IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

liny
19. črc 2010

dasty nj tak to je kousek 🙂 jezdí tam spousta lidí je to tam moc fajn to jo. Taky bych si raději užívala těhu... ale bohužel,a ještě mi to Dr. o další měsíc posunul 😒 .

liny
19. črc 2010

delf no ani nepřišla čoveče jen o moje další "zklamání" kdy sliznice nebyla dost velká na KET.

dasty79
19. črc 2010

liny - takt ti to zase posunul?kvůli sliznici?tak do třetice to vyjde! 🙂
Taky se dočkám, uvidíš 🙂

dasty79
19. črc 2010

taky se dočkáme tam mělo být - e se někam zatoulalo 😀

dasty79
19. črc 2010

lenco - tak jak kontrola?myslím na tebe 🙂

liny
19. črc 2010

dasty njn ale tak zas má aspoň snahu nejdříve vytvořit nejlepčí prostředí pro mimoušky 😎 , uteče to,ale to zklamání na tom křesle bylo děsný ☹ . Beru teď estrofem 3krát denně a utrouš taky 3krát denně, a ještě popíjím ten kontryhelový čaj no tak snad do třetice už to bude ok. Jinak už nevím asi bych musela dostat nějakou koňskou dávku 😀 .

lenca78
19. črc 2010

@liny konske davky jsem mela ja a zabraly 🙂) Tj. Utrous 6 denne, Estrofem 6 denne a k tomu estrogenove naplasti 🙂. Ale zabralo. Neboj, to by bylo aby ti taky neco nezabralo.

lenca78
19. črc 2010

Jinak holky ohledne kontroly - no moc nevim. Obe mimina ziji, bijou jim srdicka, ale jedno je divne zkroucene, ze se i Mudr musela presvedcit, jestli jeste zije (znovu mu zkontrolovala srdicko). Tak nevim. Moc se ji nezdala ani moje vaha. Prirustek je nyni - 1 kg. Doporucila mi jist tehotenske vitaminy a mam znovu prijit az za 5 tydnu, pry tam stejne nic neuvidi. Jak jsem driv byla z kontrol nadsena, tak ted moc nejsem. Bojim se. Fotku zase nemam, nemleli se, byli v klidu, ale byly jim jen videt hlavy jako zeshora. No tak to mi ani netiskla, byly to dva sisaty fleky na pozadi cernobilych fleku. Ale uz mi delaji jen ten utz pres bricho, mozna to je hur videt kvuli tomu. Tak uvidime. Ale poprve odhadla vahu - maji kazdej 120 g, tak jeste 2 kila na kazdeho a je to v pohode, ne? 🙂

petulke
19. črc 2010

Leni to je skoda, že až za 5 tydnu. to bych strachy nevydrzela. jeste ze más starosti okolo te svatby, tak snad ti to rychle utece. Jinak budu doufat, že bude vše vpořádku. Ty ty vitamíny nepapáš normálně? ja femibion beru každy den pravidelně a ktomu ještě listovku

liny
19. črc 2010

Leni neboj třeba je ten jeden stydlivka, určo to bude dobré jen neměj obavy, a Tvoje váha jako,že málo přibíráš? Na ty vitamíny bacha sestřenka jich brala nějak moc a pak měla kluka 4kg nějak po nich hodně nabyl.

lenca78
19. črc 2010

@petulke peto, ono mi to asi fakt utece. Uz jen tri tydny v praci a pak mam dva tydny volno - jeden pred svatbou (to bude strasny) a jeden po svatbe. Doufam, ze prece jen vyrazime na nejakou svatebni cestu, napadly me rakouske Alpy, jen tak do 3 hodin od ceskych hranic - kdyby neco, dojedeme autem do Cech do prvniho spitalu na pohotovost.

