IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

tadelka
23. čer 2010

já si předoperační oběhala hned ten týden, co mi dr. vystavil protokol, tak to mám z krku 🙂

holubice.petra
autor
23. čer 2010

Ahojky holky..ja to predoperacni vysetreni nechapu...chodim posledni dobou na nejaky zakrok kazdy rok a musim si to pokazde zase vybehat minule se me jen zeptali jestli dobre snasim narkozu a rovnou mi dali razitko, ale ztrata casu paradni, chapu ze to musi byt treba u tech ktere jeste narkozu nemeli, ale jinak...jo musim jeste tedy dodat ze krevni obraz atd.nam delaji v praci kdyz mame rocni preventivni prohlidku a tu mi delali v dubnu coz neni tak dlouho...jo hold budu se muset v praci zase na neco vymluvit...

holubice.petra
autor
23. čer 2010

jo a musim vam jeste rict ze me paradne prekvapil muj vlastni manzel, kdyz se mi sam nabidnul ze v patek pojede se mnou pro ty leky a to je po nocni a pred nocni...teda pravdepodobne si vezme dovolenou...tak to jsem necekala...tak musim zrusit srazik s kamaradkou co jsme se domluvili na kafco..chicht

pampeliska36
24. čer 2010

@holubice.petra tak to je prijemne, ze pojede i manzel 😉 muj manzel se mnou jezdi zatim uplne vzdycky... a navic my zitra budeme platit zalohu a podepisovat papiry... takze tentokrat bude i potreba 😀

tadelka
24. čer 2010

dobré ráno 🙂 tak jak se máte?ženský, máte tak hodné muže 😀

holubice.petra
autor
24. čer 2010

No ten muj musi taky podepsat ty papiry...i kdyz to staci podepsat doma a nechat si dat razitko overeni podpisu...jo jo musi byt hodni a taky se trochu obetovat vsak to nedelama jen pro sebe..ze?

petrita83
24. čer 2010

Tak jupijou...všechny vyšetření za mnou, zítra jen pro výsledky..tak snad bude vše ok, podle toho ještě když tak endokrinologii a nebo ne...joo trochu času to zabralo ale 1a půl dne je myslim slušnej výkon! 😀
Jinak mě včra naše obvodní dost pobavila, jednak dotazy když hledala v kartě věci cca 15let staré..pak chtěla po mě ať jí to čtu 🙂 a v závěru mi řiká..Joo a nmimochodem nedoufejte , že by to vyšlo..na poprvé to skoro nikdy nevyjde!já čuměla jak puk..no prý abych od toho moc nečekala a nebyla pak zklamaná 🙄
Co pak to jde nic od toho nečekat?
To zas byla rada.. 😎 😀

petrita83
24. čer 2010

Nekoukal jste náhodou včera někdo v TV na .MAXImámu...?
Jen pro ty co to nevědí o co jde..
V lednu 2009 porodila čtyřiatřicetiletá Američanka Nadya Suleman na klinice v Los Angeles první osmerčata na světě, která zůstala všechna naživu. .. a všechna byla počata ve zkumavce.
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-deti-a-...

...nechápu..pro každého z nás jedno mimčo a ještě by zbylo 😀 😀 😀 a to jsme skromnější..stačilo by nám každé jedno, viďte? 😅

matonka
24. čer 2010

jj přesně tak 🙂

holubice.petra
autor
24. čer 2010

Ahojky já viděla jen konec a žasla jsem...nechápu jak jí vůbec nějaký doktor mohl tolik embrií zavést...přijde mi to nezodpovědné jak od ní tak od těch lékařů...kord když nemá partnera tak nevím nevím jak se postará o osmerčata+čtzři děti co měla před nimi... 😠

tadelka
24. čer 2010

holky, mě to taky příjde divný, u nás to normálně snad ani nejde, vím že je to teda individuální na carech, ale co vím, tak prý se většinou zavádí maximálně tři embrya

