEST Praha - zkus mrknou i tam - tam se potkáš s hodně úspěchy GESTu - máme tam teď pár těhulí - i dvojčátka

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/gest-pra...

petrita83
13. srp 2010

Kdo chce ať se dopíše, nebo aktualizuje svůj status 😀

holubice.petra........09/2007 1.IUI (10tt zamlklé těhotenství 11/2007 revize), 10/2008 2.IUI, 2009 3.,4.,5. IUI bez úspěchu, 25.6. jdu vyfásnout léky na stimulku, 14.7. nečekané 6.IUI(neg), 24.7. začátek stimulace na IVF - OPU 2.8.2010

petrita83 .................. 1.IVF - 22.06.2010 jdu pro léky , OPU 3.7 (15vajuch,pak 10,pak 9-použito ISCI, pak 4, už jen 3, už jen 2), ET 15.7 -30.7 - //-HCG 520 -ale neudrželo se ☹, čekám co dál

jesterka001............snažení čtyři roky, bez jednoho vejcovodu a vaječníku, 02/2010 otěhotnění přirozeně (8tt MA), 1. IVF červenec 2010, 3.7. začátek stimulace, 13.7. OPU - čtyři vajíčka, 2bojovníci, ET 15.7.

aranka............snažení 3 roky, první IUI II. polovina června

pampeliska36................IVF/ICSI - 25.6. začátek stimulace, kontrolní UTZ 16.7., kontrolní UTZ 19.7., OPU - 22.7., ET - 27.7., těhotenský test dle plánu má být 11.8.

zuzi.kol............2x mimoděložní těhu, bez vejcovodu, 1IVF neuplné..bez ET 10/2008, 2 ivf -začínám 29.7

mariana75 ............... snažení 3,5 roku, 2x IUI v 2009 10/09 otěhotnění po druhé IUI(6tt MA), 16.6. vyzvednutí léků, 1.IVF - OPU 3.7. - 5vajíček píchnuté ICSI + PK , ET 7.7. , KO 20.7. negativní, 1.KET 3.8. - 2 sněhuláčci v bříšku a KO 17.8....

trudy ................ 2x IUI únor, březen 2010 bez úspěchu, květen 2010 laparoskopie, hysteroskopie - neprůchozí pravý vejcovod, červenec 2010 IVF, 14.7. OPU, 17.7. ET

tafy ..........snažení 4 roky, 2x IUI 9 a 11 v 2009, 1. IVF stimulace gonal+orgalutran OPU 13.7. - 13 vajíček vše ISCI +PK

petronela82 .............. 1.IVF březen 2010 - neúspěšné, 2. IVF květen 2010 - biochem. těhotenství, 1.KET (z 2.IVF) - 24.7.

ankil........... 1.IVF 2007-úspěšné, 1.KET 6/2010-neúspěšný, 1.IUI 7/2010 neúspěšné

etra: 3 IVF, 2 Kety, 12.7. Nativ - ET

drndapetka......snaha od 01/08, 05/08 mimoděložní těhu, 06/2009 zamlklý potrat v 6tt, partner: špatná morfologie, já neprůchodný pravý vejcovod+snížená fce štítky, začátek stimulace 27.7.2010, nyní ATK Marvelon

okcelok........1. IVF listopad 2005 neúspěšné, 2.IVF červenec 2010 neúspěšné,srpen 2010 KET

rozinka007.......

allynka.........

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru