IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

delf14
3. srp 2010

sedmitečko tak to opravdu nevím neporadím snad třeba holky budou vědět

@petulke já bych ho taky chtěla koupit mám tu i izerát tady na koníkoj,že koupím,ale ivestovat do toho tolik se mi nechce ikdyž by to bylo fajn teda měla bych klid no musí to být supr

lenca78
3. srp 2010

@sedmitecka ahoj sedmitecko, ja musela taky na hysteroskopii a pak mi dali tri mesice pauzu (nakonec z toho bylo 5 mesicu). Ale nevim, jestli se ta pauza musi dat. Nasadili mi trimesicni hormonalni kuru, aby mohli sledovat tu sliznici, ale jestli je to nutne, nevim.

lenca78
3. srp 2010

@delf14 neboj, neni to hrich, ja uz taky koukam po kocarku. a jaky sis vybrala? ja teda porad nevim 🙂)

delf14
3. srp 2010

@lenca78 vybrala jsem si od kajtex origon a nebo kajtex caren ještě nevím záleží jak budou vypadat naživo,dá se říct,že má vše co bych chtěla ted už jen je vidět naživo a je to rozdíl mezi nimi je žecaren má plastovou vaničku a origo né.v polsku ho z výbavou seženu za 5100kč a tady za 8000kč to je rozdíl

delf14
3. srp 2010

já se hodně rozhodovala mezi kajtex a danny sport právě ale kajtex má právě i v hluboké korbičce polohovatelné zádíčka víš a to se mi líbí a danny sport myslím ,že nemá a má i prostornější korbičku právě 😝

lenca78
3. srp 2010

@delf14 tak to ja se na nej pujdu podivat na net, at vim jak vypada. Teda ta cena je pekne rozdilna, kde jsi to zjistila, jaky rozdil je?
Ja mam ted tento favorit, ale vyjde nas to asi dost draho, k zakladni cene nutno koupit korbicky, adapter na autosedacky a sedacky :(
http://www.kocarky.cz/kocarek-tfk-twinner-twist...

delf14
3. srp 2010

pěkný leni to vypadá dobře já mám tuhle stránku s tím mím kočárkem http://www.babycar.cz/katalog/kocarky/kombinova...
mají strašně moc barev totiž
no najela jsem si na internetu na polské stránky tak podle toho

lenca78
3. srp 2010

@delf14 moc hezky kocarek a pekna cena, i ty barevne kombinace jsou super 🙂 A zjistila jsem, ze na jedno mimi je tak krasne lehky 🙂 Mela jsem favorita Dorjan danny sport pro dvojcata, ale pak jsem nasla jeho vahu, je to pres 20 kg bez deti - no nedokazu si predstavit, jak po cisari taham do auta neco dvacetikiloveho .... Ale budu jeste hledat. Zkusim taky polske stranky nebo nejake bazary.

delf14
3. srp 2010

to jo jsem zvědavá jak bude ovladatelné na icq mám jednu holčinu právě co ho má tak jsme si o tom popovídali jsem áda,že jsem sehnala někoho kdo ho má vím že jsem viděla od kajtex na polských stránkách i na dvojčátka ale nevím jak vypadal pohledám a když najdu hodím ti odkaz jo

sedmitecka
3. srp 2010

lenca78 moc ti děkuju 🙂 a tu hormonální kůru ti dali proč po hystero? co jsi měla se sliznicí? mě roste až moc, takže se chtějí kouknout, jestli nemám polyp, to si myslím, že nemám, protože silnou a bolestivou mrchu mám už od 13 let, takže mi asi budou odstraňovat nějak tu přebytečnou vrchní vrstvu sliznice, aby tak moc nerostla.....doufám, že hned další cyklus po hysterce půjdem na IVF, tak se trošku bojím, co se bude dít ☹

delf14
3. srp 2010

@sedmitecka vidíš a já si vždy myslela,že vysoká sliznice je v pořádku a není to pravda.ach jo

sedmitecka
3. srp 2010

delf, to asi jo, vysoká sliznice je v pořádku, jenže má být dle mudry maximálně asi 13 mm před mrchou a já jí měla týden před mrchou už 18 mm, takže síla......je tak vysoká, že tam asi pro embrýska už není ani místo možná...nebo mám polypy.....vysvětlovalo by to mojí hodně silnou a bolestivou menses, jenže tu mám už od 13 let...sama jsem zvědavá, co tam najdou 😉
a já jí ještě "živila" kontryhelovým čajem 😀 😀 😀

delf14
3. srp 2010

ahá tak jsem zas o něco chytřejší 😀 díky za vysvětlení

sedmitecka
3. srp 2010

delf, není zač...pomalu bych mohla o neplodnosti a IUI přednášet 😀 😀 😀 😀

delf14
3. srp 2010

tak tu zůsta s námi nechceš?já měla 3xiui a 1x ivf

sedmitecka
4. srp 2010

delf, děkuju, ráda se přidám 🙂 my jsme byli na IUI jen jednou zatím, nepodařilo se a bylo nám řečeno, že máme pomalu přemýšlet o IVF, tak jsme si řekli, že už na nic nečekáme a jdem do toho, jenže teď se do toho ještě nachomýtla ta hysteroskopie, chjoooo ☹ tak snad nenajou žádný průšvih .....

delf14
4. srp 2010

ahojky tak nae dcéra si dává ještě šlofíka,tak čekám až se prbudí a jdeme a snídani už mám hlad
sedmitečko budeme držet pěstičky at to máč rychla za sebou a žádné komplikace.

lenca78
4. srp 2010

@sedmitecka ja mam opacny problem, nemam zadnou sliznici 🙂)) Tak zkouseli, jak budu reagovat na stimulacni hormony. Doktorka tomu rikala trimesicni pseudogravidita, rvali do me hormony v pomerech u tehotnych a pak sledovali, zda-li se sliznice udrzi a deloha roste (mam jeste nejakou zakrnelou delohu). Takze proto ta pauza

lenca78
5. srp 2010

Ahoj holky, musim Vam napsat svuj vcerejsi zazitek s kocarky. Nudila jsem se v Praze a cekala na kamaradku, tak jsem si zajela do jednoho obchodu s detskym zbozim. Moje vubec prvni navsteva v takovem obchode 🙂. No a musim vam rici, ze z toho mam depresi. Videla jsem 4 kocarky pro dvojcata v zive velikosti a jsou proste hrozne obri.... Vubec si nedokazu predstavit, ze bych s tim nekde jezdila. A sice pani tvrdila, ze jsou vsechny max. 80 cm siroke, aby se vesly do dveri, tak nevim, me se teda zdaly mnohem sirsi nez nase dvere. A taky jsou fakt tezke. Neuzvedla jsem slozeny podvozek v pohode ani ted, natoz pak po cisari. Co ja budu delat, nevim. Zato kocarku pro jedno mimino tam maji spousty a jsou nadherne a hlavne uzke a lehke.

sedmitecka
5. srp 2010

lenca, tak to máš taky napínavé, koukám 😕 😕 😕 a řekli ti mudři, proč ti ta sliznice nechce růst??? já jí mám asi silnou a velkou od přírody, protože už od 13 let bojuju se strašně bolestivou a silnou mrchou, takže sliznice roste jako blázen.....a třeba mi najdou polyp a bude vyřešeno, nevím........
a zkoušela jsi bylinky, kontryhel a podobně???

lenca78
5. srp 2010

@sedmitecka no ja jsem asi zajimavy pripad, vubec mi nefunguje stitna zlaza a proto jsem nikdy netvorila zenske hormony. Az na to, ze muj gynekolog byl flakac, v 16 letech jsem porad nemenstruovala a uzavrel to tim, ze mi predepise antikoncepci a ono se to case spravi. Kdyby mi udelal hormonalni profil, zjistil by, ze potrebuju hormony stitne zlazy a pak bych mozna i byla v pohode po zenske strance. Ted skoro v 32 letech se s tim uz neda nic delat a do smrti budu brat jak hormony stitne zlazy, tak estrogeny a gestageny v lecich :(. Jenze diky tomu mam zakrnele nefunkcni vajecniky a malou delohu. A sliznici tvorim jen po velkych davcich estrogenu v lecich. Na bylinky je v mem pripade pozde, kontryhel jsem teda pila a pomohl mi take, ale musim brat hlavne ty leky a dodavat to, co by telo tvorit melo.

