IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
8. lis 2010

@petulke Peto, ja uz tu mam taky zase tak na dve pracky, ale chci par dni pockat - maji mi prijit jeste nejake teplacky a dupacky, tak at pak neperu dva kousky zvlast.
A zehleni se neboj, to me hrozne bavilo. Ono, jak to je male, tak to jde hrozne rychle 🙂
Normalne jsem holky vyklidila cast svych hadru a hned mam dalsi polici na veci pro mimina, super, ne? Zjistila jsem, na co budu skladovat par starsich trik, ktere jsem nemela na sobe rok, kdyz ted potrebuju kazde misto. No a uz tam mam fusaky a tak.

petulke
8. lis 2010

no vidíš, taky jedna možnost. musím začít prát nebo toho mám opravdu hodně a na to že je skoro pulka listopadu a co nevidět se budu věnovat cukroví

delf14
8. lis 2010

ahojky holky.nemám moc čas ted jsem tvořila furt pro školku koláž,takže jsem kreslila a vybarvovala a lepila fotky hrůza,jako bavilo mě to,ale už s tím břichem to nejde tak rychle ještě jsem do toho na střídačku dělala kostý krávy pro slečnu,má jí mít na besítku.
no já si zatím vypala velké věci,tj.fusak deky a zavinovačky.na malé se chystám až po narozkách 😅

lenca78
8. lis 2010

@petulke jeee, jesteze jsi mi to pripomnela, ja chci delat pernicky. Tak jdu hledat recept a zkoumat, co mi vsechno za ingredience chybi.

lenca78
8. lis 2010

@delf14 ahoj delf, takove starosti jeste nemam, ale uz se tesim, az je mit budu 🙂 Hned dvojmo 🙂

delf14
8. lis 2010

@lenca78 to jo ty je budeš mít dvojmo to je ffakt 😀 😀

petulke
8. lis 2010

holky, tak ted mi tady poštačka donesla balík, koukám koukám, co to je, a jednou jsem soutěžila s maminkou v srpnu 2010 a já vyhrála 😀 2 v 1 prostěradlo a chránič matrace 😀 , tak vám doporučuji soužit s takovýma časopisy o nic nejde a pak vás mile překvapí poštačka . Můžete kouknout na výhru z maminky srpen 2010 http://www.detskedeky.cz/page.html?chapter=0&id=2 😀 😀 😀

rebinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenca78
8. lis 2010

@petulke no to mas ale stesti, parada

Holky, ja jsem smontoval kocar, jenze ted bych potrebovala utahnout nejake srouby a matky a muj manzel nechal v Chomutove vsechny sroubovaky a klice. Tak jsem si rikala, ze kocar necham kocarem a uklidim ho do sklepa, no a on tam nechal i klice od naseho sklepa.... No nejsou ti chlapi obcas na zabiti???

ahojkyy
8. lis 2010

čaute baby. Tak ja som po kontrole. Všetko v poriadku, srdiečko, váha - 1300 g zhruba, končatiny, čípok, moč, proste všetko. Len mi nevedel skontrolovať hlavičku a - mamka mala hydrocefalus, príčina neznáma, tak ma ešte na zajtra poslal do Gennetu, nech to skontrolujú. Tak ráno idem a napísmenkujem Vám, ako sme dopadli. Držte palce, idem Vás dočítať, ste napísali kopiskooooo.
A inak - dnes v práci deň blbec. Ale kvalitný.
ahojkyy

ahojkyy
8. lis 2010

@petulke - gratulujem 🙂

petulke
9. lis 2010

@ahojkyy krásná váha, to je super že se už přehouply přes kilíčko 😉 já mám kontrolu za dva týdny 😠 a to zase bude váha ještě větší 😵

lenca78
9. lis 2010

@ahojkyy gratuluju ke kontrole, krasna vaha miminka 🙂 A drzim palce na Gennet, urcite bude vse v poradku.
@petulke ja jdu taky az pristi patek, hrozne se to vlece, co? Vubec mi prijde, ze me snad nikdo videt nechce. A uz si rovnou vyridim tu materskou.

petulke
9. lis 2010

mě u té kontroly 23. 11. ukončí neschopenku, stím že nastoupím na mateřskou

lenca78
9. lis 2010

@petulke Ja muzu jit uz od 15.11. a tak premyslim, jestli pujdu nebo ne. Vlastne mi to je jedno, jsem na neschopence, tak spis podle toho, jestli se 15. dostanu do ordinace nebo to necham az na tu kontrolu.

