IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

delf14
22. říj 2010

@ahojkyy no temkrát když jsem byla ještě těhu tak jsem vykláda,že jsem byla na předporodním a že nám zdůraznovali,že po porodu máme být v klidu a návštěvy odložt a tu dobu až se na to budeme cítit,tak jsem to říkala každéme tohle a všichni kdo chtěl přijít tak nejdří napsali sms akorát ségra od petra tu byly nasraaný hned ten den co jsem přijela z porodky a to do porodky s ním přijela ještě neteř jeho,když jsem jí viděla tak jsem šílela,měla jsem zlost. 😠

lenca78
22. říj 2010

@ahojkyy ja uz si taky rikam, ze je chyba asi ve mne🙂 Jsem precitlivela, nesnasenliva a tak. Ale ja chci jen trochu pohodli. Urcite nechci deti pripravit o babicku jen proto, ze to je moje tchyne. Ja ji mam ve sve podstate rada. Jen mam rada i sve soukromi a v malem byte to proste nepujde 🙂.
No uvidime. Ja ti pak urcite napisu, jak to vypadalo u nas. Dvojcata se urcite narodi drive nez ty vase mimina, tak ti muzu napsat, kdy doleti 🙂. Ona jeste je navic sama a neridi, tak pro ni bude muset jezdit manzel, tak snad si i nejak ohlidam takove ty necekane navstevy. Ale co, nebudu si ted kazit ty posledni dva tri mesice necim, co nastane v budoucnu, ne? A kdyztak proste udelam trochu scenu a bude to.

lenca78
22. říj 2010

ja teda se priznam, ze hustim do manzela, ze u nedonosencu se navstevy moc nesmi 🙂. Tak on to chape jako ze do jara ty deti krome nas dvou nikdo jiny navstivit nesmi 🙂))) No uvidime, treba mi to vyjde. Ale taktika delf je moooc dobra, zacnu ji taky praktikovat.

lenca78
22. říj 2010

Jinak postylky jeste nemame. Vy take ne ahojkyy? Myslela jsem, ze uz ji mate, nebo aspon jste planovali navstevu Ikey, ne?
Ja jsem si rikala, ze bychom to mohli uskutecnit mozna i tento vikend, nebo ten dalsi s tchyni. Potrebuju totiz videt, jak moc mista zabiraji a jestli by se mi sem nekam vesla ta komoda na veci pro miminka, jinak to budu muset vyresit nejak jinak - treba vyhodit pulku sveho satniku 🙂.

ahojkyy
22. říj 2010

@petulke - to neznie tak špatne, dobrá cena

@delf14 - no super, niečo podobné mala po pôrode sestra, aj keď ich poprosila, aby nechodili, tak chodili.. no a ja budem mať v dome 7 neschopákov, ktorí budú obdivovať miminko, dýchať naňho, oslavovať, no a ja budem kojiť, prebalovať a čičíkať malé, keď bude nervózne asi aj z mojej nervozity.. k tomu im treba navariť a umyť po nich riad, inak nech zhnijú to mi je jedno ak fakt prídu aj napriek tomu, že ich poprosím, nech mi dajú čas. a jediný, kto zatiaľ pri návšteve pomohol, bol manžel.. ktorý snáď bude celý víkend - týždeň návštevy doma..

joj.. toť som popísala ten môj sen..
ale ten končil ešte navyše tým, že mi tchýne povedala, že proste ona sa o malého postará a ja som nakoniec rezignovala a povedala v sne mužovi, že teda ok, keď som tu zbytočná že im odsajem mlieko a idem do práce, veď ona robí všetko, čo mám ja..
A potom má byť človek kľudný, keď musí riešiť obranu svojho súkromia. proste samozrejmá vec, pádne argumenty a predsa. Sorry, že tu o tom toľko píšem, ale fakt ma to štve..

ahojkyy
22. říj 2010

@lenca78 - jo, jo, ešte stále len plánujeme 🙂

lenca78
22. říj 2010

K tem vlozkam do podprsenky - diky peto za tip. Ja jsem neco kupovala v lekarne a tam to bylo silene drahe. Byla jsem si tam pro takove ty vlozky po porodu a k tomu jsem vzala dve baleni tech do podprsenky a vim, ze cena za 30 ks byla snad 170 korun, tak jsem se vydesila. V tom pripade to resit nebudu, skocim do dm nebo rosmana a nakoupim tam.