Ja vitaminy nejedla, mela jsem tolik jinych leku, ze jeste do sebe hazet vitaminy mi prislo uz moc. A jaky je ten femibion? Mrknu na net. Je to asi jedno, co si koupim, ze? Listovku uz pry muzu i vysadit, ovlivnuje vyvoj plodu a rozstepy jen do 10 -12. tydne, pak uz je to pry jen pro maminku.

lenca78
19. črc 2010

@liny ja je asi ani nebudu brat kazdy den, tak 3x do tydne. Nesnasim leky a bojim se jich. Hlavne jsem nekde cetla, ze kombinovane vitaminove pripravky taky nejsou idealni, ze se tam navzajem ovlivnuji. Ja si musim jeste dat pozor, protoze beru leky na stitnou zlazu a do urcitych hodin po poziti nesmim brat napr. vapnik, vitamin D a jeste neco, vede to k nevstrebani hormonu stitne zlazy :(.

Jinak jsem rada, ze knizka dorazila. A doufam, ze ti aspon trosku pomuze. Ja jsem se diky ni trochu uklidnila, nevim proc 🙂.

liny
19. črc 2010

Leni já myslím,že mě uklidní už jen to ,že někoho jiného to taky uklidnilo 😀 ,ale moc se těším až to přelousknu. Tedy taky to nemáš jednoduché,Tebe k tomu ještě trápí štítná žlíza jo ☹ to je mi líto.

lenca78
19. črc 2010

@liny no ta je asi puvodcem me neplodnosti. Byla zanedbana uz od mala, nikdy mi nikdo hormony stitne zlazy nenabral. A prave ty hormony maji vliv na funkci zenskych organu a produkci zenskych hormonu. Zanedbal to i gynekolog, kdyz neprichazejici menses vyresil v 16 nasazenim hormonalni antikoncepce.

ahojkyy
19. črc 2010

ahojte baby. Ozývam sa narýchlo. Vrátili sme sa zo Slovenska, cesta ok. Dnes som sa bola zaregistrovať v pôrodnici, zvolila som Motol, kvôli prístrojovému vybaveniu a predsa, všetko je pohromade v nemocnici, ak by sa s miminkom niečo dialo. Ale Vám poviem, dosť neosobný prístup.. snáď pozitívum prevýši nad negatívom.
Viac zajtra, dnes bežím domov, prať, variť a oddychovať.
Chýbali ste mi a najviac petulke. Jak si dopadla na NT?

ahojkyy

delf14
19. črc 2010

@petulke to si piš že už mám pupíka musela jsem si půjčit od ségry kalhoty ona je malinko silnější tak mi bodli.

delf14
19. črc 2010

@lenca78 až za 5 týdnů?tak jí se něco nezdá a objedná tě až za tak dlouhou dobu to je mi novinka teda,to s ní nesouhlasím teda

lenca78
19. črc 2010

@delf14 no ona ma dovolenou a ja pak dovolenou na svatbu :(. Ale co, stejne mi vysvetlovala, ze aby na tom utz neco videla, musi byt rozestup min. 3-4 tydny. A ja to tak moc uz neresim,uvidime priste, ne? Ted se tim nebudu nervovat.

delf14
19. črc 2010

jasnačka určo to bude v pořádku

petulke
20. črc 2010

to já ho holky ještě pořád nemám! ☹ kromě vyvalené pneumatiky . ach jo! Už zase začínám pomalu panikařit jestli tam dole ještě je a bije mu srdíčko! Několikrát se mi stalo, že jsem se přetáhla a chytla mě křeč do břicha, tak nevím, jestli jsem tomu neublížila! Taky se vám stalo, že jste se nějakým pohybem přetáhli svalstvo na břichu a chytla vás křeč?
ahoj ahojkyy, konečně ses nám vrátila! to byla doba! kdy tebe čeká kontrola? Já nakonec tu prahu odřekla, protože jsem měla strach aby muj gynekolog nepojmul podezření, že mu nevěřím a chci sama speciální vyšetření. ☹ a teď toho lituju, protože u něho mi to vubec nepřišlo, jako všechny postupují NT, ale bylo to uplně obyčejné vyšetření utz jako dělá klasicky, akorát, že ještě musím jít na krev 29.7. Navíc se mu nemohla povest fotka, nebo se tam prdous pořád sebou mrskal jako rybka! ani ho nemohl změřit! 😖

petulke
20. črc 2010

mě to nedalo a objednala jsem si přes internet angel sounds! tak jsem strašně zvědavá a naopak mám strach, že nic neuslyším!