Peto, ty jsi taky na neschopence - prosim te, kdy ti prisla nemocenska od socialky? Dnes mame 9.11. a penize na uctu zadne. Hlavne ta prvni platba. Asi jak si to tam jednou nastavi, tak uz to pujde, ale prece jen, at vim, kdy se muzu neceho dockat. Diky.

ahojkyy
9. lis 2010

ahojte. Tak som po kontrole. Malému nič nie je, mozgové komory sú v poriadku, takže genetika po mojej mame sa nekoná. Dr. mi skontrolovala celé miminko, je oki 🙂 Je otočený dole hlavou, chrbátik vľavo, končatiny vpravo, tak vraj ideálna poloha pre pôrod, pokiaľ by tak ostal 🙂
Ale - vraj je dosť malý, ono jej vyšlo niečo cez 1100 gramov, tak mi navrhla, že každý druhý týždeň urobíme ultrazvuk, aby sme videli, ako rastie. Pretože - vraj je to vec placenty a ako Vám funguje placenta, tak to je genetická záležitosť. Vraj príjmom - stravou to proste neovplyvním, v zmysle čím viac zjem, tým viac malý priberie.
ahojkyy

ahojkyy
9. lis 2010

@lenca78 - ináč lenka, ak by si išla do takého centra, tak ti pekne prehliadnu každe miminko, majú kvalitnejší ultrazvuk a sú - podľa mna precíznejší. Ja mám z nich dobrý pocit.
ahojkyy

ahojkyy
9. lis 2010

Vy už odchádzate na materskú? Pri dvojčatách je to asi skôr, že? Ja sa chystám na to minimum, 6 týždňov pred dátumom pôrodu, tj vychádza to začiatkom prosince..

petulke
9. lis 2010

@ahojkyy tak to je krásná zpráva, že miminko je zdravé, to potěší, i to že krásně uložené. 😵 gratuluji. já už musím na mateřskou 8 týdnu před kvůli tomu že jsem na neschopence, abych jí o mohla ukončit.
@lenca78 Leni, mě při neschopence platí vojenská sociální správa. tak mě to naštěstí chodí jak hodinky, stejně jak jsem byla zvyklá s výplatou

lenca78
9. lis 2010

@petulke Aha, tak to mas stesti, ja cekam, kdy mi neco prijde ze socialky, tak jsem zvedava...

lenca78
9. lis 2010

@ahojkyy tak to je dobre, ze to je v poradku.
Jinak k te velikosti miminka - to mela kamaradka taky, jedla tehotenske vitaminy posledni dva mesice a dotahla to na 2,8 kg. Zkoumali ji taky na ledacos, prutoky, placenta, plodova voda. Taky jeji miminko zacalo nabirat vice az kdyz byla doma, dokud chodila do prace, moc miminko nepribiralo.

ahojkyy
9. lis 2010

@lenca78 - jasne, je pravda, ze az teraz som pribrala dve kila tak narychlo. Ja predpokladam, ze to pojde hore. A ked nie, tak hold bude mensie, aspon sa bude lepsie rodit 🙂 co ty a dvojicky?

aky ste mali den, baby?
ahojkyy

petulke
9. lis 2010

@ahojkyy já žehlila od 9 do 12 hodin a skládala obečení podle velikosti. zitra repete na druhy šuplík ☹ ty moje záda už to nedávají navíc pocituji kazdy den k veceru bolest pravých žeber. ☹

ahojkyy
9. lis 2010

@petulke - nic moc.. najneoblubenejsia cinnost u mna je zehlenie..

ahojkyy
10. lis 2010

pekné ránko všetkým 🙂 dnes ma čaká prednáška, nepríjemné stretko so šéfom.. a potom free 😀 a free aj ďalšie dníky, lebo neučím 🙂 takže písmenkujte, nech mám na čo odpisovať 🙂 😉

lenca78
10. lis 2010

Ahoj holky, taky se hlasim po ranu, nez zase asi vytuhnu. Ja mam totalni depresi - zeby predporodni? Vlezla jsem na vahu a pribrala jsem 3 kila od minuleho pondeli. Muzete mi rici, jak to je mozne? A to jsem ted tri dny po sobe moc nevecerela a utesovala jsem se, ze se to pribirani trochu zpomali. Chce se mi z toho tak akorat brecet. Je to holky mozny? Tak uz mam 13 kilo nahore. A to 3 jen za poslednich 9 dni..... Jeslti to tak pujde dal, tak se jdu odstrelit. A to jsem vcera pekla uz kokosky na vanoce a chtela jsem je dneska ochutnat ☹ Uz me ta chut presla.

