IVF červenec - srpen 2013

gebymaruska
9. čer 2013

Založeno pro společnou podporu při bojování o to nejcennější.
S manželem se chystáme na IVF na konci července. Původně jsme chtěli ET se 3 embrya, ale to mi dr. v CAR nedovolil. (jdu na 1. IVF). Tak zvažujeme 2 embrya. 🙂 Uvažujete někdo o pracovní neschopnosti při IVF cyklu? Případně jak se připravujete na IVF? Vitamíny, kontryhel a jiné... =) A ještě jedna otázka. Je tu někdo, kdoIVF podstoupím v létě v Eurofertilu Ostrava?

kuzsha
31. črc 2013

Baby1984-netestuj, vydrž.

baby1984
31. črc 2013

@kuzsha nevydržela sem a testila dneska a nic,ale hlavu nevěšim se uklidňuju tím,že je fakt brzy.

nikolav
31. črc 2013

@baby1984 Já jsem si dělala test 4. den po KET a měla jsem tam ducha a 5. den po KET už krásně viditelnou čárku. Ale někdo má nárůst HCG později a někdo nemá dvě čárky ani v den krve a přesto těhotná je. Je to strašně individuální. Sice jsem měla 5. den po KET dvě čárky, ale miminko mi to nezaručilo. Takže nevěš hlavu zkus to za pár dní.

kuzsha
31. črc 2013

Holky a kolik jste si dávaly berušek? Já dvě, tak snad se aspoň jedno uchytilo 🙂 Baby asi máš pravdu, že je to hodně individuální, ale už chci taky ty dvě čárky vidět 😀

margitam
31. črc 2013

ahoj holky, jak to tu jde? já mám zítra své první IVF, respetive OPU 🙂

terkam1
31. črc 2013

ahoj chci se půřidat jsem dneska 2. den po ET a je to už moje druhé IVF bihužel k transferu nám zůstalo jen jedno embryjko tak musíme věřit a doufat že to ten jeden bobísek zvládne.....potřebuju nějaké spolubojovnice....obecně to čekání blbě snášim jsem z toho všeho na nervy tak potřebuju podpořit

baby1984
1. srp 2013

@kuzsha nechávala jsem zavést 1,protože jen 1 vydrželo z 5 tak snad bojuje,
@terkam1 tak já sem dneska 7.den po ET a je to mazec to čekání dny se táhnou pomalinku,ale prostě sem srab a nevydržela sem a a od včera každý den testuju a když tam nic není tak se utěšuju že je brzy 😀

terkam1
1. srp 2013

@baby1984 a jak starý embryjko si měla a jak citlivý testy máš na těch 10 by už něco vidět mohlo bejt....já si ještě dva dny dám ležení a pak už vstanu a budu se normálně pohybovat

baby1984
1. srp 2013

@terkam1 měla jsem 3 denní,protože to jediný vydrželo tak ho tam radši dali,že v děloze je mu líp,ale kdyby jich bylo víc chtěli sme PK.Mám testy s citlivostí 10 a sestřička i doktorka mi řekli,že je zbytečný testovat dřív jak 10 den po ET ale já nevydržela prostě mě to uklidnuje.A jen sem 2 dny po Et polehávala a od 3 dne funguju úplně normálně jako dřív akorát se nekoupu ani ve vaně a ani v bazénu jen se sprchuju

kuzsha
1. srp 2013

Holky to jsem teda ale trpělivost sama. Já jsem taky po všech těch komentářích šla taky testit. Hrůza 😎 ,A mám tam ducha???Toť otázka jestli to vydrží či co to vlastně znamená. Je to taková ta jiskřička naděje, ale udržuju se spíše v klidu.
Holky ať nám to Všem vyjde.

terkam1
1. srp 2013

@baby1984 já jsem byla už dvakrát těhotná po ET jednou to dopadlo a mám syna podruhý jsem potratila a 10 dní po odběru vajíček jsem měla pozitivní test takže dost brzo...ale byl to fakt duch kterej každým dnem sílil takže nevěřim tomu že až po 14 dnech navíc mě ted zařadili do nějaký studie sledování embryí v časný fázi těhotenství a jdu na krev už 7 a 10 den po ET...ale taky to chce celkem vytrénovaný oči protože ti doušci co tam ze začátku jsou jsou fakt mini

terkam1
1. srp 2013

@kuzsha super gratuluju duchama to začíná vím do jistě 🙂 chci taky ducha ale jsem teprv 3 den po ET to se ted tak možná zavrtává do dělohy určitě těstovat je ted zbytečné

kuzsha
1. srp 2013

kéž by. Opatrnosti nikdy není nazbyt. Je fakt, že jsem stále ospalá a lehnout si na břicho tak se mě prsa protlačí místo lopatek. Tak snad je to na dobré cestě 😀

terkam1
1. srp 2013

@brsh za kolik bys prodala ten gonal?

