IVF, co vám pomohlo při zahnízdění mimíska?

lucishek007
10. únor 2014

ahoj holky, chci se zeptat zda některé pomohly takové ty rady typu - 2dcl červeného vína, čili papričky, čerstvý ananas pro udržení mimíska při IVF? Nás teď IVF čeká tak bych tomu chtěla nějak pomoct 🙂 začala jsem pít kontryhelový čajík. Teď ke konci týdne má dorazit MS a pak šup stimulovat. Ikdyž se hrozně bojí,, že to nevyjde, musím se naučit tomu věřit, že to dopadne dobře.
Díky za každý názor.

pavli79
10. únor 2014

@lucishek007 Ahoj, mě bylo doporučeno pít kontryhelový čaj a koupit si vitamíny pro plánované rodičovství, pokud ještě nebereš.
To s tím vínem jsem brala jako samozřejmost, denně decku červeného 🙂
A jestli to bylo úspěšné se dovím snad brzo, jsem po KET v 6tt, ale je to úplný začátek, tak doufám den co den, že to bude pokračovat jak má.

lucishekv
10. únor 2014

@pavli79 a můžu se zeptat jak tomu má víno pomoct?

lucishekv
10. únor 2014
lucishek007
autor
10. únor 2014

@pavli79 no já právě ten čaj jsem začala pít minulý týden. piju 1x denně. v neděli má přijít MS a mám začít stimulovat a jdem na IVF tak zjišťuju čím tomu můžu pomoct. to s tím vínem vůbec neznám právě proto na to docela čučím...
no tak snad to bude úspěšné emoticon mooooc Ti to přeju ;) i já si přeju aby nám to vyšlo

anina32
10. únor 2014

@lucishek007 Asi ti moc nepomůžu, kontrihel jsem nepila, čili papričky a ananas nejedla, víno bych si nedovolila pít aby alkohol neublížil miminku. A přesto se IVF povedlo na první pokus, synovi je rok a půl 😉

muddledgirl
10. únor 2014

@lucishek007
@lucishekv dvojku červeného denně před transferem, kvůli nárustu sliznice....Já pila Nosifol od dubna 3 měsíce...tím jsem si vyléčila jeden vaječník /mám pcos/......potom před transferem jsem ho také pila cca obden.....Jinak mě osobně asi hlavně pomohlo,že jsem začala léčit štítnou žlázu...ale to je jen můj osobní názor...Také jsem pár týdnů pila kapičky paní Podhorné...Najdeš ve vyhledávači,napíšeš mail, co máš konkrétně za problém a ona Ti sestaví kůru.....Doporučuju cca 4.den nejen ležet....ale normálka už chodit po bytě... 😉

janice_opice
11. únor 2014

Ahoj ja 3 mesice pred 8.ivf pila caj baby Radnicke, pila tu dvojku vina vecer cervenyho, jedla chilli, Femibion a teda hlavne jsem byla na zacatku stimulky na biopsii -dohodla jsem se na tom s doktorkou v novem CAR. .a nevim jestli to je nahoda nebo ne podarilo se po tech letech....drzim pesti!!

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 a jeste jak pise muddle tak stitna ..taky jsem ji zacala lecit

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 cerveny vino dobre prokrvuje sliznici...mela jsem doporuceno I od doktora primo a neboj dvojkou kvalitniho cervenyho fakt miminku neublizis..samozrejme pokud mas cerveny rada ;) a vsechno tohle, ale jen do ET.pred zadnym jinym IVF jsem tohle nnedelala.prvni sice vyslo, ale to je 13 let zpet..pak 6x nic a az ted naposled ;)

lucishek007
autor
11. únor 2014

@anina32 to je krásné 😉 já moc chci aby to vyšlo

lucishek007
autor
11. únor 2014

@muddledgirl děkuji za informace. takže už teď si mám začít dávat tu dvojku červeného? v neděli se má dostavit MS a začnu stimulovat a pak hned IVF... a 4den po ET myslíš? jejda už ať to máme úspěšně za sebou 🙂

lucishek007
autor
11. únor 2014

@janice_opice já nemám ráda čaje, ale co bych neudělala, tak piju ten kontryhelový. mrknu i na ty ostatní jaké jsou 😉 červené víno mi nevadí, tak zaúkoluju manžílka ať každý večer uleje 🙂 a teda pít od teď do ET? to by bylo aby to nevyšlo

kaijko
11. únor 2014

@lucishek007 Vyslo nam to napoprve a jde fakt o velke stesticko 😉 Nedelala jsem vubec nic co tu holky pisou..Proste jsem vypla a verila, ze to vyjde 😉
Drzim palecky 🙂

janice_opice
11. únor 2014

@kaijko
@lucishek007 ja pred prvnim ET taky nic nedelala to je fakt..ale jak pisu to jsem byla o 13 let mladsi a pak 10 let marna snaha...bohuzel nemam jinou moznost jak otehotnet nez IVF..takze pred tim podlednim jsem zkousela uz fakt vsechno mozny...

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 mimochodem caje taky moc nemusim🙂

lucishek007
autor
11. únor 2014

@kaijko tak to je super. vím, že je to o velkém štěstí, ale zase si říkám, proč tomu nějak nejít naproti.... já se zatím bojím než tomu věřím

@janice_opice co by pro toho prcka člověk neudělal ikdyž jsou ty čaje tak fujky 🙂 manžílek má azoospermii takže mi jinou možnost též nemáme. a to víno už teď začít popíjet?

kaijko
11. únor 2014

@janice_opice Jj, to je jasny, ze pak clovek zkousi vse, aby tomu pomohl 😉 Super, ze se Vam to povedlo po tolika letech 🙂 Jak rika muj gynekolog, primar caru, ze zacatku je to o velkem stesti a pak o smule, kdyz se neco pokazi pri tehu..