sedmitecka
5. srp 2010

lenca, tak to je tedy síla, toho tvého gynekologa bych hnala, to v podstatě ti zavařil on, svým lajdáckým přístupem...uffff, od některých doktorů radši pryč, fakt.....ale hlavně, že se to dá pomocí CAR aspoň nějak řešit a dnes jsou léky a metody tak dokonalé, že určitě pomůžou 🙂
jinak já taky nemám štítnici, jsem na euthyroxu už tři roky, naštěstí se mi po operaci nic nerozhodilo, jak mě strašili, že se mi může rozodit celý cyklus a tak........
škoda, že ti nemůžu část mé dokonalé přerostlé sliznice darovat, já bych se jí ráda zbavila, zrovne teď mi mrcha zase dává pěkně zabrat, jak mě ta moje 20mm sliznice opouští 😝 😝 😝 😝

petulke
5. srp 2010

ahoj hločiny! Můj sreening je NEGATIVNÍ, huráááááá!!!! JSem stráááášně štastná!
Ahojkyy kdy budeš mít výsledky ty?
Delfíka čeká odběr krve asi příští týden, že???

sedmitecka
5. srp 2010

petulke, super, velká gratulace!!! 🙂

lenca78
5. srp 2010

@petulke gratuluju!!!!! Paráda 🙂 Jen tak dále. Kdy jdes na ten ultrazvuk? Já 26.8

petulke
5. srp 2010

@sedmitecka děkuji, jsem moc štěstná!

delf14
5. srp 2010

@petulke gratulka k výsledkům no já to budu vědět zítra zda je veš ok máme tam být o půl jedenácté krev mi už brali v tom 9tt a ted ten utz a hned mi řeknou výsledky no začínám pomalu chytat nerva,ale ten hlavní erv přijde zítra v čekárně až budu čekat na utz

petulke
5. srp 2010

@lenca78 Díky, haha, já jdu dřív, už 12.8. ale poslední kontrola byla před měsícem, takže bude velká radost, když ho uvidím. Musím říct, že mě fakt, ten angelsounds, podržel pěkně v klidečku, Když vím že tam je! Už vás tady aspon nezatěžuji řečmi, a co když?!? 😉 Je to opradvu velkej pomocník! Doufám, jen, že ten prdola tam opět sebou nebude mrskat jako minule a nechá se pěkně změřit a vyfotit! Nemáte nějaký recept, aby byl vklidu??? 😀 Přemýšlím jetě jestli si nepořídím Whycry! je to přístroj který vám řekne proč miminko pláče! Ale nevím jestli tomu věřit! Že by to odhalilo, že má hlad, anebo mu schází něco jiného!
Leni už jen týýýden a bude stebe paní! 😵 😵 😵
Já ti tak závidím!

petulke
5. srp 2010

@delf14 děkuji! Já se nervovala, nechala jsem to tak plavat a dokonce jsem na to ani nemyslela, protože i kdyby to by měl být down tak jsem byla rozhodnutá, že si ho nechám! 😵 Budu držet pěstičky na zítra! 😉

lenca78
5. srp 2010

@petulke ty jo, tak to se mas. Ja byla na kontrole taky nekdy ze zacatku cervence a ted pujdu az toho 26.8. Ale pristi tyden pujdu asi zase k mamce do spitalu, at se na mimino koukne jen takpreventivne pred svatbou.
Angel sounds ti zavidim, ale nemuzeme si to dovolit :( Tak se tesim, az mimca zacnou kopat a ja budu aspon vedet, jestli tam teda jsou. Ale dle velikosti bricha tam jsou 🙂))
Ohledne svatby - holky ja se teda moc netesim, nevim, jsou s tim jen starosti. Chtela jsem to udelat hodne pohodove a stejne to tak asi nedopadne. protoze i k pohodove svatbe musi clovek porad neco zarizovat :(