IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
25. říj 2010

@lenca78 / tak snáď Ti budú dobré, ja som vyšťavená z prednášky, ešte som čakala na manžela hodinu dlhšie k obedu, boli sme dohodnutí.. ach tí chlapi, žiadna sebareflexia..

delf14
26. říj 2010

Dobré ráno holky.Dnes mám poradnu jsem zvědavá kolik jsem přibrala opět to bude darda ani to nechci vidět 😅 ale pojedu později ráno tam je vždy našlapané

lenca78
26. říj 2010

@petulke
@delf14 obema drzim palce na dnesni kontrolu, pak napiste, kolik vazi mimina 🙂 Jsem zvedava.

delf14
26. říj 2010

@lenca78 díky no pokdu to budu vědět tak řeknu co vím tak najisto budu vědět kolik vážím já to zas bude pohled sestřičky no ale už si z toho nic nedělám já jí uzemním né jak při káje stáhnutou prdel,ted už vím co a jak si mohu dovolit. 😉

lenca78
26. říj 2010

@delf14 🙂 No ja kdyz koukaji blbe, tak jim rikam - no co chcete, dvojcata 🙂 Ale blba vymluva. Dnes mam uz 8 kg nahore, to kilo to pristiho pondeli urcite dam..... Ach jo

petulke
26. říj 2010

tak jsem tady, Leni, neřeknu ti kolik váží moje, nebo, muj doktor to dneska vzal nějak ledabyle. jen si mě ohmatal, poměřil, poslechl přístrojem jestli bije srdíčko a dnes utz vubec nedělal. ☹ A to jsem chtěla konečně fotečku! Jinak včerejší cukr dopadl dobře, na lačno jsem měla 4,4 a po cukru 5,7, tak je to super. to jsem ráda. jinak mi vynadal za váhu, a ptal se jestli jsem vdaná a já mu říkám, že ne a on: no protože aby si vás ještě někdo stakovou váhou vzal! to spíš od vás uteče. ☹ ☹ 😠

lenca78
26. říj 2010

@petulke Peto, to je naprd, kdyz miminko nezmeri, vid? Ja se na to taky vzdycky tesim a pak jsem i trochu zklamana, kdyz nevim, kolik vazi. Ale hlavne, ze je v poradku. Bude ti delat ultrazvuk tak za dva tri tydny, ne? Ma se delat posledni velky ultrazvuk mezi 30. a 32. tydnem.
Ale co si to dovoluje o komentar na tema tve vahy? To si snad delaj jen srandu, ne? To nemuze myslet vazne. Neboj, urcite pritel neutece a vezme si te.
A gratuluju k cukrovce 🙂

petulke
26. říj 2010

@lenca78 no další kontrola mě čeká v den kdy pujdu do nemocnice na velký utz. tj. 23.10, a tam mají blbej přístroj který neudělá pěknou fotečku. mají to tam nějak hodně zrnité. ale aspon se tam dozvím víc.
No a ktomu komentáři, jsem mu řekla, jen že prostě nevím proč tolik přibírám, že jím uplně normálně, jestli ne i min, a on mi na to řekne že to je tím, že nemám žádnej výdej. Ale tohle opravdu řeknul a trochu mě píchlo u srdce, jako bych za to mohla, že mám zase od poslední kontroly 3 kg nahoře. ☹

lenca78
26. říj 2010

@petulke Tak aspon budes vedet, kolik mimco vazi. Ja jdu uz 1.11. Mam ted mereni co tri tydny - musi se pry zkoumat, jestli jedno dvojce nezije na ukor druheho, jinak by mi okamzite vyvolali porod. Ale fotecky mi doktorka uz nedela. No uvidim v pondeli.
A ohledne te vahy, pry je normalni, ze se v 7.a 8. mesici pribira hodne, i kilo tydne. Ja to mam ted taky, spis i kilo a pul. Zalezi, jak se zrovna asi najim, kdyz lezu rano na vahu. Ale 3 kg mezi kontrolama mam ted bezne :(. Moje doktorka mi taky vynada, zastava nazor, ze zdrave je pribrat za tehu tak 8-10kg, ja pry mam narok o 3 kila vice, takze celkem maximalne 13!!! Tak to nedam, jen do pristiho tydne budu mit urcite 9 navrch.