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 jasne a vinem klidne zacni ono opravdu kvalitni a dobre cervene prospiva-pokud tedy nevytahnes 2 lahve denne 😀 urcite to podpor I pro svuj pocit.ja tenkrat ani nemela sajna, cim by to podporit slo a neboj se, ver!!! Psychika je 80% uspechu...;) kdy zacinas stimulku? A urco si kup femibion pro planovani poceti nebo adpon kyselinu listovou

janice_opice
11. únor 2014

@kaijko no je to super..ja mam prvniho syna s byvalym partnerem.Memu muzi je 44 a sve ditko nema tak jsem moc rada, ze mu ho dam ;) Kubu miluje, ale nezna ho od miminka coz ho mrzi tak si to ted snad uzije;)

lucishek007
autor
11. únor 2014

@janice_opice tak 2 lahvinky bych asi neustála 😲 je to i tou dobou, že to teď lidi moc řeší, ale dřív zase nebylo tolik případů jako v dnešní době. no té psychiky se strašně bojím, já su hrozný cíťa...
stimulovat začnu hned jak se dostaví MS a to má být v neděli, ale jelikož jsem začala tento měsíc pít ten čaj tak si myslím, že to budu mít o 2dny pozděj - takže příští týden bych měla začít

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 musis tem mimiskum hlavne verit.mne asi pomohla pak I xmena CAR, ale to je u tebe ted bezpredmetne ;) ja pak nebyla spokojena s pristupem.ono 1 IVF pak vyslo na cca 75-80 tisic s leky a vsim okolo..takze 5x80 a clovek ceka nejakej pristup kor kdyz par let setril na pokusy;) dulezity pro tu psychiku je I prave pristup v Car jak lekare tak sester...

lucishek007
autor
11. únor 2014

@janice_opice no dnes letím do lékárny koupit ten femibion a začnu upíjet to vínečko a začnu si vtloukat do hlavy, že to vyjde... a jiná varianta není možná 🙂 my chodíme do Zlína a jsou tam všichni usměvaví a milí. už jsme bohužel podstoupili 1x IVF a je to opravdu finančně náročné...

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 no a to to ještě hradí pojištovna a i tak je to peněz jako želez , já 5 pokusů hradila celé je to dneska business....podle tvého psaní Já su🙂))) jsem si říkala, že budeš Zlíňačka a je fakt, že Zlín si všechny holčiny chválí...Budu ti moc držet palce... jsi v nějaké diskuzi jako IVF třeba únor nebo tak něco? bych se přišla podívat jak na tom jsi🙂každopádně prskám těhubacily tfuj tfuj tfuj 🙂

lucishek007
autor
11. únor 2014

@janice_opice přesně, a to ještě hradí pojišťovna něco... jj Zlín 🙂 nejsem zatím v žádné diskuzi. já tady tak různě sbírám info 🙂 děkuji za těhubacily snad se zahnízdí tam kam mají 😉 ale vám se mimísek krátí jak se dívu na termín ... už abych byla aspoň ve 3.měsíci a vše bylo v pořádku

mat_ova
11. únor 2014

Byli jsme na IVF v lednu a jediné, co jsem brala, byla kyselina listová. Víno skoiro nepiju, tak jsme ho nepala ani teď. Kontryhelový čaj sjme doma měla, ale nějak na něj zapoměla. Takže kromě listovky jsme přísně dodržela třídenní klid na lůžku a pak až do testu pohodička na nemocenské. A vyšlo to napoprvé 🙂

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 no je to boj u toho IVF nejdřív jeslti ti rostou folíci pak jelsti jsou v nich vajíčka, potom,jelsti se oplodní, potom jelsti se embryjka vyvíjí, následně čekání na //, potom strach do konce prvního trimestru,aby se něco nepokazilo, pak prvotrimestriální screening.....pak už je to lepší, ale stejně se člověk furt bojí...já už mám ted za sebou ten druhý screening tak je mi zase o něco líp..ale až budu tak nějak po 30 tt tak si zase trochu oddychnu...a ten strach pak bude furt až nevim do kolika let dítete mám pocit, že celej život než umřeš se furt budeš bát🙂

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 ale tak ty máš výhodu že jsi mladá toje fakt velká výhoda, mně to tenkrát taky vyšlo bez ničeho🙂 věk je velk výhra..moje tělo už je po těch všech stimulacích a jiných hormonech totálně vyštavené....ale jak říkám už o IVF nechci do konce života pak slyšet - i když jsem štastná, že je , protože bych bez něj neměla ani jedno dítko!

lucishek007
autor
11. únor 2014

@mat_ova no tak to vám vyšlo krásně 😉 my už máme jedno IVF za sebou a teď bych chtěla aby to vyšlo tak tomu chci jít naproti... ale je to hodně o štěstí

lucishek007
autor
11. únor 2014

@janice_opice no tak u toho prvního IVF mi folíci narostli krásně a vajíčka v nich taky byli... oplodňovat budeme dárcem, takže to uvidíme jak ten zbytek dopadne... já se bojím už teď a to ještě nestimuluju,ale jak píšeš nejhorší bude čekat na // a pak do toho prvního trimestru... výhodu věku sice mám,ale víš jaká je dnešní doba ☹ my doufáme, že druhé už bude snad normální cestou...

janice_opice
11. únor 2014

@lucishek007 no jo dneska to je stres a nezdravej život...:/...moc bych ti přála,aby se vám povedlo jak ted tak potom...já nemám ani jeden vejcovod takže jsem byla fakt odkázaná na IVF, což bylo dot náročný no,ale hlavně, že se povedlo🙂