holubice.petra
autor
24. čer 2010

Ja bych to ani nechtela...max trojcata ale idealne dvojcatka ty bych si prala moc ;o) ta ted padim na zumbu..zatim ahojky uz se nemuzu dockat zitrka az si ponesu domu slavnostne stimulky...chicht

tadelka
24. čer 2010

no mě je to stejně divný, mě posledně doktor říkal, že kdyby se povedli trojčata, tak bych šla na redukci, tak si myslím, že kdyby to ta ženská nechtěla, tak na ní taky šla 😉

holubice.petra
autor
24. čer 2010

@mariana75 tak co jak jsi na tom? prisla ms nebo ne..uz stimulujes musis nam podavat info...no hlavne ja jsem zvedava jak stara baba...chicht

holubice.petra
autor
24. čer 2010

@petrita83 holka ty mas teda opravdu bohovou obvodacku...misto aby ti dodala odvahu a trochu pozitica tak ti rekne tohle? jen pekne ocekavej protoze to urcite vyjde...holky musime preci verit jinak by nemelo preci ani cenu to zkouset...proste vsechny budeme mit krasna dvojcata a hotovo...a nase forum vejde do dejin modreho konika;o)

petrita83
25. čer 2010

@holubice.petra všechny nás to zajímááá 😀

petrita83
25. čer 2010

@holubice.petra...no já byla vážně v šoku, člověk pořád doufá, chytá se každé naděje...a ona mi řekne tohle...samozřejmě , že všechny víme že to vyjít nemusí..ale chceme přici věřit, že ano, že právě nám to vyjde...
jasně ..budeme mít všechny dvojčata a hotovo 😉
Dneska si jdu k ní pro výsledky, tak snad bude vše ok a v po..snad začneme stimulovat 😨

tadelka
25. čer 2010

ahoj děvčata, přeji všem krásný den 🙂

tadelka
25. čer 2010

tady to zase nějak zamrzlo 😒

zuzi.kol
25. čer 2010

@petrita83 teda máš opravdu zajímavou obvodačku to se musí nechat 🙂 Myslím,že si všichni uvědomujeme šance,ale snad můžeme věčit a být optimisté ne ? Já mám zatím super reakce od doktorů, nejvíc mě samozřejmě potěšila má gyndařka 🙂 Tak a já v pondělí budu volat do CAR a objednam se někdy v týdnu od 19. 7 na utz a snad už vyfasuju léky a půjdu do toho 🙂

Na maximámu jsem koukala,ale můj názor je ,že přestřelila jak ona tak i doktor. Nikdy se nemůže všem věnovat naplno a navíc vypěstuje u svých dětí odpor k vícečetné rodině. Jedna má kámoška je z deseti dětí a co myslíte jak to dopadlo v dospělosti ? Všichni jsou daleko a jen dvě sestry zůstaly v jednom městě a stýkají se. O druhých nemají kolikrát i celý rok žádnou zprávu. Prostě nechybí si....... Ani k rodičům nejedou,není tam ta vazba.Prostě na ně neměli čas.protože se museli starat o chod rodiny a zbytek dětí...

pampeliska36
25. čer 2010

ahojte koceny... tak mam dnesni navstevu CARu uz za sebou 😀 😀 😀
nejdrive se doktor dival na cysty a pak pruchodnost delozniho cipku... mam to tam "dole" vsechno v richtiku 🙂

jinak jsem vyfasovala injekce a leky a presny rozpis pichani injekci a brani leku... co kdy jaka kontrola. takze to vypada tak, ze 28.6. mam posledni tabletku antiko, 16.7. jdu pak na UTZ foliku, pak kolem 23. a 24. bude asi odber vajicek a pak kolem 27.7. bude transfer.

dneska mi manza pichl uz prvni injekci dipherelinu a pak se k tomu prida puregon.
budu brat tablety kys. listove a prednisonu.