@ahojkyy Radsi trosku zvolni a nestresuj se, ono to pry neni zas tak idealni, kdyz je miminko moc male. Aspon tak jsem to od te kamaradky pochopila. Ale opravdu si myslim, ze jen co budes pryc z prace a doma, pujde to nahoru.
Ja treba osobne ti to mensi miminko asi i zavidim, jsem na odstrel.

@petulke No me dneska taky ceka zehleni.Vcera jsem vyprala dve pracky a bohuzel mi to doma uz uschlo, takze musim zehlit. Ale taky jsem z toho vzdycky vyrizena.

ahojkyy
10. lis 2010

@lenca78 - nerieš to, však čakáš dvojičky. Ja viem, aj ja som bola šoknutá, 2 kg za týždeň.. ale fakt som aj v práci, aj som nejak nejedla a predsa. Pripadá mi to, že to tak proste pôjde hore. Neváž sa kým nemusíš a hotovo. Dôležité je aby boli malé v poriadku

ahojkyy
10. lis 2010

@petulke - manžel je v Turecku na kongrese, takže vyžehlím až keď to bude nutné, tesne pred jeho príchodom domov, v sobotu 😝 tiež si urob aspoň deň voľno, ono Ti to žehlenie, žiaľ.. neutečie 🙂

petulke
10. lis 2010

Leni já včera koukala na Sama doma, je to náhodou dobrý pořad, pro ženské, a tam právě byl doktor a vysvětli tam, že těhotné ženy přibírají kvůli změně hormonům, a jelikož ta změna je největší v posledním trimestru a tím se zadržuje voda v těla. není to o jídle, ale o zadržování vody. a vubec nás nesmí napadnout míň pít vody, ani zase moc, máme pít podle potřeby jak jsme zvyklé. ono tím odporoděním 😀 a šestinedělí se hodí do normálu. Já už raději na váhu nestoupám, vubec jí neřeším, hlavně že je naše těhu v pořádku a hlavně že vůbec jsme těhu. Vždyt jsme to chtěli, tak ta váha se neposere, no!

@ahojkyy když já už to chci mít za sebou, když toho mám tolik.

Holky taky máte k večeru pocit že se vám to břicho rozthne? já mám pocit, že Anička se tím břichem snaží protlačit ven, připadám si jako pučmeloud s vyvaleným břuchem.

Jinak jsem volala do toho eshopu, co jsem si objednala tu 12ti dílnou sadu na postýlku a jestli jí vubec poslali, tak mi řekli, že ta sada není kompletní a musí počkat až jim příjde na sklad zbytek té sady. tak prý za týden to snad pošlou 😠 a já se táááák těšila. ach jo ☹

lenca78
10. lis 2010

Holky, vy jste zlaty. Tak ja proste na ni uz stoupat nebudu, jen pred kontrolou a je to 🙂
Jinak mi zacaly otekat nohy a ruce, treba po ranu, kdyz vstanu, tak mam otekle prsty. Stava se mi to i po chozeni nebo kdyz neco kutim doma. Asi to uz opravdu chce klidnejsi rezim.
Ty pocity, ze mi bricho musi prasknout, mam uz tak tri tydny. Je fakt obri, takze se uz nekdy ani nedivim. Horsi je, ze mam na brise takovou tu vystouplou pihu, kterou jsem si nestihla nechat vyndat. A jak roste bricho, tak mi ta piha fakt hodne boli :(. Prijde mi, ze i zmenila tvar. Ale stejne podle me musim pockat az po porodu, ted by mi ji nikdo ani nevyndal, stehy by se rozlejzaly.

Peto, chapu jak se tesis na povleceni. Ja se tesim na postylky. Koupime je v sobotu, v nedeli smontujeme a ja si pak v pondeli a v utery vse vyperu a povlecu. Vetsinu nakoupime v Ikea a pak zbytek v Malvikovi, kdyz uz jedeme smer zlicin.

Jinak jsem holky vcera ulitla, byla jsem na nakupu v tescu a meli tam vanocni oblecky. Ty byly dost drahe (no dost, ve dvou kusech je vzdycky vse drahe, ze 🙂 ), ale ja objevila na stojanu vyprodej lonskych oblecku a koupila svistum vanocni overalky s cepickama. Slevneno z 270 na 81 Kc, no neberte to 🙂. Je to velikost 0-3 mesice, tak snad mi z nich nevypadnou, ale zase kdyztak jim dam ponozticky a ohnu trochu rukavky. Jsem z toho nadsena.