lenca78
22. říj 2010

@ahojkyy ja se taky vzdycky hrozne rozcilim, kdyz si to jen predstavim 🙂 Tesi me, ze je na tom nekdo podobne. A pak mame byt v klidu.
Radsi uz o otm nebudeme ted psat, ja totiz cim vic o tom pisu, tim vic se rozciluju a pak mi prijde, ze uz predem si zkazim klidne i tyden pred navstevou uplne zbytecne 🙂

petulke
22. říj 2010

my už postýlku máme,ale leží rozložená v ložnici pod letištěm. dostali jsme ji. ale asi co nevidět už jí složíme 😅 a budu se kochat 😉 ještě potřebuji sehnat mantinely okolo celé postýlky

delf14
22. říj 2010

no my máme taky ale ještě nebudu jí zbytečně skládat já až v lednu v polovině teda minule jí petr dával do kupy když jsem byla v porodce 😀

petulke
22. říj 2010

ted jsem mrkla na ty vložky není jich tam 100 ale 30 tak se omlouvám. ☹ ale přesto je to pěkná cena. do lékarny půjdu nakoupit jen buničinu a čtverečky a borovou vodu a nějaký dubový gel

ahojkyy
22. říj 2010

jej, tak ja závidím. My by sme už aj kúpili, ale stále čítam na nete tie odstrašujúce reči o bezpečnosti postieľky - nie príliš veľké medzery medzi priečkami, ak dáte mantinel, môže sa Vám zadusiť a tak. Tak sme proste nevybrali.
Máte nejaký typ? Alebo je to jedno a hľadieť skôr na matrac a jeho kvalitu?

ahojkyy

petulke
22. říj 2010

@ahojkyy já jsem spíš pro kvalitní matraci a odstrašující článku nečtu. pořídím mantinel a neřeším příčky 😝

delf14
22. říj 2010

přesně jak píše petula dáš tam mantinel dokola a je to a nemá šanci tam strčit nohu nebo ruku dřív to neměli lidi a taky děti vyrostly.

ahojkyy
22. říj 2010

@petulke - no sestra tiež vravela, že priečkami prejde max. nôžka a hlava určite nie, že to sú hlúposti, že sa zadusí. Mantinel je tiež vraj jeden z častých dôvodov náhleho úmrtia.. oki, už nečítam, budem poslušná 🙂

ahojkyy
22. říj 2010

@delf14 - ta - predtým neboli ani monitory dychu a predsa ich každý z nás plánuje kúpiť

petulke
22. říj 2010

@ahojkyy já ne, pokud nebude předčasně! Třeba už teď ale od 36 tt nebudu řešit, že bych ji koupila

delf14
22. říj 2010

já si ho půjčím 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ahojkyy
22. říj 2010

takže myslíte, že je to zbytočnosť? Je to dosť drahé.. a keď si to človek požičia, teda od kamarátky nie, ale normál z nemocnice a tak, tak to vyjde ešte viac.. kukala osm na nete

delf14
22. říj 2010

@ahojkyy to je těžké kája taky vyrostla bez toho,ale ona hodně spala s dudlíkem a slyšela jsem když popotáhla věděla jsem že je ok 😒

delf14
22. říj 2010

tenkrát jsem slyšela,že když má dítě dudlík tak má ten reflex popotáhnout a nezapomenout dýchat tak jsem byla ráda,že si zvykla na dudlík lepší než palec je pravda,že ho měla do tří let,ale jen na noc a pak ho dala čertům a ůplně v pohodě,tak bych byla ráda kdyby se i druhé naučilo na dudlík.

ahojkyy
22. říj 2010

@delf14 - čertům 🙂

lenca78
22. říj 2010

holky, nez nakoupim a uvarim, tak koukam, co jste tady stihly probrat.
Postylky - my vezmeme tu nejlevnejsi z IKEy, jen tu obycejnou, nebarvenou, se dvema polohama rostu. V IKEe take poridme mantinely kolem cele postylky. Prijde mi, ze riziko uduseni o mantinel je nizsi nez to, ze mi nekam strci nozicku ci rucicku.
Spis budu chtit kvalitni matraci - vybrala jsem si od firmy Scarlett kokos molitan.
Monitor dechu - ja jsem je koupila pouzite, daji se sehnat jeste i v zaruce, ja to resim hlavne proto, ze to budou asi nedonosenatka.

delf14
22. říj 2010

no a s tou postýlkou dítě jí nemá tak dlouho tak myslím,že je lepší investovat teda do matrace než do postýlky,ale to vše záleží o penězích že.jo a holky uvažovali jste,že by jste je dávali spát v pytli pak?já do dvou měsíců jsem je dávala spát v zavinovačce a pak šuo do pytle neodkope se a necestuje po postýlce,takže to má taky výhody a dost velké 😉

lenca78
22. říj 2010

ja mam taky uz koupene pytle. Napred zavinovacka, pak pytel. Proto ani nebudu kupovat perinku do postylky, budou mit kdyztak pres pytel jen decku, tech uz mam spousty - takove ty fleecove. obycejne

lenca78
22. říj 2010

@delf14 odhlasovano🙂

delf14
22. říj 2010

@lenca78 děkuji já mám to samé zavinovačku a pytel 😀 je to bezva věc a bez pytle ani ránu

delf14
22. říj 2010

mám doma po káje všechny velikosti takže tři a nemohu si to vynachválit 😀

ahojkyy
23. říj 2010

pekné ránko všetkým, chystám prednášku na dnes, tak som hore.. 🙂

ahojkyy
23. říj 2010

a odhlasované 😀 sú prví, to druhé strašidlo je teda riadny strašiak.. 😝 Idem robiť. ahojkyy