IVF červenec - srpen 2013

gebymaruska
9. čer 2013

Založeno pro společnou podporu při bojování o to nejcennější.
S manželem se chystáme na IVF na konci července. Původně jsme chtěli ET se 3 embrya, ale to mi dr. v CAR nedovolil. (jdu na 1. IVF). Tak zvažujeme 2 embrya. 🙂 Uvažujete někdo o pracovní neschopnosti při IVF cyklu? Případně jak se připravujete na IVF? Vitamíny, kontryhel a jiné... =) A ještě jedna otázka. Je tu někdo, kdoIVF podstoupím v létě v Eurofertilu Ostrava?

terkam1
6. srp 2013

@kuzsha veliká gratulace takhle to má vypadat 🙂

terkam1
6. srp 2013

no já se teda velmi potichu dostala tako do skupiny // ač jsem s tím vůbec nepočítala a nesčetněkrát obrečela naše "neuspěšné IVF" tak se zřejmě tomu jednomu embryjku chce s náma pokračovat...jsem v nějaké studii a včera jsem byla 7. den po ET a měla jsem v krvi HCG 9,1 ...tak to beru jako uspěch zatím to teda ví jen manžel ...tak tiše doufám že to poroste a že to bude vpohodě

sasanka033
6. srp 2013

@supermarket1976 ahoj, to je hrozne zajimavy s tim nativem, jak se teda dela punkce? diky🙂

sasanka033
6. srp 2013

@supermarket1976 jo e jeste prosimte, kde ten nativ podstupujes? ja mam jit do druheho ivf (1xET 2 embrya, 1x KET 1 posledni embryo, nikdy nic) a strasne se mi do tech hormonu nechce. mam ale vyssi FSH, takze brzy asi ani vlastni vajicka mit nebudu...takze tezko rict u me, zda by to vubec slo.

risanek
7. srp 2013

@kuzsha ahojky dekuji za spravicku jsem vcera byla na UZ mam tam 1 mimi a jsem 4+2tt, jsem objednana na pristi tyden na dalsi UZ tak snad vydrzim a vse bude ok

risanek
7. srp 2013

@kuzsha ahojky dekuji za spravicku jsem vcera byla na UZ mam tam 1 mimi a jsem 4+2tt, jsem objednana na pristi tyden na dalsi UZ tak snad vydrzim a vse bude ok
@lenkafel byla jsem 14.7 na et

supermarket1976
7. srp 2013

@margitam Dnes jsem po transferu. Máme pěkné čtyřbuněčné embryo (poprvé mělo touhle dobou jen dvě buňky, tak máme radost) a už je pěkně u mě. Nezbývá, než se modlit 🙂. Co je metoda PDG? Snaž se dát do pohody. Já mám sama ze sebe pocit, že největším nepřítelem mého oplodnění je stres. Lehko se to řekne, hůř udělá, ale věřím, že se to úsilí nakonec vyplatí.

supermarket1976
7. srp 2013

@sasanka033 Ahoj Sasanko, právě prodělávám druhý nativ v Pronatalu. Nedám na ně dopustit. Hezky se ke mě chovají, nedívají se na mě jako na nějakou bláznivou ekoteroristku, když se zdráhám prát si do těla tolik hormonů. Berou to věcně, řekli mi, že je to netradiční metoda první volby, ale naprosto mě respektují a cítím navíc takovou nějakou "sportovní podporu". Chodím souběžně na akupunkturu a piju na podporu čínské čaje a tohle je pracoviště, kde se na mě kvůli tomu nedívají skrz prsty. Tahle moje "čínská" doktorka mi hrozně pomáhá tím vším projít po všech stránkách - povzbuzuje mě, podporuje, dodává odvahu, poradila mi i ten nativ - mám pocit, že nebýt jí, trvalo by mi dvakrát tak dlouho, než bych se k něčemu rozhoupala. Navíc mi pomáhá si poradit se stresem, o kterém jsem tu už psala.
A jak vypadá punkce? Není to nic, na co by se člověk těšil, ale trvá chviličku a například 4D vyšetření průchodnosti vejcovodů pro mě bylo tak o 200% horší. Probíhá to tak, že jdeš nejdřív 9tý den cyklu na ultrazvuk, kde zkontrolují, jestli folikul roste. Když tam je, dají Ti na místě injekci (nebo víc, teď mi dali hned tři najednou) a druhé dvě injekce jsem si dala 10. den sama doma. Dvanáctý den jsem mohla lehce posnídat, přijela jsem do Pronatalu. Na sále ultrazvukem zkontrolují, jestli tam folikul je a jak velký a když se jim líbí (u mě se již podruhé líbil), provedou punkci. Ta trvá asi 15-20 vteřin: nejdřív přitlačí stěnu pochvy co nejblíž k vaječníku, aby to měli k folikulu co nejblíž potom provedou vpich, který ve srovnání s tím přitlačením skoro není cítit. Pochválí Tě a po chvilce už jen zkontrolují místo vpichu, jestli je OK. Hned po výkonu jsem ani jednou necítíla téměř nic. Možná jednou dvakrát lehounké zabolení, ale druhý den už absolutně nic. Včera mi bylo tak dobře, že jsem šla do práce. Klidně se ptej dál a držím Ti palce! M.