supermarket1976
2. srp 2013

Zdravím všechny. Patřím mezi vás, chystám se do nativu příští týden. Je to pro mě třetí pokus a zároveň pokus, při kterém se cítím nejlépe. Přeju všem přítomným štěstí!

supermarket1976
2. srp 2013

@margitam Jak jsi to zvládla?

margitam
2. srp 2013

@supermarket1976 dobře, jen mě bolí stále břicho....bolí to více než revize, byla jsem překvapená

terkam1
2. srp 2013

@supermarket1976 a ty už máš všechny pokusy IVF za sebou ..já mám za sebou 2. IVF a vůbec jsem ted nereagovala na stimulaci získali se jen 2 vajíčka a jen jedno k transferu tak při neuspěchu dál uvažuju o nativu stejně na další IVF budu muset min 3 měsíce zase čekat

lenkafel
3. srp 2013

@kuzsha Ahoj já jsem dneska 10 den po transferu a mám stejný příznaky a ještě k tomu zvracím.....

risanek
3. srp 2013

ahojky rada se s vámi podělím zkušenostmi. 15 let se snažím o dítě mam za sebou 1 IVF v roce 2007 6KET s 1 neúspěšným těhotenstvím v 6 týdnů, letos jsem podstoupila 3 krát inseminace a tet 14 července 2IVF, při odběrů vaniček zůstalo naživ z 9 jen 2, a ještě mne bylo řečeno že mam minimální šance protože mam sactosalpincs tak jsem nechala zavést obě embrya a nechala to byt, vůbec jsem z ničím nepočítala spíš jsem přemýšlela jak pojedu na dovču a na podzim bych šla na odstraněni vejcovodu, po 6 dnech jsem byla už unavena z nic nedělaní a chtěla jsem uklidit pudu a abych mela čisté svědomí jsem si udělala teh.test, nikdy před tím se mi tak brzo níc neukázalo, jen že tento krát byl duch, tak jsem si myslela že to je zbytky hormonu, tak jsem si dělala jak blázen cely týden testy a čára tmavla. PO 15 letech jsem těhotná a vůbec nemam žádné pocity radostí prostě nijak tomu nemůžu uvěřit. objednaná jsem 6 na ultrazvuk a doufám že bude vše v pořádku.

brsh
4. srp 2013

@terkam1 ahoj, nechala bych ho za 3000. Mam na nej i ucet samozrejme.

lenkafel
4. srp 2013

@risanek tak to je super ne????A kolikátý den jsi dneska po et???

terkam1
5. srp 2013

@brsh tak asi nic děkuju

terkam1
5. srp 2013

je tady ještě někdo....???

kuzsha
6. srp 2013

@lenkafel Ahojky, jsem na dovči, tak nestíhám. Dnes jsem 12dní po a mám test se dvěma čárkama. Chci se radovat, ale opatrnosti stále není na zbyt. Ikdyž si říkám, člověk už došel tak daleko. Žaludek mám jak na vodě, ale nezvracím. To ti holka nezávidím. Neboj bude dobře po třetím měsíci 😉

kuzsha
6. srp 2013

@risanek Ahojky, no tak to je nádhera. Moc ti přeji, aby ti to vyšlo a bylo vše ok. Budu na tebe myslet a posílat pozitivní energii.

lenkafel
6. srp 2013

@kuzsha Ahoj a kolikátý den jsi testovala???Jen se raduj, // jsoiu úspěch, takže se raduj 🙂

supermarket1976
6. srp 2013

@terkam1 Já mám za sebou jenom jedno IVF, ne všechny pokusy... Nativ byl moje první volba a první pokus. Jedno vajíčko, krásné 4 buněčné embryo, ale nevyšlo to. Pak jsem šla do IVF, ale reagovala jsem málo - šest folikulů, tři vajíčka, z toho jen dvě dobrá, ale obě se za dva dny zastavily ve vývoji. Tak jsem si řekla, že si dám radši sérii nativů než další stimulaci. přijde mi to šetrnější (téměř bez hormonů, bez narkózy...), dá se to častěji opakovat, výsledek je v mém případě podobný, takže nemám pocit, že meškám čas. Včera jsem byla na odběru a bylo tam pěkné vajíčko. Títra se dozvíme, jestli se vyvíjí. Jsem zvědavá 🙂! M

supermarket1976
6. srp 2013

@margitam Už lepší? Já byla včera na punkci v nativu a je mi skvěle, dokonce jsem šla neplánovaně do práce... Nedám na ten nativ dopustit. M

margitam
6. srp 2013

@supermarket1976 si o tom něco přečtu....... a jaké máš výsledky? Nám zbyla jen dvě embrya, která ted zamrazili a budou je zkoumat metodou PGD. Mám velký strach ☹