IVF červenec - srpen 2013

gebymaruska
9. čer 2013

Založeno pro společnou podporu při bojování o to nejcennější.
S manželem se chystáme na IVF na konci července. Původně jsme chtěli ET se 3 embrya, ale to mi dr. v CAR nedovolil. (jdu na 1. IVF). Tak zvažujeme 2 embrya. 🙂 Uvažujete někdo o pracovní neschopnosti při IVF cyklu? Případně jak se připravujete na IVF? Vitamíny, kontryhel a jiné... =) A ještě jedna otázka. Je tu někdo, kdoIVF podstoupím v létě v Eurofertilu Ostrava?

holanci
9. črc 2013

@radka64 Neboj, to zvládneme, zvládneme to všechny a všechny se dočkáme, léto určitě bude naše a ty vytoužené // tam budou 🙂
@honeypet To je super, že jsi takto pozitivně naladěná, já se také snažím být 🙂 Jak dlouho se snažíte? To je první IVF?

honeypet
9. črc 2013

@holanci Ahoj, no v podstatě to zkoušíme pět let, ale vysloveně snažení se tomu nedá říkat, spíš jsme tomu nechávali volný průběh. Jak jsme se dozvěděli v CAR, tak přirozené otěhotnění v našem případě by byl spíš menší zázrak. já vzhledem k PCO neovuluju a přítel má pomalé spermie. Jinak je to naše první IVF a doufám, že poslední. 😀

honeypet
9. črc 2013

@holanci jinak ještě k tomu pozitivnímu naladění. Vzhledem k tomu zvláštnímu vnitřnímu pocitu mi ani nějak nejde myslet na to, že by to nevyšlo. Spousta lidí v okolí se diví, že to beru tak v poho a jiní mi říkají, že když to tak cítím, že to jistě vyjde.

holanci
9. črc 2013

@honeypet My 4 roky, já mám jen jeden vejcovod, takže jsme věděli, že to bude trvat déle, dva roky jsme to tak nějak neřešili a nechávali tomu naprosto volný průběh a dva roky jsme to řešili - 5x IUI, laparoskopie - prchodnost vejcovodu, atd.... Nakonec už jsme řekli, že nebudeme dále čekat a jdeme do IVF, poprvé jsme byli v CARu letos v březnu, udělali nám imunologii a genetiku - vše dobré, manžel má hraniční spermio, tak prý může být příčina to, že se prostě spermie nemá sílu navrtat do toho vajíčka. Jinak já mám ovulku prokázanou, cyklus pravidelný jak hodinky, sliznice vždy krásně narostlá.... Taky je to také naše první a doufám i poslední IVF 😉 Kéž by byla příčina opravdu jen to navrtátní a pomohlo nám ICSI 🙂 😉 Jojojo ono to dopadne, já tomu také věřím 😵

gebymaruska
autor
9. črc 2013

Včera jsem si naivně myslela, že se alespoň objednám pro hormony, ale můj CAR má týdne zavřeno, protože dr. se účastní konference v Londýně. Tak budu muset zavolat v pátek. =(

honeypet
9. črc 2013

@holanci U nás se kromě nasazení Duphastonu nic neřešilo, až v březnu byl přítel na spermio, v květnu odběry na genetiku a jdeme do toho. Já se rozhodla pro zvýšení pravděpodobnosti úspěchu že chci jít do PICSI. Teď už jen čekám, až to budu mít za sebou a budu se moct těšit na //. 😀

mysskyna
9. črc 2013

Ahoj holky,zítra jdeme na konzultací co CARu,tak jsem zvědavá.na jednu stranu mám docela strach,ale už bych rada viděla výsledky 😀

janinaa
9. črc 2013

Ahoj holky, můžu se taky přidat? Jsem po prvnim neúspěšném ivf na jaře. Tento měsíc nebo příští jdu na Ket, mám dva mrazáčky. Je na tom některá podobně? Chodím do Pronatalu v Praze.

eevvaa
9. črc 2013

@janinaa ahoj, jsme na tom stejně, dubnové IVF nevyšlo, a teď máme dva mrazáčky, a KET mě čeká někdy za necelých 14 dnů, 17. jdu na utz, beru Estrofem, tak snad to vyjde.

radka64
9. črc 2013

@holanci Ahojky, tak kontrola dopadla celkem dobře, jen v pátek musím zase. Folíků mám dvanáct, jen nejsou narostlý, tak jak by měly. Tak budu pokračovat v injekcích a ještě navíc Puregon. Tak snad v pátek už to bude všechno ok. Jestli to půjde dobře, tak v neděli nebo v pondělí mě čeká OPU. Jinak se cítím pořád stejně 🙂. Co ty?

radka64
9. črc 2013

@gebymaruska Ahoj, do pátku to uteče jako voda 🙂 .

holanci
10. črc 2013

@radka64 No tak to jsou dobré zprávičky ne???? Téda už ať je to za námi viď? Moc jsem na tebe myslela a držela pěstičky 😉 12 - krásný počet, já jich měla 9 😖 no doufám, že tam budou krásná zralá vajíčka 🙂 Cítím se snad dobře, akorád vždy ráno a večer a je mi tak nějak těžko, ale nic drastického to není. Mě dnes čeká pregnyl a pátek jdeme teda na to.... 😒 🙂 Bojím se hrozně toho hyperstimuláku tak piju jak divá, koupila jsem si i nutridrinky.... snad bude vše dobré

honeypet
10. črc 2013

ahoj holky, včera jsem se nějak nedostala. Dneska mě čeká snad poslední kontrola a dle výsledku termín OPU. Pomalu zjišťuju, že už se nemůžu dočkat. Tak jen držte palečky, ať mi řeknou pozitivní zprávu, že už dorostl dostatek folíků. V pondělí jich bylo nachystaných asi 20, ale jen 3 byly mírou OK, 4 na hraně a zbytek malé. Jak jsem byla ještě včera v pohodě, že to neprožívám, tak dneska jsem z výsledku skoro na mrtvici. 😀

holanci
10. črc 2013

@radka64
@honeypet Holky a jste v práci nebo doma? Já chodím zatím do práce. Jsem v kanclu, takže dobrý. Alespoň trošku zaměstnávám hlavu jinak. Teď je mi tak nějak slabo a lítám furt na WC - asi nervíky začínají pracovat....

barusssska
10. črc 2013

@janinaa Ahojky jsem na tom podobně v dubnu proběhlo IVF bohužel mimoděložní a teď koncem července se chystáme na Ket tak jsem zvědavá jak to půjde.Máme 7 mrazáčků.

barusssska
10. črc 2013

@eevvaa tak to budu držet pěsti.To já si ještě měsíc počkám než začne zase ten kolotoč 🙂

honeypet
10. črc 2013

@holanci já jsem taky v práci, ale jen tak aby se neřeklo, moje šéfová má dovolenou, tak se tu spíš jen tak poflakuju, abych jak píšeš zaměstnala hlavu. Od pátku mám potom na dva týdny dovolenou.

honeypet
10. črc 2013

@radka64 @holanci takže mám kontrolu za sebou, v tuto chvíli ani nevím, kolik tam těch folíků bylo, ale paní doktorka byla spokojená s tím, jak narůstá sliznice. Tak jsem nafasovala Ovitrelle a OPU je naplánováno na sobotu 13.7. Jsem čím dál víc nervozní a už se nemůžu dočkat. Kdyby tak byl už aspoň pátek. 😅

holanci
10. črc 2013

@honeypet Tý jo, všechny to budeme mít pěkně pospolu 🙂 Čím ty jsi stimulovala ? Možná jsi to tu psala, viď? Ale nechce se mi hledat a listovat zpět 🙂 UUUUUUUUUž at je to za náma 😉 Bereš nějaké vitamíny nebo něco? A holky doporučují u stimulky hodně pít tak se snažím to dodržovat... 🙂

holanci
10. črc 2013

@honeypet aaaa už jsem to našla 🙂 a ten femibion ti také napsali v CARu? Můžu se zeptat kolik jsi platila za léky na stimulaci a kolik máte předpoklad že bude stát ivf?

honeypet
10. črc 2013

@holanci femibion mi v CAR jen doporučili, objednávala jsem ho přes net. Za léky na stimulaci jsem nakonec dala asi 6.500,-, takže když jsem to teď spočítala tak už to vychází na skoro 35.500,-, což je o 2.000,- víc než byl předpoklad.

holanci
10. črc 2013

@honeypet Fíha.... to je teda masakr.... 😖 tak kééééééééž by to klaplo... Já teda měla léky bez doplatku, zatím jsme neplatili nic, budeme platit ICSI 6000,-Kč + případné zamražení 2.800,-Kč

honeypet
10. črc 2013

@holanci tak to jsou krásný částky. My tam máme prodlouženou kultivaci a chtěla jsem PICSI. A je v tom za 5000,- zamražení dvou embriek.

mysskyna
10. črc 2013

Tak dnešní konzultace proběhla a příští cyklus nás čeká IVF. Dr. bohužel nemá smlouvu s žádnou pojišťovnou, tak musíme na OPU do Prahy, jinak budu celou dobu pod jeho kontrolou 🙂

mysskyna
10. črc 2013

@leni_tom Tak mi jedeme nakonec na OPU a ET do Prahy, Dr. nemá smlouvu s pojišťovnou. Kdybych to chtěla od něj, musela bych si to celé zaplatit, což se mi v tuto chvíli opravdu nechce. Jdeme do Genettu, prý mají poslední dobou skvělé výsledky 🙂

baby1984
10. črc 2013

@mysskyna taky chodíme do Gennetu a jsem tam max spokojená,přístup super.

mysskyna
10. črc 2013

@baby1984 Tak to jsem opravdu ráda 🙂 mám trochu strach, ale to je asi normální 🙂

holanci
10. črc 2013

@honeypet u nás dělají PK pouze pokud embryolog uzná, že je to vhodné (nutné)a je to zdarma, a zamražení není množstevně omezeno a je to za těch 2800,-Kč. No za chvíli mi mamka přijde píchnout pregnyl, zítra zabalíme a v pátek razíme ... 😖 😅

holanci
10. črc 2013

@mysskyna super, super léto bude naše 🙂

radka64
10. črc 2013

@holanci
@honeypet Ahojky, tak na vás budu holky v pátek i v sobotu myslet, aby bylo dost vajíček a vše dopadlo na jedničku. Pak se ozvěte, co a jak. 🙂 Já chodím do práce, pro mě by bylo horší sedět doma a nic nedělat, jak pracovat. Dovču si vezmu až po vložení zpět a pak se uvidí. Já jsem na léky nic neplatila, jen včera jsem doplácela 650Kč na ten Puregon. A až dneska je mi tak nějak těžko ☹.