lenca78
26. říj 2010

@petulke no hlavne ze jsem zatim snedla polomacene susenky, co ti tu pisu narky o vaze :( Jsem asi nenapravitelna. Mam hrozne rada sladke.

petulke
26. říj 2010

no jinak víte jak máte v prukazce cervix skore. každou kotroulu jsem byla na nule, a dneska mi tam napsal 1 z konzistence. co to zanmená nevíte???

delf14
26. říj 2010

Ahojky holk tak jsem po kontrole vše je ok mám další 3 kg nahoru no děsný fakt vyfasovala jsem papír na ten cukr ,ale prý záleží na mě zda půjdu nebo né 😅

@petulke no 1 znamená,že se změnil nález na čípku bud se zkrátil nebo změkl,postupem k porodu se cervix zvyšovat až na 6

mourinka29
26. říj 2010

Ahojte holky,jsem tady nová a sklamaná ☹ stimuluju na druhé ivf,první nedopadlo,embryjka se nechytly,ted jdu na druhé a dneska jsem byla na utz a jsem hodně neštastná,mám jeden vaječník a pouze 6 folikulu,ale dva jsou jen 10mm a to dr říkal,že z těch nic nebude 🙄 a potom mám 22mm,15mm,13mm v pátek mám jít na OPU a budu ráda,když budou aspon dvě a taky to bude asi bez PK ☹ ,holky jak je to,je tu někdo,kdo to měl taky tak,co znám holky,tak měly hafo foliku a mrazáčku a já vždycky bujuju o pár 🙄 ,moc děkuji za radu

lenca78
26. říj 2010

@petulke Peto, ja mam 1 od 20.tydne, ted uz jsem mela dokonce 2. A je to jak pise delf, znamena zmeknuti ci zkraceni cipku - o meknuti mi nic nikdo nerikal, tak ja se asi jenom kratim 🙂

lenca78
26. říj 2010

@delf14 taky 3 kila od minule kontroly? To bude tady asi nejake magicke cislo, ja taky mivam 3 kg od minule kontorly, az na to, ze ta frekvence kontrol se mi zkracuje ..... 🙂

lenca78
26. říj 2010

@mourinka29 ja nemela zadne folikuly a musela jsem jit do darovanych vajicek. Takze ti neporadim. Ale vim, ze nektere holky maji oocytu desitky, ale zase treba nekvalitni. Nekdo ma mene oocytu a o to lepsi kvality.

mourinka29
26. říj 2010

@lenca78 jej leni děkuji a co se to děje s vaječníkem,když se netvoří,nebo málo,co ti řekli doktoři? muj dr to taky dneska prohodil,že když už je to po druhé,že muže být nějaký problém 😒 .já nemám nic proti darovaným,jen kolik to stojí? asi hodně že a jak dlouho se na ně čeká,asi víš víc,když ses v tom pohybovala,od moji sestrý kamarádka má z darovaných krásná dvojčátka 🙂

lenca78
26. říj 2010

@mourinka29 no darovana vajicka stoji vic. U me je asi nejaky celkovy problem, prisli mi na nedostatecnou funkci stitne zlazy az ted, netvorim vubec zenske hormony - asi neco uz z mala. Ale pak jsou tu i holky, co normalne funguji (menstruuji a tak), ale netvori moc vajicek. Je tu i diskuze o darovanych vajickach, kdyz si to trochu projdes, urcite najdes odpovedi na tve otazky, pripadne holky tam ti odpovi na tvuj dotaz ohledne male tvorby. Zrovna ted v poslednim tydnu dvou jsme tam odpovidali spouste holek na otazky typu kolik to stoji a jak dlouho se ceka.