liny
20. črc 2010

petulke drž se , věřím,že bude vše v pořádku držím Ti pěstičky 🙂

liny
20. črc 2010

leni tak já tu knížečku zapoměla v práci no nejsem já sklerotik? Byla jsem tady totiž do 20h a pak rychle jela domů... tak dnes už jsem si ji dala rovnou do auta 😀 . Jak se Ti daří?

lenca78
20. črc 2010

@petulke mne se to taky stava. Treba kdyz vstavam z postele uplne normalne jako jindy a zatinam brisni svaly :(. Tak me pak taky berou krece. Neboj. Docela mi to prestalo pote, co jsem do sebe pravidelne zacala hazet magnezium.
A ten NT screening je snad v pohode. Ja zase mam jit ten podruhe jen na ultrazvuk (dela se ve 20.mesici), ale doktorka nechce, abych sla pred tim na krev (u dvojcat je to zkreslene). No a v tom CARu, kde mi to delali minule, mi to zase bez krve neudelaji 🙂. Tak nevim, co mam delat, asi si pristi tyden zajdu na krev a pak na ultrazvuk a pak donesu ty vysledky a uvidi se. Mozna me holky odber plodovky nemine :(. Uz i kvuli tomu divne zakroucenemu miminku.

lenca78
20. črc 2010

@ahojkyy ahoj ahojkyy, Motol je pry moc dobry na novorozence. Doktorka mi ho doporucovala, Motol nebo Apolinare pro dvojcatka. A ja mam nakonec stejne jen tu svou Bulovku, kterou mame relativne kousek 🙂).
Z jejich pristupu si nic nedelej, oni jsou tim znami, ze se chovaji hrozne, ale jsou tam jedni z nejlepsich doktoru.

lenca78
20. črc 2010

@liny 🙂) to chapu, ja kdyz toho mam nekdy v praci moc, tak taky v ni pulku veci zapominam. Jsem zvedava, co na ni budes rikat. Ja jsem ok, uz jsem se vzpamatovala z reakce doktorky a ted si pujdu koupit vitaminy, musim neco odnest na financni urad, tak si pri te prilezitosti skocim i pro tehotenske vitaminy. Snad pomuzou.

ahojkyy
20. črc 2010

@lenca78 - ahoj. Tak dík, presne to som si povedala, že to tam musí byť na úrovni. Aj keď fakt ten prístup bol proste...

@petulke - aj mne sa to stáva, hlavne ak sa zakloním, alebo trochu napnem brušné svalstvo. Myslím, že je to v pohode 🙂 Už proste tomu uver, že miminko vydrží a je tam a bude o chvilinku pri Tebe, oki? 😉

ahojkyy
20. črc 2010

petulke - kontrolu mám 2.8, moč a krv, snáď aj UTZ, som tiež zvedavá, či je to oki, ako mimčo narástlo a tak 🙂 ináč už mi tiež rastie bruško, resp. je to taký špekáčik, ako to spomínaš aj Ty 😀 každopádne už potrebujem novú podpiru, ale kvalitne.. dnes som si všimla, že mi z tej mojej lezú prsia z boku von! 😝 tak sme sa s manželom smiali, že pamela anderson sa o chvíľku nechytá 😉 😀 no a asi to bude chcieť nové nohavky, nemáte nejaký tip? Triká už mám volnejšie, nejak sa necítim v tých obtiahnutých oki a síce doma sme to už oznámili, teda rodine, ale v práci zatiaľ stále netušia, tak maskujem.. a si počkám, ako zareagujú.. snáď to bude ok, nemá dôvod nebyť.

ahojkyy
20. črc 2010

@liny - myslím, že najdôležitejšie je, že vedia, kde je problém, teda riešia ho. A práve preto to nabudúce už vyjde 🙂

petulke
21. črc 2010

hihi angel sounds je doma a funguje a srdíčko bije!!! 😀