margitam
7. srp 2013

@supermarket1976 jj, je to tak, musím se nějak vyklidnit....tak Ti držím pěsti. PDG je předimplantační diagnostika embrya - zkontroluje se biopsíí jestli je v pořádku......protože ani blastocysta, kdyz dobre roste, nemusí byt geneticky v poradku. tak se modlim. A drzim Ti pesti!!!!!!

terkam1
7. srp 2013

@risanek já tomu možná nerozumim ale jak můžeš bejt dneska 4+2 když si byla 14.7 na ET.....týdny těhotenství se přeci počítají od prvního dne poslední menstruace ne od ovulace či transefu....zaujalo mě to protože bys byla podobně jako já a to já jsem ted na úplném začátku a mám HCG 35 a jsem 3+5 teda jsem dne 9 dní po ET

sasanka033
7. srp 2013

@supermarket1976 ani nevis jak jsem rada, ze to pises! ja se ted po jednom ivf - dva transfery, a po dnesni konzultaci rozhodla, ze ted dva mesice budu cvicit mojzisku a brat bud cinsky byliny, nebo nejakou smes od naky baby. strasne se mi nechce do dalsiho ivf, ktery stejne asi prijde, ale ted chci neco udelat pro telo prirozenou cestou. na aku jsem chodila pres pul roku, obcas naky cinsky byliny zobala a oba transfery byly pro me peklo, resp. ten proces kolem toho a ty hromady hormonu:( nasledujici menstruace a cykly jsem byla uplne rozmasakrovana. mas muj obdiv, ze se snazis touhle alternativni cestou a strasne moc ti drzim palce! 🙂

meyryen
8. srp 2013

@sasanka033 Ahoj navazuju na tvojí komunikaci se supermarket1976.....mně dr před IVF mojžíšovou dokonce doporučila..takže taky začínám cvičit 😉

sasanka033
8. srp 2013

@meyryen ja si rikam, ze i kdyby to nemelo vyresit nas problem, tak aspon budu mit v pohode zada🙂 ze to rozhodne k necemu je i tak.

baby1984
8. srp 2013

Ahoj holky moje,všem vám moc moc děkuji za podporu,ale happyend se nekoná,ráno sem začala masině krvácet,takže je to pryč,na krev sem ale přeci jen jela aby si nemysleli,že sem se na to vybodla.Docela mě to vzalo,mylsela sem že sem silnější a houby emoticon myslim,že kdyby byly testy od začátku negativní nebylo by to takový jako ted když byly pozitivní o to je to pro mě horší do dašího pokusu ☹

terkam1
8. srp 2013

to mě mrzí...znám to ... mám za sebou zamlklé těhtenství a bylo to 100x horší než když to nedopadlo od začátku....budu držet palce at se z toho brzy vykřešeš mě to teda trvalo docela dlouho a kvůli tomu jsem i nastoupila do práce abych na to nemyslela

meyryen
8. srp 2013

@sasanka033 No mně hned z první konzultace vylezla zrotovaná pánev a celá polovina těla 😖

supermarket1976
8. srp 2013

@sasanka033 Ahoj, prvně díky za ty palce a držím nápodobně! Musíme vydržet a brát si z té dlouhé cesty všechno dobré, co se nabízí. Já díky těm čínskejm bylinám například nemám ledový nohy, což jsem léta letoucí měla a štvalo mě to 🙂. Nebolavý záda jsou taky fajn a přijde mi, že získáváme i leccos v jiném ohledu. Třeba spousta lidí si myslí, že mají svůj život pod kontrolou - já si to do momentu, kdy mi došlo, že to s tím těhotenstvím nebude jen tak, myslela taky. A jsem docela ráda, že na to přicházím teď a ne mnohem později. Je to asi to nejtěžší, co zatím v životě řeším a prožívám, ale věřím, že ať to dopadne jakkoli, tak mě to posune dobrým směrem.
Jinak českou babu bylinářku mám taky za sebou, ale jsem ráda, že jsem přešla na čínu ze dvou důvodů: "baba" nesnášela IVF a strašila mě různejma pověrama kolem něj a za druhé mi přijde, že celej ten systém bylinkářství byl takovej primitivnější než TČM. Takže hlavu vzhůru, berme věci tak, jak jsou a pojďme dál, kam nás to povede! Život je krásnej!

sasanka033
8. srp 2013

@supermarket1976 uplne mi mluvis z duse!🙂) teda krome toho uzasne optimistickyho postoje, to se mi moc nepodoba🙂) jinak jsem si dneska zajela koupit dve 61 (http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produ...) a misto kulicek si je koupila v tabletach - vyhoda je, ze misto nakejch 3x 8 beres jen 3x2. a chci to tak nak po ty dva mesice, co budu cvicit i tu mojzisku, jen s prestavkou na ms, brat. rozhodovala jsem se prave mezi cinskejma bylinama a nakym tehu cajem. ale piju uz kontryhel, tak jsem se rozhodla pro tohle. uz jsem to jednou kratce brala kvuli cyste, kdyz jsem chodila na aku.
no a pred chvili jsem pod dohledem partnera docvicila svoji prvni mojzisovou a je to teda pekne narocny!🙂 ale uz ted se cejtim dobre🙂 skoda, ze trva tak dlouho, nez to ma vysledky🙂 ale to je tak asi se vsim, co je kvalitni🙂

supermarket1976
8. srp 2013

@sasanka033 Super, gratuluju! Hele já taky nejsem věčně takhle v pohodě, taky mám slabý chvilky. Důležitý mi ale připadá nenechat si celou tou anabází úplně zdestruovat život. Je tak nádherný léto a máme vedle sebe milující muže, co by za to leckdo jinej dal 🙂!
Mojžíšku jsem taky zkoušela cvičit, ale nemám moc disciplínu, takže držím Ti palce, ať to vydržíš co nejpravidelněji a co nejdýl. Z knížky o týhle metodě si ale pamatuju, že za skvělý považuje, když to lidi přivede k aktivnějšímu pohybu obecně a to se mi letos povedlo: jezdím do práce na kole 14 kilometrů a je to super pohyb...
Měj krásný dny, ať se děje, co se děje!

baby1984
9. srp 2013

Téda holky já sem exot,že se to hned tak nevidí,volala mi z CAR Mudr,že hcg ze včera je 78 tudíž od pondělí stouplo,ale já krvácim prostě klasická MS,vysadila sem utroš tak ho mám zas zobat a ne zavádět a další kontrola hcg v pondělí.Já už to zabalila obrečela a oni mě pořád takhle trápí ☹

supermarket1976
10. srp 2013

@baby1984 Tohle je na tom všem asi nejtěžší. Drž se!

sasanka033
10. srp 2013

@baby1984 tak co, zlato? jak to s tebou vypada???

baby1984
10. srp 2013

@sasanka033 pořád to teče jak blázen i kusy takže nevim,v pondělí jdu na další odběr,ale už bych ráda věděla konečně a čem sem.

kuzsha
11. srp 2013

Ahojky holky. Tak mě dostali🙂 na UT jdu až 26.8., je to logické, kvůli srdíčku, ale já jsem netrpělivá. Těch čtrnáct dní je horších než čekání na test. Snad bude vše ok a na UT budou prcci či prcek v pořádku. Holky máme to ale štěstí, že jsou aspoň nějaké šance. Dřív se to vůbec neřešilo. Na všechny z Vás myslím. Zatím páček.

sasanka033
11. srp 2013

@baby1984 jezis, to je teda desny! to musis mit nervy na pochodu:/ je mi to lito, ale evidentne je porad sance, tak ti strasne moc drzim palce na zejtra!!!!

nikarosse11
11. srp 2013

Ahoj holky nevím kam přesně to zařadit tak to zkusím sem a snad to nebude vadit 🙂 máme za s sebou už 2. inseminaci a dnes se opět dostavila MS...já už jsem uplně zoufalá, snažíme se bezmála 3 roky a já už jsem na tom psychicky hůř než pod psa ☹

supermarket1976
12. srp 2013

@nikarosse11 Vzmuž se 🙂. jsou tu mnohem horší případy. Já se například snažím otěhotnět deset let a jsem po třetím IVF. Inseminace považuju za lehké dobrodružství, a podobně teď už i IVF, i když to je trochu dobrodružnější. Nečekej na zázraky a postupuj pěkně krůček po krůčku kupředu - to Ti radí optimistická matadorka!

majaru
13. srp 2013

Ahojík všem, tak 5.8. jsem byla na prvním IVF. Dnes jsem 11. den po ET a ráno jsem si zkusila mama test a pozitivní dvě čárky.. Jedna je o něco slabší, než kontrolní, ale je tam. Doufám, že to vydrží. Snažili jsme se o miminko už skoro dva roky.

terkam1
13. srp 2013

ahojiky tak všera jsem byla 14 dní po ET a HCG mám 302 ..mám velkou radost .... snad to bude dobré

kuzsha
13. srp 2013

@terkam1 Ahojky. No to je skvělé, moc ti gratuluji a uvidíš, že to bude ok. Myslím na tebe. Já se modlím ať už je 26.8. a já ležím na UT a je tam vše ok. Tak uvidíme.