mourinka29
26. říj 2010

@lenca78 a nemužeš mi tu hodit odkaz na tu diskuzi,pročtu si to a děkují 😉

ahojkyy
26. říj 2010

ahojky baby. Tak ja mám dnes deň blbec, mám po hádke s vedúcim výboru - spoločenstva u nás doma, po hádke na študijnom.. po prednáške a doma majster, tak sa idem kuknúť, čo vyviedol, lebo dnes to proste musí nedopadnúť dobre 🙂
inak špinenie ok, vôbec nič. Lenca už Ti je lepšie?
Petulke - to sú blbé dotazy ohľadne tej hmotnosti, nech sa nehnevá.. len nezačni blbnúť, ono to pôjde dole, ale vhodné to je zhadzovať fakt až keď bude miminko na svete.

ahojkyy

delf14
26. říj 2010

to jo petule má pěkně blbý hlodyy teda spíš připomínky blbec a asi bych mu to vrátila teda
jo holky tak jsme vyhráli potvdili to mailem jupí

lenca78
26. říj 2010

@mourinka29 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/darovane...
tady je, ja tam taky obcas pisu, tak to muzeme probrat tam 🙂

lenca78
26. říj 2010

@ahojkyy ja mam taky trochu den blbec a manzel ma navic zitra obhajobu diplomky, takze bude dneska vecer doma trochu dusno.... 🙂 No pujdu to zaspat. Navic prijede za par dni ta tchyne.......
Tak at je brzo lip a dobre ze nespinis. Ja mam porad svuj "slepak", ale uz jsem si trochu zvykla 🙂

delf14
26. říj 2010

@mourinka29 a jaký míváš protokol jestli se smím zeptat na tom taky záleží,a víš jak někdy málo znamená hodně,kamarádka měla jen dvě vajíčka a dali jí dvě teda a ujmulo se jedno já mám oba vaječníky a když jsem stimulovala měla jsem jen 7 folikul z toho šest vajíček a jen dvě mi zůstali na zamrazení.

mourinka29
26. říj 2010

@lenca78 děkuji kuknu i když manža mi nadává,že blbnu,když ještě nic nevíme,že to už vzdávám ☹ a má pravdu

@delf14 já vím,hodně na tom záleží,mám krátky,i poprvé jsem měla krátky a píchala jsem puregon 300j od 3dc a potom ovitrelle a po neuspěchu jsem byla na konzultaci v CAR a dr se líbil muj vaječník,měla jsem tam 13 folikulu,což ji překvapilo,že to je krásné,tak mi ještě říkala,že věří,že druhý pokus bude uspěšnější a tudíš mi snížila dávky na 200j od 3DC a od 1DC jsem píchala decapeptyl,ale minule jsem měla 10 folikulu a 7 vajíček,a s 5ti se bojovalo a zbyly 2 morulky jinak nic a ted to vypadá tak,jako jsem psala

mourinka29
26. říj 2010

@delf14 Jinak to je krásné,že si ze 7mi měla tolik vajíček a ještě máš zamrazeno,a velikosti už nevíš že,já mám 6 ale hned mi řek,že 2 jsou malé a že z nich nic nebude ☹

delf14
26. říj 2010

@mourinka29 a nechceš zkusit dlouhý protokol u toho jsou kvalitnější vajíčka a je šetrější já ho měla

delf14
26. říj 2010

@mourinka29 jo tak velikost nevím zamrazili je za dva dny.no jo ale vem si že já mám dva vaječníky a dohromady jich bylo sedm folikul a jen pět vajíček co šlo oplodnit,ale zas byli kvalitní

delf14
26. říj 2010

já píchala jen puregon každý den ráno 75 a večer 150 myslím

mourinka29
26. říj 2010

@delf14 no a mi zase říkali,že se řídí s protokolama po shlédnutí hormonu a podle toho se rozhodují,a já zase slyšela,že když je menší reakce vaječníku,tak je lepší krátký,ale co já vím,to musí doktoři vědet 😖 ,ale je to už druhé ivf a pokud to nevyjde,tak pujdu jen do softu nebo nativu ,tj bez stimulace a odeberou mi jen to jedno,dvě,co mám každý měsíc u ovulace a vyjde to v uvozovkách jen do deseti tísíc,takže nač dávat 30 tisíc,když konečný počet je stejný 😒