IVF, co vám pomohlo při zahnízdění mimíska?

lucishek007
10. únor 2014

ahoj holky, chci se zeptat zda některé pomohly takové ty rady typu - 2dcl červeného vína, čili papričky, čerstvý ananas pro udržení mimíska při IVF? Nás teď IVF čeká tak bych tomu chtěla nějak pomoct 🙂 začala jsem pít kontryhelový čajík. Teď ke konci týdne má dorazit MS a pak šup stimulovat. Ikdyž se hrozně bojí,, že to nevyjde, musím se naučit tomu věřit, že to dopadne dobře.
Díky za každý názor.

lucishek007
autor
1. bře 2014

@sasanka033 ahááá děkuji 😉

lucishek007
autor
1. bře 2014

@aaajjjaaa912 ahojky moc děkuji 😉 uvidíme co nám řeknou doktoři v pondělí... snad se miminka budou hezky vyvíjet. já pila každý večer 2dcl červného vína a beru femibion a pila sem kontryhelový čaj... teď mám crinone tak uvidíme jestli se mimís udržííí...
jinak ti přeju hodně štěstíčka, aby vše dopadlo dobře 😉 a hodně pozitivní enerie 🙂

aaajjjaaa912
1. bře 2014

@lucishek007 tobe taky kocko..... co to je to crinone........ nebo to spatne ctu...

sasanka033
1. bře 2014

@aaajjjaaa912 je to neco jako utros, na bazi progesteronu, akorat je to krem v tube, nemusis to brat 3x denne, ale jednou na noc.

aaajjjaaa912
1. bře 2014

@sasanka033 dekuji zlato ono je toho tolik ze to prestavam nejak pobirat

risanek
1. bře 2014

Ahojky holky byla jsem včera na UZ a mam snad okolo 15 folikulu, v ponděli jdeme na odbery a budeme mit PGD, jsem zvědava jestli z toho něco bude. mam 3IVF a podle toho co jsem četla tak po vyšetření PGD moc embrijek nepřežije pro transfer. Jedina dobra sprava je že aspon budeme vědět dopředu jestli to ma cenu. Taky občas si davam skleničku červeneho, vitaminy a štavu z grepu, snad to tento krat povede

aaajjjaaa912
1. bře 2014

@risanek drzim ti moooooc pesticky si kolikrat rikam sama pro sebe,co my pro ty uzlicky neudelame aby vse bylo dobre..... na co je dobry grep,nektere holky tu pily i ananas....

aaajjjaaa912
1. bře 2014

@risanek a jeste mas krasnou urodu gratuluji ti

lucishek007
autor
1. bře 2014

@risanek tak držím pěsti ať vyjde vše tak jak má 😉 já měla folikulů 9 a nakonec odebrali 8 oocytů a teď máme 6 oplodněných, tak uvidíme kolik jich do pondělí vydrží... a můžu se zeptat co je to PGD? a taky by mě zajímala ta šťáva z grepu. já teď místo vínečka chci začít papkat chili papričky.

risanek
1. bře 2014

holky PGD je geneticke vyšetření embrijek před embryotransferem, u nas po 2 IVF dělaly genetiku embrija po zamklem tehuv v 9tt a zjistily trizomii 6 a 7 chromosomu tak že genet.vada. A pro vyloučění těchto vad nam doktor doporučil vyšetřit embrya před zavedením, problem je že 50% zhruba vajiček a spermij maji nijake vady a to ma za nasledek časnych potratu. Toto vyšetření vylouči vadu plodu a ma lepši šance pro zdravy vivoj a udržení tehu. Jen že holky tu psaly že pro tohle vyšetření vhodne 5-6 denni embrya, hodně odumře na začatku a třeba z 10 embrij je vhodne jen 1, to je přiklad nebo muže se stat že vubec kvalitne nebude žadne. Rozhodně je lepši vylouit nekvalitne embrio nez zavest a otehotnět a pak se zastavi vivoj nebo potratime sami pozdeji. Protože geneticke špatne embrio stejne nakonec přestane se vivijet. Mně se přestalo vyvijet v 9tt a poslaly mně na potrat a to je hrozně je to horši než vubec nebyt těhotna. Ten grepovy džus nevim holky psaly že udržuje vyživny kvalitny hlen v dělože a tim podporuje uhnizdění. Holky čtu tady co se da a dělam vše co jen mužu udělat vždit to vite sami 🙂

ctiborka
3. bře 2014

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat ???
Jsem dnes 5. den po transferu mého 3. IVF....takže posledního. Zamražena máme 2 embrya. Jsem v klidu, odpočívám, také piju kontryhelový čaj a....doufám 🙂

hhani
3. bře 2014

@ctiborka Ahoj 😉 kontryhel by se mel pit do opu nebo max do ET,ale potom uz ne..tak bych asi prestala a zvolila neco jineho..jinak je dobra urcite kys.listova a femibion 800...drzim pesti a preji hodne stesti 🙂

clarinula
3. bře 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

lucishek007
autor
3. bře 2014

@ctiborka ahojky, no já byla dnes na ET tak uvidíme jak to proběhne. máme zavedeno jedno osmibuněčné embryjko tak snad to bude veliký bojovník a za 14dní nám potvrdí těhulkování 😉 zatím jsem ze všeho vyplašená 🙂 bojím se na záchod a tak... no snad dopadneme dobře

aaajjjaaa912
3. bře 2014

@ctiborka ahoj kocko vitej tu mezi nami... jak psala hani tak ten kontryhel bych taky vypustila.... ja ted stimuluji take na treti ivf,tak jak se rika do tretice vseho dobreho....
@ctiborka
@lucishek007 jinak holky mooooc vam drzim pesticky a davejte na sebe pozor......