holubice.petra
autor
25. čer 2010

tak holky i ja dneska vyfasovala kufrik s naradickem, bez par korun me to vyslo i s leky v lekarne na 6tisic..zacit s tim bych mela asi 1.7. dle ms kontrola na uz me vychazi krasne na svatky, ale dr. rikal ze klidne prijede mi ho udelat i o svatcich, ze funguji nonstop tak to me mile prekvapilo...jinak mi jde hlava kolem....

pampeliska36
25. čer 2010

@holubice.petra ani nemluv... ale na steti k tomu mam krasny a velmi srozumitelny rozpis na stranku A4... takze ted si to budu kazdy den je odskrtavat 😀

pampeliska36
25. čer 2010

toto jsou prozatim moje leky.... dalsi budu fasovat postupne a prubezne 😀

mariana75
25. čer 2010

Ahojík holky už vám píšu co se u mě událo. Nestíhala jsem - chodím na brigádu do mého bývalého zaměstnání. Pracovala jsem jako prodavačka v SAMU..Jsou slevy 50%, tak jsem chodila domů každý den unavená a do toho ještě stimuluju... MS dorazila v pohodě, takže stimuluju od úterka, dneska jsem byla na UZV ráno v 8,30... Mám ještě malé folíky tak mě přidal víc Puregonu. A taky začnu si píchat do stehna ten Orgalutran toho se docela bojím. Na Puregon jsem si zvykla, ale tohle bude pro mě faktor strachu... ☹ přinejhorším skočím do nemocnice, aby mě ho píchla sestřička mám to kousek...
V pondělí jdu zase na UZV a podle vyšetření bych mohla jít na odběr ve středu nebo ve čtvrtek, ale to budu vědět až v pondělí.
Holu --- taky jsem se ptala jak to bude o svátcích, když ten transfer výjde na svátky....Uklidnilo mě to, že tam jsou..
Pampeli --- máš krásnou lékárničku...taky si ji vyfotím na památku a hodím ji i sem....

Tak se zatím mějte ....kdyby něco pište pište pište.... 🙂 🙂 🙂

pampeliska36
26. čer 2010

@mariana75 tak super... ty to mas pekne rozjety 🙂 jsi takovy "predjezdec" 😉 tak at dopadnou UTZ dobre!!!

holubice.petra
autor
26. čer 2010

Holky v papírech jsem četla že po transferu se vypisuje pracovní neschopnost na dva týdny..tak z toho jsem hotová co řeknu v práci...tz dva týdny zrovna vychází přesně před odstávkou....tak tedy nevím jak to vymyslet...jinak taky jsem si to svoje nářadíčko vyfotila..chicht 😀

holubice.petra
autor
26. čer 2010

tady je 😀

pampeliska36
26. čer 2010

@holubice.petra no koukam... taky pekne 😉 jojo ja jsem se na tu neschopenku ptala a sestricka rikala, ze mam narok od te prvni kontroly UTZ a pak v podstate az do testovani, ale zalezi na tobe, jestli si ji vezmes... ale jestli mas nejak narocnou praci... tak mozna bych to i doporucila 😉

holubice.petra
autor
26. čer 2010

No jsem teď právě na vážkách jak to udělat....fyzicky náročnou práci ani nemám ale dělám přeci jenom na lakovně v automobilce sice jsem většinu doby v kanceláři ale stejně se trochu bojím...už jak to jednou nedopadlo tak jsem nějaká právě ustrašená...kdyby to teď dopadlo tak bych stejně asi zůstala na rizikovce, ale to bych chtěla právě až po té dovolené a brát si teď nemocenskou a pak jí na 14 dní přerušit a pak zase si jí vzít...no to by byl pěkný guláš...jo pak je ještě teda mazec jak budu vysvětlovat ty moje odchody z práce při té stimulaci..každý druhý den na UZ a ještě to předoperační vyšetření....no budu muset asi vedoucímu říct co a jak...jinak to stejně neuhraju...s tou mojí pracovní dobou to je na pytel..dělám od pondělí do pátku od 8:30-17:00 tak to si člověk mimo pracovní dobu nic nezařídí...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru