IVF červenec - srpen 2013

gebymaruska
9. čer 2013

Založeno pro společnou podporu při bojování o to nejcennější.
S manželem se chystáme na IVF na konci července. Původně jsme chtěli ET se 3 embrya, ale to mi dr. v CAR nedovolil. (jdu na 1. IVF). Tak zvažujeme 2 embrya. 🙂 Uvažujete někdo o pracovní neschopnosti při IVF cyklu? Případně jak se připravujete na IVF? Vitamíny, kontryhel a jiné... =) A ještě jedna otázka. Je tu někdo, kdoIVF podstoupím v létě v Eurofertilu Ostrava?

dadakin
9. čer 2013

@gebymaruska ahojky chtěla bych jít na další IVF v srpnu uvidíme.

werronik
10. čer 2013

Ahoj, čeká mě IVF v červenci... Jsem po laparoskopii a 2 nepodařených IUI.

gebymaruska
autor
11. čer 2013

@dadakin skvělé, už jsem se začala bát, že v létě do toho nikdo nejde, že všichni budou na dovolené. =)
@werronik taky jsem po laparoskopii (v říjnu), a mám za s sebou 6 nepodařených IUI. =( V jednou cyklu jsem si myslela, že by se to mohlo povést. Měla jsem osm folikulů a podle dalšího ultrazvuku se všechny uvolnily, a nakonec z toho nic stejně nebylo. =(.

Tak snad se nám brzy zadaří. =)

leni_tom
12. čer 2013

@gebymaruska Ahoj, před týdnem jsme podali žádost o léky na pojišťovnu, čekáme na schválení. V červenci asi stimulaci nezvládneme kvůli dovolený, takže počítáme spíš se srpnem. Bude to naše 1. IVF (ICSI), žádné IUI jsme neměli. Kvůli špatnému spermiogramu by bylo IUI zbytečné.

sasanka033
12. čer 2013

ahoj holky, ja uz frcim v dubnovkach a ted bohuzel diky neuspechu z ET i v kvetnovkach/cervnovkach, protoze jsem po KET. drzim vam moc palce, chce to dost psychickou odolnost, ale je tady takova pekna vlna s //, tak vzhuru do boje! 🙂

eevvaa
12. čer 2013

já se můžu zapojit i sem, v dubnu nám ET nevyšlo a čekáme na další cyklus a hurá na KET.

gebymaruska
autor
12. čer 2013

@leni_tom a jak špatný spermiogram jste měli? My jsme měli v přepočtu asi 750 000 tisíc zdravých spermií. V ml bylo všechn spermií asi 7-9 milionu. Ještě před rokem a něco jsme měli na spermiogramu cca 37 milionu spermii a jen 20% špatných, teď bylo asi 70% spermií nepoužitelných. =( Dr. říkal, že to ještě nemusí nic znamenat, a tak jsme podstoupili IUI, ale to bylo zbytečné.

@sasanka033 psychická odolnost - s tou svádím už nějaký týden svůj boj. A narození oněch paterčat ve mě krizi znásobilo. =(

@eevvaa určitě se můžeš připojit. =) Alespoň si budem moc vyměňovat názory, jak se nám daří. Snad to zvládnem a na konci léta už budem mít //.

Já mám momentálně cystitidu, třetí za tři měsíce. =( Nevím co s tím, v pondělí musí vytelefonovat výsledky kultivace moče, snad to bude všechno v OK. Protože mám strach, že bych musela IVF přesunout. ☹

eevvaa
12. čer 2013

@gebymaruska no my teď jedem na týden na šumavu a pak už se to přiblíží, měla bych to dostat cca na začátku července, takže možná koncem července už budu vědět, jak na tom jsme, máme totiž dvě embryjka zamražené v jednom, takže to třeba budou dvojčátka a budem mít splněno, nějak se zatím necítím opakovat celé IVF znovu. Prostě léto je naše 🙂

gebymaruska
autor
12. čer 2013

@eevvaa my vyrážíme příští týden na svatební cestu do Francie. Měla MS by měla přijít na konci dovče, ale po půlroččním užívání mám mrchu tak rozhozenou, že to není stoprocentní, ale zhruba to vypadá, že po 22.7 by měla přijít další a snad poslední MS. Taky bych si radši odbyla dvojčata, kdyby se zadařilo, abych to pak už nemusela opakovat. 😉

leni_tom
12. čer 2013

@gebymaruska @eevvaa My letíme teď po víkendu na dovolenou, už se strašně těšíme. Měli by nám vyjít plodný dny zrovna na dovolený, takže si třeba přivezeme malý zázrak 🙂 Jinak to jistí ten srpen. Hrozně by se mi líbilo květnový miminko. My dáme určitě na ET jen jedno embryjko, dvojčata bychom pokud možno nechtěli. Na KET už možnááá jo, ale to je ještě daleko.

sasanka033
12. čer 2013

@gebymaruska no tak jestli uz ted svadis s psychikou boj, tak to si klidne najdi nakyho terapeuta na ten ivf proces. a co mas s tema patercatama?🙂

gebymaruska
autor
12. čer 2013

@sasanka033 strašně mě to přišlo zničující, že já bych dala všechno, alespoň za jednoho mimíska, a A.K. jich má pět. =(
Už jsem o tom (psychoterapeutovi) uvažovala, ale protože jsme se už s manželem bavili o tom, co budeme dělat, když se IVF nepovede ani jednou. Shodli jsme se na tom, že bychom šli i do adopce. Ale návštěvy u psychoterapeuta by mi mohli v tomto případě uškodit, a sociálka by mě mohla vyhodnotit jako nevhodnou pro adopci. Asi ze mě mluví opravdové zoufalství, co? ☹

sasanka033
12. čer 2013

@gebymaruska aha, tak takhle ja nad tim teda vubec nepremejslela. mit patercata musi bejt desnej zahul, vubec ji to nezavidim. a kde jsi prisla na to, ze ti navsteva terapeuta uskodi? to je nakej nesmysl, vzdyt do toho nikomu nic neni, zda a ke komu chodis a proc. to je nekde v pozadavcich u adopce? nehlede na to,ze to je odborna pomoc jako kerakoliv jina.

sasanka033
12. čer 2013

@gebymaruska a jaky zoufalstvi? je ti 24, vsechno bude!🙂

gebymaruska
autor
12. čer 2013

@sasanka033 tak vzhledem k tomu, jak dlouho trvá adopční řízení v našem státě bych se ničemu nedivila. Kojenecké ústavy a dětské domovy jsou přeplněné, a i přesto jsou spousty rodiny trvale bez dětí. Tím psychologem si nejsem jistá, je to má doměnka, protože potencionální aodptivní rodiče podstupují různé psychotesty, a tak si myslím, že tohle taky berou v úvahu. Ale adopci beru jako poslední možnost. Doufejme, že k ní nedojde. =)

gebymaruska
autor
12. čer 2013

@sasanka033 to sice je, ale manželovi je oo 17 let více, a já nechci, aby byl tatínek ve věku dědečka. =D

sasanka033
12. čer 2013

@gebymaruska ja myslim, ze toho se fakt bat nemusis, do toho jakyho odbornika vyhledas, nikomu nic neni. jedine by ses lecila na psychiatrii. no joooo, tak to jo, to je jasny, aby si ho pak s vlastnim ditetem nepletli s pradedeckem 😀 a ma uz vlastni deti? a proc vlastne potrebujete pomoc? co mate za problem?

sasanka033
12. čer 2013

@gebymaruska jo a ta delka...co ja vim, tak dva roky trva, nez se ta zadost jakoby vyridi, ale vim o parech, co pak meli miminko i za dva mesice. samozrejme ale i za dyl. takze mi to prijde dobry.

gebymaruska
autor
12. čer 2013

@sasanka033 u mě se zatím na nic nepřišlo, ale Petr má špatný spermiogram, při posledním IUI bylo něco kolem 7-9milionu spermii na ml. Z toho asi 20-30% zdravý. Petr už má jedno dítě z prvního manželství.

sasanka033
12. čer 2013

@gebymaruska tak treba se zadari na ty svatebni ceste🙂 ty jsi mlada a pokud jsi zdrava, je velka sance, ze se to povede prirozene i s horsim spg...jen to holt chvili trva. tak snad🙂 no a ja bych s tim ivf pockala na zari, uzijte si leto - vim, ze je to na palici, ze uz do toho chces skocit, ale stimulovat v lete na ivf je asi este vetsi peklo nez jindy. ale jak se na to cejtis no...

leni_tom
12. čer 2013

@gebymaruska Jo a zapomněla jsem na ten náš spermiogram. Výsledky už u sebe nemám, ale máme snížený počet, málo těch pohyblivých...to by se ještě dalo, ale má jen myslím 5% morfologicky dobrých. Mají blbý tvar a neumí se zavrtat do vajíčka.
Tý s paterčatama fakt nezávidím, bude to hodně velkej záhul. Já bych s dvojčatama měla co dělat. Já jsem na tom psychicky dobře celkem, spoléhám na to, že to prostě vyjde, když ne v srpnu, tak v září, v říjnu atd 🙂

@sasanka033 Proč stimulovat v létě by mělo být ještě větší peklo než normálně?

janice_opice
13. čer 2013

@sasanka033 teda sasanice ty nejsi na teambuildingu?? kukám, že jsi taky v 😀 😀 všude

Jinak Vás tu všechny moc zdravím a držím pace!!!- já právě ted stimuluju na 7. IVF - miminkům zdar!!!! 😉

allmeyo
16. čer 2013

Ahoj holky mám dotaz…dnes jsem 16 den po IUI když dorazí MS je v plánu IVF. Myslíte, že se stihne IVF už v červenci nebo až v srpnu doktorka mi chce ještě předtím nasadit antikoncepci tak to asi vypadá až na ten srpen že 😒

janice_opice
16. čer 2013

@allmeyo ahoj, taky záleží za jak dlouho ti ho schválí pojišťovna🙂 počítej spíš ten srpen-září🙂

allmeyo
16. čer 2013

@janice_opice tak zítra si mám volat do centra jestli mi to VZP schválila tak teda uvidíme 😉 a ať je to co nejdřív.Děkuji za odpověď 🙂

janice_opice
16. čer 2013

@allmeyo ahááá tak to jooo, když už to máš takhle rozjeté. Ale zatím MS nedorazila ne? Třeba nebudeš IVF ani potřebovat. Držím ti moc pěsti🙂

lolinek
17. čer 2013

Dobré ráno všem.Jsem 5 den po IVF.Zítra se už chystám do práce.Tento týden jsem si v práci udělala volnější.Už se těším,že zaměstnám hlavu,jinak by mě z toho opravdu hráblo.Neustále něco hledám na intrnetu,no prostě plná makovice.

absti
17. čer 2013

@lolinek
ahojky, já jsem po transferu taky, jak se cítíš?

absti
17. čer 2013

@gebymaruska
ahoj já už jsem po transferu. Nějaký čas před tím, jsem začala brát vitamín B+ zinek+selen a pipovarské kvasnice a samozřejmě listovku.. to všechno mi předepsal imunolog.

lolinek
17. čer 2013

Teď už dobře,ale ze začátku po tom utrogestanu strašně ospalá a malátná.Jako bych v sobě měla neustale 2 piva.První tři dny mě docela bolel bodbřišek,ale to si myslím,že bylo z OPU a hned za dva dny jsem měla ET.