lucishek007
autor
4. bře 2014

@aaajjjaaa912 děkujuuuu... snad se nám to malinké zahnízdí

ctiborka
4. bře 2014

@hhani jéé hhani...neznáme se tady již z loňska ???? Určitě ano, hned jak jsem ted uviděla tvojí fotku 🙂 !!!
Jak ty jsi na tom....už se vám zadařilo 😉 ??? Kyselinu listovou beru, vitamíny a spustu dalších léků také. A proč ten kontryhel jen do ET ? Ale mockrát děkuji za upozornění !!!!

ctiborka
4. bře 2014

@lucishek007 Ahoj, já mám zavedeno také 1 embryo....blastocystu, prý byla, podle lékaře, krásná. Ale krásnou já už měla loni třikrát a nikdy se neuhnízdila. Mám endometriozu, bohužel. Držím nám všem tady palečky .... 🙂 . Ale mám 6 letého syna z 1. IVF, tak ten mně drží nad vodou... 🙂

ctiborka
4. bře 2014

@aaajjjaaa912 ahoj, také ti mockrát děkuji za upozornění ohledně kontryhelu, vůbec jsem to netušila, že se po ET nesmí pít. Tobě se předchozí pokusy vůbec nezadařulůy ???? Držím palečky !

ctiborka
4. bře 2014

@lucishek007 a to je tvoje 1. IVF ? 🙂

ctiborka
4. bře 2014

@aaajjjaaa912 mělo tam být nezadařily 😀 😀 😀

hhani
4. bře 2014

@ctiborka ty jo tak to vubec nevim,ale je to mozne 🙂 ..ja ted cekam jak dopadneme..jsem 8DPO takze nerviky trochu pracuji..no po pravde jsem to taky nevedela,ale mam pocit,ze dost prokrvuje delohu a to neni zrovna zadouci v zahnizdovani embrya...

ivka_25
4. bře 2014

Ahoj holky, též bych se k Vám chtěla připojit a podělit se s mými problémy. O mimi se snažíme rok a kvůli partnerově azoospermii musíme od začátku na IVF a s darovanými spermiemi. Již proběhlo 2x IVF a 1x KET. Bohužel vždy neúspěšné. Vždy jsem byla v prac. neschopnosti a odpočívala. Je mi 25let, takže asi tady by problém být také neměl. A prý jsem naprosto zdravá. Vše máme vždy v pořádku, ale mimi se nikdy neuhnízdilo. Už jsme z toho zoufalí, ale pořád musíme věřit. Za chvíli nás čeká další KET, tak uvidíme. Do čtvrtice by to snad mělo klapnout 🙂 A Vám všem moc držím palečky 🙂

mmarch
4. bře 2014

@ivka_25 Ahojky, moc ti držím palečky, aby se u tebe fazolka konečně uhnízdila 🙂 my jsme se teď rozhodli pro první IVF, takže nás to čeká za měsíc. Zatím jsem zkoušela jen stimulaci clostíkem, ale bez úspěchu, mám pcos, takže žádná pořádná vajíčka bez hormonů. Na neschopence jsi byla u ivf už od prvního dne nebo až po transferu fazolky?
Musím ještě za ten měsíc přesvědčit manžela k zamrazení vajíček nebo embryí, je proti tomu, že když nepřežijí zamrazení všechna vajíčka ani všechna embrya, pár jich hold umře, že to znamená, že tam dochází k deformaci a může být pak dítko postižené, ale nechápe, že u mého pcos budu ráda za každé dobré vajíčko

sasanka033
4. bře 2014

@hhani ahoj hani🙂 jak se drzis?🙂 budes testovat, nebo radeji pockas na krev?

lucishek007
autor
4. bře 2014

@ctiborka no už druhé. první jsme ale nedokončili. manželovi dělali mesa/tese a dárce jsme poprvé nechtěli, takže jsme skončili jen odběrem vajíček. teď už mám osmibunečné embryjko v bříšku a 17.3. se uvidí co a jak... zatím jsem dost nervózní a nevím jestli se zahnízdí. manžel věří,že ano

lucishek007
autor
4. bře 2014

@ivka_25 ahojky, my jsme na tom stejně jako vy ... i ten věk máme stejný 🙂 já teda mám poprvé mimíska v bříšku tak čekám jestli se uhnízdí... snad nám to všem holky vyjde 😉

aaajjjaaa912
4. bře 2014

@ctiborka 1ivf my stoply vubec jsem nereagovala naleky a 2ivf jsem dosla do opu ale mela jsem hyperstimulak,takze et jsem nemela pak dvakrat ket poprve zavedeno jedno a podruhe dve a nic. Ted jdu do trtiho pokusu a doufam ze dojdu do et........

ctiborka
5. bře 2014

@lucishek007 já mám testovat 12.3., také jsem nervozní. Máme sice ještě 2 v mrazáku, ale jinak celkově je to náš poslední pokus a pak dál už bohužel nic.... ☹ . Tak uvidíme.....

ctiborka
5. bře 2014

@aaajjjaaa912 a kdy tě čeká OPU ??? Budu určitě moooc držet palečky.....